ελληνική μουσική
    918 online   ·  210.833 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    kamelia8
    11.03.2008, 19:31
    Το βασικό είναι να την αγαπάς.

    Και κυρίως πρέπει να είσαι ο εαυτός σου, με την έννοια όχι να της δείξεις όλα τα ελαττώματά σου αμέσως, αλλά αν είσαι απλός.

    Αν θέλεις να το καταλάβει, μην περιμένεις να το μαντέψει... Δείξ' της ότι την προτιμάς από τις άλλες!

    Αν είναι να γίνει το κονέ, θα γίνει!
    Καλή τύχη!
    UNr34L
    03.12.2008, 22:34

    Να εισαι ωραιος. Οι γυναικες ειναι πιο ριχες απο τους αντρες και κοιτανε μονο τα μπρατσα και τις πλατες...Αν εισαι αδυνατος, αποτυγχανεις. Αν εισαι χοντρος, αποτυγχανεις χειροτερα.

    Πολλες θα γυρισουν και θα πουνε, "μα καλα τι λες???", αλλα ειναι η αληθεια, οποτε καντε μας τη χαρη...


    venceremos
    04.12.2008, 01:15

    Mα καλα τι λες???

    Καταρχας εμενα οι σφιχτηδες με αηδιαζουν. Μ αρεσει το σωμα οπως ειναι φυσικα.. Και προτιμω να γυμναζουν τους μυς των δαχτυλων τους..Xωρις πλακα! Ειδικα αν ξερουν και κιθαρα τους νιωθω πιο κοντα σε μενα, εχουμε ηδη κατι κοινο. Δεν μου προκαλει καμια αισθηση ο τυπος που ξοδευει ωρες καθημερινα στο γυμναστηριο για να αποκτησει ενα σωμα φουσκωτο που καμια σχεση δεν εχει με το αληθινο σωμα. Κι ουτε τους ζυγιζω κιολας! Εσεις οι ανδρες ειστε ρηχοι που αντι να κοιτατε τις γυναικες στα ματια πρωτα τις κοιτατε στον κ.... Ειναι το συνολο που μετρα, και η φατσουλα να σου κανει κατι, και η φωνη, και αυτα που λεει, και πώς τα λεει, και ο τροπος που συμπεριφερεται σε εσενα και σε ξεχωριζει και ο τροπος που φερεται και στον κοσμο γυρω του. Η φαντασια. Ο ενθουσιασμος. Η ζωντανια στη φωνη. Η εκφραστικοτητα. Ολα μετρανε. Και ξερεις πού το στηριζω οτι δεν μετρα για μενα τουλαχιστον η εξωτερικη εμφανιση? Οτι οι ανθρωποι που αγαπησα, οσο και να αλλαξουν με τα χρονια, οσα προσωπα και να αλλαξουν, παντα θα με συγκινουν. Γιατι η ψυχη δεν αλλαζει. Ουτε τα ματια. Ουτε το σχημα των χειλιων. Ουτε η μυτη. Ουτε ο τροπος που αγγιζουν.


    venceremos
    04.12.2008, 01:21

    Αλλα ενταξει μπορει να ειναι ενας τροπος να ριξεις καποιες γυναικες. Αλλα τελικα δεν καταλαβα ποιος ειναι ο στοχος, να ριξεις γενικα καποια οποια ναναι στο κρεβατι ή να κερδισεις την κοπελα που γουσταρεις? Για το πρωτο ειναι πανευκολο, απλα κανεις τον καραγκιοζη, ή πας σε 'μαγαζι' οπως σωστα ειπανε. Για το δευτερο φιλε μου πρεπει να σε γνωρισει καταρχας πρεπει να μπεις στη ζωη της και να κανεις εντονη την παρουσια σου αλλα και με διακριτικοτητα για να μην της σπασεις τα νευρα. Να της πιασεις την κουβεντα και οπου καταληξει..... Αν της κανεις αισθηση εχεις κανει την τυχη σου.. Μα τι λεω, το μυνημα σου ειναι ουτως η αλλως παμπαλαιο, σιγα μη διαβαζεις ακομα και περιμενεις συμβουλες :P Απλα κουβεντα να γινεται!


    johnfrusciante
    05.12.2008, 08:19

    ενταξει ειναι 7,27 κ ενω ετοιμαζομουν να παω να κοιμηθω διαβαζω το μηνυμα σου venceremos  κ εχω πεθανει στα γελια κ στην ουσια ξυπνησα κ θα δυσκολευτω να κοιμηθω τωρα..

    μιλας απο την ψυχη σου σοβαρα...και στο τελος πετας το

    "Αν της κανεις αισθηση εχεις κανει την τυχη σου.. Μα τι λεω, το μυνημα σου ειναι ουτως η αλλως παμπαλαιο, σιγα μη διαβαζεις ακομα και περιμενεις συμβουλες "

    ενταξει..ακομα γελαω.. παντως θα απαντησω σοβαρα γιατι αυτα που λες με συγκινησαν..λοιπον

    απο αυτα που εχω ζησει..απο αυτα που εχω δει κ απο αυτα που εχω κανει ο ιδιος..λεω κ το πιστευω 100%..

    μην δινεις τοσο μεγαλη βαρυτητα σ αυτα που σου λενε..σ αυτα που βλεπεις απο καποιον που απαλα-χοντρα κανει κινηση για σενα..πραγματικα ειναι πολυ ευκολο να πεις τα λογια που θα λεγες στον ερωτα της ζωης σου σε μια γκομενιτσα απλα για να πηδας για μια βδομαδα..ειναι πολυ ευκολο να δεις ο αλλος τι θελει να ακουσει..κ να πεις τα αναλογα..απλα ειναι θεμα περηφανειας ενος ανθρωπου να μην δεχεται να βλεπει την ψυχη του κ το κορμι του να το πεταει σαν παρταλι δεξια κ αριστερα..

    κ γι αυτα που ειπες περι ανθρωπων που πανε στα γυμναστηρια σε συγκριση με αυτους που παιζουν κιθαρα κ τους δινεις ενα προβαδισμα να σε πλησιασουν ενω τα αλλα παιδια οχι..θα σου πω το εξης...υπαρχουν ανθρωποι που γυμναζονται επειδη χαιρονται να βλεπουν το σωμα τους γυμνασμενο..ενω υπαρχουν ανθρωποι που το κανουν για να γαμησουν..για μενα αυτοι οι ανθρωποι δεν κανουν κακο..γιατι ειναι κατι που πολλες φορες φαινεται αρα δεν ειναι υποκριτες..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ..αυτο που σιχαινομαι ειναι καθε φορα που εβλεπα σε εκδρομες,γιορτες σχολειων, κατι βραδια γκομενους να δειχνουν οτι παιζουν κιθαρα κ οτι κ καλα ειναι ψαγμενοι κ μυστηριοι τυποι ενω στην πραγματικοτητα παιζανε 3 συγχορδιες κ το καναν να δειχνει σταση ζωης κ τρελλας..γαμησε με δηλαδη...αυτοι οι ανθρωποι ειναι πολυ πιο σιχαμεροι..γιατι παιζουν με σεβαστα πραγματα οπως η μουσικη κ τα συναισθηματα των ανθρωπων πανω σε αυτη...

    απλα ξερεις γιατι μπηκα στο κοπο να σου απαντησω?στην ουσια για να επιβεβαιωθω εγω σ αυτο που πιστευω χρονια τωρα...ανεκαθεν...ποτε μου δεν ελεγα σημαντικα πραγματα του χαρακτηρα μου η της οικονομικης καταστασης μου η οτιδηποτε μονο κ μονο επειδη ημουν σιγουρος οτι υπαρχουν κοπελες σαν κ σενα που ενω σκεφτονται σαν κ μενα περι αξιων,ερωτα...πεφτουν στην παγιδα των λεξεων κ του εντυπωσιασμου..

    οτι κανω..το κανω για την παρταρα μου...παιζω κιθαρα?παιζω γιατι ειναι αναγκη μου..γραφω μουσικη?ειναι επειδη δεν μπορω να κανω αλλιως..γεμιζω μια σελιδα με στιχους για εναν ερωτα?το κανω γιατι αν δε το κανω θα τρελαθω..αυτα τα κανω για την παρταρα μου..κ οχι για να τα πω στο 1ο η στο 2ο ραντεβου ωστε να κερδισω μια σχεση..αυτες τις σχεσεις ας τις κερδισουν αλλοι..εγω οχι..(ειπες αν θες να γαμησεις πανε σε ενα "μαγαζι"...γιατι αν παιξεις κιθαρα σε μερικες γκομενες μπροστα δε θα γαμησεις??τι φτηνια ομως ειναι αυτη??κ αν ξες οτι γινεται..το κανεις κ πηδας?)..κ βασικα..ολο αυτο το εχω στο μυαλο μου κ το κανω πραξη χρονια τωρα γιατι η πιθανοτητα να σκεφτει η κοπελα που της τα λεω..οτι τα λεω για να την ριξω ειναι αυτο που με σκοτωνει..κ επειδη καταλαβαινω οτι ο νους περιπλεκει τα πραγματα..κ οτι μπορει να κανουν τον αλλο να σε δει διαφορετικα ενω δε θα σε βλεπε αν δεν ηξερε πραγματα για σενα προτιμω να μην μιλω για αυτα που μπορει να γοητευσουν βλακωδως καποια κοπελα που με ενδιαφερει..

    μαζευτηκε πολυς κοσμος που παιζει κιθαρα..ειναι κατι που μπορεις να αποδειξεις ευκολα κ να γευτεις κ καποια αλλα οφελη απο μια κιθαρα..μακαρι καποια μερα να βρεθει ενας τροπος να φαινεται στο κουτελο καποιου οτι εχει φιλανθρωπικο χαρακτηρα..θα γεμιζαμε κ απο δαυτους..αλλα τουλαχιστον θα σωζαμε κ καμια ζωη..


    arigato
    27.01.2009, 16:40

    εγω συμφωνω με τα παραπανω.αλλα επισης θα μπορουσες να κανεις διαφορα αστεια πραγματα για να την κανεις να γελαει,ετσι θα ερθετε πιο κοντα


    spyrus94
    10.02.2009, 21:26

    γεια σας παιδια καταρχιν να σας πω οτι ειμαι καινουργιος εδω και κατα 2ον θελω να πω οτι ενταξει με ολα αυτα π   λετε   αλλα πως θα πλισιασεις μια κοπελα οπου εισαι τρελα ερωτευμενος μαζι της αλλα ουτε εχετε μιλισει απλα βλεπεις ν σε κοιταει πολλες φορες?


    Conspiratus
    12.02.2009, 02:22

    Παράθεση:

    Το μέλος spyrus94 στις 10-02-2009 στις 21:26 έγραψε...

    γεια σας παιδια καταρχιν να σας πω οτι ειμαι καινουργιος εδω και κατα 2ον θελω να πω οτι ενταξει με ολα αυτα π   λετε   αλλα πως θα πλισιασεις μια κοπελα οπου εισαι τρελα ερωτευμενος μαζι της αλλα ουτε εχετε μιλισει απλα βλεπεις ν σε κοιταει πολλες φορες?



     

    εχω μια προταση....{#emotions_dlg.blush}{#emotions_dlg.tt2}

    λοιπον,απλα μια μερα περνα απο διπλα της και σπρωξτην λιγο(και "καλα" καταλαθος)....γυρνα,ζητα της συγγνωμη....και την επομενη φορα π θα την δεις απλα χαιρετα την!.....μπορει να ξεκινισετε να μιλατε ετσι....ποιος ξερει!?!?!?!?!{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}


    spyrus94
    12.02.2009, 20:39

    ενταξει ρε αλλα αμα της εκανα καμια κουλη ερωτηση και μετα την ρωταγα το ονοματα της και αρχιζα ν τς μιλαω! και γενικα η μαλακια(συγνωμη) ειναι οτι οι φιλες τισ ολη την ωρα κανουν λες και ειδαν τον παπα και κομπλαρεις. καταλαβαινεις?


    Conspiratus
    12.02.2009, 21:26

    να σε ρωτησω κατι βρε Σπυρο μου???....τι ηλικια εχεις???Smile


    spyrus94
    13.02.2009, 14:52

    ειμαι 15 αλλα αυτο που κολαει??

     


    freddieKrueger
    14.02.2009, 15:20

    Ενα παλιο τοπικ που ανακυκλωνεται...το ερωτημα παραμενει τα προσωπα που το θετουν μονο αλλαζουν...

    Βασικα συνταγη δεν υπαρχει γιατι αν υπηρχε σιγα μη τη μοιραζομουν μαζι σας αλανια της ΜΗ!{#emotions_dlg.tt2}

    Δεν θα μιλησω για αγαπες και λατρειες,που συμβουλευουν καποιοι φιλοι πιο πανω,αλλωστε ποτε να προλαβεις να την αγαπησεις την κοπελια?Πως να προλαβεις να ενδιαφερθεις για εκεινη πραγματικα αν δεν τη γνωριζεις καθολου ωστε να μοιραστεις ουσαιστικοτερα πραγματα απο την πρωτη εκεινη εντυπωση που προκαλει η εξωτερικη εμφανιση?Πως ειναι δυνατο να μη θαυμασεις εναν υπεροχο κωλο?Δυο ζουμερα στηθη?Δυο ματια παραδεισενιας ομορφιας που κοιτωντας μεσα απο τη σχισμη τους βλεπεις τον εαυτο σου στη κολαση?

     Απο εκει και περα τωρα:Αν ενδιαφερεσαι να γνωρισεις καλυτερα αυτο τον ωραιο στα ματια σου ανθρωπο,τοτε θα πρεπει να αρχισεις να τον βλεπεις σαν τετοιο...δηλ μπορεις να ξεκινησεις μια ανθρωπινη κουβεντα μαζι της για αρχη και να τη ρωτησεις πραγματα για εκεινη...οπως ας πουμε πως περνα τον ελευθερο της χρονο,τα ενδιαφεροντα της και γενικα ο,τι μπορει να αφορα εκεινη...φυσικα μπορεις να της κανεις και κανα κοπλιμεντο...αλλα κοιτα να βγαινει απο την καρδια σου και να μην ειναι 'δηθεν' επειδη σου φαινεται απλα χαριτωμενο η μαγκια...Οποτε αν χαλαρωσεις απλα και το απολαυσεις η γνωριμια σας θα εξελιχθει ομαλα...

    ...στην πορεια της,  αποφασιζεις και αποφασιζει το πως βλεπετε ο ενας τον αλλο...ηρεμα και χαλαρα...απλα και ομορφα..ταιριαζετε?Γουσταρετε ο ενας το χαρακτητα του αλλου?Η ειναι καθαρα 'σαρκικη' η ελξη? και φυσικα πραττετε αναλογα...{#emotions_dlg.beer}

     


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 14-02-2009 15:24 ]


    spyrus94
    14.02.2009, 15:49

    αυτο που λες ειναι πολυ σωστο και σε ευχαριστω γιατι με εκανες ν καταλαβω οτι η εξωτερικη δεν ειναι το παν αλλα μετραει και ο εσωτερικος κοσμος του αλλου αλλα και ο δικος σου. η ερωτηση μ ειναι ομως...... εχεις ερωτευθει με την πρωτη ματια;εχεις πραγματικα νιωσει οτι αυτον τον ανθρωπο τον νοιαζεσαι και τον αγαπας χωρις καν να εχετε μιλησει; μπορει  για να νιωσεις κατι για καποιον να θες να τον γνωρισεις πρωτα αλλα πολλες φορες το τι νιωθεις δεν μπορεις να το ελεγξει το μυαλο σου , οταν τα πιστευω σου ειναι διαφορετικα,αλλα πολλες φορες σου βγαινει απο την καρδια και οχι απο το μυαλο αυτο που νιωθεις και δεν μπορεις να το συνειδοτοποιεισεις και να καταλαβεις τι ειναι και γιατι συμβαινει αλλα ξερεις οτι ειναι κατι δυνατο και πραγματικο! δεν αντιλεγω σε αυτα που λες απλα λεω οτι υπαρχει παντα το διαφορετικο οτι και να λεμε και παντα θα υπαρχει!{#emotions_dlg.yes}


    konvoulis
    15.02.2009, 16:35

    Να της ρωτησω το ονομα της!!!Και θα πω να παμε μια βολτα εξω και μετα να την κερασω!!!Smile


    Spirous
    15.02.2009, 22:50

    Καταρχήν ο όρος "να ρίξεις μια γυναίκα" δεν υφίσταται. Άμα δεν θέλει να "πέσει" και η ίδια δεν πέφτει. Άντε το πολύ πολύ να πετύχεις μια βραχύβια κακής ποιότητας σχέση. Για πραγματική σχέση πρέπει να θέλει και εκείνη, να σε¨"γουστάρει" που λένε, να είναι ερωτευμένη μαζί σου, να σε "λιγουρεύεται".  Όλα αυτά περί "λάου λάου" και μεθοδολογίας "ριξίματος" περισσότερο άγχος και ψεύτικες ελπίδες θα σου προξενήσουν παρά θα φέρουν αποτέλεσμα. Πήγαινε εκεί που αρέσεις και σου αρέσουν και όλα θα κυλήσουν από μόνα τους...


    Conspiratus
    16.02.2009, 01:45

    Παράθεση:

    Το μέλος spyrus94 στις 13-02-2009 στις 14:52 έγραψε...

    ειμαι 15 αλλα αυτο που κολαει??

     



     

    κολλαει στο οτι αυτο π μου περγραφεις εχω να το δω χρονια!....{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}


    spyrus94
    16.02.2009, 14:43

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 16-02-2009 στις 01:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος spyrus94 στις 13-02-2009 στις 14:52 έγραψε...

    ειμαι 15 αλλα αυτο που κολαει??

     



     

    κολλαει στο οτι αυτο π μου περγραφεις εχω να το δω χρονια!....{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}



    ε καλα αλλα δεν νομιζω να το εχεις ξεχασει!!!


    konvoulis
    21.02.2009, 18:13

    Να της παω σε ενα ακριβω μαγαζι και να τα πληρωσω εγω!!!


    tzelaki
    22.02.2009, 08:31

    Βάλτης τρικλοποδιά!!!!!!{#emotions_dlg.happycrazy}Εννοείτε πως χουμορίζομαι....Τίποτα, βρε καλό μου, να είσαι ο εαυτός σου!!!!!!


    konvoulis
    22.02.2009, 13:33

    Να της αγορασω ενα κολιε ακριβω και να παμε λουνα παρκ!!!