ελληνική μουσική
    611 online   ·  210.851 μέλη

    33 Φεστιβάλ ΚΝΕ-Οδηγητή

    Kwn_na
    02.10.2007, 22:05
    7 Οκτωβρίου 2007 Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας

    Θα τραγουδήσουν :

    Βασίλης Παπακωνσταντίνου
    Φίλιππος Πλιάτσικας
    Διονύσης Τσακνής
    Μιλτιάδης Πασχαλίδης
    Βασίλης Καζούλης


    Τα έσοδα του φεστιβάλ θα διατεθούν στη νεολαία των πυρόπληκων περιοχών


    'Εχω στα χέρια μου ένα εισιτήριο γιατί δεν θα πάω , κοστίζει 5€.
    Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm.

    Προσωπικά δεν θα πήγαινα λόγω πολιτικών πεποιθήσεων αλλά λόγω της Μουσικής!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 03-10-2007 18:16 ]


    ariadni0909
    02.10.2007, 22:12
    Και στη Θεσσαλονικη με Θαλασσινο Θηβαιο Πασχαλιδη και Τατσιουλη! Την αλλη Πεμπτη!

    10 ευρω εισοδος....!
    marylin
    02.10.2007, 23:50
    Χμμμ... SUPER! Για το Φάληρο τι λες Αριάδνη μου? Θα βρω παρέα να πάω?


    despinakontogianni
    03.10.2007, 16:03
    Πήγα και πήρα εισητήρια. Βλέπετε λόγω εκλογών δεν ήταν το συνηθισμένο τετραήμερο που περιμένουμε πως και πως κάθε Σεπτέμβρη. Άλλα δεν πειράζει. Υπομονή ως του χρόνου!
    ariadni0909
    03.10.2007, 18:19
    Ναι βρε Μαιρακι!Θα βρεις!Παρε τη μελλουσα νυφη και τον γαμπρο που ειναι και συντροφι και πηγαινε!
    marylin
    03.10.2007, 19:54
    Αν λάβω επίσημη πρόσκληση μπορεί και να το σκεφτώ...
    Panos72
    04.10.2007, 01:56
    Θα είμαι κι εγώ εκεί!!! Ε, κουμπαρούλα???
    Peace18
    04.10.2007, 02:04
    Αριαδνουουολλλλλ....... Αποφάσισα να έρθω κι εγώ!!!
    Στη Σαλόνικα εννοώ!!
    Άντε να δούμε και σε κλειστό χωρο τι θα γίνει!!!............

    marylin
    04.10.2007, 10:36
    Μπράβο, μπράβο, καλά να περάσετε!
    Εγώ πρόσκληση δεν έλαβα από κανένα, φίλο, κουμπάρο, λοιπούς συγγενείς (που λέει κι ο Ξύδης...)


    Στα 5/4 που σκέφτομαι να πάω την Παρασκευή σας καλώ όλους γιατί είμαι καλός και ανώτερος άνθρωπος εγώ και δεν κρατάω κακίες...



    ariadni0909
    05.10.2007, 16:18
    Δυσαρεστα νεα!Ακυρο το φεστιβαλ στη Θεσσαλονικη! ! !
    Το Παλαι ντε σπορ ζητα πολλα! ! !
    Παλι οι Αθηναιοι θα απολαυσουν μονο
    seras
    05.10.2007, 16:26
    Σοβαρά??Ελπίζω απο έγκυρη πηγή να το λες αυτο..Αν έχεις δίκιο..μαμω την φουτάνα μου μαμω..
    ariadni0909
    05.10.2007, 16:28
    Εγκυροτατη πηγη....Απο μεσα...!Δυστυχως! ! !
    seras
    05.10.2007, 17:01
    Κρίμα τι να πώ..
    palmos
    09.10.2007, 19:26
    Σκατα να φανε! Δε μπορει να ακυρωθει! Καθε Σεπτεμβρη περιμενουμε πως και πως το φεστιβαλ.Φετος λογω εκλογων δεν γινεται ουτε τον καιρο που πρεπει ουτε οπως πρεπει!Δε θα μας το ακυρωσουν τωρα και διαπαντως!

    Πως θα γιορτασουμε το 8,2 ρε παιδια?

    ariadni0909
    09.10.2007, 21:36
    Εγω να δεις ποσο ασχημα το πηρα...!
    ariadni0909
    12.10.2007, 16:22
    ΠΑΙΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ...Καλα νέα! ! !
    Θα γινει τελικα το φεστιβαλ...
    1 Νοεμβριου! ! !

    Το ακυρωσαν,το κανονησαν...το ξεκανονησαν...και παλι τα κανονησαααααααν...
    ας ελπισουμε πως θα ειναι τελευταια φορα...
    seras
    12.10.2007, 16:38
    Που?Στο παλαί ντε σπορ??
    ariadni0909
    12.10.2007, 17:54
    Ναι στο Παλαι...
    εισοδος 10 ευρω τα γνωστα....
    Χαχα!Ε ρε χαρα που την πηρα! !!!!!!!!!!
    Xrononaytis
    12.10.2007, 17:58


    Μεγάλη εκδήλωση της ΚΝΕ την 1η Νοέμβρη

    Τα έσοδα θα διατεθούν στους πυρόπληκτους μαθητές της Πελοποννήσου


    Η κεντρική εκδήλωση του 33ου Φεστιβάλ της ΚΝΕ και του «Οδηγητή» στη Θεσσαλονίκη πραγματοποιείται την Πέμπτη 1 Νοέμβρη στο Παλαί Ντε Σπορ, για να προσφέρει την έμπρακτη αλληλεγγύη των νέων κομμουνιστών στους πυρόπληκτους μαθητές της Πελοποννήσου. Να στείλει, επίσης, νέο ανυπότακτο αντιιμπεριαλιστικό μήνυμα στο λαό και τη νεολαία της Θεσσαλονίκης κόντρα στα σχέδια των ιμπεριαλιστών στα Βαλκάνια. Τα έσοδα του 33ου Φεστιβάλ της ΚΝΕ στη Θεσσαλονίκη θα διατεθούν στους πυρόπληκτους μαθητές (κόστος εισιτηρίου 10 ευρώ).

    Ομιλίες θα γίνουν από μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ. Το 33ο Φεστιβάλ πλαισιώνουν οι καλλιτέχνες Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Χρήστος Θηβαίος, Βασίλης Λέκκας, Σωτήρης Μπαλάς, Ανθή Τατσιούλη και το συγκρότημα της ΚΝΕ, ενώ αναμένεται το επόμενο διάστημα να ανακοινωθούν κι άλλα ονόματα.

    Σχετικά με την εκδήλωση του 33ου Φεστιβάλ της ΚΝΕ στη Θεσσαλονίκη παραχώρησαν, χτες, συνέντευξη Τύπου εκ μέρους της ΚΝΕ ο Δημήτρης Τσιντικίδης, γραμματέας του Συμβουλίου Πόλης Θεσσαλονίκης και μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ και ο Αγγελος Κατσάνος, γραμματέας Σπουδάζουσας Θεσσαλονίκης και μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ. Ο γραμματέας του ΣΠ Θεσσαλονίκης της ΚΝΕ Δ. Τσιντικίδης υπογράμμισε μεταξύ άλλων: «Είμαστε συνεπείς ως Κόμμα κι ως ΚΝΕ και στην προεκλογική μας δέσμευση: Οτι εμείς δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσουμε μικροκομματικά και λαϊκίστικα τον πόνο και τις αγωνίες των πληγέντων (πυρόπληκτων) μπροστά στην κάλπη, αλλά αμέσως μετά τις εκλογές θα σταθούμε στο πλευρό τους και με έμπρακτα μέτρα, όπως είναι η οικονομική ενίσχυση από τα έσοδα του Φεστιβάλ της ΚΝΕ».

    Το 33ο Φεστιβάλ στη Θεσσαλονίκη, σημείωσαν, είναι το αποκορύφωμα όλων των προφεστιβαλικών εκδηλώσεων των Οργανώσεων της Θεσσαλονίκης που έγιναν μέσα στο καλοκαίρι στις πόλεις και τα χωριά του νομού. Το Φεστιβάλ, με σύνθημα «Μη στριμώχνεσαι στα μέτρα τους», απευθύνεται σε όλους τους νέους εργαζόμενους, φοιτητές, μαθητές, σπουδαστές της πόλης, που πλήττονται από την αντιλαϊκή πολιτική της ΝΔ, του ΠΑΣΟΚ, των συνοδοιπόρων τους και της ΕΕ, και τους καλεί να δυναμώσουν τους αγώνες του σήμερα και του αύριο με οδηγό τις σύγχρονες λαϊκές ανάγκες. Ο λαός και η νεολαία της Θεσσαλονίκης - υπογράμμισαν - είναι επίκαιρο κι αναγκαίο να αντισταθούν, ταυτόχρονα, στα ιμπεριαλιστικά σχέδια που απειλούν το παρόν και το μέλλον τους. Που δημιουργούν κράτη - προτεκτοράτα προχωρώντας σε ιμπεριαλιστικούς πολέμους.

    ariadni0909
    01.11.2007, 16:30
    Σημερα το βραδυ το φεστιβαλ στη Θεσσαλονικη.Με Θηβαιο και Παπακωνσταντινου....!