ελληνική μουσική
    695 online   ·  210.851 μέλη

    Εχω πρόβλημα με την ΤΙΜ

    Liza32
    19.09.2007, 19:23
    Παιδιά, εδω και λίγο καιρό, μου έρχονται κάποια καθόλου κολακευτικά μυνήματα απο την ΤΙΜ, με τα εξής νούμερα. 4888 και 4944. Επειδή υπάρχουν και άλλα μέλη στην οικογένεια με σύνδεση ΤΙΜ και επειδή κανένας δεν λαμβάνει τέτοιου είδους μυνήματα, μπορέιτε να μου πείτε, τι να κάνω για να σταματήσω αυτή την κατάσταση; Για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειτε, σας παραθέτω ενα απο αυτά.
    <Μάθε πως τη βρίσκει σεξουαλικά το ζώδιο σου. Τι του αρέσει και πως του αρέσει να το κάνει! Στείλε τώρα ΕΑ3 στο 4888 θα εκπλαγείς...>
    Το βρίσκετε λογικό;
    Panos72
    19.09.2007, 20:34
    Λογικό δεν είναι σίγουρα... καθώς ΤΙΜ δεν υπάρχει πια...
    Από την άλλη, είναι τα περίφημα "προσωπικά δεδομένα", τα οποία είναι εύπλαστα κατά τα συμφέροντα "άλλων" κι όχι βέβαια τα δικά σου.
    Πιθανόν, έκανες χρήση κάποιας υπηρεσίας της Wind, όπου αυτόματα αποδέχεσαι (αναγράφεται στους όρους χρήσης με τόσο ψιλά γράμματα που θες το αστεροσκοπίο για να τα διακρίνεις), τη λήψη διαφημιστικών μηνυμάτων.
    Τι μπορείς να κάνεις τώρα.... Αν πάρεις την εταιρεία και "δεν μπορεί να σε καλύψει", μπορείς να κάνεις φραγή του χρήστη. Ελπίζω να σε βοήθησα...


    Liza32
    19.09.2007, 20:45
    Να΄σαι καλά Πάνο. Wind εννοούσα, τέλος πάντων. Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ.
    renabill
    20.09.2007, 20:36
    Ελα ρε συ και γω έχω τη συγκεκριμένη εταιρία και πολλοί γνωστοί μου αλλά δεν έχει τύχει κάτ τέτοιο.Να πάρεις στα κεντρικα να το αναφέρεις.Η να πας σε ενα κατάστημα WIND
    sentoni
    20.09.2007, 22:59
    . . . ρε συ liza 30+ . . . θα μας τρελάνεις εντελώς ; ΔΕΝ ΣΟΥ 'ΡΧΟΝΤΑΙ ΚΟΛΑΚΕΥΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΠ' ΤΗΝ ΤΙΜ ; Πάρε σύνδεση cosmote . . . εμένα κάθε πρωί μου στέλνει μήνυμα . . . καλημέρα αξιολάτρευτο sentoni στις ομορφιές σου και σήμερα . . . !
    ( Αχ πάλι stritzo μ' έκανες . . . )
    xaris-
    22.09.2007, 00:40
    Να πας σε ενα καταστημα και να ζητισεις να μην σου στελνουν τετοιου ιδους μυνηματα ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν αλλιως απευθινσου στο ινκα
    fanis_diathesopoulos_
    22.09.2007, 09:36
    καλημερα!
    νομιζω πως τα εν λογο μηνυματα δεν εχουν σχέση με την εταιρία αλλα με πιθανη χρηση καποιας υπηρεσίας wap, που έκανες χρηση ,ειτε για να κατεβασεις κάποιο τωαγουδι παιχνίδι κτλ κτλ!!
    γενικα επδ μου έχεί συμβεί ,όταν ¨αγοράζουμε¨ενα ring tone η εταιρία παροχέας στέλνει ¨ενημερωτικα¨μηνύματα για ένα διάστημα..είναι ένα είδος marketing!!
    σε κάνα 2μηνο θα πάψουν!


    ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ....!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fanis_diathesopoulos_ στις 22-09-2007 09:38 ]


    sentoni
    25.09.2007, 12:18
    . . . δεν έστειλες σωστά δεδομένα για τον θαυμάσιο ψυχικό σου κόσμο βρε . . . γι'αυτό ! Θα το κανονίσω εγώ . . . απο σήμερα ήσυχα !
    Liza32
    25.09.2007, 12:27
    Καλά, είστε φοβεροί! Πάντως θα το κοιτάξω, γιατί εξακολουθούν να μου έρχονται τέτοια μυνήματα. Που να δείτε το τελευταίο που μου έστειλαν!
    <Η barwoman βοηθάει τον όμορφο πελάτη να κόψει το κάπνισμα με μια π...! Εκείνος της προσφέρει πίσω απόλαυση>!!!!!!!!!!!!! Στείλε στο 4944, ΕΡ3 και ενα αριθμό...
    Λέω να τα κάνω κάρτ ποστάλ! Μιλάμε, είναι απαράδεκτο!
    stroumfakigate7
    04.10.2007, 13:27
    na sou po kati re file????????partous tilefono kai kraxtous giati olo malakies kanoun kai pare alli