ελληνική μουσική
    611 online   ·  210.851 μέλη

    Φεστιβάλ Τραγουδιού Θεσσαλονίκης 2007

    Sound1
    30.09.2007, 13:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Ravel στις 30-09-2007 στις 12:24 έγραψε...

    Ρε συ sound είπα να μη μιλήσω αλλά εσύ θα με σκάσεις γιατί νομίζεις ότι όλοι προσπαθούν να σε πείσουν για κάτι ???



    Διότι ο sonsaviour προσπαθεί να μας πείσει ότι κάθε χρόνο επιλέγονται τα καλύτερα!!! Ε, εδώ γελάμε!!! Αυτό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΕΜΑ. Κάθε χρόνο περνάνε ΠΟΛΥ ΑΘΛΙΑ τραγούδια. Γι΄αυτό και η τηλεθέασή του είναι επίσης χαμηλή σε σύγκριση με άλλα παρόμοια τηλεοπτικά προγράμματα.



    Παράθεση:

    Το μέλος Ravel στις 30-09-2007 στις 12:24 έγραψε...

    Τι πετάγεσαι όλη την ώρα..... ..... ....



    Προφανώς δεν κατάλαβες πού βρίσκεσαι. Εδώ είναι ένα Forum, ένα δημόσιο βήμα όπου ο καθένας μπορεί να λέει την άποψή του και να ποστάρει όσες φορές το επιθυμεί σεβόμενος τους κανόνες του Forum που τον φιλοξενεί.



    Παράθεση:

    Το μέλος Ravel στις 30-09-2007 στις 12:24 έγραψε...

    Τι "ζαμπόν" (ρε μπας και πεινάς ) και "μαλάκες" μου τσαμπουνάς , πιάστηκες από δυο τραγούδια και τα αναφέρεις όλη την ώρα.



    Εδώ ξαναγελάμε. Αναφέρω ενδεικτικά μόνο 4 από τα ΑΘΛΙΑ τραγούδια που προκρίνονται κάθε χρόνο στο φεστιβάλ τραγουδιού θεσσαλονίκης. Ο κατάλογος είναι τόσος μακρύς που πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο.



    Παράθεση:

    Το μέλος Ravel στις 30-09-2007 στις 12:24 έγραψε...

    Και το άλλο κουφό που το βάζεις ...
    ΦΑΣΚΕΙΣ

    ΚΑΙ ΑΝΤΙΦΑΣΚΕΙΣ
    Μας είπες όλο το σόι του Δρογώση και της ευσταθίας,
    όλο το σόι του φάμελου
    ξέρεις όλα τα παρασκηνιακά (γνωριμίες κ.τ.λ.)
    όλα τα κουτσομπολιά
    όλες τις συμμετοχές



    Ό,τι συμβαίνει στον καλλιτεχνικό χώρο συζητιέται στους καλλιτεχνικούς κύκλους. Συζητιούνται τα πάντα. Και όταν λέω τα πάντα, εννοώ τα πάντα.
    Και προσωπικά λόγω της ιδιότητάς μου ως μουσικοσυνθέτης-στιχουργός θέλω να ξέρω το παρελθόν και το ποιόν ενός τραγουδιστή που έρχεται να του γράψω ένα τραγούδι. Θέλω να ξέρω τί έχει καταφέρει μέχρι σήμερα και ΚΥΡΙΩΣ με ποιον ΤΡΟΠΟ το κατάφερε.



    Παράθεση:

    Το μέλος Ravel στις 30-09-2007 στις 12:24 έγραψε...

    Τι δεν ασχολείσαι μας κοπανάς ??? Εσύ ξέρεις τα πάντα καλύτερα και από τους διοργανωτές



    Σαφώς και δεν αξίζει να ασχολείται κάποιος που θέλει να κάνει σοβαρή καριέρα. Το θέμα όμως συζητιέται. Και πίστεψέ με, δεν θα σου αρέσουν καθόλου αυτά που θα ακούσεις να λέγονται μέσα στις καλλιτεχνικές παρέες για το φεστιβάλ τραγουδιού θεσσαλονίκης.

    Παράθεση:

    Το μέλος Ravel στις 30-09-2007 στις 12:24 έγραψε...

    Όσο για την περιβόητη μουσική σου ανέβασε κάτι να ακούσουμε μπας και ξεστραβωθούμε.
    Να 'σαι καλά..


    Να μην είσαι τσαμπατζής. Τον άλλο μήνα ξεκινά το πρόγραμμά μας. Θα διαφημιστεί - ίσως και στο musicheaven- και σε περιμένουμε να έρθεις να μας ακούσεις.



    Α και που είσαι... Την επόμενη φορά μπες με το κανονικό σου nickname και όχι με ένα που έφτιαξες πριν λίγα λεπτά.
    Να έχεις τα κότσια να απαντάς με το δικό σου nickname. Εκτός κι αν με το που μπήκες σήμερα στο musicheaven σε κέντρισε τόσο πολύ το συγκεκριμένο θέμα που αμέσως εγγράφτηκες ως μέλος μόνο και μόνο για να γράψεις ένα μήνυμα άνευ ουσίας.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sound1 στις 30-09-2007 13:03 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sound1 στις 30-09-2007 13:06 ]


    Ravel
    30.09.2007, 13:37
    Λοιπόν
    Παράθεση:
    Διότι ο sonsaviour προσπαθεί να μας πείσει ότι κάθε χρόνο επιλέγονται τα καλύτερα!!! Ε, εδώ γελάμε!!! Αυτό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΕΜΑ. Κάθε χρόνο περνάνε ΠΟΛΥ ΑΘΛΙΑ τραγούδια. Γι΄αυτό και η τηλεθέασή του είναι επίσης χαμηλή σε σύγκριση με άλλα παρόμοια τηλεοπτικά προγράμματα.

    Χα Χα ,,, Δηλαδή το fame story που έχει τηλεθέαση πλασάρει ποιότητα ????
    Παράθεση:
    Προφανώς δεν κατάλαβες πού βρίσκεσαι. Εδώ είναι ένα Forum, ένα δημόσιο βήμα όπου ο καθένας μπορεί να λέει την άποψή του και να ποστάρει όσες φορές το επιθυμεί σεβόμενος τους κανόνες του Forum που τον φιλοξενεί.

    Έχεις γίνει γραφικός βρε sound
    Μας τα πες μια , δυο , τρεις , για ζαμπόν κασέρια, μαλάκες ,,, πατάτες , καρέκλες
    Πες και τίποτα άλλο τα ακούσαμε αυτά..
    Παράθεση:
    Ό,τι συμβαίνει στον καλλιτεχνικό χώρο συζητιέται στους καλλιτεχνικούς κύκλους. Συζητιούνται τα πάντα. Και όταν λέω τα πάντα, εννοώ τα πάντα.
    Και προσωπικά λόγω της ιδιότητάς μου ως μουσικοσυνθέτης-στιχουργός θέλω να ξέρω το παρελθόν και το ποιόν ενός τραγουδιστή που έρχεται να του γράψω ένα τραγούδι. Θέλω να ξέρω τί έχει καταφέρει μέχρι σήμερα και ΚΥΡΙΩΣ με ποιον ΤΡΟΠΟ το κατάφερε.

    Δηλαδή εσύ στον καλλιτεχνικό σου κύκλο συζητάς για το σόι του φάμελου, τι κύκλος είναι αυτός ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟΣ ΣΤΟ STAR ...
    Εσύ παιδί μου δεν συζητάς , εσένα σου έγινε ψύχωση να αποδείξεις ότι η Ευσταθία και ο φάμελος είναι αδέρφια , ούτε η Χριστίνα Λαμπίρη δεν σε φτάνει ....
    Παράθεση:
    Να μην είσαι τσαμπατζής. Τον άλλο μήνα ξεκινά το πρόγραμμά μας. Θα διαφημιστεί - ίσως και στο musicheaven- και σε περιμένουμε να έρθεις να μας ακούσεις.

    YES YES YES
    ε όχι και Τζαμπατζής , πρώτο τραπέζι πίστα θα σου κάτσω, ή μήπως θα είσαι στο μέγαρο μουσικής ????
    Παράθεση:
    Α και που είσαι... Την επόμενη φορά μπες με το κανονικό σου nickname και όχι με ένα που έφτιαξες πριν λίγα λεπτά.
    Να έχεις τα κότσια να απαντάς με το δικό σου nickname. Εκτός κι αν με το που μπήκες σήμερα στο musicheaven σε κέντρισε τόσο πολύ το συγκεκριμένο θέμα που αμέσως εγγράφτηκες ως μέλος μόνο και μόνο για να γράψεις ένα μήνυμα άνευ ουσίας.

    Ε ότι έχεις και ιδιότητα ντεντέκτιβ δεν το περίμενα...
    Δλδ δεν υπάρχει περίπτωση να μου έκαναν εντύπωση οι ακραίες και χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα πιθανολογίες σου και να αποφάσισα απαντήσω προκειμένου να εκραγώ...
    ΕΙΡΗΝΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
    Sound1
    30.09.2007, 14:11
    Προφανώς Ravel δεν έχεις ούτε ένα επιχείρημα και γράφεις κατεβατά χωρίς ουσία. Δεν θα δώσω συνέχεια σε αυτό το ανόητο παιχνιδάκι σου. Δεν θα απαντήσω σε επόμενο δικό σου post, παρά μονάχα σε posts άλλων μελών.

    Η αλήθεια είναι ότι :

    1. Στο φεστιβάλ τραγουδιού θεσσαλονίκης περνάει ο γνωστός του γνωστού ( όλα τα στοιχεία στη διάθεση αυτού που ευγενικά το ζητήσει ).

    2. Το επίπεδο των τραγουδιών του φεστιβάλ τραγουδιού θεσσαλονίκης δεν διαφέρει σε τίποτα από το βόθρο της πολυκατοικίας μου ( όλα τα τραγούδια μπορείτε να τα ακούσετε και να γελάσετε με πολλά από αυτά στο site του διοργανωτή ).


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sound1 στις 30-09-2007 14:12 ]


    -Sadahzinia-
    30.09.2007, 15:06
    το φεστιβαλ τραγουδιου ειναι ενας πολυ ομορφος θεσμος...μεσω αυτου συνειδητοποιεις οτι υπαρχουν ανθρωποι που αγαπανε τη μουσικη...και οσον αφορα ορισμενα τραγουδια...δεν θα τα χαρακτηριζα ως χαμηλου επιπεδου απλα ως πρωτοτυπα...Αυτη ειναι και η "νοστιμια" του φεστιβαλ...γι'αυτο ας μην βιαζομαστε να το κρινουμε τοσο σκληρα...

    today is the first day of the rest of your life...!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 26-10-2007 15:57 ]


    Ravel
    30.09.2007, 17:21
    Παράθεση:
    Προφανώς Ravel δεν έχεις ούτε ένα επιχείρημα και γράφεις κατεβατά χωρίς ουσία

    Αυτό άσε να το κρίνουν οι άλλοι
    Παράθεση:
    Δεν θα δώσω συνέχεια σε αυτό το ανόητο παιχνιδάκι σου. Δεν θα απαντήσω σε επόμενο δικό σου post, παρά μονάχα σε posts άλλων μελών.

    Κρεμάλα ξέρεις ??? Αν ναι
    Χ _ _ _ _ _ Α
    Παράθεση:
    Η αλήθεια είναι ότι :

    1. Στο φεστιβάλ τραγουδιού θεσσαλονίκης περνάει ο γνωστός του γνωστού ( όλα τα στοιχεία στη διάθεση αυτού που ευγενικά το ζητήσει ).

    2. Το επίπεδο των τραγουδιών του φεστιβάλ τραγουδιού θεσσαλονίκης δεν διαφέρει σε τίποτα από το βόθρο της πολυκατοικίας μου ( όλα τα τραγούδια μπορείτε να τα ακούσετε και να γελάσετε με πολλά από αυτά στο site του διοργανωτή ).

    Code:
     
    
    Η ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΗ !!!!



    Οσο για το ήθος σου ,,, έκανα και εγώ λίγο το ντεντέκτιβ και είδα το σχετικό post που αποκαλείς το κύριο Δεσύπρη , Ψεύτη και Δαιμονισμένο
    Ετσι εξηγείται ότι έχεις και προχωρημένες ιδέες ....
    Μπράβο παλικάρι μου και εις ανώτερα ....
    stratocasteros
    30.09.2007, 18:26
    Γενικά διαφωνώ με τις αντιπαραθέσεις τύπου "μεσημεριανών εκπομπών" και νομίζω οτι η ως τώρα κουβέντα πλησιάζει προς τα εκεί.


    Μέχρι πρότεινος, δεν είχα άποψη για εκ των έσω του φεστιβάλ Θεσσαλονίκης, το μόνο που μου έκανε εντύπωση, είναι οτι δεν έχω ακούσει ποτέ, ένα τραγούδι που να έχει διαγωνισθεί στο θεσμό και να μου λέει κάτι είτε από πλευράς παρουσίας είτε από πλευράς σύνθεσης ή στίχων.

    Επειδή έχω ασχοληθεί λίγο με την "ανεπίσημη" ελληνική σκηνή, ξέρω οτι υπάρχει σίγουρα ταλέντο. (πρόσφατα είδα μια απίστευτη fusion-metal-progressive μπάντα αποτελούμενη από τρεις 16χρονους και έναν 18χρονο και έπαθα την πλάκα μου σε σημείο που είπα να παρατήσω την κιθάρα).

    Για να μην πολυλογώ... στο φετινό φεστιβάλ Θεσσαλονίκης συμμετείχε ένα φιλαράκι. Δεν πέρασε όμως στην επόμενη φάση.

    Γενικά δεν ξέρω αν στη συγκεκριμένη περίπτωση μπορώ να είμαι αντικειμενικός, οπότε σας καλώ να σχηματίσετε τη δική σας άποψη ακούγοντάς το και να το συγκρίνετε με όσα έχουν κερδίσει ως τώρα και με αυτό που θα κερδίσει φέτος.

    Το κομμάτι μπορείτε να το ακούσετε απλά και εύκολα Εδώ

    Για την "ιστορία", να πω οτι οι απόψεις μου συμβαδίζουν με του sound1

    Μια πάπια μα ποια πάπια, μια πάπια κι απ τον ήλιο ξεξασπρότερη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : stratocasteros στις 30-09-2007 18:28 ]


    Sound1
    30.09.2007, 19:46
    Παράθεση:

    Το μέλος Ravel στις 30-09-2007 στις 17:21 έγραψε...

    Οσο για το ήθος σου ,,, έκανα και εγώ λίγο το ντεντέκτιβ και είδα το σχετικό post που αποκαλείς το κύριο Δεσύπρη , Ψεύτη και Δαιμονισμένο
    Ετσι εξηγείται ότι έχεις και προχωρημένες ιδέες ....
    Μπράβο παλικάρι μου και εις ανώτερα ....



    Παρόλο που υποσχέθηκα ότι δεν θα ξανασχοληθώ μαζί σου, αυτό που αναφέρεις εδώ είναι εξαιρετικά σοβαρό, γιατί ψεύδεσαι.

    Θα πρέπει κάποτε να μάθεις ότι η απόκρυψη της μισής αλήθειας είναι ψέμα ( μισή αλήθεια = ψέμα ).

    Εγώ όντως αποκάλεσα ψεύτη τον κ. Δεσσύπρη - δικαιολογημένα βέβαια - διότι άρχισε να λέει ψέματα για μένα στα μέλη του musicheaven σχετικά με το πότε εγγράφτηκα ως μέλος στο musicheaven.

    Το λάθος του, ωστόσο, το αναγνώρισε ο κ. Δεσσύπρης και μάλιστα έφτασε στο σημείο να μου ζητήσει και συγνώμη για το λάθος που έκανε! Ιδού και η απάντηση προς εμένα του κ. Δεσσύπρη:

    Απάντηση από dessypris, 14.09.2007, ώρα 12:24:16
    Όντως κάπου έκανα λάθος...Κάτι άλλο κοιτούσα και ζητώ συγγνώμη...


    Ευτυχώς ξεσκεπάστηκες για άλλη μια φορά, τόσο εσύ όσο και τα ψέματά σου. Μόνο που εδώ δεν περνάνε αυτά. Εδώ η αλήθεια λάμπει. Συνέχισε εσύ να ζεις μέσα στο ψέμα σου δουλεύοντας τον κόσμο εδώ μέσα.

    Από εμένα θα ακούνε και θα διαβάζουνε μόνο την αλήθεια.
    Ravel
    30.09.2007, 20:03
    Εύγε νέε μου
    -Sadahzinia-
    20.10.2007, 13:22
    μια ζωη η ιδια ιστορια που λενε....ξεκιναει ενα θεμα στο forum και στο τελος ολοι καταληγουν να μαλωνουν και να βγαζουν τρελες κακιες ο ενας προς τον αλλον ξεφευγοντας απο το θεμα... σας υπενθυμιζω λοιπον οτι το θεμα ειναι η γνωμη που εχετε για τα φετινα τραγουδια του φεστιβαλ.... μηπως να ασχοληθουμε μονο με αυτο??

    peace please...we are all (music) friends :)

    today is the first day of the rest of your life...!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 20-10-2007 13:23 ]


    Faust
    26.10.2007, 10:39
    Καλημέρα σε όλους,

    Ψάχνω τους στίχους των τραγουδιών που θα συμμετάσχουν στον ημιτελικό του Φεστιβάλ και επειδή είδα ότι αρκετοί είστε ενημερωμένοι εδω, μήπως ξέρει κανείς σας που μπορώ να τους βρώ?


    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    pokopik
    26.10.2007, 12:20
    Στον προπερσυνο διαγωνισμο μου εμεινε η εντυπωση οτι τα λαικα διαγωνιζομενα τραγουδια κερδισαν τους τιτλους ανετα (μαλιστα το ενα ηταν στα ορια της ευτελης,σκυλαδικης,εμπορικης βιομηχανιας) κι απο την αλλη μια ψευτοκουλτουρα που εφτανε στα ορια της προκλησης (με το τραγουδι της Ευσταθιας,με τα "ζαμπον" και "τις κουβεντες του κωλου")..
    Περσι ,αν εξαιρεσω κανα δυο εξυπνα κομματια με φαντασια και χιουμορ ("Περι φυσικης","Τζερονυμο") το φεστιβαλ προεβαλε μια προοδευτικη αερολογια στιχων,συρρικνωσε το ενδιαφερων και την παρακολουθηση του ευρυ κοινου,αγνοοησε την υπαρξη του λαικου στοιχειου με αποτελεσμα φετος να αλλαξουν καπως ,τα κριτηρια επιλογης ,οπως δειχνει η κατασταση.
    Faust
    26.10.2007, 12:46
    Μάλλον δεν έγινα σαφής,

    δεν εννοούσα αν γνωρίζετε πως είναι οι στίχοι των τραγουδιών, αλλα απο που θα μπορούσα να τους κατεβάσω.




    jacamar
    01.11.2007, 23:25
    Άκουσα όλα τα τραγούδια....ξεχώρισα εκείνο των πλήν ενός που είναι και πιο κοντα στα ακουσματά μου....
    αλλα.....είναι ιδέα μου η τουλάχιστο 4 τραγούδια θυμίζουν έντονα κάποια άλλα???

    alkyoni
    01.11.2007, 23:49
    Βασικα για αλλο λογο μπηκα σημερα στο φορουμ, αλλα μιας και το ειδα και παιζει τωρα...
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 01-11-2007 στις 23:25 έγραψε...
    αλλα.....είναι ιδέα μου η τουλάχιστο 4 τραγούδια θυμίζουν έντονα κάποια άλλα???



    Ιδεα σου , ιδεα σου !!! χαχαχααχαχααχαα

    Δεν ξερω, αλλα δεν μου αρεσε κατι ιδιαιτερα.... Απο την στιγμη που λειπει η ζωντανη μουσικη στην σκηνη.....
    Αν επρεπε να ξεχωρισω καποιο ομως, αν και δεν ειναι των ακουσματων μου θα ελεγα το "ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ".

    Αυτο που ελπιζω να αξιζει ειναι το αφιερωμα στον μεγαλο Γιωργο Ζαμπετα, γιατι μεχρι στιγμης το φεστιβαλ δεν ειχε και κατι το ιδιαιτερο..... (κατα την γνωμη μου παντα)

    Αντε, και περαστικα στα αφτια μας... χαχαχαχαχαχααα

    musicomania
    02.11.2007, 00:27
    Εγω προσωπικα νομιζω οτι φετος κατι ειχε να δειξει το Φεστιβαλ Θεσσαλονικης...
    Υπηρχε και ροκ, και ποπ-ροκ,εντεχνα,μπαλαντες,λαικα ακομα και hip hop αρκετα τα οποια θεωρω οτι ηταν σε ικανοποιητικο επιπεδο βαση του στυλ τους. Ειδικα τα "Ντιβα", "Η ζωη που περιμενει" και αυτο με rap φωνητικα για μενα ηταν καλα!

    www.myspace.com/dadgr
    -Sadahzinia-
    02.11.2007, 01:03
    Δεν γνωριζω εαν εχει τυχει να παρεβρεθειτε στο χωρο οπου διεξαγεται το φεστιβαλ αλλα ομολογω οτι περα απο τα τραγουδια αυτο που αξιζει περισσοτερο ειναι η ασυγκριτη ατμοσφαιρα μουσικολατρειας που επικρατει....Οσον αφορα στην αναμεταδοση απο την τηλεοραση εχω να καταθεσω κατι....Περσι ετυχε να παρακολουθησω το φεστιβαλ απο κοντα στους ημιτελικους....Ξεχωρισα 2 τραγουδια το "νοτες μαγικες" και "περι φυσικης"...Στον τελικο,τον οποιο παρακολουθησα απο την τηλεοραση, ανυπομονουσα να ξανακουσω αυτα τα 2 τραγουδια....τολμω να πω οτι απογοητευτηκα διοτι μεσω της τηλεορασης εχαναν πραγματικα παρα πολυ απο την αιγλη τους...Ας μην ακυρωνουμε εναν τοσο ομορφο και "δικο μας" θεσμο....
    alex3
    02.11.2007, 11:54
    Ψήφο στο φιλαράκι μου, τον Άρη το Σαμολαδά!!!!!!! Ανεξάρτητα από το τραγούδι...!!!!! Ωμή και απροκάλυπτη προπαγάνδα!!!!!
    okanenas
    04.11.2007, 14:25
    Ο Κλέψας του Κλέψαντος
    maryap10wc
    04.11.2007, 15:00
    Και ναι ποιός θα το περίμενε αλλά το πρώτο βραβείο το πήρε το τραγούδι "Αγάπη είναι" hip-hop αν δεν κάνω λάθος...Εντάξει το άξιζαν τα παιδιά...και ωραία σύνθεση και ωραίοι στίχοι κ ωραία ερμηνεία...Τώρα αν πάμε στο δεύτερο βραβείο νόμιζα ότι αυτοί που το πήραν δεν θα σταύρωναν βραβείο κ όμως πήραν 3...Το δεύτερο βραβείο του διαγωνισμού,βραβείο καλύτερου στοίχου κ βραβείο καλύτερης ερμηνείας.Τι να πω? Δεν το περίμενα τέτοια επιτυχία η "Αρετούσα".Το μόνο που μένει είναι να πω συγχαρητήρια.Σχετικά με το τρίτο βραβείο πήγε όντως σε καλά χέρια...Μπράβο!
    Στεναχωρήθηκα λίγο που η "Γάτα" δεν πήρε τίποτα ωστόσο θα μας μείνει!
    Σχετικά με το όλο σύνολο νομίζω ότι έπεσε πολύ λαϊκό φέτος κ ελάχιστο έντεχνο.
    Τέλος πάντων αρκετά πολυλόγησα...Και πάλι συγχαρητήρια σους νικητές~!
    marylin
    04.11.2007, 17:23
    Εμένα πάντως παιδάκια μου άρεσε ο Σαμολαδάς! Και οι στίχοι και η μουσική και η ερμηνεία!