ελληνική μουσική
    747 online   ·  210.832 μέλη
    seras
    02.10.2007, 15:07
    Εχεις δίκιο σε αυτό που λές..Aλλα όσο φαν τον Metallica και αν είμαι..όταν κοιτάω τον James όπως είναι τώρα μου έρχεται να γελάσω..και λυπάμαι που το λέω αυτό γιατί οταν βλέπω τα Live san diego &seattle...με πιάνει μεγάλη τρέλα!!
    revelation
    02.10.2007, 21:31
    Ο Dave Mustaine και ο Ηeitfield ειναι απο τους πιο σημαντικους κιθαριστες τις μεταλ. Ομως ο Mustaine ειναι καλυτερος στην ικανοτητα και μην ακουο οτι δεν μπορει να σολαρει ρε παιδια ο ανθρωπος. Οποιος εχει ακουσει καλα megadeth δεν μπορει να το πει αυτο.και ας μην ξεχναμε ποιος ηταν ο lead guitarist στην αρχη στους Metallica.
    ViPeR
    02.10.2007, 23:41
    Δεν είπα ποτέ ότι ο Mustaine δεν μπορεί να παίξει σόλο, αλλά ότι δεν είναι καλός στα σόλο. Έχω ακούσει καλά Megadeth. Μην ξεχνάς όμως ότι ο Dave παίζει ελάχιστα σολιστικά θέματα. Και ναι ό Dave ήταν αρχικά lead στους Metallica αλλά δεν νομίζω ότι στο πρώτο album υπήρχαν τα τρελά τεχνικά σολό.
    revelation
    03.10.2007, 14:56
    Έχεις δίκιο για τους Metallica αλλά τα σόλο του στους Megadeth θα διαφονείσω είναι είναι λίγα αλλά αρκετά καλά εώς πολύ καλά.
    revelation
    03.10.2007, 15:10
    Και επίσης καθόλου ελάχιστα σολιστικά θέματα δεν κάνει. Κάνει πολλά σόλο για ρυθμικός κιθαρίστας.
    Δες Peace Sells...(album), Countdown to extinction(album),Rust In Peace(album),
    seras
    05.10.2007, 14:37
    Αυτή η εικόνα..είναι όλα τα λεφτά!!




    επισυναπτόμενα: old-metallica.jpg 
    Arktouros
    23.10.2007, 16:32
    Και οι δύο εχουν προσφέρει στο Μέταλ παρα πολύ. Η γνώμη μου είναι πως κάποιοι προσφέρουν ακομα και αλλοι διασκεδάζουν το κοινό παίζοντας αυτά τα κομμάτια για τα οποία έγιναν διάσιμοι! Ο καθένας με την γνώμη του. Για πάντα ενωμένοι!!! Όποια κι αν είναι η άποψη του καθενός!
    seras
    23.10.2007, 16:35
    Σωστός..αλλα αυτοί που προσφέρουν ακόμα ποιοί είναι???
    sea_like_eyes
    23.10.2007, 16:41
    κοιτα φιλε ντινο..δεν τους ακουω πλεον..ουτε τους metallica..ουτε τους megadeth!
    Ta χρονια της δοξας εχουν περασει..(βλεπε 80'ς)!Οι metallica πλεον εχουν χασει την μπαλα...παιζουν για την παρτη τους και οχι για τους οπαδους!Θα μου πεις οι μονοι ειναι???ΟΧΙ!υπαρχουν κι αλλοι που παιζουν για την παρτη τους..αλλα ΔΕΝ ξεφτιλιζονται!Το καινουργιο promo song των Metallica...ειναι...αιιιιιισχοοοοοςςςς!
    seras
    23.10.2007, 16:46
    Το ξέρω ρε sea..αλλα μου αρέσει πολύ να πειράζω αυτούς που είναι κολλημένοι με τους Metallica!!Και εγώ ακούω απο τότε που άρχισα να ακούω μέταλ..αλλα τώρα είναι αίσχος..Μόνο τα παλιά αξίζουν..
    cobal
    23.10.2007, 22:09
    Η γνωμη μου ειναι πως αν ο Mustaine εμενε στους Metallica δεν θα γινονταν ποτε η μεγαλυτερη μεταλ μπαντα του κοσμου.
    Σαφως και σεβομαο τον Dave αλλα δυο κοκορια σ'ενα κοτετσι δεν χωρανε.
    Θεωρω τον Hetfield καλυτερο συνθετη, τραγουδιστη και φροντμαν
    thanos06
    02.11.2007, 20:11
    Παράθεση:

    Το μέλος cobal στις 23-10-2007 στις 22:09 έγραψε...

    Η γνωμη μου ειναι πως αν ο Mustaine εμενε στους Metallica δεν θα γινονταν ποτε η μεγαλυτερη μεταλ μπαντα του κοσμου.
    Σαφως και σεβομαο τον Dave αλλα δυο κοκορια σ'ενα κοτετσι δεν χωρανε.
    Θεωρω τον Hetfield καλυτερο συνθετη, τραγουδιστη και φροντμαν



    +1
    seras
    05.11.2007, 09:39
    Εβλεπα προχθές ενα βίντεο που έδειχνε ο james στον kirk πως να παίξει το some kind of monster και δεν μπορούσε....έπρεπε να τους βάλει κάποιος να παίξει το holy wars..χαχ