ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.844 μέλη

    Το Ωδείο Φίλιππος Νάκας είναι καλό???

    winlowoo
    03.10.2007, 20:35
    για hlektriki kithara enow kai skeftete na paei anas filos mou


    euxaristw

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 04-10-2007 13:44 ]


    vouliakis
    03.10.2007, 23:27
    winlowoo, κάνε σε παρακαλώ "επεξεργασία" και διόρθωσε τον τίτλο του post. Μήπως εννοείς το Ωδείο Φίλιππος Νάκας?




    winlowoo
    04.10.2007, 13:48
    nai sorry
    noizreduction
    04.10.2007, 14:09
    Οι αποψεις διιστανται.
    Η αληθεια ειναι πως εχει ενα μεγαλο και καλο επιτελειο απο καθηγητες ( που οι περισσοτεροι εχουν δισκογραφικη παρουσια και live εμπειρια ). Γι'αυτο και οι τιμες του ειναι τσιμπημενες.
    Επισης, ειναι το μονο ωδειο το οποιο υποσχεται χαρτι αναγνωρισμενο απο το Berkley ( πραγμα που ειναι διαφημιστικο κολπο ) και κατα τη διαρκεια των σπουδων του, την αποκτηση εμπειριας σε μπαντες που δημιουργει το ιδιο το ωδειο.
    Παρολαυτα, πολλοι μαθητες του ειναι τελειως ασχετοι με το περιεχομενο του οργανου τους. Ομως "γεμιζουν" τα μυαλα τους απο τη συμπεριφορα του ωδειου και δεν πατανε στο εδαφος.
    Προσωπικα, πιστευω πως ο,τι και να ακουσεις, το ωδειο Νακα ( οπως και ολα τα ωδεια κακα τα ψεμματα ) ειναι μια καλη επιχειρηση, με καλη οργανωση και εαν εισαι μελετηρος μαθητης, μπορεις να εχεις την εξελιξη που θελεις.
    Αλλιως θα πεσεις στην κατηγορια "πω πω τι παιζεις ρε φιλε", να φουσκωσουν τα μυαλα σου και οταν πας να παιξεις με αλλους μουσικους να καταλαβεις πως δεν πμορεις να ανταπεξελθεις.
    esta
    05.10.2007, 15:33
    Δεν ξέρω για την αθηνα αλλά εδώ στην Πάτρα όπου και παρακολουθούσα μαθήματα πιάνου μέχρι πριν κανα δυο χρόνια,μου φάνηκαν όλοι απίστευτα "ψωνισμένοι"!!!Χίλιες φορές να παίζω μόνη μου παρά σε ωδείο!!
    YrIazz
    06.10.2007, 08:19
    Ειμαι της αποψης οτι ο δασκαλος ειναι αυτος που παιζει ρολο κ οχι το ωδειο... Οποτε αυτο που θα προτεινα στον φιλο σου ειναι να παει να γνωρισει τον δασκαλο του ωδειου κ αν του κανει να γραφτει...
    Εαν οχι υπαρχουν κ αλλα ωδεια που κανουν εξισου καλη δουλεια... Ισως κ καλυτερη...

    Οσον αφορα το Berkley νομιζω οτι εχει κ καποια υποτροφια για να πας να συνεχισεις εκει τις σπουδες σου.....

    Αλλα θα συμφωνισω με τα υπολοιπα παιδια οτι δεν κανει το ωδειο-ονομα τον μουσικο αλλα η δουλεια που θα ριξει... Απλα οσο πιο καλα τα βρεις με τον δασκαλο τοσο πιο ευκολο για σενα...

    Καλη επιτυχια στον φιλο σου....
    tago
    06.10.2007, 11:06
    Θα έλεγα πως όλα τα παραπάνω είναι κοντά στη πραγματικότητα. Είναι αλήθεια πως θεωρείται ως ένα από τα καλύτερα ωδεία στην Ελλάδα. Όμως και οι τιμές είναι τσιμπημένες σε σχέση με άλλα, και οι καθηγητές είναι ελαφρός ψωνισμένοι. Ωστόσο αν κάποιος πάει με τα νερά τους και δείξει την απαιτούμενη διάθεση για μελέτη, τότε το επιδιωκόμενο αποτέλεσμα είναι εφικτό.
    McJohn
    09.10.2007, 16:27
    Ειδα ενα post που κατηγορει τους μαθητες του ωδειου Φιλιππος Νακας.Τι να πω.Ειναι γελειο να λες πως πολλοι μαθητες ενος ωδειου δεν εχουν ιδεα με το οργανο τους και δεν βρισκονται στην πραγματικοτητα αφου αυτο δεν παιζει ρολο με την ποιοτητα του ωδειου αλλα με την ποιοτητα του ιδιου του μαθητη.Βασικα οταν το διαβασα για 5 δευτερολεπτα θυμωσα πολυ και μετα αρχισα να γελαω.Οποιος ενδιαφερεται πραγματικα να κανει κατι με το μουσικο οργανο της επιλογης του ο Φιλιππος Νακκας θα ειναι πραδεισος γιαυτον.Κανει σεμιναρια πολυ συχνα με τους καλυτερους του ειδους.Οι καθηγητες του ειναι ,αν οχι οι καλυτεροι ,απο τους καλυτερους Ελληνες μουσικους(Κιρτσογλου, Δουμανης και πολλοι αλλοι).Επισης επιβραβευει τη σκληρη προσπαθεια με 2 υποτροφιες στο Berkley.Προσφερει αιθουσες για μελετη και ειναι εξοπλισμενος με καλα μουσικα οργανα.Επισης δινει την δυνατοτητα στους μαθητες του να ξεδιπλωσουν το ταλεντο τους μεσα απο ενδιαφεροντες εκδηλωσεις.Επειδη ειμαι 2 στο χρονια σχεδον στο Νακκα το συνιστω ανεπιφυλακτα.
    ΠΡΟΣΟΧΗ!
    Μονο οσοι πραγματικα το θελετε!
    (Μην ξεχνατε εκτος απο ωδειο ειναι και μια προσδοφορα ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ)
    GL
    10.10.2007, 21:27
    Διαβαζω και εγω με την σειρα μου διαφορες αποψεις εδω μεσα και εχω να πω τα εξης:

    1) Οποιος ενδιαφερεται πραγματικα να μαθει τι παιζει με τα συγκεκριμενα ωδεια του Φιλιππου Νακα ανα την Ελλαδα μπορει να παρει μια γευση κανοντας μια βολτα απο τους συγκεκριμενους χωρους παρακολουθοντας τον τροπο λειτουργιας του ωδειου! Για τις αποψεις που στηριζονται στο "ραδιο αρβιλα" το λιγοτερο που εχω να πω ειναι οτι στερουνται λογικων επιχειρηματων.

    2) Δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος κριτης του συγκεκριμενου ωδειου μιας και σπουδασα στα παραρτηματα του Πειραια για πανω απο 10 χρονια....Ερχονται στο νου μου πολυ ομορφες στιγμες απο το παραλθον εκεινο μεσα στους χωρους του ωδειου!

    3α) Δεν λεω, αντιμετοπισα και εγω διαφορα προβληματα κατα την θητευση μου εκει! Ομως παντα υπηρχε η διαθεση για να βρεθουν λυσεις σε ολα τα προβληματα απο τους υπευθυνους. Δεν παραλειπω να πω οτι εκτος απο μαθητης εκει ημουν και πελατης αρα τυγχανα της αναλογης προσοχης απο τους υπευθυνους.

    3β) Απλα θα σας φερω ενα γεγονος σαν παραδειγμα που μου ρχεται τωρα στο νου! Επελεξα καποια στιγμη να παρακολουθησω μαθηματα δισκαλου αρμονιου. Δεν ειχα την δυνατοτητα ομως να αγορασω ενα δικο μου δισκαλο οργανο. Η λυση βρεθηκε απο το ιδιο το ωδειο το οποιο ειχε ορισει καποιες μερες κατα τις οποιες η αιθουσα με τα δισκαλα πληκτρα εμενε ανοιχτη για μελετη απο μαθητες σαν την δικη μου περιπτωση. Ηταν λοιπον στο χερι μου να εκμεταλευτω αυτη την ευκαιρια για μελετη.....

    4α) Πανε αρκετα χρονια απο τοτε που εχω αφησει το ωδειο. Δεν ξερω πλεον πως ειναι τα πραματα εκει και πως λειτουργουν τωρα. Ξερω ομως πολλους καθηγητες του, γνωριζω αρκετες απο τις δραστηριοτητες του αρα μπορω να εχω καποια γνωση του τι παιζει εκει εστω και απο αποσταση. Η γνωση αυτη με κανει να πιστευω οτι γινεται πολυ σοβαρη δουλεια.

    5) Θα διαφωνισω με την αποψη που διαβασα παραπανω οτι δηλαδη ο δασκαλος παιζει ρολο και οχι το ωδειο. Ενας δασκαλος που υπογραφει μια συμβαση για να δουλεψει καπου αποδεχεται τον τροπο λειτουργιας του συγκεκριμενου ωδειου και οφειλει να διδασκει συμφωνα με αυτα που απαιτει το ωδειο. Τα προγραμματα διδασκαλιας αλλωστε σε καθε ωδειο ειναι συγκεκριμενα! Στο χερι του καθε υποψηφιου μαθητη ειναι το αν θα αποδεχτει η θα απορριψει τις μεθοδους του ωδειου. Ο δασκαλος απλα οφειλει να ειναι σωστος και μεταδοτικος σε αυτα που του οριζονται να διδαξει. Αν θελει καποιος απλα βρισκει καποιον δασκαλο και κανει ιδιαιτερα ξεχωρα απο καθε ωδειο!

    6) Κλεινοντας σιγα σιγα θα πω το εξης: Ποτε δεν μετανιωσα που σπουδασα στα ωδειο του Φιλιππου Νακα. Ποτε δεν εκλαψα τα λεφτα που εσκαγα εκει, αντιθετως νιωθω οτι επιασαν τοπο!!! Ηταν στο χερι μου να φτασω οπου ηθελα και το ωδειο με βοηθισε με τον καλυτερο τροπο πανω σε αυτο.

    7) Μην ξεχνατε φιλοι μου και το εξης: Τα ωδεια ειναι μια ειδικη περιπτωση επιχειρησης. Ναι μεν ολοι οι μαθητες θεωρουνται πελατες αλλα απο την αλλη πλευρα ειναι και ενα ειδος επενδυσης για το καθε ωδειο. Οταν καποιος μαθητης καποιου ωδειου καταφερει να καταξιωθει στον καλλιτεχνικο χωρο τοτε τα οφελη ειναι ανταποδωτικα, με αντιλαμβανεστε φανταζομαι....Ειναι και αυτο μια πολυ σημαντικη παραμετρος που οφειλουμε να μην την παραβλεπουμε.....

    Αυτα!
    valeriablonde
    27.05.2010, 15:37
    και εγω θα συμφωνήσω ότι το ωδείο Φ.Νάκας είναι καλό.πριν ήμουνα σε ένα άλλο ωδείο και για αυτό έχω να π'ω το εξής στο προηγούμενο δεν υπήρχαν αίθουσες διδασκαλίας με εξοπλισμό..δεν υπήρχε τίτοπα.μόνο μια αίθουσα.σημαντικό αυτο.δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να αγοράσουν ένα πιάνο π.χ. εγώ ειχα sinth αλλά δε μελετούσα μονό έγω στο σπίτι.και έτσι πολλές φορές πηγαίνω και μελετάω μέσα στο ωδείο.το προηγούμενο ωδείο ήτανε πιο οικονομικό αλλά και πιο χύμα.αντί για 40 λεπτά που διαρκεί το μάθημα ο δάσκαλος το έκανε 20 λεπτά.μπαινοβγαίνανε οι μαθητές στην αίθουσα.ο δάσκαλος πολλές φορές αργούσε και γενικότερα επικρατούσε ένα χάος.θα πω και κατί άλλο που κατά τη γνώμη μ είναι τραγικό!το θεοριτικό κομμάτι του μαθήματος διαρκούσε 20 λεπτα!!!!!!κ άλλα 20 λεπτά η θεωρία!!!!!!!είναι δυνατόν?ενώ στον Νάκα η θεωρία είναι ένα ξεχωριστό μάθημα που γίνεται μια φορά την εβδομάδα χωρίς να χάνεις το πρακτικό κομμάτι.εννοείται πως όλα αυτά είναι μες στα δίδακτρα.στον Νάκα δεν υπάρχει αυτό.
    noizreduction
    27.05.2010, 20:22

    Παράθεση:

    Το μέλος McJohn στις 09-10-2007 στις 16:27 έγραψε...

    ΕΟι καθηγητες του ειναι ,αν οχι οι καλυτεροι ,απο τους καλυτερους Ελληνες μουσικους(Κιρτσογλου, Δουμανης και πολλοι αλλοι).

     

    Αν μη τι αλλο, μετα απο τοσο καλα λογια και υπερασπιση θα επρεπε τουλαχιστον να γνωριζεις πως ο Γιωτης λεγεται Κιουρτσογλου κι οχι Κιρτσογλου. {#emotions_dlg.whistling} Ειναι αρκετα γνωστος μουσικος για να κανουμε λαθος το ονομα του τοσο...τρανταχτα!

     

    Επι του θεματος, σαφως και θα συμφωνησω πως το ωδειο του Νακα συγκεντρωνει πολυ καλους καθηγητες ( το ειπα μαλιστα και στο πρωτο post μου εαν το προσεξατε ), ομως ακολουθει παρα πολυ ευκολα τη λογικη του ωδειου Φακανα!

    "Φουσκομυαλια" ψωνισμενων μαθητων χωρις δυνατοτητες, αλλα με καλη τσεπη! Δε φταιει αποκλειστικα βεβαια το ωδειο σε αυτο και πιστευω πως στο συνολο τους ολα τα ιδιωτικα ωδεια "επιχορηγουν" τη ψωνιτιδα προς οφελος τους!

     

    Απο εκει και περα ειναι θεμα καθε μαθητη πως θα ανταποδωσει τα εφοδια που του δινουν και πως θα αξιοποιησει τις δυνατοτητες των καθηγητων!

     

    Καλο ομως ειναι να μην εκθειαζουμε τα θετικα και να ξεχναμε τα αρνητικα που βιωσαμε σε ενα χωρο...Και πιστευω πως ολοι μας ( βαζω και τον εαυτο μου μεσα που φοιτησα αρχικα σε ιδιωτικα και υστερα σε δημοτικο ωδειο ) εχουμε ενδομυχα κρυψει πολλες αρνητικες στιγμες που ζησαμε, αλλα δε θελουμε να πουμε δυνατα Innocent

     

    Απλως θυμαμαι απο το ωδειο του Νακα στον Πειραια πως επεμεναν για το πτυχιο του αρμονιου οτι ειναι αγνωρισμενο απο το ελληνικο κρατος...Υστερα απο χρονια, ειναι ακομα σε ενα συρταρι και κλαιω τα χρηματα μου, αφου στην πορεια προχωρησα στο κλασσικο πιανο που μου εδωσε απειρως περισσοτερα εφοδια ως μουσικο, ενω τελικα το πτυχιο ηταν...αγνωριστο!

     

    Οκ, ειναι θεμα διαφημισης, αλλα μη το παρακανουμε...τα λεφτα ειναι παρα πολλα για τις παρεχομενες υπηρεσιες και τελικα κατανταει να πληρωνεις το ονομα κι οχι τη σπουδη!

     

    Συνοψιζοντας και για να μη παρεξηγουμαι, οποιος ενδιαφερεται μπορει να παει στο ωδειο του Νακα, να μιλησει με τους καθηγητες των μαθηματων που ενδιαφερεται, να δει εαν η τσεπη του το αντεχει κι αν εχει οντως ορεξη για δουλεια και αγαπη στη μουσικη να προχωρησει αφοβα. Στη μουσικη παιδεια, το 20% ειναι ο καθηγητης, το 30% το δεσιμο μεταξυ του μαθητη και του καθηγητη και το υπολοιπο 50% η διαθεση του μαθητη!

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 27-05-2010 20:26 ]


    incomplete_angel
    28.05.2010, 14:33

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 27-05-2010 στις 20:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος McJohn στις 09-10-2007 στις 16:27 έγραψε...

    ΕΟι καθηγητες του ειναι ,αν οχι οι καλυτεροι ,απο τους καλυτερους Ελληνες μουσικους(Κιρτσογλου, Δουμανης και πολλοι αλλοι).

     

    Αν μη τι αλλο, μετα απο τοσο καλα λογια και υπερασπιση θα επρεπε τουλαχιστον να γνωριζεις πως ο Γιωτης λεγεται Κιουρτσογλου κι οχι Κιρτσογλου. {#emotions_dlg.whistling} Ειναι αρκετα γνωστος μουσικος για να κανουμε λαθος το ονομα του τοσο...τρανταχτα!

     

    Επι του θεματος, σαφως και θα συμφωνησω πως το ωδειο του Νακα συγκεντρωνει πολυ καλους καθηγητες ( το ειπα μαλιστα και στο πρωτο post μου εαν το προσεξατε ), ομως ακολουθει παρα πολυ ευκολα τη λογικη του ωδειου Φακανα!

    "Φουσκομυαλια" ψωνισμενων μαθητων χωρις δυνατοτητες, αλλα με καλη τσεπη! Δε φταιει αποκλειστικα βεβαια το ωδειο σε αυτο και πιστευω πως στο συνολο τους ολα τα ιδιωτικα ωδεια "επιχορηγουν" τη ψωνιτιδα προς οφελος τους!

     

    Απο εκει και περα ειναι θεμα καθε μαθητη πως θα ανταποδωσει τα εφοδια που του δινουν και πως θα αξιοποιησει τις δυνατοτητες των καθηγητων!

     

    Καλο ομως ειναι να μην εκθειαζουμε τα θετικα και να ξεχναμε τα αρνητικα που βιωσαμε σε ενα χωρο...Και πιστευω πως ολοι μας ( βαζω και τον εαυτο μου μεσα που φοιτησα αρχικα σε ιδιωτικα και υστερα σε δημοτικο ωδειο ) εχουμε ενδομυχα κρυψει πολλες αρνητικες στιγμες που ζησαμε, αλλα δε θελουμε να πουμε δυνατα Innocent

     

    Απλως θυμαμαι απο το ωδειο του Νακα στον Πειραια πως επεμεναν για το πτυχιο του αρμονιου οτι ειναι αγνωρισμενο απο το ελληνικο κρατος...Υστερα απο χρονια, ειναι ακομα σε ενα συρταρι και κλαιω τα χρηματα μου, αφου στην πορεια προχωρησα στο κλασσικο πιανο που μου εδωσε απειρως περισσοτερα εφοδια ως μουσικο, ενω τελικα το πτυχιο ηταν...αγνωριστο!

     

    Οκ, ειναι θεμα διαφημισης, αλλα μη το παρακανουμε...τα λεφτα ειναι παρα πολλα για τις παρεχομενες υπηρεσιες και τελικα κατανταει να πληρωνεις το ονομα κι οχι τη σπουδη!

     

    Συνοψιζοντας και για να μη παρεξηγουμαι, οποιος ενδιαφερεται μπορει να παει στο ωδειο του Νακα, να μιλησει με τους καθηγητες των μαθηματων που ενδιαφερεται, να δει εαν η τσεπη του το αντεχει κι αν εχει οντως ορεξη για δουλεια και αγαπη στη μουσικη να προχωρησει αφοβα. Στη μουσικη παιδεια, το 20% ειναι ο καθηγητης, το 30% το δεσιμο μεταξυ του μαθητη και του καθηγητη και το υπολοιπο 50% η διαθεση του μαθητη!

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 27-05-2010 20:26 ]



    {#emotions_dlg.thumbup}


    jojobas
    09.06.2010, 18:00

    ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΨΩΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ

     


    marilloumajore
    09.06.2010, 22:44

    Επιτρέψτε με να πω, και μιλω σαν δυσαρεστηεμνη μαθητρια, με την εννοια οτι εφυγα πριν ενα χρόνο, οτι δεν μπορουμε να βάζουμε οοολους τους καθηγητες και τους μαθητες σε ενα τσουβαλι. Εχει εξαιρετικους μουσικους, καλλιτεχνες και δασκαλους, και αν αυτοι σνομπάρουν τα ωδειακια της γειτονιας, με τα πτυχια της πλάκας, καλά κάνουν. Όσα δε φτάνει η αλεπού - λεει ο λαος- τα κανει κρεμασταρια.

    Απο κει και μετά, εχει τα αρνητικά του, όπως όλα άλλωστε...Είναι ακριβό, και έχω προσωπικά, ένα θέμα με τη διοικηση. Άσε που πολλοι καλοι εχουν φύγει τα τελευταια χρόνια (όσοι ξερουν, καταλαβαιονουν τι εννοω)

    Παρόλα αυτα, δε παύει να είναι κορυφαία επιλογη. Δεν είναι τέλειο, αλλα σίγουρα ειναι απο τα καλύτερα.

     

     

    Υ.Γ. Μιλαω για τα κέντρικα, κ οτι ξερω απο τους καλλιτεχνικους διευθυντες των άλλων παραρτηματων


    Free-Spirit
    06.02.2011, 00:42
    φιλε μου στο ωδειο του νακα στην αθηνα σπουδαζα και σπουδαζω ακομα!Αυτο που λενε οτι οι καθηγητες ειναι ψωνισμενοι μην το πιστευεις!και μην αφηνεις κανεναν ασχετο, που δεν εχει πατησει καν το ποδαρακι του σ αυτο το ωδειο κ απλα εχει περασει μονο απ εξω κ εχει κ αποψη,να σε παραμυθιαζει οτι οι καθηγητες ειναι ψωνισμενοι κ δηθεν κτλ!Εγω οσους καθηγητες ειχα στα μαθηματα που εκανα (τζαζ πιανο,μουσικη τεχνολογια,θεωρια,αρμονια κτλ κτλ κτλ)ηταν κ ειναι ολοι τους εξαιρετικοι μουσικοι και καθηγητες και ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΨΩΝΙΣΜΕΝΟΙ θα ελεγα!Κι αν δεν με πιστευεις περνα απ το ωδειο του νακα στην αθηνα,μιλα με την γραμματεια να σου συστησει καθηγητη για το οργανο/μαθημα που θες να κανεις κ θα δεις οτι εχω δικιο!ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΔΕΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ! Σ ευχαριστω :)
    Free-Spirit
    06.02.2011, 00:48
    όσο για τις τιμες των μαθηματων ναι ειναι λιγο τσιμπημενες αλλα οτι πληρωσεις παιρνεις!! γνωριζω βεβαια οτι καποιοι καθηγητες του νακα κανουν κ ιδιαιτερα οποτε αν οικονομικα δεν μπορεις να πας νακα τουλαχιστον ψαξ το με ιδιαιτερα! :)
    inkve
    06.02.2011, 20:08

    θεωρητικη εκπαιδευση σε ωδειο...

    πρακτικη εκπαιδευση σε ιδιαιτερα μαθηματα(εκτος ωδειου)

    φυσικα ωρες ωρων μελετης....

    και επισης καλο θα ηταν να μπει και σε ενα συγκροτημα....ο ηλεκτρικος κιθαριστας χωρις γκρουπ αργοπεθαινει εν αγνοια του!!!

    για εμενα αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη για το φιλαρακι σου που γουσταρει ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ....ειναι πιο πολυεξοδη μεν αλλα ειναι αυτο που λεμε the best from both worlds!!!

     


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 06-02-2011 20:10 ]


    CCello
    07.09.2011, 15:28

    Καλησπέρα!

    Σκέφτομαι να γραφτώ στο ωδείο Φίλιππος Νάκας για βιολοντσέλο. Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε -αν έχετε ακούσει- ποιος καθηγητής είναι καλός και δεν εννοώ απαραίτητα ποιος έχει πιο πολλά χαρτιά, αλλά ποιος γουστάρει αυτό που κάνει και έχει μεταδοτικότητα..Ευχαριστώ!


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης