ελληνική μουσική
    594 online   ·  210.848 μέλη
    xartinooneiro
    12.09.2007, 19:38

    Μ’ αγαπάς; Μια ερώτηση που πολλοί φοβούνται να κάνουν.
    Το ρωτάτε συχνά; Εμένα μου βγαίνει χωρίς να μπορώ να το συγκρατήσω. Όσο πιο σίγουρη είμαι για την θετική απάντηση τόσο πιο πολύ ρωτάω.
    Νομίζω πως αν πεις μια φορά «σ’ αγαπώ» τότε ισχύει για πάντα όπως και να εξελιχθούν τα πράγματα με αυτόν τον άνθρωπο που του το είπες, απλώς αυτή η αγάπη μπορεί να αλλάξει μορφή.
    Οπότε αν πάρεις μια φορά αυτή τη θετική απάντηση δεν χρειάζεται να ρωτάς συνεχώς.
    Έλα όμως που μ’ αρέσει να ακούω το «σ’ αγαπώ» κάθε στιγμή!

    asxetos
    12.09.2007, 19:51
    Είναι όμορφο να ακούς τη λέξη σ΄αγαπώ. Αλλα δεν είναι πάντα αληθινό.
    Είναι προτιμότερο να στο δείχνει κάποιος/α ότι σε αγαπάει, παρά να στο λέει, αν δεν το εννοεί πραγματικά και είναι απλά μια ψευδαίσθηση ένας λόγος απλά η μια φράση συνήθειας.

    niceday1808
    12.09.2007, 19:51
    Παράθεση:

    Το μέλος xartinooneiro στις 12-09-2007 στις 19:38 έγραψε...


    Μ’ αγαπάς; Μια ερώτηση που πολλοί φοβούνται να κάνουν.
    Το ρωτάτε συχνά; Εμένα μου βγαίνει χωρίς να μπορώ να το συγκρατήσω. Όσο πιο σίγουρη είμαι για την θετική απάντηση τόσο πιο πολύ ρωτάω.
    Νομίζω πως αν πεις μια φορά «σ’ αγαπώ» τότε ισχύει για πάντα όπως και να εξελιχθούν τα πράγματα με αυτόν τον άνθρωπο που του το είπες, απλώς αυτή η αγάπη μπορεί να αλλάξει μορφή.
    Οπότε αν πάρεις μια φορά αυτή τη θετική απάντηση δεν χρειάζεται να ρωτάς συνεχώς.
    Έλα όμως που μ’ αρέσει να ακούω το «σ’ αγαπώ» κάθε στιγμή!


    Δεν έχω συναντήσει μέχρι σήμερα στη ζωή μου ούτε μια γυναίκα,μα καμία λέμε, που να μην μου το έχει ρωτήσει αυτό ή να έχει σκάσει να το ρωτήσει και να φοβάται(αλλά πάντα το ρωτάνε στο τέλος).Προσωπικά πιστεύω είναι κλασσική γυναικεία ανασφάλεια(ανάγκη επιβεβαίωσης δηλαδή) και γι αυτό είναι λογικό να θέλουν να το ακούνε συχνά.Δεν το λέω κοροιδευτικά ή υποτιμητικά εννοείται, απλά αυτή είναι η πραγματικότητα ...είμαι και κρυωμένος γαμ...το!...(Άσχετο )
    Conspiratus
    12.09.2007, 21:40
    Προσωπικα...το σ'αγαπω δεν το λεω συχνα...μου το εχουν πει ομως...βεβαια αργοτερα καταλαβα οτι μου το ειπαν λογω συνηθειας το οποιο ειναι πολυ χαλια! Γιαυτο αποφευγω να λεω σ'αγαπω...συνηθως επειδη φοβαμαι μηπως τελικα δεν το εννοω...!

    Βεβαια εννοειτε οτι τρελενομαι οταν μου το λενε...τι καλυτερο απο το να σε αγαπουν!!!???!!! Αλλα να το εννουν...
    twr
    12.09.2007, 22:56
    Σ ΑΓΑΠΩ!!!!!!!!!!!!!!!


    Επίσης σε απατάω, σε κοροιδεύω πίσω απ την πλάτη σου, σου λέω ψέμματα, μου τη δίνει που σε κερνάω συνέχεια, σε βαριέμαι ελεεινά αλλά μάλλον αυτά δεν έχουν και μεγάλη σημασία...
    punkster
    12.09.2007, 23:01
    Δεν το εχω ρωτησει ποτε....
    Δεν μ αρεσει να το ρωταω....
    Το "σ'αγαπω" μου φαινεται καπως φτιαχτο, ψευτικο αν τον ρωτησεις!

    Προτιμω να το ακουω απ τα χειλη του αβιαστα, να μου το πει επειδη το νιωθει, οχι επειδη τον ρωτησα, να το λεει οποτε του ερθει! Ενα "σ'αγαπω" ειναι παντα ευπροσδεκτο και δεν γινεται ποτε βαρετο, καθως η αγαπη δεν μπορει ποτε να ειναι υπερβολικη! Το "σ'αγαπω" ειναι υπεροχο οταν βλεπεις στα ματια του οτι το εννοει!

    Ενω αν το ρωτας, ειναι σαν να το επιδιωκεις, σαν να τον αναγκαζεις να σου πει αυτο που θελεις να ακουσεις....Και τοτε μπορει να απαντησει θετικα, ειτε το νιωθει πραγματικα, ειτε οχι....

    Δεν με ενοχλει να με ρωτανε, γιατι μ' αρεσει να το λεω! Δεν υπαρχει πιο ομορφο συναισθημα απ το να εκφραζεις την αγαπη σου σε καποιον και πραγματικα να το εννοεις!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 12-09-2007 23:02 ]


    jacamar
    12.09.2007, 23:30
    Δεν έχω ποτε τέτειες απορείες.....!!!!
    Και δεν το λέω και συχνα!!
    Conspiratus
    13.09.2007, 01:24
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 12-09-2007 στις 23:01 έγραψε...

    Δεν με ενοχλει να με ρωτανε, γιατι μ' αρεσει να το λεω! Δεν υπαρχει πιο ομορφο συναισθημα απ το να εκφραζεις την αγαπη σου σε καποιον και πραγματικα να το εννοεις!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 12-09-2007 23:02 ]





    χμ...δεν θα ελεγα οτι με ενοχλει...αλλα ουτε κ οτι δεν με ενοχλει!!!η αληθεια ειναι...οτι οταν σε ρωταει ο αλλος αν τον αγαπας...νοιωθεις μια δεσμευση να του απαντησεις..."ναι μωρο μου,σε αγαπαω"...προτειμω να το πω οταν θα το αισθανομαι, και οχι κατω απο την πιεση του αν θα τον πληγωσω...!Βεβαια...αν το αισθανεσαι κ "κομπλαρεις" να το πεις...σε βγαζει απο την δυσκολη θεση αυτη η ερωτηση!!!

    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΤΕ...μουχαχαχαχαχαχαχα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 13-09-2007 01:27 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 13-09-2007 01:27 ]


    punkster
    13.09.2007, 12:20
    Παράθεση:


    Βεβαια...αν το αισθανεσαι κ "κομπλαρεις" να το πεις...σε βγαζει απο την δυσκολη θεση αυτη η ερωτηση!!!

    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΤΕ...μουχαχαχαχαχαχαχα!


    Ναι σε αυτο εχεις δικιο! Θυμαμαι ακομα ποσο πολυ ειχα κομπλαρει την πρωτη φορα που ειπα "σ'αγαπω"!! Ηταν τοσο γελοιο γιατι ηθελα τοοοοοοοοσο πολυ να το πω, τοσο πολυ ομως (δηλαδη θα εσκαγα) και δεν......μπορουσα!!! Απλα δεν μπορουσα!!!!!! Ανοιγα το στομα μου και δεν εβγαινε ηχος!!!
    Φοβομουν κιολας να αρχισω να μιλαω γιατι ημουν σιγουρη οτι αντι για λεξεις θα εβγαινε ενας περιεργος ηχος!!
    Και οταν τελικα, μετα απο αρκετη ωρα απο τοτε που μου ηρθε πρωτη φορα πραγματικα να το πω, καταφερα και το ειπα (ΝΑΙ!!!!!!!), ειμαι σιγουρη οτι ακουστικε πολυ περιεργα!! Η φωνη μου δηλαδη ηταν καπως "σπασμενη"!!!

    Πολυ ωραιο το "σ'αγαπω", αλλα για πρωτη φορα ειναι πολυ δυσκολη υποθεση!!!
    xartinooneiro
    13.09.2007, 20:42
    Παράθεση:

    Το μέλος niceday1808 στις 12-09-2007 στις 19:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος xartinooneiro στις 12-09-2007 στις 19:38 έγραψε...


    Μ’ αγαπάς; Μια ερώτηση που πολλοί φοβούνται να κάνουν.
    Το ρωτάτε συχνά; Εμένα μου βγαίνει χωρίς να μπορώ να το συγκρατήσω. Όσο πιο σίγουρη είμαι για την θετική απάντηση τόσο πιο πολύ ρωτάω.
    Νομίζω πως αν πεις μια φορά «σ’ αγαπώ» τότε ισχύει για πάντα όπως και να εξελιχθούν τα πράγματα με αυτόν τον άνθρωπο που του το είπες, απλώς αυτή η αγάπη μπορεί να αλλάξει μορφή.
    Οπότε αν πάρεις μια φορά αυτή τη θετική απάντηση δεν χρειάζεται να ρωτάς συνεχώς.
    Έλα όμως που μ’ αρέσει να ακούω το «σ’ αγαπώ» κάθε στιγμή!


    Δεν έχω συναντήσει μέχρι σήμερα στη ζωή μου ούτε μια γυναίκα,μα καμία λέμε, που να μην μου το έχει ρωτήσει αυτό ή να έχει σκάσει να το ρωτήσει και να φοβάται(αλλά πάντα το ρωτάνε στο τέλος).Προσωπικά πιστεύω είναι κλασσική γυναικεία ανασφάλεια(ανάγκη επιβεβαίωσης δηλαδή) και γι αυτό είναι λογικό να θέλουν να το ακούνε συχνά.Δεν το λέω κοροιδευτικά ή υποτιμητικά εννοείται, απλά αυτή είναι η πραγματικότητα ...είμαι και κρυωμένος γαμ...το!...(Άσχετο )



    niceday περαστικά σου.
    Ειλικρινά ευχαριστώ που λες την άποψη σου.
    Αν δεις προσεχτικά όσα γράφω, αναφέρομαι στην αγάπη που είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι την έχεις επομένως δεν τίθεται θέμα γυναικείας ή ανδρικής ανασφάλειας.
    Κάποιοι άνθρωποι ανάμεσα τους κι εγώ θέλουν εκτός από την αγάπη με πράξεις και την έκφραση της με λέξεις.
    Μην περιοριζόμαστε στην ερωτική αγάπη. Η ερώτηση «μ’ αγαπάς;» απευθύνεται σε όλους τους ανθρώπους που μας αγαπούν. Π.χ. Και τη μητέρα μου που είμαι σίγουρη για την αγάπη της , την ρωτάω συχνά αν μ’ αγαπάει.
    Πιστεύω ότι αυτό δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια βαθιά ανάγκη για ασταμάτητη τρυφερότητα και ευτυχία. Ευτυχία είναι κάθε φορά που ακούω το σ’ αγαπώ.

    Bgre
    15.09.2007, 16:52
    Ama les/akous sunexws to idio prama to variesai.To polu to kurie eleison , to varietai kai o papas.Telos pantwn.Proswpika protimw na apofeugw na to lew...
    punkster
    15.09.2007, 18:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Bgre στις 15-09-2007 στις 16:52 έγραψε...

    Ama les/akous sunexws to idio prama to variesai.To polu to kurie eleison , to varietai kai o papas.Telos pantwn.Proswpika protimw na apofeugw na to lew...



    Και οχι μονο αυτο... Κανεις και τον αλλον να νιωθει μια υποχρεωση απεναντι σου να σου απανταει θετικα. Ε, και αλοιμονο αν και η αγαπη επρεπε να ειναι υποχρεωση...
    twr
    15.09.2007, 23:30
    Α ΜΠΡΑΒΟ!!!

    Δλδ συγνώμη ρε κοπελιές, όταν ρωτάτε τον άλλον αν σας αγαπάει, τι περιμένετε να ακούσετε?
    Μάλλον είναι αυτό που λέμε ''θέλω να τ ακούω''...
    Conspiratus
    16.09.2007, 12:44
    Συμφωνω....γιαυτο και δεν το ρωταω...ειναι εκνευριστικο να ρωτας καποιον αν σαγαπαει...ή θα πρεπει να εχεις μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σου με την εννοια οτι εισαι σιγουρος οτι σαγαπα ο αλλος κ απλα ρωτας για να το ακουσεις...η ρωτας για να ανγκασεις τον αλλον να σου πει οτι σαγαπα!!!

    Οταν με ειχαν ρωτησει ειχα πει σ'αγαπω...αλλα ημουνα σε αυτην την συναισθηματικη κατασταση που μπορουσα να το πω...απο εκεινη την μερα κ μετα δεν ξαναεννοιωσα την ιδια συναισθηματικη φορτηση για να το ξαναπω...

    Ειναι να μην σου τυχει τετοια τυχη...αχ,πρωτος ερωτας κ τοσο σκαρτος....
    Α...συγγνωμη,παρασηρθηκα!!!


    Stroumfita456
    17.09.2007, 10:32
    Ωραιο να σ'αγαπούν και ωραιοτερο να στο λένε..αλλα ποσο αληθίνη ειναι αυτή η λέξη?Στα λόγια ειμαστε ολοι καλοι....στις πράξεις χωλάινουμε....καλυτερα να δειχνεις οτι αγαπάς καποιον παρα να του το λες...!
    renabill
    22.09.2007, 14:31
    Μου αρέσει να το ρωτάω αλλά δεν το ρωτάω συχνά για να μην κουράζω τους γύρω μου.Αλλά ακόμη κι αν δεν μου το λένε το δείχνουν με τον τρόπο τους.