ελληνική μουσική
46 online   ·  204.026 μέλη

Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

Foidel
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 00:22
Έχεις να κάνεις κάποια ερωτηση εσύ. Εγώ το βοηθησα οσο μπορούσα το οσο μπορούσα το παλικάρι.Αν έχεις κάποια ερωτηση κάνε την αλλιώς σταμάτα τις παρατητησεις...
Spartan-Werewolf
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 00:26

@Agia:

Μπα, έχουν-νιώθουν libido και οι γυναίκες σε αυτήν την ηλικία?...

Αφού απαντάνε κάποιες συμφωνά με το πολιτιστικό τους επίπεδο, θα πρότεινα στον νεαρό μας συνδαιτυμόνα να ακούσει και κάτι πιο ετερόκλητο της Ελληνικής μουσικής και των Ελληνικών περιστάσεων και να διευρύνει τον μουσικό του ορίζοντα…

Κάτι ανάλογου με το

Leonard Cohen - Dance Me to the End of Love [OFFICIAL VIDEO]

Sam Brown - Stop (Full Version HQ)

Paul Weller - You Do Something To Me

Emma Shapplin - Spente le Stelle

CAT STEVENS - LADY D'ARBANVILLE

και φυσικά δεν θα μπορούσε να λείπει η Υπέρτατη…

Sade (1/17) - The Sweetest Taboo

Sade (2/17) - Keep Looking

Sade (3/17) - Your Love Is King

Sade (4/17) - Love Is Stronger Than Pride

Sade (5/17) - Smooth Operator

Sade (6/17) - Red Eye

Sade (7/17) - Haunt Me

Sade (8/17) - Like a Tattoo

Sade (9/17) - Kiss of Life

Sade (10/17 ) - Nothing Can Come Between Us

Sade (11/17) - Cherry Pie

Sade (12/17) – Pearls

d

Sade (13/17) - No Ordinary Love

Sade (14/17) - Is It a Crime

Sade (15/17) - Cherish the Day

Sade (16/17) – Paradise

Sade (17/17) – Jezebel

Foidel
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 00:33
Αγαπητέ μου Spartan-Werewolf τα παραπάνω τραγούδια τα ξέρω. Αν και με σιγουριά ξεχωρίζω το Dance Me To The End of love. Πάντα με ενέπνεε η Folk...
Spartan-Werewolf
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 01:38

@Foidel:

Αγαπητέ Κωνσταντίνε.

Χαίρομαι που έχεις γνώση αυτών των τραγουδιών!...

(παρότι αυτό με «βάζει σε σοβαρή υποψία» για τα πραγματικά σου ηλικιακά στοιχεία…)

Το Dance Me To The End Of Love είναι ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια του Leonard Cohen

(Ξέροντας όμως ότι «συνοδεύεται» από μια πάρα πολύ τραγική ιστορία, «πίσω από αυτό» το Μαγευτικό τραγούδι…)

Δεν είναι Folk… Έχει πάρα πολλά στοιχεία Ethnic αν αυτό εννοείς…

inkve
Φθασμένος
Chat
02.07.2011, 06:25
εγω παντως με ροπαλο τα εριχνα τα κοριτσια παλιοτερα....τωρα τελευταια ομως ψαχνω να βρω δακρυγονα για να τα κανω να δακρυζουν απο την συγκινηση!!!
Foidel
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 09:25

Ρε παιδιά 13 είμαι!Ρώτα και τον MikeGnR που με έχει δει από κοντά!

Spartan-Werewolf
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 10:53

@Foidel:

Αγαπητέ Κωνσταντίνε.

Τα περισσότερα τραγούδια από αυτά που παρέβαλα γραφτήκαν και μεσουράνησαν την δεκαετία του 1980…

Το Lady D’Arbanville του Cat Stevens είναι γραμμένο το 1970…

http://en.wikipedia.org/wiki/Lady_D%27Arbanville

Οπότε είναι ολίγων τι αφύσικο -για έναν 13 χρόνο- να γνωρίζει όλα αυτά τα τραγούδια που λογικά τα ξέρουμε εγώ, η Agia και όσοι είναι στην ηλικία μας…

Αν δεν τα ήξερες -τα τραγούδια- και το είπες (ότι τα ξέρεις) απλά για με βγάλεις -με αυτόν τον τρόπο- από μια δύσκολη θέση και να με κολακεύσεις, σε ευχαριστώ πάρα πολύ, γιατί αυτό δείχνει εξυπνάδα, ευγένεια και καλούς τρόπους συμπεριφοράς!

Αν πάλι τα ξέρεις γιατί είσαι και εσύ στην ηλικία μας, θα σεβαστώ την επιθυμία σου για το alter ego που θέλεις να έχεις και την ηλικία που θέλεις να προβάλεις…

Σε καμία περίπτωση «δεν θα έκανα η’ δεν θα κάνω τον ασφαλίτη», να  ρωτήσω κάποιον έτερο τρίτο για σένα η’ για οποιοδήποτε άλλο μέλος του Music Heaven, γιατί αυτό παραβιάζει κατάφωρα τα προσωπικά δεδομένα του κάθε μέλους του forum...

Χαίρομαι πάντως που σου αρέσουν!

Ήταν από τα πιο ερωτικά τραγούδια της δικής μου γενιάς και είναι εν μέρη χαρά μου που η μουσική και ο στίχος μπορούν να αποτελέσουν διαχρονικά τους συνδετικούς κρίκους μεταξύ δυο γενεών.

-----------------
«… και με το φως του λύκου επανέρχονται»

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spartan-Werewolf στις 02-07-2011 11:04 ]

Foidel
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 11:38

Πράγματι τα ξέρω αυτά τα τραγούδια και δενθα επιδίωκα ποτέ να σε κολακεύσω.Απλά πάντα με ενθουσίαζαν τα παλαιότερα τραγούδια.Άλλωστε και να μην μου άρεσαν ο μεγάλος μου αδερφός είναι μουσικός και ακούει τέτοιου είδους τραγούδια.Άρα και να μην ήθελα θα τα ήξερα γιατί τα ακούω από πεντάχρονο...

Pentatonikos
Φθασμένος
Chat
02.07.2011, 13:37
Στράτο σκέψου λίγο πόσο σωστό ήταν να ανεβάσεις τα στοιχεία της κοπέλας από το fb εδώ και σβήστα πριν τα δεί περισσότερος κόσμος... Μετά θα σου απαντήσω και στο θέμα σου...
stratos1997
Περαστική Νότα
Chat
02.07.2011, 13:38

Τωρα νευρίασα! Τελίωσε αυτό ηταν δεν θα κάτσω να την παρακαλάω την κυρία! Ουτε θα δεχτώ αν αλλάξει γνώμη...Μου είναι αγνωστη...

Δε θέλω να μου μιλάς,
δε θέλω να με κοιτάς,
δε θέλω να σε ξέρω,
δε θέλω να μ' αγαπάς!

Foidel
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 14:44

Δεν ξέρω γιατί αλλά περίμενα μια ανάλογη αντίδραση.{#emotions_dlg.beer}

Υ.Σ.

Και έχει δίκιο ο Pentatonikos,σβήσε τα στοιχεία της κοπέλας.

Foidel
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 14:48

Τώρα που τσέκαρα το προφίλ της ξέρεις τι συνειδητοποίησα;Οτί είστε το μέλλον απ'το παρελθόν.

Αυτή ακούει Bieber και εσύ Mπλε...Tσέκαρε το τραγούδι για να καταλάβεις τι εννοώ.

Αλλά όπως είπε και μια μεγάλη Rock προσωπικότητα(δεν λεώ ονόματα) Νever Say Goodbye και I'll Be There For You
-----------------
Tα χρέη, το άδικο, o εαυτός σου, ο χρόνος τελικά υπάρχει μόνο ένας τρόπος να τουs ξεφύγεις, εκτός φυσικά απ’ το τρέξιμο: η άνευ όρων εμπιστοσύνη στην απόλυτα δική σου τρέλα.

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Foidel στις 02-07-2011 14:50 ]

stratos1997
Περαστική Νότα
Chat
02.07.2011, 14:59

Χεχε , οχι βρε συ της άρεζε παλιά ο JB τώρα δεν ακούει αλλα δεν ακούει και μπλε! Αλλοστε τα ετερονυμα έλκονται :) Το είδαμε...

Foidel
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 15:44
Απλά εσύ είσαι το παρελθον.Είχε αγαπήσει τον Στράτο!
Foidel
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 15:47
Spartan-Werewolf τι είναι το λιμπιντο που προανεφερες;
Spartan-Werewolf
Σολίστ
Chat
02.07.2011, 20:21

@Foidel:

http://en.wikipedia.org/wiki/Libido

Είναι όλα αυτά που απεικονιζόντουσαν στο Uncensored video-clip των Rammstein…
http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=5496&start=160

Που εσύ δεν είδες…

-----------------

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spartan-Werewolf στις 02-07-2011 20:25 ]

Foidel
Σολίστ
Chat
03.07.2011, 00:45
Ερωτική Τάση; Άρση Αναστολών; Κουφιοκεφαλια; Γίνε πιο σαφής...
Spartan-Werewolf
Σολίστ
Chat
03.07.2011, 08:37

@Foidel:

Μην βιάζεσαι να «μεγαλώσεις» μικρέ και να τα μάθεις όλα…

Μην απολύεις την παιδική σου αθωότητα και την άγνοια που εξ’ αυτής πηγάζει προς χάριν της ενήλικης γνώσεως…

Κάποια στιγμή στο μέλλον θα πεθυμήσεις αυτήν ακριβώς την παιδική αθωότητα και άγνοια που έχεις τώρα, αλλά τότε δεν θα μπορείς να ξαναγυρίσεις πίσω σε αυτά τα χρόνια θα νοσταλγείς και θα λυπάσαι για αυτό το μη ανακλήσιμο γεγονός…

Πάρε από μας τις μουσικές μας γνώσεις, γίνε ένας καλύτερος μουσικός από μας, γίνε ένας καλύτερος άνθρωπος από μας, αλλά μην πάρεις την ενήλικη γνώση και ακολασία μας…

Τουλάχιστον όχι από τώρα…

Έχεις χρόνια μπροστά σου για να την νιώσεις να σε βασανίζει και εσένα με τα κελεύσματα της…

Μην χτυπάς «το τύμπανο» για να την επισπεύσεις, απλά άφησε την να έλθει στο χρόνο της…

The Waterboys Don't bang the drum

Libido είναι η σεξουαλική έλξη, με ότι αυτό μπορεί να εμπεριέχει σαν όρος…

-----------------

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spartan-Werewolf στις 03-07-2011 08:47 ]

LADOSE
Περαστική Νότα
Chat
07.07.2011, 17:51
me voi8ai kai emena kanenas?
LADOSE
Περαστική Νότα
Chat
07.07.2011, 17:54
vrika mia kopella pu mu arese , tin ekana add alla nomizo pos me den dextike ... tin 3ana ekana kai akomi perimeno .. ti na kano gia na tis travi3o tin prosoxi .....