ελληνική μουσική
    820 online   ·  210.851 μέλη

    Λεωνίδας Μπαλάφας - Γιώργος Μυλωνάς – Πάνος Μουζουράκης / “Αρχή Δια των τρ

    capodasto-
    08.10.2007, 15:27
    Λεωνίδας Μπαλάφας - Γιώργος Μυλωνάς – Πάνος Μουζουράκης
    “Αρχή Δια των τριών”

    Η περσυνή παρέα μεγάλωσε...Οι δύο φίλοι κάλεσαν έναν ακόμα και κάνουν μια καινούργια αρχή, όπως δηλώνει και ο τίτλος της φετεινής παράστασης
    που ξεκινάει στις 18/10 και κάθε Πέμπτη, Παρασκευή & Σάββατο στο ΟΞΥΓΟΝΟ live.
    Εκεί, θα παρουσιάζουν ένα πρόγραμμα όπου οι ατάκες και τα πειράγματα διαδέχονται τα τραγούδια, οι καθημερινοί προβληματισμοί οδηγούν σε γέλια και μουσικές που αγαπήσαμε και τραγουδάμε άλλοτε δυνατά κι άλλοτε τις ψιθυρίζουμε. Σημερινά τραγούδια, που κινούνται από το σύγχρονο ξένο ρεπερτόριο στο ελληνικό ροκ και έντεχνο.
    Μια παράσταση μουσικοθεατρική, δυνατή & νεανική, με video-art παρεμβάσεις, με τρεις νέους αλλά έμπειρους καλλιτέχνες γεμάτους διάθεση, ταλέντο και ιδέες που ευτυχώς ρισκάρουν να τις πραγματοποιούν επί σκηνής!


    Οξυγόνο live: Βούρβαχη & Κορυζή 4, Ν.Κόσμος
    μεταξύ Συγγρού & Καλλιρόης τηλ. 210-9240740
    capodasto-
    13.11.2007, 15:42
    δεν εχει δει κανείς την παράσταση?

    Stroumfita456
    14.11.2007, 09:30
    δεν εχω δει την παράσταση αλλά....και οι 3 ειναι ολα τα λεφτά!
    dimitrapan
    14.11.2007, 09:35
    Δεν την είδα ακόμα αλλά θα την δω την Παρασκευή! Τι κερδίζω?
    spiroos
    14.11.2007, 11:29
    Πολλά, είναι καταπληκτικοί και οι τρεις, τη συστήνω ανεπιφύλακτα...Ειδικά για τη θεατρική απόδοση του τραγουδιού Χάλια, του Δεληβοριά από τον Μουζουράκη
    kokots39
    17.11.2007, 07:36
    Γιά όσους δεν έχουν πάει ακόμη να τους δούν, ένα video medley με αποσπάσματα από την μουσική σκηνή ''ΟΞΥΓΟΝΟ''.
    Κατά την γνώμη μου μία από τις καλύτερες αυτή την εποχή μουσικές παραστάσεις.
    Και οι τρείς, υπέροχοι και θεότρελλοι......


    Link
    " TARGET="_blank">VIDEO MEDLEY
    XeniaRodo
    18.11.2007, 17:13
    Πήγα χτες και πέρασα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!

    τα παιδιά έχουν φτιάξει ένα ΣΟΥΠΕΡ πρόγραμμα, με πολύ καλές επιλογές... και πολύ χιούμορ...
    ξαναπάω άνετα....

    antreas_dr
    18.11.2007, 20:25
    Χθες πήγες και εσύ? Δε σε είδα...

    Να πω κι εγώ οτι η παράσταση είναι καταπληκτική.

    Τα παιδιά τραγουδάνε πολύ καλά, η μπάντα είναι (θα το πω) εξαιρετική (τό'πα).. Τα playlist ΔΕΝ είναι "μια απο τα ίδια". Το κέφι ήταν διάχυτο απο όλους και γενικά περάσαμε σούπερ...

    Και να σκεφτεί κανείς πως η απόφαση να πάμε εκεί πάρθηκε την στιγμή που περνάγαμε απο εκεί κοντά καθώς δεν μπορούσαμε να σκεφτούμε που αλλού να πάμε...
    --Elena--
    18.11.2007, 20:50
    Πραγματικά ήταν καταπληκτικοί και οι 3 τους!!!!Κέρδισα την 2πλη πρόσκληση κι έχω να πω ότι πέρασα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!Απίστευτες φωνές,τέλεια κομμάτια....

    NO COMMENTS!!!

    Φιλάκια!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 18-11-2007 20:51 ]





    επισυναπτόμενα: Oksigono live.JPG 
    dimitrapan
    19.11.2007, 08:47
    Τελικά πήγα το Σάββατο κι εγώ... Ξένια, Αντρέα ήσασταν κι εσείς βρε? Ούτε εγώ σας είδα!

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ακούσαμε διαφορετικά τραγούδια! Πάρα πολύ ωραίο το πρόγραμμα, νεανικό και με γούστο! Κι οι τρεις τραγουδιστές πολύ καλοί, με τρελό κέφι και δένουν πάρα πολύ καλά. Μου θύμισαν μία παρέα με 12χρονα αγοράκια που μόλις τους έχουν κάνει δώρο μια καινούργια μπάλα και βγαίνουν να παίξουν...

    Για την μπάντα δεν το λέω, το είπε ο Αντρέας.

    Όσο για το "χάλια" που ανέφερε παραπάνω ο spiroos, ειλικρινά δεν έχω ξαναγελάσει τόσο με κάποιον... που έχει φτάσει σε αυτή την κατάσταση! Εξαιρετικός performer ο Μουζουράκης!

    Πολύ μα πάρα πολύ γέλιο κάναμε και με τα βιντεάκια των παιδιών από τα... δωμάτια επικοινωνίας! (Προτρέπονται οι κυρίες που θα πάνε να δούνε το πρόγραμμα να φοράνε αδιάβροχη μάσκαρα! )

    Μου φαίνεται ότι θα με δει το μαγαζί αρκετές Πέμπτες!

    Και εις άλλα με υγεία