ελληνική μουσική
    698 online   ·  210.832 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    kamelia8
    04.03.2008, 13:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Vanna στις 24-02-2008 στις 15:13 έγραψε...

    Προσωπικά το θεωρώ ένα κατασκεύασμα της μόδας.
    Η δική μου απορία είναι η εξής: όλοι οι emo τώρα ανακάλυψαν ότι είναι ευαίσθητοι; Τόσο καιρό τι έκαναν; Δεν ξυπνάς μια μέρα και λες "Α! Ο κόσμος είναι χάλια! Θα τα βάψω μαύρα!". Έχω βαρεθεί να βλέπω αντίγραφα στους δρόμους. Έχω βαρεθεί να βλέπω την προσωπική έκφραση να χάνεται κάτω από τόνους μαύρου μολυβιού και ίδιων συνδυασμών ρούχων.



    Σωστή σε βρίσκω!
    kamelia8
    04.03.2008, 13:22
    Μαμούχαλο και απαισιόδοξο!
    Vanna
    04.03.2008, 18:18
    Και πάνω απ'όλα εφήμερο! Δεν πιστεύω να κρατήσει για πολύ...
    pretty
    08.03.2008, 18:18
    έχει καραντήσει τρελή αηδία...κυκλοφορούν τωρα τις απόκριες και αναρωτιέσαι...είναι το κανονικό τους ή έχουν ντυθεί φρικιά????

    έχουν το σνομπ το βλέμμα και σέρνουν τα πόδια τους πραγματικά πιστεύω ότι κανενας τους δεν είναι ευαίσθητος και καταθλιπτικός...απλά θεωρείται μόδα και ντύθηκαν όλοι έτσι....χιχιχιχχιχαχαχαχα η κατάσταση τους είναι γελία
    katurunen
    08.03.2008, 23:29
    χαχαχαχα
    Εγώ πάντως μια χαρά emo ντύθηκα σε μασκέ πάρτυ κ έσκισα!
    Είχα να ντυθώ απόκριες πάνω από 10 χρόνια!


    Vanna
    10.03.2008, 15:22
    Χαχα! Κι εγώ emo ντύθηκα! Αν και είχα και κάποια goth στοιχεία...

    paperino
    12.03.2008, 20:55
    μα καλά όλοι emo ντύνονται κι ο κολητός μου κι αλλοι το ντύσιμα και το χτένισμα είναι ΚΑΠΩSSSSSSS
    paperino
    12.03.2008, 21:07
    μα καλά όλοι emo ντύνονται κι ο κολητός μου κι αλλοι το ντύσιμα και το χτένισμα είναι ΚΑΠΩSSSSSSS
    xxShinexx
    24.03.2008, 13:16
    Αυτο το στυλ και η μουσικη αρχισαν απο τα μεσα των 80 .Απλα εχει διαδωθει περισσοτερο αυτην την εποχη.Δεν πιστευω οτι θα περασει σαν προσορινη μοδα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.Ειναι καλο να πηγαινεις κοντρα με τις αντιληψεις των αλλων .
    Vanna
    24.03.2008, 17:00
    Κατά πόσο όμως πηγαίνεις κόντρα στις αντιλήψεις των άλλων όταν υιοθετείς ένα στυλ που όλοι το έχουν; Ο ένας αντιγράφει τον άλλον. Έχει καταντήσει αηδία...
    wraios
    26.03.2008, 17:05
    απο οτι ξερω πιο παλια το στυλ αυτο ηταν το γκοθικ σωστα?σαν εκεινο το τυπο στο κορακι..σιγουρα θα ειναι και καποιοι που ξερουν γιατι το κανουν και σιγουρα και καποιοι(οι περισσοτεροι)που το κανουν γιατι δεν εχουν τι αλλο να κανουν και να πουν απο τη ζωη τους...σαν ολα τα παιδακια που βαζουν το σταρακι και δεν ξερουν γιατι το φορανε..
    προσωπικη εμπιρεια με ΕΜΟ
    το προηγουμενο σαββατοκυριακο ανεβηκαμε αθηνα με το σχολειο τριημερη,
    εκει που καναμε υσηχα και ωραια,(λιγο να μας βγαλουν τρομοκρατες ζωνιανους,παντως ολοι μας καταλαβαινανε οτι ειμαστε απο κρητη,τοσο πολυ ξεχωριζουμε δηλαδη?), τη βολτα μας στο mall τη κυριακη βλεπουμε ενα τυπακι ντυμενο στα μαυρα με το πατελονι να ειναι ζωσμενο στα γονατα το μαλλι μεχρι τη μυτη σκυμενο μεχρι το πατωμα.καθομαστε να περιεργαστουμε τι ειναι αυτο το ζωντανο(γιατι εδω περα οποιος ντυθει ετσι θα τον παρουν με τις βεργες)γιατι δεν ξεραμε τι ειναι μας βλεπει αυτος και παει ενας απο τη παρεα και του κανει..εσυ τωρα εισαι και καλα ΕΜΟ με βαρια κρητικη προφορα και μονο που δεν εβαλε τα κλαματα το καημενο...
    rWmS
    26.03.2008, 22:10
    Παράθεση:

    Το μέλος paperino στις 12-03-2008 στις 21:07 έγραψε...

    μα καλά όλοι emo ντύνονται κι ο κολητός μου κι αλλοι το ντύσιμα και το χτένισμα είναι ΚΑΠΩSSSSSSS



    εγω παντως ντυθηκα spice girl !!
    Vanna
    26.03.2008, 23:21
    Παράθεση:

    Το μέλος wraios στις 26-03-2008 στις 17:05 έγραψε...

    απο οτι ξερω πιο παλια το στυλ αυτο ηταν το γκοθικ σωστα?σαν εκεινο το τυπο στο κορακι..σιγουρα θα ειναι και καποιοι που ξερουν γιατι το κανουν και σιγουρα και καποιοι(οι περισσοτεροι)που το κανουν γιατι δεν εχουν τι αλλο να κανουν και να πουν απο τη ζωη τους...σαν ολα τα παιδακια που βαζουν το σταρακι και δεν ξερουν γιατι το φορανε..
    προσωπικη εμπιρεια με ΕΜΟ
    το προηγουμενο σαββατοκυριακο ανεβηκαμε αθηνα με το σχολειο τριημερη,
    εκει που καναμε υσηχα και ωραια,(λιγο να μας βγαλουν τρομοκρατες ζωνιανους,παντως ολοι μας καταλαβαινανε οτι ειμαστε απο κρητη,τοσο πολυ ξεχωριζουμε δηλαδη?), τη βολτα μας στο mall τη κυριακη βλεπουμε ενα τυπακι ντυμενο στα μαυρα με το πατελονι να ειναι ζωσμενο στα γονατα το μαλλι μεχρι τη μυτη σκυμενο μεχρι το πατωμα.καθομαστε να περιεργαστουμε τι ειναι αυτο το ζωντανο(γιατι εδω περα οποιος ντυθει ετσι θα τον παρουν με τις βεργες)γιατι δεν ξεραμε τι ειναι μας βλεπει αυτος και παει ενας απο τη παρεα και του κανει..εσυ τωρα εισαι και καλα ΕΜΟ με βαρια κρητικη προφορα και μονο που δεν εβαλε τα κλαματα το καημενο...



    Ναι όντως από το γκόθικ ξεκίνησε. Μία πρώιμη μορφή μπορούν να θεωρηθούν οι Cure...
    Χαχα! Το τρομάξατε!
    angel-0f-darkness
    27.03.2008, 16:04
    vasika apo oti 3erw to emo style exei rizes apo to punk.pragmatika dn katalavainw gt t paidia epilegoun afto t style afou lene pws 8eloun n diaferoun!!emena proswpika ola idia m fainode..dunodai m ta idia rouxa, exoun t idia xtenismata..t allo n pw..
    t paidia afta mallon exoun psuxologika provlhmata..aporw kuriws otan vlepw agoria emo!!ama vlepate eseis t paidi sas n kukloforei m kokkina, prasina, fou3ia padelonia, kati dn 8a legate??

    Vanna
    27.03.2008, 16:21
    Σίγουρα κάτι θα του έλεγα όχι όμως για τα φούξια παντελόνια και το μολύβι αλλά για την επιλογή του να υιοθετήσει ένα στυλ που θα το εισήγαγε σε μία μαζική τάση. Ουσιαστικά θα με πείραζε η έλλειψη μοναδικότητάς του και όχι το μαλλί και όλα τα σχετικά.
    wraios
    29.03.2008, 13:37
    και κατι τελευταιο λενε οτι δεν τους αρεσει τιποτα σωστα?τοτε γιατι τους αρεσει να ντυνονται ετσι?
    Vanna
    29.03.2008, 14:16
    Προβάλουν το κενό τους! Εξάλλου θύματα της μόδας είναι...δυστυχώς!
    konvoulis
    20.04.2008, 19:03
    χαλια ειναι το Emo style
    erwteumenh
    30.03.2010, 17:26
    re paidia kai emena me lene emo enw dn eim mono kai mono epeidh foraw maura kai exw frantza kai dn exw oute kata8lipsh ote tpt adi8etws kanw xavale me tn parea m apla edw stn elada dn yparxei alh8inws emo apla kai kl merikoi nmzoun oti ein ....tecpa o ka8enas exei tn gnwmh t sorry kiollas p milhsa..
    freak
    04.09.2017, 00:07

    Στην αυριανη Goth βραδια με τον γνωστο bro, και στο τριωρο 9-12 θα παιχθει βιντεομουσικη με τους:

    Asking alexandria
    My Chemical Romance
    Twenty one pilots
    Bring me the horizon
    bullet for my valentine
    Lord of the lost

    και ενα σωρο αλλους απο Emo μεχρι Goth-metal.

    Μετα θα συνεχισουμε με dark wave!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 04-09-2017 02:40 ]