ελληνική μουσική
    450 online   ·  210.833 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    winlowoo
    28.09.2007, 15:28
    mipos tha mporousate na mou peite eseis to pows giati egw kai osous exw rwtisei den xeroun

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 28-09-2007 18:07 ]


    johnny8
    28.09.2007, 15:32
    το παν ειναι να το αγαπας το κοριτσι.αν σε ενδιαφερει μονο να τ ριξεις λυπαμε δεν γνωριζω δεν απαντω.αλλα πιστεψε με αν το αγαπας το κοριτσι δεν θα σε ενοχλουσε και η χυλοπιττα
    Apataggelos
    28.09.2007, 15:43
    Πώς μπορείς να τη ρίξεις...;

    Δοκίμασες να της βάλεις τρικλοποδιά;!

    (πετυχαίνει πάντα...)



    winlowoo
    28.09.2007, 15:51
    den astievomai
    Depoula
    28.09.2007, 15:57
    Σαν κοριτσι μπορω να σου δωσω καποιες συμβουλες,αν και νομιζω πως δεν υπαρχουν συγκεκριμενες συνταγες επι του θεματος....!Kατ'αρχας,επετρεψε μου να συμφωνησω με johnny8 οσον αφορα τη φραση "να ριξω ενα κοριτσι"...δεν ειναι το παν να το ριξεις αλλα να το κανεις να σε προσεξει και κατ'επεκταση να σε αγαπησει...Λοιπον....πρωτα απ'ολα πρεπει να εισαι ο εαυτος σου και να μπορεις να ψυχολογησεις το κοριτσι που σε ενδιαφερει!Να εισαι ανετος μαζι της,αλλα η σταση σου να μην ειναι τελειως φιλικη,διοτι υπαρχει κινδυνος παρεξηγησης των προθεσεων σου!Δωσ'της να καταλαβει τα αισθηματα σου,αλλα με...τροπο!!!Και αν ολα αυτα σου φαινονται πολυ περιπλοκα ή κουραστικα,μπορεις να της το πεις κατ'ευθειαν!!Μη φοβασαι τη χυλοπιτα,γιατι ουτε ο πρωτος θα εισαι,αλλα ουτε και ο τελευταιος!!!Good luck!!
    demi11
    28.09.2007, 15:59
    Εξαρταται από τους σκοπούς σου αγαπητέ μου και από το χαρακτήρα της κοπέλας που θες...Δεν υπάρχει συγκεκριμένο τυπολόγιο ή οδηγίες χρήσης...
    Apataggelos
    28.09.2007, 16:07
    Παράθεση:

    Το μέλος winlowoo στις 28-09-2007 στις 15:51 έγραψε...

    den astievomai



    Ααα... σοβαρά μιλούσες, ε;!

    Το πιό απλό που μπορώ να σου πω είναι να είσαι ο εαυτός σου... να είσαι ειλικρινής και να μη φοβάσαι.

    Αν σε εκτιμήσει για αυτό που είσαι και για όσα μπορείς να δώσεις, έχει καλώς - αν όχι, τότε μπορείς να προχωρήσεις...

    (...τα πράγματα δεν είναι βέβαια τόσο απλά όσο τα περιγράφουμε... συνήθως υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που επηρρεάζουν την κατάσταση και λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά... πάντως αν δεν υποκρίνεσαι και είσαι ο εαυτός σου τότε θα είσαι εντάξει με εσένα, ότι και να γίνει...)

    Καλή τύχη...
    seras
    28.09.2007, 16:25
    Να κάνεις συχνά την προσευχή σου...εγώ πάντως πιστεύω πως δεν είναι και ότι καλύτερο να παιρνείς συμβουλές..ότι βγει μέσα απο την καρδιά σου(εάν νιώθεις κάτι..αν απλά θες να ρίξεις μια κοπέλα τότε αλλάζει)θα είναι το σωστό..απλά να είσαι ο εαυτός σου όσο συνηθισμένο και αν ακούγεται αυτο..
    Zefuros
    28.09.2007, 17:58
    Αγορασε της την αλυσιδα Hondos Center! εγγυημενη επιτυχια!


    Stroumfita456
    28.09.2007, 21:26
    Παράθεση:

    Το μέλος Apataggelos στις 28-09-2007 στις 15:43 έγραψε...

    Πώς μπορείς να τη ρίξεις...;

    Δοκίμασες να της βάλεις τρικλοποδιά;!

    (πετυχαίνει πάντα...)






    .....Καλή Φάσηηηη!!!!

    Anyway, winlowoo απλα να εισαι ο εαυτος σου,να την πλησιασεις και να της μιλήσεις....μην μπεις κατευθειαν στο ψητο(αυτα δεν τα θέλουν τα κοριτσια,τους γρηγορους εννοω)να εισαι τρυφερος και να μην εισαι φλυαρος....ασε να μιλησει αυτη....!Αν δεν μιλησει αρχισε να μιλας περι ανεμων και υδατων....ΚαΛη ΤυΧη!!!!

    stella145
    28.09.2007, 21:35
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 28-09-2007 στις 21:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Apataggelos στις 28-09-2007 στις 15:43 έγραψε...

    Πώς μπορείς να τη ρίξεις...;

    Δοκίμασες να της βάλεις τρικλοποδιά;!

    (πετυχαίνει πάντα...)






    .....Καλή Φάσηηηη!!!!

    Anyway, winlowoo απλα να εισαι ο εαυτος σου,να την πλησιασεις και να της μιλήσεις....μην μπεις κατευθειαν στο ψητο(αυτα δεν τα θέλουν τα κοριτσια,τους γρηγορους εννοω)να εισαι τρυφερος και να μην εισαι φλυαρος....ασε να μιλησει αυτη....!Αν δεν μιλησει αρχισε να μιλας περι ανεμων και υδατων....ΚαΛη ΤυΧη!!!!




    Γλυκιά μου Δήμητρα,
    συμφωνώ μαζί σου όχι σέ όλα βέβαια!!!!Όπως π.χ το να είσαι ο εαυτός σου....μπορεί ο εαυτός σου να μην της αρέσει....να μην κάνει πρώτα το αγόρι μια έρευνα αγοράς?Φυσικά και πρέπει να είναι αληθινός και άνετος αλλά δεν χρειάζεται να δείξει αμέσως και τα άσχημα του χαρακτήρα του...ας τα φανερώνει σιγά σιγά να προλαβαίνει και αυτή να τα χωνέψει και να δει αν μπορεί να ζήσει με αυτά...Τέλος για να μην σας κουράζω πιστεύω ότι όλα θέλουν το χρόνο τους κανείς δεν τρελαίνεται με το πρώτο για τίποτα........
    Efklidis
    29.09.2007, 14:28
    Κάνε ότι σου έρθει εκείνη την στιγμή................
    punkster
    29.09.2007, 15:04
    Παράθεση:

    Το μέλος stella145 στις 28-09-2007 στις 21:35 έγραψε...

    Γλυκιά μου Δήμητρα,
    συμφωνώ μαζί σου όχι σέ όλα βέβαια!!!!Όπως π.χ το να είσαι ο εαυτός σου....μπορεί ο εαυτός σου να μην της αρέσει....να μην κάνει πρώτα το αγόρι μια έρευνα αγοράς?Φυσικά και πρέπει να είναι αληθινός και άνετος αλλά δεν χρειάζεται να δείξει αμέσως και τα άσχημα του χαρακτήρα του...ας τα φανερώνει σιγά σιγά να προλαβαίνει και αυτή να τα χωνέψει και να δει αν μπορεί να ζήσει με αυτά...Τέλος για να μην σας κουράζω πιστεύω ότι όλα θέλουν το χρόνο τους κανείς δεν τρελαίνεται με το πρώτο για τίποτα........



    Μα γιατι να μπαινεις καν στον κοπο να προσεγγυσεις καποιον ο οποιος δεν μπορει να ανεχτει τον αληθινο σου εαυτο?? Ποια η ευχαριστηση οταν πρεπει συνεχεια να προσποιεισαι καποιον αλλον και να κανεις πραγματα που δεν σου ταιριαζουν, δεν σου βγαινουν φυσικα??



    Γι αυτο εγω λεω να εισαι ο εαυτος σου!! Αν δεν της αρεσει, τοτε σημαινει πολυ απλα οτι δεν ειστε ο ενας για τον αλλον! Μην αγχωνεσαι!
    StavmanR
    30.09.2007, 15:09
    Αν δεν υπάρχει η αυθόρμητη αμοιβαία έλξη που απαιτείται για να δημιουργηθεί μίας υγιής σχέση ψυχής, τα πάντα καταντούν σε σύναψη επαγγελματικού τύπου σχέσης, δηλαδή συναλλαγή. Και μόνο που χρησιμοποιείς το ρήμα "ρίξω" είναι δηλωτικό της εγωπαθούς στάσεως ότι, "ΑΥΤΟ το θέλω", δηλαδή καταντά αντικείμενο προς εκμετάλλευση. Σε κάθε περίπτωση, ΑΥΤΟ που νομίζεις ότι ρίχνεις, κατά πάσα πιθανότητα θα σε ρίξει (και δεν εννοώ ερωτικά) και δεν θα το πάρεις χαμπάρι, διότι ο εγωκεντρισμός έχει ρίξει ολόκληρα βασίλεια, όχι μόνο απλούς ανθρώπους...είναι απλά αδυναμία προς εκμετάλλευση. Με άλλα λόγια για ένα φιλί ή μία ερωτική πράξη μπορεί να ξεπουλήσει κανείς ακόμα και την ίδια του την οικογένεια.

    Γενική ερώτηση: Εφόσον κάποιος θέλει τη γυναικεία αγκαλιά, το φιλί ή και τη σεξουαλική επαφή, και διατίθεται να πληρώσει όσο όσο για να τα αποκτήσει, δηλαδή μπαίνει σε μία κατάσταση συναλλαγής, γιατί δεν πετιέται σε ένα "κόκκινο" μαγαζάκι μιας και δεν θα έχει περαιτέρω υποχρεώσεις και θα ξοδέψει και λιγότερα;

    Γενική ερώτηση Νο2: Υπάρχει κάποια κοπέλα που πιστεύει ότι το να κοιτάζει την τσέπη του υποψήφιου "αγοραστή" την διαφοροποιεί από την πόρνη; Απλά, ανάλογα με το ύψος του "ριφιφί" διαφοροποιείται η κλιμάκωση πχ. πόρνη πολυτελείας, κλπ...

    Αυτά για την περίπτωση που κάποιος πιστεύει ότι μπορεί να "ρίξει" κοπέλες με διαφορετικό τρόπο από αυτόν που κρύβει μέσα του, δηλαδή την ψυχή του...

    Τέλος συμφωνώ απόλυτα με την Punkster, όπως και με τα προηγούμενα ποστς περί "γροθιάς" και "τρικλοποδιάς".
    johnny8
    30.09.2007, 15:31
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 30-09-2007 στις 15:09 έγραψε...

    Αν δεν υπάρχει η αυθόρμητη αμοιβαία έλξη που απαιτείται για να δημιουργηθεί μίας υγιής σχέση ψυχής, τα πάντα καταντούν σε σύναψη επαγγελματικού τύπου σχέσης, δηλαδή συναλλαγή. Και μόνο που χρησιμοποιείς το ρήμα "ρίξω" είναι δηλωτικό της εγωπαθούς στάσεως ότι, "ΑΥΤΟ το θέλω", δηλαδή καταντά αντικείμενο προς εκμετάλλευση. Σε κάθε περίπτωση, ΑΥΤΟ που νομίζεις ότι ρίχνεις, κατά πάσα πιθανότητα θα σε ρίξει (και δεν εννοώ ερωτικά) και δεν θα το πάρεις χαμπάρι, διότι ο εγωκεντρισμός έχει ρίξει ολόκληρα βασίλεια, όχι μόνο απλούς ανθρώπους...είναι απλά αδυναμία προς εκμετάλλευση. Με άλλα λόγια για ένα φιλί ή μία ερωτική πράξη μπορεί να ξεπουλήσει κανείς ακόμα και την ίδια του την οικογένεια.

    Γενική ερώτηση: Εφόσον κάποιος θέλει τη γυναικεία αγκαλιά, το φιλί ή και τη σεξουαλική επαφή, και διατίθεται να πληρώσει όσο όσο για να τα αποκτήσει, δηλαδή μπαίνει σε μία κατάσταση συναλλαγής, γιατί δεν πετιέται σε ένα "κόκκινο" μαγαζάκι μιας και δεν θα έχει περαιτέρω υποχρεώσεις και θα ξοδέψει και λιγότερα;

    Γενική ερώτηση Νο2: Υπάρχει κάποια κοπέλα που πιστεύει ότι το να κοιτάζει την τσέπη του υποψήφιου "αγοραστή" την διαφοροποιεί από την πόρνη; Απλά, ανάλογα με το ύψος του "ριφιφί" διαφοροποιείται η κλιμάκωση πχ. πόρνη πολυτελείας, κλπ...

    Αυτά για την περίπτωση που κάποιος πιστεύει ότι μπορεί να "ρίξει" κοπέλες με διαφορετικό τρόπο από αυτόν που κρύβει μέσα του, δηλαδή την ψυχή του...

    Τέλος συμφωνώ απόλυτα με την Punkster, όπως και με τα προηγούμενα ποστς περί "γροθιάς" και "τρικλοποδιάς".

    μπραβο σου.μ αρεσει πολυ ο τροπος σκεψης σου.αλλα ακου: οταν εσεις οι αντρες ειστε ρατσιστες με τις ασχημες γυναικες δεν καταλαβαινω γιατι σας ενοχλει ο ρατσισμος των γυναικων προς τους "μικρο πορτοφολι εχωντας".προκειται για τον ιδιο ακριβως ρατσισμο.οπως δηλαδη ολοι οι αντρες κοιτατε τις ομορφες και αυτες επιθυμειτε, ακομα κι αν δε μπορειτε να τις αποκτησετε ετσι και οι γυναικες κοιταν τους πλουσιους.Αν εισαι απ αυτους που κοιτουν την εσωτερικη ομορφια μιας γυναικας καλως (κι οταν λεω εσωτερικο κοσμο της δεν εννοω βεβαια τον κολπο της)Αλλα αν εισαι κι εσυ απ αυτους που μολις δουν την ψηλη με τις τελειες αναλογιες κολανε ... δεν εχεις το δικαιωμα να αποκαλεις τις γυναικες "πορνες".με την ιδια λογικη και σεις ειστε νταβατζηδες...
    Υ.Γ. εγω προσωπικα δεν κοιταω το πορτοφολι του αλλου αλλα με ενοχλησε λιγακι το σχολιο σου για τις απανταχου γυναικες
    StavmanR
    30.09.2007, 16:17
    Η πρότασή μου ολόκληρη έχει ως εξής: " Γενική ερώτηση Νο2: Υπάρχει κάποια κοπέλα που πιστεύει ότι το να κοιτάζει την τσέπη του υποψήφιου "αγοραστή" την διαφοροποιεί από την πόρνη; ". Βλέπεις ότι αναφέρομαι σε συγκεκριμένου είδους συναλλαγή και τρόπο που βλέπει μία γυναίκα έναν άντρα. Έπειτα, πρόκειται για ερώτηση, η οποία μεν φέρει υφέρπουσα την δική μου άποψη, αλλά και στην οποία μπορεί η καθεμία κάλλιστα να απαντήσει απλά "εγώ". Σε παρακαλώ να μην γενικεύεις μία φράση μου, παραφράζοντας το νόημά της. Κατά τα άλλα είμαι ο πρώτος που "τα χώνει" στο άλλο φύλο, περιλαμβανομένου και του εαυτού μου, γιατί είμαι ένας από αυτούς που πιστεύουν ότι δεν μπορεί να υπάρξει αρμονία και ισορροπία βάζοντας βαρίδια μόνο στο ένα σκέλος της ζυγαριάς.

    Όσο για το θέμα της εμφανίσεως είναι δύσκολο να κάνει κανείς ολόκληρη ανάλυση. Δεν άφησα πουθενά να εννοηθεί ότι μετρά μόνο ο πνευματικός κόσμος. Σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να καταργήσουμε το σώμα και να συνδέσουμε τους εγκεφάλους μας με καλώδια...(κάτι μου θυμίζει από διαδίκτυο...). Απεναντίας μίλησα για την ψυχή του υποκείμενου και όχι του αντικείμενου, η οποία πλάθεται ανάλογα με τα εξωτερικά ερεθίσματα. Αν μάθω να επιλέγω γυναίκες με βάση τον πισινό τους, τότε το πιο πιθανό είναι να καταλήξω μέσα σε λίμνη από περιττώματα που είναι προϊόντα του συγκεκριμένου σημείου... Αυτή είναι η λογική μου και η θέση μου. Κατά τα άλλα δεν κρίνω καμμία προσωπική προτίμηση, αλλά μιλω με βάση τη ΔΙΚΗ μου λογική, σωστή ή λάθος.

    Στο θέμα του "αισθητικού ρατσισμού", δεν νομίζω ότι μπορούμε να ονομάσουμε ρατσισμό την διαδικασία επιλογής συντρόφου με βάση οποιοδήποτε κριτήριο, εφ' όσον αναγνωρίζουμε τα ανθρώπινα δικαιώματα σε όλους τους υπόλοιπους. Όταν όμως θεωρούμε κάποιον άνθρωπο αξιακά κατώτερο γιατί πχ. δε μας αρέσουν τα μαλλιά του, τότε προσβάλλουμε πάνω από όλα τον εαυτό μας. Πάντως η προσωπική μου εμπειρία μου έχει δείξει ότι ο πραγματικός ρατσισμός είναι προς τις "όμορφες" κοπέλες οι οποίες στη σύγχρονη κοινωνία έχουν παραλάβει το ρόλο των έγχρωμων της Αμερικής του προηγούμενου αιώνα: "Κάνεις τη δουλειά μου και σου ρίχνω ένα κομμάτι ψωμί (κομμάτι ψωμί είναι σήμερα και η κοινωνική αναγνώριση)".

    Και για να καταλήξω στο θέμα: εσύ πχ. πως θα χαρακτήριζες μία γυναίκα που πλαγιάζει με έναν άντρα με αντάλλαγμα χρηματιστηριακής αξίας; (ρευστό, χρυσό, ακίνητο κλπ.).


    "Ονειρεύομαι τη ζωή σαν ένα γαλάζιο ουρανό, αεράκι αγνό και καθάριο η ζωή μου να πνέει, πουλί λευκό η ελπίδα μου θε πάντα να πετά ψηλά..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 30-09-2007 17:12 ]


    tina15
    25.11.2007, 13:29
    Να τη σπρώξεις και να πέσει;;;
    sirios
    30.11.2007, 00:55
    πρώτ'απ'όλα ξεκαθάρισε μέσα σου ότι κορίτσι και γυναίκα γιά μας τα αγοράκια είναι το ίδιο αντικείμενο. Στη συνέχεια ρίξτην τουλάχιστον από τον τρίτο όροφο γιά να είσαι σίγουρος ! PLAY THE GAME,only....κίσσες
    hitch
    11.03.2008, 15:24
    Εχω βρει ενα πολυ καλο σαιτ που λεει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,,.,.,,..
    blogs.sansimera.gr/hitch

    Δες το πολυ καλο τελειο
    wraios
    11.03.2008, 15:51
    Aπο οτι εχω καταλαβει δεν ενδιαφερεσαι για καποια συγκεκριμενη κοπελα που σου αρεσει πολυ αλλα γενικα,θες να βρεις τροπους για να "ριχνεις"τις κοπελες.
    Οπως θα εχεις καταλαβει αν εχεις δοκιμασει δεν υπαρχει συγκεκριμενη συνταγη οπως ειπε και μια φιλη πιο πανω και αν πηγαινεις με τετοιο σκοπο πιστεψε με σε καταλαβαινουν απο χιλομετρα γιατι πολυ απλα θα προσποιηθεις κατι που δεν εισαι απο τη στιγμη που κανεις κατι που δεν νιωθεις..
    συμβουλη μου εξασκησε το λιγο..φαε μερικες χυλοπιτες αλλα και παλι δεν θα βγαλεις ακρη