ελληνική μουσική
    888 online   ·  210.833 μέλη
    dimitrioskalantzis
    06.06.2004, 04:49
    Ας ακολουθήσουμε τα μονοπάτια που χάραξε το music heaven και ας δώσουμε την πνοή μας στο site κανοντάς το μια ανθρώπινη συντροφιά.....'Εχουμε ανάγκη απο συντροφιά εμείς οι λίγοι που μάθαμε να πιστεύουμε σε αυτά που νοιώθουμε και όχι σε αυτά που ακούμε και βλέπουμε.....

    "Η μουσική είναι η μόνη γλώσσα που όλος ο κόσμος καταλαβαίνει.Ο μόνος τρόπος συνεννόησης,Είναι μία αδελφοσύνη.Να το θυμάσαι φίλε μου.Κάποτε δεν θα χρειάζεται να μιλάμε......"
    jorge
    07.06.2004, 00:16
    Για να διαλύονται τα κινήματα σιγά σιγά...

    falimento
    07.06.2004, 11:18
    Ως πρόεδρος του κινήματος "PleaseΑλλάξτεΤαSmiliesToυForum" θα υποστηρίξω το ιδρυτικό μου μέλος ΚΙΤ_ΚΑΤ!

    Eίχα εκδρομικές υποχρεώσεις το ΣΚ και δεν πρόλαβα να επισκεφτώ το musicheaven! Kαι βάλατε εναντίον του μέλους μου

    Συμφωνώ με την Κατερίνα ότι πολλές φορές τα φατσάκια δεν εκφράζουν αυτό που θέλουμε να μεταδώσουμε..

    Τώρα θα μου πείτε να βάλουμε smilies με τη φάτσα του Jorge να χοροπηδάει.. (και ακόμα χειρότερα τη δικιά μου) καλύτερα ας αφήσουμε τα ήδη υπάρχοντα!

    Σοβαρά μιλώντας, οι χαρακτηρισμοί που έδωσε η Κατερίνα για τα φατσάκια με εκφράζουν απόλυτα! (έχουμε καλλιεργημένα μέλη στην οργάνωση μας) Οπότε, επιχειρηματολογώντας κάνω επίκληση στην αυθεντία (ΚΙΤ_ΚΑΤ) και κανένας δεν μπορεί να με αμφισβητήσει..


    Όσο για το κίνημα μας εξαπλώνεται ραγδαίως.. Αποκτήσαμε δύναμη και επιβάλλουμε την άποψη μας.. (βλέπω και αλλαγή στα smilies)
    stefke
    07.06.2004, 11:23
    an den kano lathos prostethikan idi kapoia......
    Astron
    07.06.2004, 12:18
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 05-06-2004 στις 20:04 έγραψε:

    Κατερίνα έχεις δίκιο σε όσα λες. Τα smilies που είναι στο post-it (πρώτη σελίδα, δεξιά στήλη, πατάμε και το + ) είναι οκ;

    (θα το ρίξω το κίνημα, που θα μου πάει...)






    Καλά αφού έχει δίκιο γιατί να το ρίξεις το κίνημα;
    jorge
    07.06.2004, 12:23
    Θα το αναγκάσω σε αυτοδιάλυση μετά και τα νέα smilies
    για τα οποία περιμένω σχόλια.

    Για να ασχοληθούμε και με κάτι σοβαρότερο τέλος τέλος
    Astron
    07.06.2004, 13:19

    KIT_KAT
    08.06.2004, 11:01
    Περίμενα λίγο να δω και τη γνώμη των υπολοίπων μελών πριν απαντήσω, για να μην τα λέω μόνη μου (καλά, ίσως και να έδινα exams )
    Κι εγώ συμφωνώ με τον πρόεδρο Falimento (ήταν καλή εκλογή τελικά )που υποστηρίζει σθεναρά το κίνημα!
    Προσωπικά τα φατσάκια τα καινούρια μ'αρέσουν πολύ, δεν ξέρω αν συμφωνoύν και οι υπόλοιποι... Ίσως όμως και να απαιτήσουμε να βγάλετε τα παλιά!
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 07-06-2004 στις 12:23 έγραψε:

    Θα το αναγκάσω σε αυτοδιάλυση μετά και τα νέα smilies
    για τα οποία περιμένω σχόλια.

    Για να ασχοληθούμε και με κάτι σοβαρότερο τέλος τέλος





    Τα σχόλια τα έχεις. Χάρμα τα smilies. Αυτοδιάλυση ίσως από πείσμα όχι.
    Θα ήθελες αλήθεια να έχει σοβαρότερα προβλήματα το Musicheaven???
    christos-reg
    08.06.2004, 16:09
    Αυτά είναι smilies!! Διακριτικά και καλαίσθητα!!

    Jorge ρίξε αν θέλεις μια μάτια και στα smilies του άλλου forum στο οποίο είμαι μέλος και τα οποία είναι εξίσου καλαίσθητα, (κάνε καμια κλοπή):
    http://www.airliners.gr/community/posting.php?mode=smilies


    ---- *Επίτιμο μελος του κινήματος "PleaseΑλλάξτεΤαSmiliesΤουForum"
    SteliosG
    09.06.2004, 14:43
    Χαιρετω και παλι!! λοιπον, φιλες και φιλοι! χαρηκα ιδιαιτερα για το ενδιαφερον που δειξατε οσοι δειξατε για το συγκεκριμενο θεμα που ανοιξα, κατι το οποιο δειχνει οτι αγαπατε αυτο το site! πραγματικα ειναι κατι το πολυ ομορφο να υπαρχει ενα τετοιο site στο διαδυκτιο και να εκφρασω αλλη μια φορα το θαυμασμο μου προς τους δημιουργους του και οσους αλλους συμμετηχαν σε αυτη τη προσπαθεια!

    Διαπιστωσα, λοιπον, οτι πολλοι ηταν αυτοι που συμμετειχαν σε αυτη τη συζητηση!

    οι πιο πολλοι (και ιδιαιτερα οι admin) το εξελαβαν θετικα και ως κατι το επικοδομητικο (οπως και θα επρεπε να κανει ο καθενας πιστευω, ο οποιος εχει ανοιχτο μυαλο και καταλαβαινει οτι η κριτικη και η υπαρξη διαλογου ειναι προς οφελος ολων)

    λιγοι αναφερθηκαν σε λιγα πραματακια οχι και τοσο σημαντικα και ασχετα με το θεμα που ανοιξα! θεμιτο και αυτο και δειχνει μαλλον την ικανοποιηση τους απο το site!

    ενας δυο το πηραν πολυ σοβαρα και πιστεψαν οτι συζηταω για μια αλλαγη που θα αλλαξη τα δεδομενα και την εικονα της σελιδας ολοκληροτικα και θα κανει κακο στη μουσικη και το παρειστικο υφος της σελιδας!! θεμιτο και αυτο μιας και αυτο ειναι μερος μιας συζητησεις!!

    δε περιμενα παντως να επικεντρωθει η κουβεντα μονο στα smiles και στις φατσουλες στου forum!!!! χεχεχε! πλακα ειχε και αυτο!! τελικα βγηκε κατι παντως!! θεμιτα ολα αφοσον νομιζω ολους σας διακρινει η ποιοτητα και το εξυπνο χιουμορ στους διαλογους σας!

    επειδη ομως συνεχιζω να πιστευω οτι η σελιδα θελει μια μικρη ανανεωση και γενικως ειμαι φανατικος οπαδος της ανανεωσης, της αλλαγης και της ποικιλιας στη ζωη μας, θα προσπαθησω να εκφρασω καποιες μικροαλλαγες που πιστευω θα εκαναν καλο στη σελιδα και θα την εκαναν ακομα πιο προσιτη απο οτι ειναι και ευχρηστη! ας σας δωσω ομως πρψτα 2 πολυ καλα Links που βρηκα για το θεμα που ισως ενδιαφερουν ολους!

    http://www.useit.com/alertbox/20031110.html
    http://www.useit.com

    καλυτερα θα ηταν καταρχην να γινει αυτο το ερωτηματολογιο που ανεφερα αρχικα ετσι για να παρετε οι admin μια αρχικη ιδεα στο πως βλεπουν οι φιλοι σας τη σελιδα! δεν ειναι δυνατο εγω να αναφερω σε μια σελιδα αυτα που σκεφτομαι τοσο αναλυτικα οσο θα ηθελα!

    οπως και να εχει, αναφερω λοιπον τα εξης:

    1. καταρχην πιστευω οτι η κατηγορια "Συνδεσμοι" θα μπορουσε να λειπει απο τις βασικες κατηγοριες του site και στη θεση του να μπει μια νεα κατηγορια "Αρθρα/Αφιερωματα". ετσι κ αλλιως οι συνεδεσμοι εμφανιζονται ξανα πιο κατω αν δε κανω λαθος. Με αυτο το τροπο, θα μπορουσαν να αφαιρεθουν ολα τα αρθρα που ειναι στη βασικη κολονα (στη μεση) του site, να μεινουν μονο τα πιο προσφατα και ετσι το scroll down να μειωθει στο ελαχιστο. Επισης η κατηγορια "Chat" δε νομιζω οτι εχει καποια χρησιμοτητα εκει που ειναι κ ισως θα μπορουσε να δωσει τη θεση της σε καποια πιο σημαντικη για εσας!

    2. προκειμενου να κερδιθει χωρος απο αριστερα και δεξια προτεινω οι παρακατω στηλες να αφαιρεθουν απο την αρχικη σελιδα:
    Δημοσιευσεις
    Photoheaven
    Radio Heaven (εμφανιζετε σε 2 σημεια ηδη)
    T-Shirts (εμφανιζετε σε 3 σημεια ηδη)
    Αναζητηση (ειναι πολυ μεγαλο)
    Νεα Τραγουδια (μπορει να μεινει στις παρτιτουρες)

    3. Επισης, τα 3 εικονιδια που ειναι κατω απο το εισαγωγικο σημειωμα της σελιδας θα μπορουσας να λειπουν επισης και στη θεση τουςνα μπει κατι που ενδιφερει πιο αμεσα τους χρηστες!



    Δεν εχω να πω πιο πολλα! δεν εχει νοημα εξαλλου γιατι πιστευω οτι θα αρχησουν να μου ριχνουν πετρες ολοι!!! χεχε!! δε πειραζει ομως!! τουλαχιστον θα πεθανω ως μαρτυρας!!!!!!!!!!

    δε θελω να θιξω κανενα, ουτε πιο εξυπνος ειμαι απο κανενα! απαναλαμβανω οτι η προθεση μου ειναι παντα για το καλυτερο του MusicHeaven που τοσο μας αρεσει ολων και τοσο αγαπαμε! οτι λεω ειναι απλα προσωπικες αποψεις και τιποτα παραπανω!!!!! ενα ερωτηματολογιο θα μπορουσε να δωσει πιο ξεκαθαρες απαντησεις πιστευω!!!

    φιλια σε ολους και παρακαλω οι πετρες να ειναι βαριες γιατι εχω πολυ ξερω κεφαλι!!!!!!!
    jorge
    09.06.2004, 21:38
    Στέλιο, ευχαριστούμε. Θα λάβουμε υπόψην τις παρατηρήσεις σου στις προσπάθειές μας, όταν ασχοληθούμε με το συγκεκριμένο θέμα. Καλοδεχούμενες και απόψεις από τα υπόλοιπα μέλη. Αν σας κουράζει κάτι κατά την πλοήγησή σας, καλό είναι να μας το πείτε...
    SteliosG
    10.06.2004, 14:02
    Ευχαριστω Γιωργο για το ενδιαφερον!! θα τα ξαναπουμε! καλο καλοκαιρακι!! κ ευχαριστω και για τα μπλουζακια!!!
    revekka
    28.06.2004, 23:18
    βρέ Στέλιο, μας λες πως τα αστέρια τις αρχικής σελίδας είναι κάτι παιδικό και έχεις στη φωτογραφία τον bugs bunny!!! κι εμείς παιδάκια είμαστε! εμένα μου αρέσει το site γενικά αλλά και οι αλλαγές ανανεώνουν τον ενθουσιασμό. δεν προσθέτετε καμιά φατσούλα για την εθνική Ελλάδος;
    SteliosG
    28.06.2004, 23:22
    χεχεχεχεχε!!! σωστο ρεβεκα!!! αλλά άλλο εννοώ όταν λέω παιδικό!! κ άλλες απαιτήσεις έχει ο χρήστης από το σχεδιασμό μιας σελίδας κ άλλες από εμένα!! πάντως μάρεσε το σχολειό σου!!!! εσύ πώς βλέπεις τη ΜΗ? σαρέσει? καμιά ιδέα για βελτίωση? είσαι Κύπρο ή κάπου αλλού? σε βλέπω μέχρι αργά "μέσα" γιαυτό ρωτάω!!
    revekka
    29.06.2004, 00:22
    είμαι νέο μέλος και γενικά δεν ασχολούμαι με υπολογιστές εκτός απο word
    και τραγούδια αλλά δεν είχα καμια ιδιαίτερη δυσκολία με το site. εντάξει, η αρχική σελίδα μπορεί να είναι λίγο βαρυφορτωμένη. μια ιδέα για όλες τις σελίδες είναι αντί για scroll down να υπάρχουν βελάκια με οδηγίες, οπως συνέχεια σελίδας, επόμενο μήνημα ή κατι παρεμφερές. προς το παρόν είμαι αγγλία, με βολεύει να διαβάζω βράδυ γι αυτό και μπαίνω τις ώρες του δράκουλα!
    SteliosG
    29.06.2004, 00:38
    το φανταστικα! κ εγω αγγλια ειμαι! που εισαι? εγω Λονδινο!!!!
    revekka
    29.06.2004, 00:48
    εγώ birmingham. μουσικό καφενείο την κάναμε τη συζήτηση, τώρα θα δείς τί θα πεί πετροβολισμός...
    Sofia
    29.06.2004, 19:27
    Birmingham? δηλαδη revekka ειμαστε γειτονες! Εγώ είμαι Nottingham !

    revekka
    30.06.2004, 00:33
    άντε γειά μας!
    τελικά πολυς κόσμος είναι στην αγγλία...!!!

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 30-06-2004 00:34 ]
    Sofia
    30.06.2004, 00:37
    ναι, ειμαστε λαος τελικα!