ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.830 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    jOHNARAS123
    27.06.2010, 20:11

    να πω επισης οτι ειναι στην ηλικια μου και οτι μενει μακρια μου.Γενικα θελω συμβουλη μονο για το πως να το τις φερθω εκεινη την μερα


    Espectus
    29.06.2010, 01:36

    πεδες εχω προβλημα...εχω διαβασει ολα οσα εχετε πει, και μπορω να πω οτι εχετε αναφερθει παμπολες φορες σε ενα συγγεκριμενο σημειο. αναρωτιεμαι ομως το εξεις...ειναι οντως τοσο δυσκολο το να πλησιασεις για να κανεις? η' να κανεις? εννοωντας.... Πλησιαζεις για να ριξεις...αντε πες την ψηνεις...οκ...ολα καλα ως εδω...μετα τι κανεις? δηλαδη για ολους υπαρχει η πρωτη φορα στο θεμα του ερωτα-sex! οποτε λοιπον τι κανεις τοτε εαν ειναι η πρωτη σου φορα?

    Δηλωνω υπευθηνα οτι το μηνιμα αυτο αφορα εμενα...ειμαι 21 ετων κ ακομη δεν εχω κανει τιποτα σεξουαλικο προχοριμενο...ξερω ακουγεται παραλογο...αλλα οι λογοι ηταν πολοι...οπως το γεγονος οτι περιμενα την "καταληλη" οσπου καταλαβα οτι δν υπαρχει...φτανωντας σε μια ηλικια των 18 ετων σινιδιτοπηισα οτι πρεπει να κανω κατι...αλλα εχοντας μεσα στο μυαλο οτι ειναι κατι προτωγνορο για μενα, 2 πραγματα ερχοντουσαν στο προσκηνιο...1 ο φοβος, 2 ο ενθουσιασμος....αλλα μια ζωη υπερτερουσε ο φοβος...οποτε ερχομαι σε εσας κ σας λεω το εξεις!

    Μου ετυχε ενα περιστατικο το οπιο ακομη δεν εχει ληξει! Εχω γνορισει μια 32 χρονη, πολι ομορφη, ελκυστικη κοπελα και θα ηθελα να βρεθω μαζι της προσοπικα!( καταλαβατε τι εννοω) Wink αλλα φοβαμαι λογο γεγονος οτι δεν εχω εμπειρια...τι πρεπει να κανω...??????

    Σας παρακαλω, ριξτε κανενα χερι γιατι δεν με βλεπω καλα...{#emotions_dlg.sad}


    Tzanis1234
    15.07.2010, 04:52

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Tzanis1234 στις 07-12-2010 00:12 ]


    Cenio
    17.08.2010, 02:49

    Επανέρχομαι μιας κι έγιναν κάποια quote στην άποψή μου, αλλά και για να εκφράσω τη διαφωνία μου:

    1ον. Μακριά από μπουρδέλα και πουτάνες. Καταστρέφουν κάθετι το υγιές στο κορμί, την ψυχή και το μυαλό σας. Αν σήμερα οι άνθρωποι είναι εντελώς ξενέρωτοι, κομπλεξικοί και σακατεύονται στις ερωτικές τους σχέσεις είναι γιατί ξεκίνησαν εσφαλμένα: λάθος αφετηρία, φθηνές εμπειρίες, νοσηρότητα, διαστροφή.

    2ον. Το πιο σημαντικό είναι να ξεκινάς μια σχέση με καθάριο βλέμμα και ειλικρίνια απέναντι στην κοπέλα που επιθυμείς κι ας είσαι πρωτάρης, ατζαμής και άβγαλτος. Για τις πραγματικά έξυπνες γυναίκες (όχι τις χαζοπόνηρες) αυτά τα ανδρικά "κουσούρια" είναι προτερήματα.

    3ον. Μην αγχώνεσαι, απόλαυσε απαλά και ήρεμα τον έρωτα. Το παιχνίδι θα στο μάθει, χωρίς "επιμορφωτικά" σεμινάρια, βιβλία & βίντεο, η ίδια η φύση, δλδ αυτό το γυμνό σώμα της κοπέλας. Απέφυγε όμως να την πιέσεις να κάνει κάτι που δεν επιθυμεί ή κάτι για το οποίο δεν νιώθει έτοιμη.

    4ον. Χρυσός κανόνας στον υγιή έρωτα: Προσπάθησε να βάλεις σε προτεραιότητα τη δική της ικανοποίηση κι όχι τη δική σου. Διευρύνεις έτσι την ενσυναίσθησή σου, δεν κάνεις ξερό σεξ αλλά μαθαίνεις να αγαπάς. Αυτό θα πει υγιής έρωτας, αυτό θα πει ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ. Δεν σπρώχνεις απλά ενστικτωδώς μέσα-έξω, αλλά πλάθεσαι και πλάθεις.

    5ον. Έπαθα και έμαθα: Δεν έχουμε ανάγκη από πολλές εφήμερες σχέσεις και ατέρμονες ερωτικές περιπέτειες, που μόνο κουράζουν ψυχικά και σωματικά. Έχουμε ανάγκη από ποιότητα κι όχι από ποσότητα σχέσεων, από μετάγγιση αλήθειας και ομορφιάς κι όχι από αφαίμαξη αίματος, σπέρματος και συναισθημάτων. Έρωτας που δεν σε γεμίζει με ενέργεια και όνειρα για τη ζωή, δεν είναι έρωτας αλλά ταλαιπωρία και βάσανο. Πετάξτε τον...

     

    ---------

    @ cat66

    Το ότι η πλειονότητα του θηλυκού γένους διακατέχεται από υλοφροσύνη είναι ηλίου φαεινότερον τοις έχουσι νουν κι ουχί μόνον οφθαλμούς! Και τα αίτια δεν εντοπίζονται αποκλειστικά εντός της γυναικείας ψυχοσύνθεσης, αλλά υπεισέρχονται κι οι παράγοντες "αγωγή", "κοινωνικό περιβάλλον" κλπ. Αυτό όμως δεν καθιστά τις πόρνες προτιμητέες. Θεωρώ πως οι πόρνες είναι καταχρηστικό (μη αναγκαίο) κακό για τους μη έχοντας πού την (κάτω) κεφαλήν αναπαύσαι...


    GenieGr
    17.08.2010, 06:07

    Με μιά κωλιά, μπαμ και κάτω! Δοκιμασμένο!

    Wink


    Kristalo
    17.08.2010, 10:06

    Πωπω τοσο άγχος και τόσες στρατηγικες για το πως θα ρίξετε ένα κοριτσι! Και τι ειναι το κορίτσι; Καταρχήν για να θέλετε να το ρίξετε έχετε πεσει εσεις πιο μπροστα! Εκτος απλα αν κυριαρχει ο εγωισμος και η πλεονεξια στο να κάνεις μασουρια τις ερωτικες σου συνευρευσεις! Τότε έχεις χάσει πολυ νόημα! Όλη την ουσια απο το παιχνιδι της αγάπης και του έρωτα!

    Μπορει να φαινονται όλα αυτα ρομαντικά αλλά η ψυχή ζηταει πραγματικά το χάδι! Τι και αν υπαρχει το πορτοφολι και το χρήμα απο δίπλα; Τι και αν έχεις φινο σπορ αμαξι που να τρεχει με χιλια; Τι και αν διαλεξεις το πιο ακριβό μαγαζι για να της κάνεις το τραπέζι; Η αγαπη και ο έρωτας φωλιαζουν ακομα και σε μια κάμαρα 2χ2 και σε ένα χαμηλο ποτηρι της ρετσινας! Με ότι έχει κανεις!

    Οι ανθρωπινες σχεσεις δεν σπουδαζονται! Ουτε σε καλουπια μπαινουν αλλα ουτε με όρους χτιζονται! Το παν ειναι να ενεργει το ένστικτο και να αφηνεται η ψυχή! Κι αν ειναι κατι να ρθει θα ρθει! Η απλοτητα κερδιζει τον καθενα ειτε ειναι άντρας ειτε γυναικα! Αυτη σε κανει να νιωθεις άνετα! δεν χρειαζεται να κάνεις ολοκληρη φιλοσοφική συζήτηση για να δεις τι ειναι ο άλλος! Φτανει ένα καλοπροαιρετο χαμογελο, μια καλημερα!

    Αυτή ειναι η συνταγη για όσους ψάχνουν σχεσεις με ουσια που να αφηνουν το στιγματάκι στην ψυχή τους και ας ειναι σχεση που δεν θα κρατησει πολυ! Απλα αυτα που μοιραστκες την δεδομενη στιγμη ειχαν νόημα και ουσια! Έτσι χτίζονται τα θελω ! Έτσι έρχεται η πειρα στις διαπροσωπικες σχεσεις!

    Πάψτε να στελνετε 15χρονα σε οικους ανοχης για να τους μάθουν τι; Αυτο που η φυση τελικα μπορει να στο καλλιεργησει οταν αφησεις τον ευατο σου και την ψυχη σου ελευθερη να χαρει την στιγμη του έρωτα; Να φτιαξουμε 15χρονα μηχανες χωρις ασθηματα παρα μονο με τεχνικες;

    Αυτος που ρωταει ''Πως να ρίξω ένα κοριτσι" ήδη έχει μπει στο παιχνιδι της αγάπης! και αν έχει λιγο αυτοπεποιθηση θα βρει το τροπο να πλησιασει αυτήν που θελει! Αρκει να ειναι ο ευατός του!

     


    reteos
    17.08.2010, 10:11

    Πολύ σωστα Κristalo.

    "Αρκει να είναι ο εαυτός του."


    mary_omikron
    17.08.2010, 11:18
    Συμφωνω απολυτα με την αναπτυξη που εκανε η Κρυσταλλω...Δεν εχω να προσθεω ή να αφαιρεω κατι...Με καλυψες Κρυστα ... :) :)
    AlfaWolf
    17.08.2010, 13:04

    Στην εποχή που ζούμε δεν χρειάζεται να κανείς απόλυτος τίποτα

    Ίσως μόνο να δεχτείς το φλερτ που θα σου κάνει to θυλικό γιατί τώρα  έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι

    Και από κυνηγοί έχουμε γίνει θηράματα {#emotions_dlg.thumbdown}

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 17-08-2010 13:05 ]


    Cenio
    17.08.2010, 13:52

    Alfa, έχεις ρέντα σήμερα {#emotions_dlg.thumbup}

    Το πιο απολαυστικό φλερτ είναι να σου την πέφτουν άγρια Αμαζόνες... {#emotions_dlg.biggrin}

    Το πιο αηδιαστικό είναι με τις πυγμαίες μαϊμούδες... {#emotions_dlg.crying}

    Όπως και να΄χει, τα μάτια σας ανοιχτά και προσέχετε τις... υπογραφές σας! {#emotions_dlg.laugh}

     


    tsiou0tsiou
    18.08.2010, 01:53

    Είναι πάρα πολύ απλό. Τις παρατηρείς, τις ψυχολογείς και μετά παίζεις το παιχνίδι τους. Πολύ μπλά μπλά, φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες κλπ κλπ. Κανόνας: Δεν πρέπει να φανεί. Να είσαι γλυκός και να δείχνεις ενδιαφέρον χωρις να τρελαίνεσαι όμως. Χωρίς να αδιαφορείς βέβαια.Οι γυναίκες είναι τόσο χαζές που αν τους δώσεις αυτόν που θέλουν όπως και να σαι θα το φάνε!!! Υπολόγισε τι τύποι είναι και βρες κοινά μαζί τους. Η αυτοπεποίθηση μετράει πολύ γενικά. Αυτά ισχύουν για ό,τι και να τις θες απλα σίγουρα οχι για κάτι σοβαρό. Στα σοβαρά έχουν δοθεί ήδη απαντήσεις.

    Αν κάποια παρεξηγηθεί ας σκεφτεί μήπως την έχει πατήσει έτσι. Όσο πιο πολλοί παραμυθάδες τόσο το καλύτερο. Μπαίνουμε στη διαδικασία της αξιολόγησης πιο συχνά. Η αξιολόγηση χρειάζεται σκέψη. Η σκέψη πάντα κάνει καλό αρα good for all.


    Callejero
    18.08.2010, 19:17

     

    Συμβουλές νομίζω δε χωράνε και πολύ γιατί πέρα από το μυαλό, μπαίνουν στο παιχνίδι και η καρδιά και οι ορμόνες και γίνεται ένα μπάχαλο συνήθως, πού χρόνος να σκεφτείς συμβουλές εκείνες τις στιγμες? Επείδή βλέπω η κουβέντα γίνεται με παιδιά πάνω κάτω στην εφηβεία ίσως η μόνη που μπορεί να υπάρχει ως οδηγός είναι η τετριμμένη: να'σαι ο εαυτός σου. 1ον δεν μπλέκεις παραπάνω προσπαθώντας να αποδείξεις κάτι που δεν είσαι, 2ον μπορείς να καταλάβεις κι εσύ και η κοπέλα εαν ταιριάζετε πιο εύκολα και 3ον βγάζεις μια σιγουριά για τον εαυτό σου (όχι άσχημη όμως, όχι υπεροψία) που αρέσει στις κοπέλες. Εάν κομπλάρεις σκέψου απλά ότι και ο άνθρωπος που έχεις απέναντί σου θέλει πάνω κάτω τα ίδια με σένα και σκέφτεται τα ίδια, απλά "παίζει" τον άλλο ρόλο. Βέβαια, με κάτι παιδιά που μιλούσα από το Γυμνάσιο εδώ, μου είπαν ότι αρκεί να έχεις μηχανάκι και θα έχεις και κορίτσι. Ελπίζω να ήταν απλά μια έκφραση απογοήτευσης κι όχι η πραγματικότητα καθώς έχω χάσει επαφή με αυτές τις ηλικίες.

    και το πιο σημαντικό: μη σκέφτεσαι το τέλος, απλά απόλαυσε το υπέροχο αυτό παιχνίδι ;)

    ys. please αφήστε το ιντερνετ, δεν είναι για τέτοιου είδους πράγματα.

     


    DreamMu
    17.09.2010, 22:52

    ρε παιδιαα..η δικια μ η περιπτωση ειναι οτι εχω πει σε μια κοπελα οτι μου αρεσει και την γουσταρω..

    και νιωθει και εκεινη το ιδιο απο οτι  εχει πει..!

    η ερωτηση μ ειναι:με ποια λογια θα της το πω..

    τωρα το θες να τα φτιαξουμε εινια λιγο παιδιαστικο..

    μηπως μπορειτε να μου πειτε καποιον αλλον τροπο{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.helpsmilie}


    Conspiratus
    30.09.2010, 01:38

    Πολύ απλά πες της ότι σου αρέσει κ θα ήθελες να είστε μαζί....

    Αν σ φαίνεται κάπως "φλόρικο" μην ψαρώσεις... νομίζω ότι στις περισσότερες κοπέλες αρέσει να τους λες ότι θες να βρίσκονται στην ζωή σου!!Wink


    Lamprakis
    25.11.2010, 15:20

    Παράθεση:

    Το μέλος Depoula στις 28-09-2007 στις 15:57 έγραψε...

    Σαν κοριτσι μπορω να σου δωσω καποιες συμβουλες,αν και νομιζω πως δεν υπαρχουν συγκεκριμενες συνταγες επι του θεματος....!Kατ'αρχας,επετρεψε μου να συμφωνησω με johnny8 οσον αφορα τη φραση "να ριξω ενα κοριτσι"...δεν ειναι το παν να το ριξεις αλλα να το κανεις να σε προσεξει και κατ'επεκταση να σε αγαπησει...Λοιπον....πρωτα απ'ολα πρεπει να εισαι ο εαυτος σου και να μπορεις να ψυχολογησεις το κοριτσι που σε ενδιαφερει!Να εισαι ανετος μαζι της,αλλα η σταση σου να μην ειναι τελειως φιλικη,διοτι υπαρχει κινδυνος παρεξηγησης των προθεσεων σου!Δωσ'της να καταλαβει τα αισθηματα σου,αλλα με...τροπο!!!Και αν ολα αυτα σου φαινονται πολυ περιπλοκα ή κουραστικα,μπορεις να της το πεις κατ'ευθειαν!!Μη φοβασαι τη χυλοπιτα,γιατι ουτε ο πρωτος θα εισαι,αλλα ουτε και ο τελευταιος!!!Good luck!!

    Συμφωνω απολύτος Depoula οσο αφορά τη φράση "να ρίξω ένα κορίτσι"


    SouLRocK
    25.11.2010, 15:36

    Η μπορείς ν'ακολουθήσεις το βίντεο των Ανώριμων και να δεις πως την έριξε ο τραμπάκουλας... χαχαχα


    Mad4U
    25.11.2010, 17:07

    Απο την εναρξη του θεματος περασαν 3 χρονια και 2 μηνες. Ας απαντησει ο ιδρυτης του να μας πει τελικα τι εγινε! Εριξε καμια? Βοηθησαν οι συμβουλες?

     

    Προφανως θα εχει χασει το password αλλα αν μπορεις φιλε κανε αλλο account και απαντησε μας!


    Lamprakis
    25.11.2010, 18:32

    Να είσαι ο εαυτός σου, να εισαι ειλικρεινής και ξεκάθαρος σε ότι αισθάνεσαι!

    ΠΡΟΣΟΧΗ: Ποτέ σου μην γίνεις πιεστικός ή χρησιμοποιείς την υπερβολή!


    PsycheLovesDragonflies
    18.01.2011, 16:54

    Τα πράγματα, αγαπητοί μου, είναι πιο απλά από ό,τι φαντάζεστε. Τέρμα οι αναλύσεις των απανταχού ειδικών επί της γυναικείας ψυχής. Το μόνο που χρειάζεται είναι μια μπάλα σαν την παρακάτω:



    Ρίχνεις και, όποια πέσει, είναι δική σου. Μπορείς να κάνεις και strike!


    jj7
    18.01.2011, 18:06
    χαχα το θεμα ειναι να μην πεσεις σε σποντα!!!