ελληνική μουσική
    744 online   ·  210.849 μέλη
    gate
    07.03.2003, 23:20
    Ποια είναι τα ευαίσθητα ή τα τρωτά σημεία σας και πότε αισθάνεστε δυνατοί;
    Τι σας πειράζει και τι σας ευχαριστεί;

    Εν ολίγοις, πώς θα περιγράφατε τον εαυτό σας με δυο λόγια;
    GLafki
    08.03.2003, 23:29
    Me peirazei h ypokrisia kai to dithen stous anthrwpous!!!!Aytoi pou nomizoun pws ta xeroun ola kai aytoi pou theloun na kanoun epideixh....!!!!Mou arsesoun oi ntopaloi anthrwpoi..tous briskw glukous kai semnous kai oi perissoteroi kruboun trelh dynamh mesa tous!!!!!
    H dikh mou dynamh...den xerw,kathe mera ekplhsw ton eayto mou me to pws adimetopizw katastaseis kai me to ti mporw na kanw!!!!!Nomizw pws exw perissoterh psuxikh dynamh ap'oti thelw na pisteyw,h opoia phgazei apo tous anthrwpous gyrw mou,apo aytos pou agapw kai me agapoun!
    Adynamies....o erwtas!!!!!!Otan eimai erwteymenh paradeinomai oloklhrwtika sta synaisthmata pou mou empneei to proswpo!
    gate
    09.03.2003, 00:44
    Η υποκρισία πράγματι είναι και για μένα κάτι το πολύ ενοχλητικό. Φαντάζομαι για όλους.
    Γενικότερα κάθετι ψεύτικο και δήθεν...

    Αν κάτι εκτιμώ πολύ είναι η διαλλακτικότητα, η οποία ασφαλώς προϋποθέτει μετριοπάθεια. Σίγουρα, συμφωνώ μαζί σου Glafki, είναι απωθητικό το να παριστάνει κάποιος ότι τα ξέρει όλα και ότι όλοι θα πρέπει να υποκλίνονται στις απόψεις του... .
    Το πείσμα και ο εγωισμός σε κρατάει μακριά από τη ζεστασιά της επικοινωνίας
    Δυστυχώς όμως συχνά πέφτουμε, λίγο ως πολύ και ανάλογα με τις περιστάσεις, όλοι σχεδόν σε αυτήν την παγίδα του πείσματος...

    Όταν αφήνουμε στην άκρη τους εγωισμούς, τα πείσματα, την σκληρότητα και τη διαλλακτικότητα, τότε σίγουρα ανοίγεται ένας πολύ διαφορετικός κόσμος μπροστά μας..., μέσα στον οποίο μπορούμε να ανακαλύψουμε κρυμμένους θησαυρούς δικούς μας και των άλλων και να τους μοιραστούμε...

    justme
    09.03.2003, 16:40
    den m aresei na anaferomai ston eafto mou genika.tha itan idaniko na mas dwthei i efkairia na gnwristoume & na vgalei o kathenas ta simperasmata tou gia ton allon.kala i kaka.oloi mas exoume ellatwmata & proterimata.to thema einai kata poso eimaste etoimoi & eleftheroi na dextoume ton allon ws exei.
    to mono pou tha pw gia mena & einai kati pou to xairomai se mena-oso egwistiko & an diavazetai-einai to pnevma dikaiosinis pou me diakatexei.den antexw tin adikia.apo tin pio mikri ws tin pio megali.ta ipoloipa tou einai mou fatsoules apo konta.....................
    Steppenwolf
    27.04.2003, 23:15
    Polla einai ta pragmata pou me peirazoun... Ama sas ta grapsw ola... tha me thewrisete periergi, kati pou eimai (an kai protymo ton oro idiorythmi...)

    Dyo apo ayta to na einai kaneis adiakritos kai apolytos stis kriseis sou.
    edelweiss
    12.05.2007, 15:27
    Ευαίσθητη, τρυφερή με στόχο να ζωγραφίζω χαμόγελα στα πρόσωπα των ανθρώπων :)
    fantasma
    12.05.2007, 19:36
    Εγώ είμαι εγώ και τα 'χω βρει με τη δίκη μου φάτσα
    Και ας είμαι αδέσποτο σκυλί και μπερδεμένη ράτσα

    venus2
    12.05.2007, 20:10
    στους ανθρώπους με ενοχλεί η εγωιστική αντιμετώπιση των πραγμάτων , το ψέμα κ το να είναι κάποιος ισχυρογνώμων. κ άλλα που δεν μου έρχονται τώρα...
    αν αναφερθώ στον εαυτό μου, είμαι πολύ ευαίσθητη (είμαι καρκίνος, βλέπετε!!!), κ μου έχουν πει ότι εκπέμπω πολύ θετική ενέργεια. τώρα δεν ξέρω που το είδαν αυτό... είμαι πειραχτήρι μεγάλο, αλλά μου αρέσει να με πειράζουν κιόλας...! είμαι όμως πολύ πεισματάρα μερικές φορές κ καταντάω ιδιόρρυθμη... επίσης, είμαι λίγο κυκλοθυμική! ξέρω, δεν είναι κ τόσο καλό αυτό...
    ph
    12.05.2007, 20:41

    Είμαι ένα κτήνος.
    gogere17
    13.05.2007, 14:53
    me is me !!!you.....I don't know who are you!!!!?????!!!!!!!!!!!