ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.830 μέλη
    Angelofdeath1990
    24.09.2007, 00:18
    re paidia exw ena dilima.....apo thn mia mou aresei polu o Laiho apo thn allh kai o Gus G mou aresei giati entaksei einai respect to paidi kai einai kai patriwths...pws tous blepete san ki8aristes pios aksizei pio polu?Oxi mono paiktika genika kai san eikona.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 24-09-2007 11:43 ]


    Elementality
    24.09.2007, 01:31
    Φίλε χωρίς να θέλω να προσβάλω σαν εικόνα και σαν κιθα΄ρίστα τον Gus G, ψηφίζω Laiho γιατί είναι τεχνίτης στην κιθάρα (με πολλές καταξιώσεις και πτυχία στο ιστορικό του), είναι τρελό παλικάρι σαν εμφάνιση και στύλ και επειδή είναι ολόκληρο το συγκρότημα... (δηλαδή παίζει ρόλους και άλλων μελών του συγκροτήματος--->riffs,solos,rythm guitar etc...<---)!!!
    Man Alexi Laiho for ever...
    matthias16
    24.09.2007, 03:58
    Και εγω θα ψηφιζα Laiho χαλαρα... Πολυ καλη κιθαρα,και μην ξεχνας τι ριφαρες παιζει και τραγουδαει μαζι!!
    Ο Gus (κατα κοσμον Κωστας Καραμητρουδης,ευτυχως που το αλλαξε ) ειναι μεν καλος τεχνιτης αλλα πολυ ποζερι και ψωνισμενος... Χανει σε στυλ δηλαδη

    Αlexi και τα μυαλα στους Bodom,παιει και τελειωσε


    Angelofdeath1990
    24.09.2007, 07:42
    dikio exete etsi kai alliws tou moiazw kiolas sto style tou laiho tzampa 8a parw kai thn LTD alexi 600?Laiho 4 ever...mono na ksuristei....ton eida prosfata san papas egine to pakikari
    ViPeR
    24.09.2007, 11:03
    Κοίταξε και οι δυο είναι εκπληκτικοί κιθαρίστες.. Προτιμώ βέβαια τον Laiho γιατί όπως είπαν τα παιδία ο Gus είναι πολύ poser για τα γούστα μου και λιγάκι κολλημένος σε κάποια θέματα… Αλλά και ο Gus G έχει σπουδάσει μουσική και μην ξεχνάτε ότι έγινε δεκτός στο Berklee College of Music
    Laihogr
    24.09.2007, 12:48
    Εντάξει και οι δύο πολοι καλοί κιθαρίστες απο άποψη τεχνικής.Σίγουρα όμως ο Κώστας δεν έχει γράψει τα τραγούδια που έχει γράψει ο alexi (σχεδόν όλα των bodom).Είναι μουσικάρα,γι'αυτο έγινε και γνωστός(όχι όσο θα έπρεπε) τώρα εγώ προσωπικά ξέρω πολλούς καλύτερους και απ'τους δύο σε τεχνική...
    deathminor88
    24.09.2007, 13:38
    Kai egw psifizw Laiho... Pistevw pws uperterei (gia ligo) se ola... Pantws einai kai oi duo korufh kai exoun kai oi 2 signatures ki8ares apo thn ESP (e, dn einai kai ligo gia enan ellhna ki8arista!!!)
    Angelofdeath1990
    24.09.2007, 14:09
    ton Gus G ton dekthkan mesw enos wdiou ths 8essalonikhs pou exei pare dwse me thn Sxolh Berkley ekei 8a paw kai egw se auto to wdio...to epsaksa to 8ema mexri kai ton ka8hghth tou Gus sunanthsa....
    matthias16
    24.09.2007, 16:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 24-09-2007 στις 14:09 έγραψε...

    ton Gus G ton dekthkan mesw enos wdiou ths 8essalonikhs pou exei pare dwse me thn Sxolh Berkley ekei 8a paw kai egw se auto to wdio...to epsaksa to 8ema mexri kai ton ka8hghth tou Gus sunanthsa....




    Δεν αρκει μονο ο καθηγητης και το ωδειο για να γινεις Gus, ή η εμφανιση και η κιθαρα για να γινεις Laiho ομως...

    "The Best Illusion Is The Perfect Reallity"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : matthias16 στις 24-09-2007 16:46 ]


    Angelofdeath1990
    24.09.2007, 21:18
    nai aplws to eipa oti me to sugkekrimeno an8rwpo kai arketh ews polu douleia 8a mporesw kapote na ftasw kai tous duo alla mexri tote 8elei polu kopo...Den peirazei gia thn ki8ara ta kanw OLA....
    Xrononaytis
    24.09.2007, 21:37
    Ton gus g ton exo di mazi me ton bob Katsoni kalos einai o gus alla poli etsi monotonos o ixos den xoni einai xeros tonos pou pezi eno o laixo ta spai kai genika exi tin trela mesa tou .
    seras
    25.09.2007, 16:54
    Gus...μπορεί ο laiho να είναι πιο καλός κιθαρίστας αλλα εγώ έχω κόλλημα με τον gus...όσο για το αν είναι ψωνισμένος δεν ξέρω..σήμερα μόλις πήρα απο συγγενικό του πρόσωπο dvd που τραβούσαν με την κάμερα κατα τη διάρκεια ενος tour πριν λίγα χρόνια..είναι γνωστο πως στην πόλη μας τον κατακρίνουν αλλα τι να κάνουμε..απο όσο ξέρω είναι πολύ καλό παιδί και εντάξει τύπος..το υλικό που έχω δεν κυκλοφορεί έξω..και είναι με το παλιό σχήμα..εαν τύχη και πάω σε κάποια συνάντηση και κάποιος το θέλει θα κανονίσουμε να του το δώσο..
    Angelofdeath1990
    25.09.2007, 20:12
    egw 8a h8ela mia copia an den se peirazei...
    seras
    27.09.2007, 16:26
    Ναι ρε οκ.θα κανονίσουμε σε κάποια συνάντηση του ΜΗ και θα στο φέρω no problem.
    winlowoo
    28.09.2007, 23:10
    LAIHO FOR EVER
    Xrononaytis
    29.09.2007, 00:48
    Enas allos kalos kai grigoros sta sola gia mena einai Michael Angelo Batio .
    twr
    29.09.2007, 13:41
    Καλά, ο batio δεν πιάνεται...
    Από άλλον πλανήτη είναι ο άνθρωπος!!!
    ------------------------------------------------------------------------


    Πάντως έχω την εντύπωση ότι από τεχνικής άποψης ο gus g είναι καλύτερος απ τον laiho!!


    deathminor88
    29.09.2007, 14:07
    Nαι, μόνο που ο Batio δεν παίζει μοσική... Ας μην βγαίνουμε off topic...
    jacamar
    29.09.2007, 21:50
    Παράθεση:

    Το μέλος ViPeR στις 24-09-2007 στις 11:03 έγραψε...

    Κοίταξε και οι δυο είναι εκπληκτικοί κιθαρίστες.. Προτιμώ βέβαια τον Laiho γιατί όπως είπαν τα παιδία ο Gus είναι πολύ poser για τα γούστα μου και λιγάκι κολλημένος σε κάποια θέματα… Αλλά και ο Gus G έχει σπουδάσει μουσική και μην ξεχνάτε ότι έγινε δεκτός στο Berklee College of Music



    Δεν πήγε όμως να σπουδάσει στο berklee ποτέ απλά μια υποτροφία πήρε όπως και ο Μπάμπης Κατσιόνης και οι υποτροφίες αυτές είναι λίγο αμφιλεγόμενες.
    Δεν μου αρέσει το όλο στυλ του Gus και ο τρόπος που αυτοπροβάλετε μεσω τον firewind ουτε θεωρώ οτι είναι Ο μαγός στην κιθάρα. Αν είναι κάτι για το οποίο θα μου μείνει ακσέχαστος είναι όταν πέρσυ στην musik messe στην Γερμανία τον είδαμε και πήγαμε να τον χερετήσουμε ήταν μάζι με τον Ulrich Roth και γυρνάει και λέει ξέρετε ποιος είναι ? ο Schenker.... ε καλα έχασα πάσα ιδέα...
    Τωρα γενικά ψώνιο είναι αλλό είναι φυσικό όταν διαφοροι άσχετοι τρεχουν και του λενε το ποσο θεός είναι κτλ...οτι είναι ποζερι είναι αλλα υπάρχουν γιαπωνεζακια που κόβουν φλέβα για πάρτυ του....
    zw
    01.10.2007, 17:46
    dn xreiazee na to sizitame...enoeite laiho eiai o agapimenos m
    o anthropos apla einai theos dn kataavainei ti paizei einaipalikari apla...................laiho 4 ever