ελληνική μουσική
    793 online   ·  210.850 μέλη

    Σκανδιναβία η μέταλ πλευρά της Ευρώπης....

    Dark_kronos
    25.09.2007, 17:01
    Απλα στην Σκανδιαναβια υπαρχει η δυνατοτιτα για πολους να σχηματισουν μια μπαντα και να βγαλουν εναν δυσκο πολυ πιο ευκολα απο στην Ελλαδα πχ. Καπιοι εχουν το ψωνιο με την μεταλ, και απο τους τοσους που ασχολουνται φυσικο ειναι να σπροξουν καπιους και να φτασουν και στα δικα μας αυτια! Αλλωστε σε αυτες της χωρες δεν εχουν αυτον τον "διαχωρισμο" που εχουμε εδω περα... "Εγω ακουω ποπ" "εγω ακουω μεταλ".. Υπαρχουν και αυτοι βεβαια αλλα υπαρχουν και πολυ που ακουνε απ'ολα... Θα μου πειτε και εδω υπαρχουν πολοι τετιοι... Ναι, αλλα δεν αγοραζουν δισκους, τους κατευαζουν... Εδω μονο οι πορομενοι αγοραζουν δισκους (και ουτε αυτοι παντα....)
    katurunen
    26.09.2007, 10:18
    Ψάχνω εισιτήρια για τα Χριστούγεννα, τα ριμάδια, πανάκριβα είναι! Αλλιώς θα πάω κατα το πάσχα, να δώ και πως είναι εκεί την άνοιξη... Και άμα έχει και καμιά καλή συναυλία, εννοείται πως θα το συνδιάσω!
    katurunen
    26.09.2007, 14:07
    Απολαύστε...
    Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι περίπου 1-2 το μεσημέρι. Η πιο φωτεινή στιγμή της ημέρας, ο ήλιος έχει ήδη αρχίσει να δύει...



    επισυναπτόμενα: fin4.jpg 
    attila
    26.09.2007, 18:26
    Φυσικά και είναι ο μέγιστος Attila Csihar και ναι ξέρω ότι 'καταπίνει πλανήτες' (copyright by Tolis)!!!

    Όντως τα περισσότερα groups μπορούν να θεωρηθούν groups του black Metal, αν και μερικά απο αυτά ειναι τόσο μοναδικά και πρωτότυπα ('Eχεις ακούσει το 666 International και to supervillain outcast από τους Dodheimsgard???) που σίγουρα δεν μπορούν να ενταχθούν στο black Metal πλέον μιας και είναι πολυ στενά τα όρια του όρου.

    Πάντως αν είναι να οργανώσουμε κανένα ταξιδακι για εκεί πάνω είμαι 'μέσα'...