ελληνική μουσική
    915 online   ·  210.851 μέλη

    Η Ραλλία Χρηστίδου δοκιμάζει κάτι άλλο... στο Σταυρό του Νότου

    tranzistoraki
    07.10.2007, 03:16
    Η Ραλλία Χρηστίδου δοκιμάζει "κάτι άλλο" επί σκηνής με τους μουσικούς Αλέξη Αποστολάκη, Φώτη Σιώτα, Οδυσσέα Γαλανάκη, Κώστα Γιαννίρη & Χρήστο Αλεξάκη

    μια παραγωγή του Σταυρού του Νότου

    ΕΝΑΡΞΗ 15 Νοεμβρίου και κάθε Πέμπτη


    πηγή: www.stn.gr



    Stroumfita456
    07.10.2007, 21:33
    Μπραβο Μπραβο!Καλη αρχη της ευχομαι!!!......Μπορει η Ραλλια να εχει φωνη αλλα μου την σπαει!
    eneni
    07.10.2007, 23:36
    τι άλλο;

    sentoni
    08.10.2007, 15:43
    . . . δοκιμάζει ''κάτι άλλο'' απλά γιατί δεν μπορεί να σταθεί σε τίποτα άλλο . . .
    sea_like_eyes
    08.10.2007, 15:45
    Φτυάρια οn-line . . .
    mousikofilh
    08.10.2007, 16:48
    Τι κακιούλες είναι αυτές?
    Μια χαρά είναι η κοπέλα.
    Και φωνάρα έχει και καλά τραγούδια έχει πει,τι άλλο θέλετε?
    Καλή της επιτυχία.

    valia1984
    08.10.2007, 18:21
    mousikofilh υπερβάλεις λιγάκι...
    όχι και φωνάρα...απλά καλή φωνή σε σχέση με όλα
    αυτά που κυκλοφορούνε...

    PARATERISTAS
    08.10.2007, 18:34
    Δεν ειμαι θαυμαστης της αλλα θαρρω πως μια χαρα στεκεται...ειδικα σε σχεση με κατι αλλα μπαζα που ανηκουν στην υποτιθεμενη "ΕΝΤΕΧΝΗ"σκηνη....και στεκονται με 1277 πατεριτσες και οχι τιποτε αλλο πολλοι δεν το βλεπουν κι ολας...
    demy1980
    08.10.2007, 19:54
    Παράθεση:

    Το μέλος tranzistoraki στις 07-10-2007 στις 03:16 έγραψε...

    Η Ραλλία Χρηστίδου δοκιμάζει "κάτι άλλο" επί σκηνής με τους μουσικούς Αλέξη Αποστολάκη, Φώτη Σιώτα, Οδυσσέα Γαλανάκη, Κώστα Γιαννίρη & Χρήστο Αλεξάκη

    μια παραγωγή του Σταυρού του Νότου

    ΕΝΑΡΞΗ 15 Νοεμβρίου και κάθε Πέμπτη


    πηγή: www

    Αναρωτιέμαι το καλάμι θα χωράει στο Στ. του Ν. ή θα το αφήνει απ' έξω???





    sentoni
    08.10.2007, 21:26
    . . . demy μην αναρωτιέσαι για το καλάμι, είναι ενσωματωμένο . . . !
    . . . mousikofilh . . . την φωνάρα πως ακριβώς την εννοείς ; Γιατί φωνάρα έχει και ο νταλικέρης όταν βρίζει που του'χουν κλείσει το δρόμο . . . ! Και δεν είναι κακία να 'χω την άποψη πως δεν μπορεί να σταθεί αλλού . . . και
    . . . paraterista τώρα θα με πεις υπερβολική αλλά εσύ την σύγκρινες με τα άλλα μπάζα εγώ δεν είπα τίποτα !
    mousikofilh
    08.10.2007, 21:59
    Eγώ θεωρώ ότι έχει μια πάρα πολύ καλή φωνή.
    Tο τεχνικό μέρος,δεν με αφορά sentoni μου.Δεν είμαι μουσικός.
    Αυτό που ακούω μου πάει στα αυτιά!
    Τόσο απλά.Μην ζορίζεστε καλά μου παιδιά.
    Δεν σας την επιβάλω κιολας.Οχι εγώ τουλάχιστον...
    Το ότι μπορεί κάποιος να την αντιπαθεί για προσωπικούς λόγους,δικό του πρόβλημα.

    demy1980
    09.10.2007, 07:15
    Λέω για καλάμι, γιατί με "μισό δίσκο" στο βιογραφικό σου δεν ξεκινάς να κάνεις παραστάσεις μόνος σου... Οσο για τους προσωπικούς λόγους που λες mousikofilh, απλά δεν τη συμπαθώ γιατί μου κάνει πολύ δήθεν και ψεύτικη... όποτε θες μπορώ να σου εξηγήσω γιατί.




    ANNAMARAKI
    09.10.2007, 13:10
    Εγώ πάλι τη συμπαθω και της εύχομαι καλή επιτυχία στο σταυρο του νοτου!!!!!!

    sentoni
    09.10.2007, 23:28
    mousikofilh . . . εαν εννοείς εμένα στο ότι μπορεί κάποιος να την αντιπαθεί για προσωπικούς λόγους . . . θα ήθελα απλά να πω . . . πως μου είναι βαθύτατα αδιάφορη . . . !
    spiroos
    09.10.2007, 23:39
    Για να "δοκιμάσει κάτι..άλλο" πρέπει να έχει κάνει και πρώτα κάτι...Ατυχής τίτλος νομίζω, πολύ υπερφίαλος και "ψωνίστικός" όπως μια δυο συνεντέυξεις της που έτυχε να διαβάσω.


    demy1980
    10.10.2007, 07:56
    Συμφωνώ μαζί σου Spriroos.... όπως υπερφίαλη και ψωνίστικη ήταν μια ανακοίνωση για μια συναυλία στην Νέα Σμύρνη στις 14/9 νομίζω που έλεγε "Η Ρ.Χ. στην μία και μοναδική συναυλία της στην Αθήνα μαζί με τον Μανώλη Λιδάκη....".

    Ντροπή...!

    Σάλα - Τραπεζαρία, ΕΝΑ
    (Διονύσης Σαββόπουλος)


    tr1cky
    07.11.2007, 17:28
    ti na po,ine apesio n ekfrazeste toso asxima kai prosvlitika-i dimokratia dn presvevi tn prosvoli alla tn evgeni plouralismo-gia mia kopela pou exi 3ekinisi molis prin 3 xronia kai exi kataferi tosa polla,kanis dn mpori n amfisvitisi to talento ts ektos an kapoioi 8eorite oti gnorizete perissotera apo tn Kotsira,tn Tsaligopoulou,tn Moraiti,tn Papanikolaou,tn Papadopoulou,tn Nikolopoulo,tn Lidaki kai tosous allous pou exoun sinergastei mazi ts eite stn skini eite se Cds.Ime sigouri pos olos aftos o ratsismos pigazi apo tn simmetoxi ts st reality alla 3erete kati,dn xaraktirizoun oi katastaseis ts an8opous alla emeis oi idioi tis ka8orizoume.K t parami8aki tou"mou ine pantelos adiafori kai tn 8eoro pseftiki kai ana3ia ktl ktl"kai ola t sxetika dn ifistatai kai t 3erete kala,an kapoios mou ine adiaforos i apla dn m aresi dn vgeno na 3ekatinizomai kai na katigoro xoris kan na gnorizo ti ginete kai m afton tn tropo na eftelizomai sto epakron,gt polloi ine aftoi pou diavazontas afta pou grafoun orismenoi geloun gt 3eroun ti esti Rallia kai oti exi kani polla alla prin afto to "kati allo" kai posa a3izi telos panton afti i kopela.O ka8enas ine elef8eros na pi tn gnomi tou alla afto dn simeni oti ine k elef8eros na tn dogmatizi kai poso mallon meso aftis na katigori kai iposkelizi...;)
    pokopik
    07.11.2007, 22:53
    Παράθεση:

    Το μέλος tr1cky στις 07-11-2007 στις 17:28 έγραψε...

    ti na po,ine apesio n ekfrazeste toso asxima kai prosvlitika-i dimokratia dn presvevi tn prosvoli alla tn evgeni plouralismo-gia mia kopela pou exi 3ekinisi molis prin 3 xronia kai exi kataferi tosa polla,kanis dn mpori n amfisvitisi to talento ts ektos an kapoioi 8eorite oti gnorizete perissotera apo tn Kotsira,tn Tsaligopoulou,tn Moraiti,tn Papanikolaou,tn Papadopoulou,tn Nikolopoulo,tn Lidaki kai tosous allous pou exoun sinergastei mazi ts eite stn skini eite se Cds.Ime sigouri pos olos aftos o ratsismos pigazi apo tn simmetoxi ts st reality alla 3erete kati,dn xaraktirizoun oi katastaseis ts an8opous alla emeis oi idioi tis ka8orizoume.K t parami8aki tou"mou ine pantelos adiafori kai tn 8eoro pseftiki kai ana3ia ktl ktl"kai ola t sxetika dn ifistatai kai t 3erete kala,an kapoios mou ine adiaforos i apla dn m aresi dn vgeno na 3ekatinizomai kai na katigoro xoris kan na gnorizo ti ginete kai m afton tn tropo na eftelizomai sto epakron,gt polloi ine aftoi pou diavazontas afta pou grafoun orismenoi geloun gt 3eroun ti esti Rallia kai oti exi kani polla alla prin afto to "kati allo" kai posa a3izi telos panton afti i kopela.O ka8enas ine elef8eros na pi tn gnomi tou alla afto dn simeni oti ine k elef8eros na tn dogmatizi kai poso mallon meso aftis na katigori kai iposkelizi...;)


    Συγγνωμη αγαπητε φιλε η' φιλη που θα εκφρασω αποψη οπως και καποιοι αλλοι που δεν συμφωνουν μαζι σου,αλλα δεν θα μας την παρουσιασεις σαν την αποκαλυψη του ελληνικου πενταγραμμου!
    Απλα τραγουδακια ,κυνηγωντας το ευκολο σουξε επιλεγει κι εχει μια καλουτσικη συμπαθητικη φωνη..μην υπερβαλουμε.
    Οσο για το ξεκινημα της απο ριαλιτι, το επελεξε ,σαν μια ευκολη αρχη (κατι που συνιστα εκπτωση αξιων κι αυτοσεβασμου) αρα λογικο ειναι να κριθει. Στο κατω κατω ας προσκυνησουμε και την Ταμτα ή τον Νινο που ειναι αναλογα "φυντανια" του ριαλιτι...ασε που πουλαν και περισσοτερο!
    demy1980
    08.11.2007, 08:34
    Δυστυχώς με κάτι τέτοιες απόψεις (tr1cky) συνειδητοποιώ για μια ακόμη φορά πόσο έχει χαθεί το μέτρο και η αισθητική, και πόσο τελικά έχουν μπερδευτεί τα αφτιά μας από όλη αυτή τη σαβούρα...

    Θέλω να πω σε σένα tr1cky, ότι οι άνθρωποι ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥΣ. Διάβασε προσεκτικά αυτό που σου γράφει ο/η POKOPIK σχετικά με την "έκπτωση αξιών και αυτοσεβασμού " γιατί από εκεί ξεκινούν και εκεί τελειώνουν όλα. (αν δεν το καταλαβαίνεις μπορούμε να το αναλύσουμε).

    Τι σχέση έχει η δημοκρατία με τη Χρηστίδου? Επειδή υπάρχουμε όλοι εμείς που δεν πιστεύουμε ότι είναι κάτι αξιόλογο και το εκφράζουμε έτσι όπως το αισθανόμαστε μέσα σ' ένα Forum ξαφνικά τίθεται θέμα δημοκρατίας? Δηλαδή θα έπρεπε όλοι να προσκυνάμε ένα τηλεοπτικό προϊον - και όχι καλλιτεχνικό, το οποίο στο κάτω - κάτω δεν έχει κάνει και τίποτα σπουδαίο, ούτε καν ο δίσκος της δεν πούλησε.

    Λυπάμαι αλλά δεν θα υποκύψω στο "φασισμό της μετριότητας".

    Και τέλος πρέπει να καταλάβεις ότι παρά τις απελπισμένες προσπάθειες πολλών να αποδείξουν ότι τα reality είναι ακαδημίες και οι συμμετέχοντες "ακαδημαϊκοί", υπάρχουμε κι εμείς απ' την άλλη πλευρά που δεν μασάμε.....

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΙΓΟΙ....




    tr1cky
    09.11.2007, 00:43
    kita na dis opou iparxi kali dia8esi mpori na die3ax8i enas agnos dialogos kai oxi sizitisis tipou vavel,ego dn dogmatizo tn apopsi mou opos kanoun alloi.i apopsi i diki sou ine dexti alla 3eris kati,oso polloi iste esis pou ipostirizete kati tetoio,allo toso polloi ine ekini pou 3eroun ti a3izi afti i kopela,pou kai to cd ts poulise k iperoxes sinergasies ekane ki kani kai dn kiniga ena epoxiako sou3e kai afto 8a to dite kai stn poreia,oson afora t reality sou apantisa kai pio pano,oi an8ropoi xaraktirizoun ts katastaseis.kai sto kato kato exo di kai para pollous di8en koultouriades tou xorou na ipova8mizontai me allous tropous...alloste mn krinis to to ti ine metriotita kai ti teleiotita,ine teleios ipokimeniko,opos esi diafonis mazi mou etsi k polloi alloi diafonoun mazi sou.gt na dexto ego dld t diki s apopsi peri metriotitas?do3a tw 8ew exo psa3i para poli t pragmata kai gnorizo polla pragmata...
    ego to mono pou i8ela n po ine pos ine frikto na milate toso asxima gia ena atomo pou sto kato kato ts grafis re pedia dn t a3izi,alla outos i allos edo imaste gia na para8etoume apopseis af8entikes, dn imaste 8eoi gia na ts 8etoume sta plesia tou apolitou...