ελληνική μουσική
    531 online   ·  210.844 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    nick94
    31.12.2011, 09:36

    Παράθεση:

    Το μέλος Spoiler στις 30-12-2011 στις 22:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος nick94 στις 30-12-2011 στις 20:22 έγραψε...

    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ εγω τι μπορω να κανω για να την κερδισω πριν την χασω;

    Πριν τη χάσεις; {#emotions_dlg.rolleyes}

    Την έχεις χάσει. Sad but true. Μην κάνεις τίποτε. Βρες άλλη.


    -----------------
    Στα έξι μου ήθελα να γίνω μάγειρας, στα εφτά μου Ναπολέων και από τότε η φιλοδοξία μου μεγαλώνει συνεχώς.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spoiler στις 30-12-2011 22:09 ]


    ομως και παλι οταν με βλεπει, με χερεταει ακομα και στο facebook, καθε φορα που μπενει μου γραφει, καθε φορα ομως .. γιαυτο ζηταω helpppp πριν φυγει εντελως


    rouli726
    31.12.2011, 12:03

    Το ότι μπορεί να σε συμπαθεί δε σημαίνει κάτι. Μη παίρνεις τόσο σοβαρά το ότι σε χαιρετάει στο fb-msn-twitter δε ξερω κι εγώ τί άλλο..

    Αφού σου έχει πει ότι θέλει άλλον, τί χάνεις το χρόνο σου?

    Προχώρα παρακάτω..!


    nick94
    31.12.2011, 15:32
    μμμ ισως να ναι και αυτο δεν χερω, θα την αφησω στην ακρη και οτι θελει ας γινει,,,, ευχαριστω παντως
    maxri
    05.01.2012, 00:14
    παιδια θελω τις συμβουλες σας! Ειναι ενα κοριτσι που την αγαπαω δεν την βλεπω μονο σαν φιλη! Το εμαθε απο μια φιλη της οτι μου αρεσει πολυ! Και ηρθε και μου μιλησε και μου ειπε οτι δεν ειναι καταληλλη περιοδος γιατι βλεπει αλλον και οτι θελει να ειμαστε φιλοι! Απο εκεινη την στιγμη και μετα καθε φορα που βγαινουμε με φιλους και μονοι μας (μια φορα και για αρκετη ωρα μονοι μας) μιλαμε συνεχεια! εχω ρωτησει την φιλη της τι παιζει με τον αλλον και μου ειπε τιποτα ιδιατερο και οτι δεν κανουν πολυ παρεα και οτι με συμπαθει παρα πολυ! εχω σκεφτει να παμε να βγουμε μονοι μας και να της μιλησω τι νιωθω πραγματικα!! τι λετε να κανω??
    theofilosG
    14.01.2012, 23:48

    Γεια σας παιδια.Λοιπον,θα ηθελα να με βοήθήσετε σε ενα θέμα με ενα κορίτσι(αν μπορείται βέβαια).Το θέμα έχει ως εξής.Του τελευταίους μήνες,καπου 2,3 μηνες,έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ μια κοπέλα που πιο παλιά δεν τι έβλεπα αλλιώς,τήν εβλεπά απλως ως φίλη.Αλλα οπως είπα τώρα μου αρέσει πολύ και πιστεύω πως πρέπει αν της μιλήσω.Το πρόβλημα είναι όμως πως διστάζω να τησ μιλήσω.Επιπλέον δεν εχω εμπειρία σε αυτά τα θέματα και θα ήθελα να προσπαθήσω.Θα ήθελα λοιπόν να μου δώσετε καμιά συμβουλή για το πως να της πω αυτά που νιώθω.Να πω επίσης πως έχοθμε δυο χρονια και κατι διαφορα.


    mikefygas
    16.01.2012, 19:22

    Γεια σας θα ηθελα να με βοηθισετε στο εξης ερωτιμα: Πως μπορω να κανω ενα κοριτσι να με προσεξη ?


    Vaggos13
    21.01.2012, 16:51

    SOS...λοιπον θα ηθελα την βοηθεια σας εχω φαει χοντρο κολλημα με μια κοπελα.Την οποια γνωριζω 8 ολοκληρα χρονια ειμαστε στην ιδια ηλικια δηλαδη 16 ετων....στο σχολειο κανουμε παρεα και μιλαμε ...(και ενα αλλο που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι  αυτη την κοπελα σχεδον ολα τα αγορια της ταξης μου την διεκδηκουμε...μαλιστα ο ενας απο αυτους της τα ζητησε και εφαγε χυλοπιτα..)τελοσπαντων πισω στο θεμα μας θελω να της μιλησω και της πω για τα αισθηματα που τρεφω για αυτην...αλλα φοβαμε....οτι θα φαω χυλοπιτα και οτι θα μου πει οτι με βλεπει σαν φιλο(οπως εκανε και στο παιδι που της τα ζητησε)...θα ηθελα αμα μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω....πως να της δειξω τα αισθηματα μου για αυτην...???{#emotions_dlg.helpsmilie}


    Larry1996
    24.01.2012, 20:38
    Gia sas re paidia!! signomi gia tin enwxlhsh alla thelw tin voithia sas!! eimai 16 kai mou aresei ena koritsi 15 xronwn kai tin gnwrizw mono miso xrono kai milame 2 ebdomades... ti n eipa pws thelw na tin gnwrisw pio polu afoson sinandithikame se mia kafeteria!!! tin eipa omorfo logia kai tin anoixta (dn kserw alla prwth fora toso grigora erwteuomai)kai tin m rwthse san ti tin vlepw kai tin eipa san fili kai isos kati parapanw kai me eipe pws kai afti san filo kai oti dn me vlepei san kati parapanw tin thelw trela sas parakalw therma na me voithisetai !! :P parepiktondos tin kalesa sta gennethlia m p einai to savvato kai thelw na tis to pw alla dn kserw ti tha apandisei !!
    Foidel
    24.01.2012, 20:53

    Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για τον οποίο να βασανίζεσαι χωρίς λόγ.Δεν σε θέλει;Δεν κάνεις προσπάθεια!


    eva
    25.01.2012, 18:12
    Sorry gia ta greeklish alla to tablet m den exei elliniko pliktrologio... Pros olous tous filous edw, ilikias 14-18. I amixania k to agxos pou sas prokalei i adinamia na xeiristeite tin kapsoura gia ti simmathitria sas einai anamenomeni k exw tin entipwsi oti 90% twn prospatheiwn sas tha kataliksoun se xilopita. Opote mono ena einai to sigouro kerdos: ependiste sto mellon. Afou mpainete sti diadikasia toulaxiston prospatheiste na katalavete poioi eiste, ti pragmatika goustarete, apeleutherwtheite apo ksena protipa, min ksepatikwnetai dithen asteres k afiste to auto na ekdilwthei eleuthera. Tha ektimithei perissotero apo otidipote allo. Kai kiriws tha ginei mia kali vasi gia to pws tha sinexisete na sindeeste me kopeles gia to ipoloio tis zwis sas. Ki akoma k na min pesei i simmathitria, tha kserete toulaxiston oti den kanate tpt pseutiko i geloio. Kalo voli, agoria!
    giorth
    26.01.2012, 14:06

    Μια οφ-τόπικ παρατήρηση.
    Εύα, υπάρχουν greeklish to greek converters ώστε ούτε εσύ να χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη
    ούτε οι συμφορουμίτες σου να βγάζουν τα μάτια τους στην προσπάθεια τους να διαβάσουν την απάντηση σου.

    http://speech.ilsp.gr/greeklish/



    Proo
    29.01.2012, 14:49

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}


    Proo
    29.01.2012, 14:54

    Παιδια θελω να ρωτησω κατι..{#emotions_dlg.helpsmilie} ειμαι 12 χρονον και μου αρεσει ενα κοριστσι... προσπαθω παρα πολυ {#emotions_dlg.huh} αλλα αυτη δεν παει.  Θελει εναν αλλο που δεν κανει τιποτα,  εγω της τα ζητησα μετα που της μιλουσα και απο κινητο αλλα δεν θελει..{#emotions_dlg.blink} Τι να κανω για να με προσεξει και εμενα...?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 29-01-2012 15:18 ]


    trelakias
    29.01.2012, 15:00


    Proo
    29.01.2012, 15:04
    ??????????????????????????????????????????????????/
    mary_omikron
    29.01.2012, 15:20

    @ Ρroo  Μήπως να περίμενες μέχρι να είσαι σε θέση να καταλάβεις τους νόμους του Πεύτωνα? {#emotions_dlg.tt2}

    @ Trellakias Είσαι επιστήμων... ΤΕΛΟΣ {#emotions_dlg.lol}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 29-01-2012 15:22 ]


    alexis15
    01.02.2012, 00:01
    ο τυπος που σκεφτηκε να μεταφερει τον Νευτωνα στην "σχεσιακη" πραγματικοτητα ειναι επικος :D
    Foidel
    01.02.2012, 14:28

    Είχα και γω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Όσο αδιαφορούσα μου την έπεφτε.Όταν έτρεχα πίσω της με αγνοούσε.Τώρα είμαστε απλώς φίλοι...

    Κατά την γνώμη μου πρέπει να δείξεις αδιαφορία...


    giolandas16r
    06.02.2012, 10:01
    Για σας παιδια ειμαι 16 χρονον και μ' αρεσει ενα κοριτσι.. ομως δεν ξερω γιατι εχω κομπλαρει πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο ειχα πολλες ακομα σχεσεις αλλα δεν ειχα τετοιο προβλημα δηλαδη σκεφτομαι 10 φορες κατι πριν το πω και γενικα δεν ξερω τι μου συμβαινει αυτο πραγματικα μιλουσα μαζι της γιναμε κατι σαν φιλοι .. το κοριτσι αυτο το ειχα γνωρησει στο δημοτικο ηταν συμαθιτρια μου.. τωρς τελευταια την ειδα 2-3 φορες εξω την καταλαβα οτι ηταν αυτη και εψαξα το θεμα βρηκα τον αριθμο της το facebook της και αρχησα να μιλαω μαζι της αρχησαμε να μιλαμε στο φβ και ετσι ειπαμε να παμε για καφε 2-3 φορες και μου το ακυρονε στο τελος... λεμε τα προσωπικα μας και οτι προβλημα εχουμε.. μου εχει δειξει οτι με θελει.. της τα ζητησα και μου ειπε πως δεν ειναι καλα τον τελευταιο καιρο και δεν θελει σχεσεις.. αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι μιλαμε πολυ για τα προβληματα μας... φοβαμαι οτι αν της τα ξανα ζητησω σε κανα 10 μερες που θα ειναι (καλα) ψυχολογικα θα μου πει βαλαντη σε βλεπω σαν φιλο ..και αν σε δει το συγκεκριμενο κοριτσι σαν φιλο δεν προκειτε να της τον αλλαξεις και το φοβαμαι πολυ αυτο ... ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠ' ΤΗΝ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΣΥΝΕΧΗΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΛΙ ΠΑΕΙ ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ.. ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ.. ΠΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΓΑΜ....ΤΟ ?
    panagiotistend
    10.02.2012, 16:46
    paidia goustaro mia kopela pou kanoume parea eimaste mazi sti sxolio idio tmima eimaste filoi kai milamai gia arketa prosopika pragmata prosfata ekana mia mala... kai tis ta zitisa ksera (xoris na exo kani kati pio prin) mou ipe tha to skeftei kai thn epomenh imera mou ipe oxi kai proseksa oti tora teleutea me apofeugei ligo alla mporo na tin plisiaso eukola giati eimaste kai gitones pos mporo na to diorthoso kai na to paro pali ap tin arxi les kai den exei simbi tipota?