ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    Efklidis
    13.09.2007, 17:03
    Επειδή βλέπω να αυτό το είδος style πια να είναι πολύ διαδεδομένο στους εφηβους θα ήθελα την γνώμη σας για το Εmo style...
    twr
    13.09.2007, 17:42
    Κάθε φορά που βλέπω ΕΜΟ γελάω!! Τι να πω, το στυλ αυτό μου φαίνεται τουλάχιστον ελεινό!!! Πόσο μάλλον η ιδεολογία τους!!!


    Τέσπα, μόδα είναι θα περάσει...
    jacamar
    13.09.2007, 21:41
    φρίκηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!
    punkster
    13.09.2007, 22:50
    Εγω επειδη μενω Β.Προαστεια βλεπω μπολικους ΕΜΟ...

    Βασικα, εγω δεν εχω προβλημα γενικα με το ντυσιμο... Ας ντυνεται ο καθενας οπως θελει, δεν με αφορα! Επειδη και εγω απαιτω οι αλλοι να σεβονται τον τροπο που ντυνομαι γιατι ετσι μ αρεσει, ετσι σεβομαι και γω την αισθητικη των αλλων!

    Οσων αφορα τους ΕΜΟς τωρα... Αυτο που με ενοχλει ειναι οι λογοι για τους οποιους ντυνονται ετσι. Δηλαδη οι περισσοτεροι δεν ξερουν καν τι ειναι το ΕΜΟ και απλα κανουν copy-paste τις στυλιστικες επιλογες που βλεπουν τριγυρω τους. Επειδη δηλαδη η μαζα ειναι ΕΜΟ, πρεπει να ειμαι και εγω για να ταιριαξω!
    Ειναι περισσοτερο μια μοδα, παρα μια ιδεολογια.
    Και απ οσο εχω παρατηρησει εγω τουλαχιστον εχουν καταντησει και την ιδεολογια να ειναι και αυτη θεμα μοδας!!

    Οκ, αν τον αλλον τον εκφραζει πραγματικα να ειναι ΕΜΟ γιατι ετσι αισθανεται και ετσι αισθανοταν και πριν γινει μοδα και απλως τωρα βρηκαν οι ιδεολογιες του αντικρισμα στο ΕΜΟ στιλ τοτε παω πασο...

    Αλλα προσωπικα, ακομα και αν ενιωθα ΕΜΟ, δεν θα γινομουν ποτε, απο αντιδραση, γιατι δεν θελω να ειμαι μια απ τη μαζα, σαν ολους τους αλλους, σαν τα κονσερβοποιημενα ντολμαδακια!


    Conspiratus
    13.09.2007, 23:40
    Οχι που δεν θα μιλαγες εδω ρε punkster...xouaxouaxouaxoua!!!

    Εγω δ εν εχω προβλημα με τους ΕΜΟ...εχω το ιδιο προβλημα που θα ειχα με οτιδηποτε το τρεντουλιστικο...!κατα τα αλλα καλα...
    Βεβαια...μερικους και μονο που τους βλεπω θελω να βαλω τα κλαμματα...απο τα γελια!Μερικοι ειναι πολυ υπερβολικοι...!

    Bgre
    13.09.2007, 23:42
    xaliaa........ opws leei kai enas filos mou:EMO sucks
    Efklidis
    13.09.2007, 23:48
    To emo στα αγορια είναι μπουρδα και όποτε βλέπω γελάω αλλα σε μερικα κοριτσια ειναι πραγματικα πολυ σεξουλιάρικο δεν ξέρω γιατί μου αρεσει παρολου που γελαω με αυτο το ειδος κρύβει μια μυστικότητα σε ένα κορίτσι που σε ωθεί να το γνωρίσεις. I don t know....... ειμαι μπερδευμένος
    Efklidis
    13.09.2007, 23:50
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 13-09-2007 στις 23:48 έγραψε...

    To emo στα αγορια είναι μπουρδα και όποτε βλέπω γελάω αλλα σε μερικα κοριτσια ειναι πραγματικα πολυ σεξουλιάρικο δεν ξέρω γιατί μου αρεσει παρολου που γελαω με αυτο το ειδος κρύβει μια μυστικότητα σε ένα κορίτσι που σε ωθεί να το γνωρίσεις. I don t know....... ειμαι μπερδευμένος


    Πάντως αυτό που μου την σπαει είναι το όπου πάει η μόδα να πάμε και εμεις ΕΛΕΟΣ σε λίγο θα γίνει μόδα η αυτοκτονία αντε παμε να αυτοκτονίσουμε αφου έτσι είναι και η μόδα ας τα τινάξουμε
    twr
    14.09.2007, 00:04
    Αντε, τα λέμε... Σαν γνήσιος ΕΜΟ πάω να κόψω τις φλέβες μου...
    punkster
    14.09.2007, 00:05
    Ευκλειδη, δεν μ αρεσει που το παραδεχομαι, αλλα εχεις δικιο σε αυτα που λες!!
    Στο καλο πια, ειναι ολες ομορφες να πουμε!!! Αν ηταν η ζηλεια ψωρα...

    Αλλα η βλακεια ειναι οτι ολες ειναι ιδιες κιολας... Δηλαδη βλεπεις μια και τις εχεις δει ολες!!

    Μα πως τα καταφερνουν να εχουν και ιδιο σωματοτυπο ρε φιλε?!?!?!

    Ελεος!! Σε καλουπια τις φτιαχνουν???

    (ειλικρινα συγνωμη αν στα λεγομενα μου γενικως μπορει να προσεβαλα καποιο μελος του ΕΜΟ κινηματος )
    punkster
    14.09.2007, 00:06
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 14-09-2007 στις 00:04 έγραψε...

    Αντε, τα λέμε... Σαν γνήσιος ΕΜΟ πάω να κόψω τις φλέβες μου...






    Efklidis
    14.09.2007, 00:11
    Punkster ήθελα να το πω αλλα λέω άσε να μην φαω κανα τουβλο βραδιατικα απο καμια Emo είναι όμορφες οι άτοιμες αλλα άμα είναι να είναι όλοι ίδιοι μετά θα τις βαρεθείς Ο καθένας Πρεπει να είναι ξεχωριστός ΠΑΙΔΕΣ...... Θυμάστε τον Φώτη από το Παρα 5??? Εγω το τσουλουφι αυτο το έκανα από τεταρτη δημοτικου και όλοι με λενε ο Εφ με το τσουλούφι Αλήθεια λεω ( Ασχετο λίγο)

    Αλλα εμείς δεν έχουμε πολλές Εμο στα Μέγαρα 5-6 και λι αυτο τις θεωρουμε ξεχωριστες αλλα στο τελος θα είναι όλες ίδιεςςςς
    punkster
    14.09.2007, 11:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 14-09-2007 στις 00:11 έγραψε...

    Αλλα εμείς δεν έχουμε πολλές Εμο στα Μέγαρα 5-6 και λι αυτο τις θεωρουμε ξεχωριστες αλλα στο τελος θα είναι όλες ίδιεςςςς



    Καλα, να δεις εδω τι γινεται....
    Ξεχυλιζει ο τοπος!! Πλεον το σπανιο δεν ειναι να εισαι εμο, αλλα να ΜΗΝ εισαι εμο!!!
    Μια βολτα απ την Κιφησια θα σου ανοιξει τα ματια!!! Δεν ξερω ακριβως γιατι, αλλα η Κιφησια ειναι σαν φωλια αναπαραγωγης τους!! Ξεφυτρωνουν σαν τα μανιταρια!! Οποτε παω Κιφησια νιωθω εξωγηινη! Ειναι σαν αλλος κοσμος! Εκει κυκλοφορουν εντελως διαφορετικες φατσες, ολοι εμο, τρεντυ κι ετσι!!


    Conspiratus
    14.09.2007, 11:44
    Εμενα παλι μου αρσει ολη αυτη η κατασταση...πας μια βολτα στην Κηφησια...ξεσκας λιγο...ριχνεις το γελιο της ζοης σου...κοροιδευεις λιγακι...εχει πολυ πλακα...!
    Εμεις παλι εχουμε μια τετοια κ στο φροντηστιριο στην ταξη μου... ειναι αρκετα σουργελο δεν μπορω να πω...
    εφτυχως αγορια δεν εχουμε...
    συμφωνω παντως...ενταξει να βλεπεις μια κοπελα...παει στο καλο...αλλα τα αγορια ΕΜΟ ειναι αισχρα...δηλαδη αν δεν πανε να κοψουνε αυτοι τις φλευες τους(λογω ιδεολογιας) θα παω να το κανω ΕΓΩΩΩΩΩΩ...
    Bgre
    14.09.2007, 12:32
    pou einai o N-EMO?oeoooooooo
    Efklidis
    14.09.2007, 12:45
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 14-09-2007 στις 11:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 14-09-2007 στις 00:11 έγραψε...

    Αλλα εμείς δεν έχουμε πολλές Εμο στα Μέγαρα 5-6 και λι αυτο τις θεωρουμε ξεχωριστες αλλα στο τελος θα είναι όλες ίδιεςςςς



    Καλα, να δεις εδω τι γινεται....
    Ξεχυλιζει ο τοπος!! Πλεον το σπανιο δεν ειναι να εισαι εμο, αλλα να ΜΗΝ εισαι εμο!!!
    Μια βολτα απ την Κιφησια θα σου ανοιξει τα ματια!!! Δεν ξερω ακριβως γιατι, αλλα η Κιφησια ειναι σαν φωλια αναπαραγωγης τους!! Ξεφυτρωνουν σαν τα μανιταρια!! Οποτε παω Κιφησια νιωθω εξωγηινη! Ειναι σαν αλλος κοσμος! Εκει κυκλοφορουν εντελως διαφορετικες φατσες, ολοι εμο, τρεντυ κι ετσι!!




    Βρε Punkster Κιφησια ξέρεις τι παίζει.........πολύ χρήμαααααα
    SOPHIA-MX-4EVER
    14.09.2007, 13:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 13-09-2007 στις 23:48 έγραψε...

    To emo στα αγορια είναι μπουρδα και όποτε βλέπω γελάω αλλα σε μερικα κοριτσια ειναι πραγματικα πολυ σεξουλιάρικο δεν ξέρω γιατί μου αρεσει παρολου που γελαω με αυτο το ειδος κρύβει μια μυστικότητα σε ένα κορίτσι που σε ωθεί να το γνωρίσεις. I don t know....... ειμαι μπερδευμένος



    εμενα και στα αγορια και στα κοριτσι κατι το... μαλακιστικο μου κανει....
    σαν να φωναζουν
    ναι, εχω καλο στο εγκεφαλο
    ναι, ειμαι ανασφαλης και μιμουμαι ολους τους αλλους
    ναι, δεν εχω ιχνος διαφορετικοτητας και καμια ξεχωριστη προσωπικοτητα
    ναι, ειμαι ζωοοο (παιρνω οτι μου πασαρουν....)
    δεν ξερω
    ισως κανω λαθος
    ισως ειναι "σεξουλιαρικο" και να μην ξερεις ποια μυστηριωδης κοπελια να πρωτογνωρισεις
    εγω προσωπικα ακομα και δυδιμη αδελφη να ειχα θα ημουν τελειως διαφορετικη απ αυτην
    ποσο μαλλον να ειμαι πανομοιοτυπη με ολον τον υπολοιπο κοσμο
    ελεος δηλαδη
    SOPHIA-MX-4EVER
    14.09.2007, 14:00
    emο < emotional = συναισθηματικος
    τι να πεις τωρα?
    οτι εχουν ξεφτιλησει τον ορο???
    tolaruba
    14.09.2007, 14:08
    Δεν εχω προβλημα με το πως ντυνεται ο αλλος.Απλα συχνα πυκνα τα ντρεντονια και τα εμο συνοδευονται απο μια απαραδεκτη ψωνιστηκη συμπεριφορα,κομπλεξ και ειναι αισχρα σνομπ χωρις βεβαια ολα αυτα να ειναι αναγκαστικα.
    Γενικοτερα ειμαι καθετη στο να αλλαζεις απλα για να εισαι αποδεκτος. Με χαλαει ακομα περισσοτερο να λες ανηκω εκει επειδη εχω ξασμενο μαλλι η οτι κανω παρεα με οσους μου μοιαζουν.
    Ελεος πια.Τι ιδεολογιες και βλακειες.Ντυσου ετσι αμα το γουσταρεις εσυ αλλα οχι επειδη το γουσταρουν οι αλλοι και επειδη εισαι ανασφαλης!
    Προσωπικα δεν ειμαι ουτε ντρεντυ ουτε εμο!Ειμαι απλα εγω!!
    punkster
    14.09.2007, 17:11
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 14-09-2007 στις 14:00 έγραψε...

    emο < emotional = συναισθηματικος
    τι να πεις τωρα?
    οτι εχουν ξεφτιλησει τον ορο???



    Ελα μου ντε!!!
    Και αν λαβεις υποψιν ολη τους την ιδεολογια, τα emo ατομα ειναι εντελως για λυπηση!! Δειχνει εναν χαρακτηρα αδυναμο, απαισιολοξο, χωρις ορεξη για τη ζωη και υπερβολικα ανασφαλη! Κανουν την τριχα, ΤΡΙΧΙΑ!!! Ολα τους φταινε, κανεις δεν τους καταλαβαινει, βλεπουν την καταστροφη να ερχεται απο παντου, κλαιγονται συνεχεια, ονειρευονται αυτοκτονιες.... Τι αναγκη εχει ενα παιδακι απ την Κιφησια, σορρυ κιολας!! Περισσοτερο κακομαθημενα ειναι παρα αδικημενα!

    Και ειλικρινα, κανενα παιδι που πραγματικα εχει προβληματα στην ζωη του, παιρναει δυσκολα και εχει λογους να στεναχωριεται δεν παει να γινει εμο! Το εχουν ξεφτυλισει εντελως!