ελληνική μουσική
    639 online   ·  210.846 μέλη
    rompa
    14.07.2008, 17:57

    Πέρσι τον Οκτώβριο είχαν έρθει . Φαντάζομαι μετά από ένα νέο album ίσως έρθουν


    nowaveband
    14.07.2008, 20:14

    den einai to stil pou prwtimw alla exoun kapoia komatia pou maresoun poli.o tragoudistis einai idiofiia


    marilou07
    09.08.2008, 17:19

    Τους λατεύω τους Muse!!!!!!!!

    Απο Τα Αγαπημένα μου...

    1. Map Of The Problematique

    2. Sunburn

    3. Starlight

     

     

    ...................................


    kwstasagas
    11.08.2008, 19:53

    Μού αρέσει πολύ το Butterflies & Hurricanes. Επίσης, η φωνή του τραγουδιστή τους που βγάζει έναν σπαραγμό. Γενικά, είναι από τα καινούρια ροκ συγκροτήματα που ξεχωρίζουν. Noμίζω ότι έχουν όλες τις δυνατότητες στο μέλλον να συνεχίσουν να μας εκπλήσσουν ευχάριστα και να γίνονται ολοένα και καλύτεροι. Ο χρόνος θα δείξει .....

     Αν η τύχη το φέρει να ακούσω περισσότερο το έργο τους, θα μπορέσω να εκφράσω και πιο ολοκληρωμένη άποψη .....


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 11-08-2008 19:57 ]


    rompa
    01.10.2008, 22:18

     

    Oι Μuse παρέλαβαν τιμητικό διδακτορικό δίπλωμα τεχνών από το Πανεπιστήμιο του Πλύμουθ. Ο Matt Bellamy, o Chris Wolstenholme και ο Dom Howard, ντυμένοι με τις παραδοσιακές στολές των αποφοίτων, παρέλαβαν την περασμένη εβδομάδα τα διπλώματά τους.

    Ο τραγουδιστής Matt Bellamy δήλωσε αργότερα στους δημοσιογράφους "είμαι σίγουρος πως δεν το αξίζουμε. Όμως σημαίνει πολλά για εμάς μιας και δεν πήγαμε ποτέ πανεπιστήμιο".

    Επίσης, η επόμενη δισκογραφική δουλειά των Muse φαίνεται να αργεί, καθώς σύμφωνα με τους ίδιους, δεν σκοπεύουν να ξεκινήσουν ηχογραφήσεις σύντομα. Παρότι πρόσφατα η μπάντα είχε δηλώσει πως θα βρεθεί στην Ιταλία για να ετοιμάσει το νέο άλμπουμ, τώρα ισχυρίζεται πως ακόμα νωρίς. “Εχουμε 6-7 κομμάτια τα οποία δουλεύουμε, άλλα είναι ακόμα σε αρχικό στάδιο” είπε ο μπασίστ ας Κρις Γουόλστενχολμ. “Δεν νομίζω πως υπάρχει ακόμα κάτι για ηχογράφηση”.