ελληνική μουσική
    546 online   ·  210.842 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    DarkKing
    07.09.2019, 21:25

    καταρχην ως κορίτσι σου το λέω μην πεις μπροστά της αυτο το να την ρίξω


    xSophiax
    22.11.2020, 20:30

    Παράθεση:

    Το μέλος DarkKing στις 07.09.2019, 21:25 έγραψε...

    καταρχην ως κορίτσι σου το λέω μην πεις μπροστά της αυτο το να την ρίξω



    Παρωχημένος ο όρος θα ρίξω κάποιον, αλλά μου ακούγεται ρετρό στα αυτιά μου, μου μοιάζει σαν να βγήκε από την δεκαετία του ΄80.


    Διάβασα μερικές ιστορίες εδώ, σε κάποιες γέλασα και σε άλλες συγκινήθηκα. Θυμήθηκα και τα δικά μου και η πρώτη ιστορία που μου ήρθε στο μυαλό ήταν όταν χρόνια πριν, είχα πάει να πάρω δώρο σε μια ξαδέρφη μου που παντρευόταν. Κοιτούσα εκεί που είχαν τα βιβλία ευχών γάμου και ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έπιασε “εκείνος” το ερωτηματικό μου βλέμμα, τον πέρασα για υπάλληλο και άρχισε να με εξυπηρετεί! Βέβαια μετά από μερικές ευφάνταστες απαντήσεις που μου έδωσε παραδέχτηκε ότι δεν ήταν υπάλληλος και μου ζήτησε να βγούμε. Δεν έζησα κάποιο μεγάλο έρωτα, βγήκαμε δυο φορές και είδαμε ότι δεν τράβαγε. Όμως μου έχει μείνει στην μνήμη για την πολύ γλυκιά και αυθόρμητη συμπεριφορά του.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την xSophiax, 22-11-2020 20:36 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την xSophiax, 22-11-2020 20:37 ]


    freddieKrueger
    23.11.2020, 07:15
    Σα γενική διαπίστωση πάντως βλέπω πως οι άνθρωποι ψάχνουν να βρουν λόγους για να μην κάνουν κάτι ερωτικό,παρά αφορμές για να κάνουν κάτι. Ειδικά οι γυναίκες.Θα πρέπει να περάσουν ένα άνδρα από χίλια φίλτρα. Τόσο που χάνεται πολλές φορές όλη η ουσία. Και μια άλλη διαπίστωση:Η γυναίκα επιλέγει,ο άνδρας διεκδικεί. Η γυναίκα αλλάζει τη συμπεριφορά της ανάλογα πόσο γουστάρει ένα άνδρα. Αν τον γουστάρει πολύ,απενεργοποιεί όλα της τα φίλτρα,δραπετεύει απ όλα της τα καλούπια και δίνεται άνευ όρων ευνουχίζοντας όλους τους άλλους διεκδικητές. Αν της αρέσει κάποιος λίγο,η για τους "λάθος"λόγους(αναζήτηση ασφάλειας,δημιουργία οικογένειας)τότε θα λειτουργήσουν τα φίλτρα και ο αντρας θα περασει απο χιλια κοσκινα για να φτασει στο σημειο να προκυψει κατι. Οποτε για να συνοψισω δεν ριχνουμε εμεις τις γυναικες,αυτες μας διαλεγουν βασει κριτηριων που δεν ειναι ιδια για ολες και πολλες φορες ειναι να αναρρωτιεσαι κιολας γι αυτα τα κριτηρια.
    freddieKrueger
    23.11.2020, 07:20

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 30.09.2007, 15:09 έγραψε...

    Αν δεν υπάρχει η αυθόρμητη αμοιβαία έλξη που απαιτείται για να δημιουργηθεί μίας υγιής σχέση ψυχής, τα πάντα καταντούν σε σύναψη επαγγελματικού τύπου σχέσης, δηλαδή συναλλαγή. Και μόνο που χρησιμοποιείς το ρήμα "ρίξω" είναι δηλωτικό της εγωπαθούς στάσεως ότι, "ΑΥΤΟ το θέλω", δηλαδή καταντά αντικείμενο προς εκμετάλλευση. Σε κάθε περίπτωση, ΑΥΤΟ που νομίζεις ότι ρίχνεις, κατά πάσα πιθανότητα θα σε ρίξει (και δεν εννοώ ερωτικά) και δεν θα το πάρεις χαμπάρι, διότι ο εγωκεντρισμός έχει ρίξει ολόκληρα βασίλεια, όχι μόνο απλούς ανθρώπους...είναι απλά αδυναμία προς εκμετάλλευση. Με άλλα λόγια για ένα φιλί ή μία ερωτική πράξη μπορεί να ξεπουλήσει κανείς ακόμα και την ίδια του την οικογένεια.

    Γενική ερώτηση: Εφόσον κάποιος θέλει τη γυναικεία αγκαλιά, το φιλί ή και τη σεξουαλική επαφή, και διατίθεται να πληρώσει όσο όσο για να τα αποκτήσει, δηλαδή μπαίνει σε μία κατάσταση συναλλαγής, γιατί δεν πετιέται σε ένα "κόκκινο" μαγαζάκι μιας και δεν θα έχει περαιτέρω υποχρεώσεις και θα ξοδέψει και λιγότερα;

    Γενική ερώτηση Νο2: Υπάρχει κάποια κοπέλα που πιστεύει ότι το να κοιτάζει την τσέπη του υποψήφιου "αγοραστή" την διαφοροποιεί από την πόρνη; Απλά, ανάλογα με το ύψος του "ριφιφί" διαφοροποιείται η κλιμάκωση πχ. πόρνη πολυτελείας, κλπ...

    Αυτά για την περίπτωση που κάποιος πιστεύει ότι μπορεί να "ρίξει" κοπέλες με διαφορετικό τρόπο από αυτόν που κρύβει μέσα του, δηλαδή την ψυχή του...

    Τέλος συμφωνώ απόλυτα με την Punkster, όπως και με τα προηγούμενα ποστς περί "γροθιάς" και "τρικλοποδιάς".

    Αγαπητέ Σταύρο σου κάνω παράθεση τιμής ένεκεν μια και είσαι από τις πιο δυνατές πέννες του σαιτ μας.

    Πάει πολύς καιρός που απέχεις από την ενεργό του δράση ωστόσο οι απόψεις σου και ο.κοναδικός τρόπος επιχειρηματολογίας σου παραμένουν σε δράση.

    Αν μας.διαβάζεις από.κάπου σου εύχομαι να είσαι υγιής και δυνατός και να μπαίνεις που και που να μας διαβάζεις.

    Τα ερωτήματα που θέτεις είναι ευστοχα και επι της ουσιας.

    Ευχαριστω.


    freddieKrueger
    23.11.2020, 07:25

    Παράθεση:

    Το μέλος johnny8 στις 30.09.2007, 15:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 30-09-2007 στις 15:09 έγραψε...

    Αν δεν υπάρχει η αυθόρμητη αμοιβαία έλξη που απαιτείται για να δημιουργηθεί μίας υγιής σχέση ψυχής, τα πάντα καταντούν σε σύναψη επαγγελματικού τύπου σχέσης, δηλαδή συναλλαγή. Και μόνο που χρησιμοποιείς το ρήμα "ρίξω" είναι δηλωτικό της εγωπαθούς στάσεως ότι, "ΑΥΤΟ το θέλω", δηλαδή καταντά αντικείμενο προς εκμετάλλευση. Σε κάθε περίπτωση, ΑΥΤΟ που νομίζεις ότι ρίχνεις, κατά πάσα πιθανότητα θα σε ρίξει (και δεν εννοώ ερωτικά) και δεν θα το πάρεις χαμπάρι, διότι ο εγωκεντρισμός έχει ρίξει ολόκληρα βασίλεια, όχι μόνο απλούς ανθρώπους...είναι απλά αδυναμία προς εκμετάλλευση. Με άλλα λόγια για ένα φιλί ή μία ερωτική πράξη μπορεί να ξεπουλήσει κανείς ακόμα και την ίδια του την οικογένεια.

    Γενική ερώτηση: Εφόσον κάποιος θέλει τη γυναικεία αγκαλιά, το φιλί ή και τη σεξουαλική επαφή, και διατίθεται να πληρώσει όσο όσο για να τα αποκτήσει, δηλαδή μπαίνει σε μία κατάσταση συναλλαγής, γιατί δεν πετιέται σε ένα "κόκκινο" μαγαζάκι μιας και δεν θα έχει περαιτέρω υποχρεώσεις και θα ξοδέψει και λιγότερα;

    Γενική ερώτηση Νο2: Υπάρχει κάποια κοπέλα που πιστεύει ότι το να κοιτάζει την τσέπη του υποψήφιου "αγοραστή" την διαφοροποιεί από την πόρνη; Απλά, ανάλογα με το ύψος του "ριφιφί" διαφοροποιείται η κλιμάκωση πχ. πόρνη πολυτελείας, κλπ...

    Αυτά για την περίπτωση που κάποιος πιστεύει ότι μπορεί να "ρίξει" κοπέλες με διαφορετικό τρόπο από αυτόν που κρύβει μέσα του, δηλαδή την ψυχή του...

    Τέλος συμφωνώ απόλυτα με την Punkster, όπως και με τα προηγούμενα ποστς περί "γροθιάς" και "τρικλοποδιάς".

    μπραβο σου.μ αρεσει πολυ ο τροπος σκεψης σου.αλλα ακου: οταν εσεις οι αντρες ειστε ρατσιστες με τις ασχημες γυναικες δεν καταλαβαινω γιατι σας ενοχλει ο ρατσισμος των γυναικων προς τους "μικρο πορτοφολι εχωντας".προκειται για τον ιδιο ακριβως ρατσισμο.οπως δηλαδη ολοι οι αντρες κοιτατε τις ομορφες και αυτες επιθυμειτε, ακομα κι αν δε μπορειτε να τις αποκτησετε ετσι και οι γυναικες κοιταν τους πλουσιους.Αν εισαι απ αυτους που κοιτουν την εσωτερικη ομορφια μιας γυναικας καλως (κι οταν λεω εσωτερικο κοσμο της δεν εννοω βεβαια τον κολπο της)Αλλα αν εισαι κι εσυ απ αυτους που μολις δουν την ψηλη με τις τελειες αναλογιες κολανε ... δεν εχεις το δικαιωμα να αποκαλεις τις γυναικες "πορνες".με την ιδια λογικη και σεις ειστε νταβατζηδες...
    Υ.Γ. εγω προσωπικα δεν κοιταω το πορτοφολι του αλλου αλλα με ενοχλησε λιγακι το σχολιο σου για τις απανταχου γυναικες

    Είσαι φαουλ.

    Το να κοιτάς έναν όμορφο (στα μάτια σου ή αντικειμενικά)άνθρωπο και να απορρίπτεις έναν άσχημο(πάλι βάσει υποκειμενικών ή αντικειμενικών κριτηρίων) είναι θεμιτό.

    Το να κοιτάς την τσέπη του σε καθιστά πόρνη/ζιγκολό/νταβατζή και είναι μάλλον αθέμιτο.

    Έχεις μπερδευτεί φίλε/φίλη και όσοι έχετε παρόμοιες απόψεις.


    freddieKrueger
    24.11.2020, 14:16

    Πυρ γυνή και θάλασσα...τα αιώνια μυστήρια...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 24-11-2020 14:17 ]