ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    10 χρόνια πιάνο, Γ' Μέση !

    manos_p
    22.11.2007, 17:16
    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 17-10-2007 στις 11:08 έγραψε...

    Αναζητηστε πρωτα την μουσικη και μετα τα πτυχια



    NoizeReduction exw paratirisei oti tis koubentes pou les ti metras polu..
    eilikrina sugxaritiria...kai gia mia akoma fora eipes megali koubenta....
    xaroumenokoritsi
    03.01.2008, 21:01
    Οοο..
    Γιατί δεν λες στον καθηγητή σου να δώσεις κατατακτήριες;; είναι πολύ καιρός για 3η μέση!!
    Εμένα αυτός είναι ο 7ος χρόνος και θα δώσω για 1η ανωτέρα.. =/
    Βασικά εξαρτάται..τι μέθοδο κάνεις; Μπορεί αυτό που κάνεις να θέλει πιο πολλά χρόνια!
    Rosdler
    03.01.2008, 21:08
    χμμμ....τι εννοεις, τι μεθοδο!?
    Σε δημοτικο ωδειο παω....δε θυμαμαι τι ακριβως κανω....γιατι εσυ τι κανεις!?
    xaroumenokoritsi
    04.01.2008, 16:59
    Κάνω bach:το καλώς συγκερασμένο κλειδοκύμβαλο, τις σονάτες του beethoven, τα νυχτερινά του chopin, το gzerny:the art of finger dexterity και φυσικά κλίμακες αρπίσματα, τρίτες, έκτες κλπ.
    Εσύ μπορεί να κάνεις με το αγγλικό σύστημα που είναι διαφορετικά..
    Rosdler
    04.01.2008, 19:20
    οοχι σχεδον τα ιδια κανω....
    Bach, Beethoven τις σονατες...Chopin Waltzes, Cramer and Czerny....AA και Schubert Impromptus and moments musicaux...αυτα!
    xaroumenokoritsi
    04.01.2008, 22:35
    Πες του να δώσεις κατατακτήριες τότε!!!Είναι κρίμα να κάθεσαι τόσο καιρό στην ίδια τάξη..Τα δύσκολα δεν έχουν έρθει ακόμα..Άκου, μπορεί και να βαριέται να σε προχωρήσει, άλλαξε καθηγητή ,μην κάθεσαι με αυτόν είναι άδικο τόσα χρόνια να διαβάζεις και να είσαι στην μέση..
    *Πες στον καθηγητή σου να κάνεις τα νυχτερινά είναι πιο δύσκολα και πιο ωραία
    Rosdler
    05.01.2008, 00:38
    Αααα μα με την καθηγητρια μου εχουμε αψογη σχεση, ειμαστε σαν φιλες...και δεν με αδικει....δηλαδη μη φανταστεις 3 χρονια εχω στην μεση...δηλαδη το ελαχιστο δυνατο...απλως δεν βλεπω να πηγαινει καπου....δεν προλαβαινω να παρω πτυχιο....και οι κατατακτηριες εχουν ενα ρισκο....
    οσο για τα βαλς ειναι αρκετα δυσκολα ορισμενα, αλλα ειναι ολα ενα κι ενα....ειναι υπεροχα...
    Spotlight_Dancer
    05.01.2008, 09:29
    Να ρωτησω κι εγω κατι?Ποσες ωρες μελετας τη μερα?
    Rosdler
    05.01.2008, 16:36
    Εεε...καλα....δε μελεταω πολυ....δηλαδη...εξαρταται....αλλα δεν μελεταω καν καθε μερα, καποιες φορες, δεν προλαβαινω....
    Spotlight_Dancer
    05.01.2008, 18:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Rosdler στις 05-01-2008 στις 16:36 έγραψε...

    Εεε...καλα....δε μελεταω πολυ....δηλαδη...εξαρταται....αλλα δεν μελεταω καν καθε μερα, καποιες φορες, δεν προλαβαινω....



    Ειναι λοιπον πιθανο να μη φταινε ουτε οι δασκαλοι σου,ουτε το ωδειο,ουτε το καταραμενο το συστημα,ουτε η κοινωνια,αλλα μονο το γεγονος οτι εσυ δεν ασχολεισαι οσο πρεπει.Τσεκαρε το και τα ξαναλεμε.
    Rosdler
    05.01.2008, 18:34
    Μα ουδεποτε δεν κατηγορησα κανεναν....!!
    FORTE
    29.01.2008, 12:00
    Μη φρικαρεις .Εγω ειμαι στον 14ο χρονο,δινω φετος για πτυχιο και θεωρω οτι ειμαι στα κανονικα χρονια. Αυτο που σου συμβουλευω εγω ειναι να κοιταξεις ποσο ικανοποιημενος εισαι απο τον καθηγητη σου και ταιριαζεται μουσικα.Πιστευω οτι ειναι ''ιερος'' δεσμος αυτος.ΜΗΝ τα παρατησεις ποτε
    Rosdler
    29.01.2008, 18:23
    Thanks a lot FORTE
    το πιανο δεν προκειται να το παρατησω και ουτε και την καθηγητρια μου...!
    Ευχαριστω....πραγματικα, αυτο ειναι που μετραει.
    FORTE
    04.02.2008, 10:19
    Παράθεση:

    Το μέλος Rosdler στις 29-01-2008 στις 18:23 έγραψε...

    Thanks a lot FORTE
    το πιανο δεν προκειται να το παρατησω και ουτε και την καθηγητρια μου...!
    Ευχαριστω....πραγματικα, αυτο ειναι που μετραει.



    ...Να σαι καλα...