ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.833 μέλη

    Θεσσαλονίκη-συνάντηση στις 28/9!

    pastella
    27.09.2007, 23:28
    johnny8 εσύ δεν θα περάσεις μια βόλτα?
    StavmanR
    28.09.2007, 05:41
    Υπάρχει περίπτωση να πεταχτώ να σας γνωρίσω αν μου πείτε σε ποια περιοχή είναι το μιτινγκ(sic). Επειδή όμως δουλεύω μετά τις 10:30 θα είναι δύσκολο να πω περισσότερα από ένα γεια....

    Αν δε σας δω ,καλά να περάσετε...
    StavmanR
    28.09.2007, 05:58
    Νά 'ναι καλά το google earth . 200 μέτρα πάνω από τη ροτόντα είναι από ότι είδα... .
    ge01415
    28.09.2007, 11:14
    Εκεί θα είμαστε Σταύρε, θα κανονίσουμε και για το σάββατο ταβερνοκιθαροκατάσταση, αν σε βολεύει πέρνα κι από κει! Το ποιοί, που, πως, πότε θα το ξέρουμε σήμερα!!!

    Προς το παρών...


    Συνάντηση στις 28 Σεπτεμβρίου
    Ώρα 21.00
    στην μπυραρία "Πρίγκηπος" απέναντι από το Τούρκικο Προξενείο

    Λίστα:
    - pastella
    - sagra
    - melageorgiadoy
    - ge01415
    - martha + 1 ???????
    - sakisarabatzis
    - fler
    - Pearl_Scorpion
    - -Sadahzinia- (μπορεί να μπορέσει...μπορεί και όχι)
    - Brokenchord
    - lovecraft
    - StavmanR (για λίγο)


    Υ.Γ. Να αρχίσουμε τη λίστα για το αφτερ; Να κανονίσω χορηγία της Quervo; Να ετοιμάσουμε και το άγαλμα του Λευτεράκου για παν ενδεχόμενο; Ετοιμαστείτε για...σφηρακοπόλεμο!!!!




    Brokenchord
    28.09.2007, 11:20
    Αυτό το ποιο πάνω πως το εννοείς ; Δηλαδή για να καταλάβω η ευθεία των διακοσίων μέτρων είναι κάθετη στην Εγνατία. Κατεβαίνεις στάση καμάρα και το παίρνεις όλο πάνω και τσάπ βρίσκεις φάτσα κάρτα το προξενείο και κατά συνέπεια και το μαγαζί.
    pastella
    28.09.2007, 12:08
    Αυτό που λες Φωτη θα προσπαθησω να ανεβασω χαρτη σε λιγο

    Τασε, βαλε και την Olmega σε παρακαλω στους χορηγούς...
    ge01415
    28.09.2007, 12:14
    Αααααααα με Olmeges και Sieres δεν έχω παρτίδες!


    Να και ο χάρτης από προηγούμενη συνάντηση!

    Στο χάρτη φαίνεται η θέση του μαγαζιού με μία κόκκινη βουλίτσα. Επίσης με κόκκινο είναι ζωγραφισμένη και η Καμάρα. Εν ολίγοις το μαγαζί είναι ίσια πάνω από την Καμάρα μόλις περάσουμε την Αγ. Δημητρίου. Είναι ακριβώς δίπλα στο τουρκικό προξενείο (η σπίτι του Ατατούρκ).







    pastella
    28.09.2007, 14:27
    Ναι θα σε βλαψουν!

    Αντε καλο ταξιδι!
    pastella
    29.09.2007, 13:37
    Καλημερα...

    Όπως λέει και το άσμα "δεν μου φτάνεις θέλω κι άάάάάλλοοοοοοο" γι'αυτό κι εμείς επεκτείνουμε την διάρκεια τηα συνάντησης.

    Το Β.Κ. θα ειναι στην Κιβωτό σήμερα (δίπλα από το ιντερνετ καφέ στη Ροτόντα)

    Όσοι θέλετε περάστε να μας δείτε
    Fler
    29.09.2007, 13:56
    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 29-09-2007 στις 13:37 έγραψε...

    Καλημερα...

    Όπως λέει και το άσμα "δεν μου φτάνεις θέλω κι άάάάάλλοοοοοοο" γι'αυτό κι εμείς επεκτείνουμε την διάρκεια τηα συνάντησης.

    Το Β.Κ. θα ειναι στην Κιβωτό σήμερα (δίπλα από το ιντερνετ καφέ στη Ροτόντα)

    Όσοι θέλετε περάστε να μας δείτε




    Ναι, ότι θα μοιάζουμε με αξιοθέατο, θα μοιάζουμε..
    pastella
    29.09.2007, 14:25
    τυφλα να 'χει η Ακρόπολις
    Brokenchord
    29.09.2007, 14:26
    Τελικά ο Λιακόπουλος έχει μεγάλο δίκιο ζουν ανάμεσα μας !!!! Όσοι ξέρουν κατάλαβαν Τάσο μπορεί αυτό που κάνω να μην σου αρέσει αλλά αρέσει σε εμένα . Καλά να περάσετε παιδιά εγώ σήμερα δεν θα έρθω. Πρέπει να εγκλιματίζομαι σιγά σιγά στο κλήμα των υποχρεώσεων. Να πιείτε και μια παραπάνω και για εμένα.
    pastella
    01.10.2007, 09:50
    Μου φαίνεται ότι είμαι η πρώτη που έχει συνέλθει από τη διήμερη συνάντηση και αποφασίζει να αποκαλύψει μερικά από τα μυστήρια που ζήσαμε τις 2 αυτές μέρες το παρεάκι του ΜΗ.

    Ξεκινήσαμε με μπύρες και....βυσσινάδα
    Συνεχίσαμε με σφηνάκια γίγας...
    Μετά με σφηνάκια κανονικά...
    Μετά μας έδιωξαν και δεν μας επέτρεψαν να συνεχίσουμε

    Κάπου ανάμεσα έπαιξε κι ένας παράτερος φραπές...

    Ακολούθησε πρωινο-μεσημεριανός καφές, φαγητό και φυσικά τραγουδι, μπαλάντες αυτοσχέδιες (αυτή τη φορά ηχογραφήσαμε) και τραγουδι μέχρι που μας διώξανε πάλι...

    Αν και είμαστε λίγοι τον αριθμό, εκμεταλλευτήκαμε το μέγεθος της παρέας κυκλοφορώντας αδιακρίτως όλα τα κουτσομπολιά μεταξύ μας

    Το παρόν έδωσαν

    1) Παρασκευή: Brokenchord, fler, pastella, ge01415, alicia0, pearl_scorpion, maya
    2) Σάββατο: fler, pastella, ge01415, alicia0, arxigos, sagra, Κατερίνα (αδερφή Φλέρυς)

    Ναμαστε πάντα καλά και πάντα τέτοια παιδιά!!!!

    Σύντομα και φωτογραφίες από τον αδιάκριτο φακό της Αλίκης
    Fler
    01.10.2007, 11:20
    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 01-10-2007 στις 09:50 έγραψε...

    Μου φαίνεται ότι είμαι η πρώτη που έχει συνέλθει από τη διήμερη συνάντηση και αποφασίζει να αποκαλύψει μερικά από τα μυστήρια που ζήσαμε τις 2 αυτές μέρες το παρεάκι του ΜΗ.

    Ξεκινήσαμε με μπύρες και....βυσσινάδα
    Συνεχίσαμε με σφηνάκια γίγας...
    Μετά με σφηνάκια κανονικά...
    Μετά μας έδιωξαν και δεν μας επέτρεψαν να συνεχίσουμε

    Κάπου ανάμεσα έπαιξε κι ένας παράτερος φραπές...

    Ακολούθησε πρωινο-μεσημεριανός καφές, φαγητό και φυσικά τραγουδι, μπαλάντες αυτοσχέδιες (αυτή τη φορά ηχογραφήσαμε) και τραγουδι μέχρι που μας διώξανε πάλι...

    Αν και είμαστε λίγοι τον αριθμό, εκμεταλλευτήκαμε το μέγεθος της παρέας κυκλοφορώντας αδιακρίτως όλα τα κουτσομπολιά μεταξύ μας

    Το παρόν έδωσαν

    1) Παρασκευή: Brokenchord, fler, pastella, ge01415, alicia0, pearl_scorpion, maya
    2) Σάββατο: fler, pastella, ge01415, alicia0, arxigos, sagra, Κατερίνα (αδερφή Φλέρυς)

    Ναμαστε πάντα καλά και πάντα τέτοια παιδιά!!!!

    Σύντομα και φωτογραφίες από τον αδιάκριτο φακό της Αλίκης




    Καταρχήν, τα "μυστήρια" ήταν περισσότερα από αυτά που κατέγραψες...Μάλιστα για ένα από αυτά θα μπορούσαμε να γράψουμε ολόκληρο άρθρο - όσοι κατάλαβαν,κατάλαβαν..

    Ο παράταιρος φραπές ήταν απαραίτητος για να ακολουθήσουν κι άλλες μπύρες κι άλλες βυσσινάδες και φυσικά τα σφηνάκια - γίγαντες - α ρε Τάσο με τις τεκίλες σου..Δεν τις σηκώνω λέμεεεεεεεε

    Ε βρε Στέλλα, δεν τα λες και κουτσομπολιά..Όπως και να'χει, παραμένουν στο στενό κύκλο μας..

    Το ρεπερτόριο του Σαββάτου είχε τα πάντα. Από....μέχρι....Δεν αφήσαμε είδος για είδος.

    Όμορφα ήταν. Λίγοι και καλοί, έτσι?

    Εις το επανειδήν..


    Υ.Σ.: Αλίκη, πρόσεξε ποιες φωτογραφίες θα ανεβάσεις, γιατί μας βλέπω να τρώμε ξύλο...
    pastella
    01.10.2007, 22:08
    Κουίζ: Βρείτε ΤΙ το παράξενο έχει η παρακάτω φωτογραφία



    επισυναπτόμενα: paraxeno.JPG 
    KIT_KAT
    01.10.2007, 23:27
    Αφάγωτα πατατάκια και άπιωτες μπύρες...
    pastella
    01.10.2007, 23:56
    Τσου.

    Είναι η δεύτερη /τρίτη γύρα ποτών και τσιπς...
    Fler
    02.10.2007, 02:40
    Να πω εγώ που καθόμουν ακριβώς στα αριστερά του φωτογράφου και..τα ξέρω και καλύτερα..?
    AlmaNegra
    02.10.2007, 04:58
    Aυτο στα αριστερά είναι καφές ???
    ariadni0909
    02.10.2007, 10:26
    Χμμμ...
    Χαρτακια βλεπω...βιομηχανικα τσιγαρα βλεπω....Καπνο για τα χαρτακια δε βλεπω! ! !
    Η μηπως η κετσαπ στο κεντρο???