ελληνική μουσική
    610 online   ·  210.851 μέλη

    Classic Rock στο Ορυχείο

    dessypris
    15.10.2007, 00:27
    Παράθεση:

    Το μέλος billyidol στις 14-10-2007 στις 18:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 14-10-2007 στις 18:10 έγραψε...

    @lemonc
    @brockenchord
    @KostasDimou
    @PHILIPPOSSM

    Πολυευχαριστούμε και αναμένουμε αναμμένοι να σας αντικρίσουμε!!
    Γρηγόρης.-



    Μόνο αυτοί οι 4 θα ειναι στο Ορυχείο? ΧΑ ΧΑ ΧΑ


    Ανόητε Βασίλειε !!

    Πάντα ευχαριστούμε αυτούς που μας απευθύνουν ευγενικούς χαιρετισμούς!
    Υπάρχει όμως και η "σιωπηλή πλειοψηφία" !!
    marylin
    15.10.2007, 15:45
    ΠΕΣ ΝΑΙ, ΠΕΣ ΝΑΙ!!!
    dessypris
    16.10.2007, 00:42
    @Marilyn


    Σχετικά με το αν θα λέω τραγούδια της προσωπικής μου δισκογραφίας...Φυσικά θα λέω μερικά, όσα "χωράνε", αλλά πρέπει να γίνει αντιληπτό, ότι σ αυτές τις εμφανίσεις, παίζουν classic rock οι Rockin' All Over, οι βραδιές δεν ανήκουν στον Δεσύπρη η στον Κωνσταντινίδη και κατά (πολύ) κύριο λόγο, το πρόγραμμα αποτελείται από ξένα τραγούδια.


    CDs μου:"Τελικός Προορισμός"-1993-με Ταξιδιώτες-"Θα πάρω το τρένο"-1998-σε στίχους Σταμάτη Μεσημέρη-(download it @ www.dessypris.com)-"Απλά & Μπερδεμένα"-2005-σε στίχους Κώστα Κολοβού-/-Μέλος των ROCKIN' ALL OVER

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 18-10-2007 10:41 ]


    Orfeus
    16.10.2007, 02:07
    Παράθεση:

    Το μέλος billyidol στις 14-10-2007 στις 12:25 έγραψε...

    Τα πήρα Γιώργο τα χαιρετίσματα απο τον Γρηγόρη. Χαρηκα. Σε περιμένω στο Ορυχείο να τα πούμε. Αν θέλεις κάνε μια βόλτα απο το site το δικό μας www.theidols.gr και απο το site του γιού μου Ανδρέα Κωνσταντινίδη www.antreas.com για περισσότερα.


    Θα έρθω!!!!


    pavel
    16.10.2007, 03:35
    Θα έρθω και εγώ να σας δω, επειδή έχω ακούσει τα καλύτερα, αλλα και γιατί με αυτά τα τραγούδια μεθά η ψυχή μου... Η μόνη μου απορία , είναι το γιατί δεν θα είναι στο σχήμα ο Θανάσης ο Μπούλης, ένας μουσικός με σπάνιο ταλέντο, που πραγματικά στολίζει με την παρουσία του κάθε γκρουπ στο οποίο συμμετέχει...
    dessypris
    16.10.2007, 09:28
    Παράθεση:

    Το μέλος pavel στις 16-10-2007 στις 03:35 έγραψε...

    Θα έρθω και εγώ να σας δω, επειδή έχω ακούσει τα καλύτερα, αλλα και γιατί με αυτά τα τραγούδια μεθά η ψυχή μου... Η μόνη μου απορία , είναι το γιατί δεν θα είναι στο σχήμα ο Θανάσης ο Μπούλης, ένας μουσικός με σπάνιο ταλέντο, που πραγματικά στολίζει με την παρουσία του κάθε γκρουπ στο οποίο συμμετέχει...


    Ο Θανάσης (Μπούλης), είναι ότι πιο ευγενικό έχω συναντήσει και συνεργαστεί μαζί του στην "θητεία" μου ως τραγουδοποιός! Έπαιξε σ όλο μου το CD "Απλά & Μπερδεμένα" κορυφαία στολίδια μπάσου...
    Εξακολουθούμε και πατάμε μαζί στο σανίδι, όποτε συνδυάζομαι με τον Χριστόφορο Κροκίδη, όπως π.χ. τελευταίως, στην συναυλία μας στη Νέα Σμύρνη...
    Είναι όμως και μόνιμος συνεργάτης του Χριστόφορου και μ αυτόν βγαίνει συνέχεια τώρα, σε διάφορα gigs.
    (Να αναφέρω εδώ, ότι τους..."δάνεισα" και τον εξαιρετικό πληκτρά μου, Κωνσταντίνο Σελεζνιώφ, ένα νέο παιδί, με τεράστιο μέλλον μπροστά του και ο οποίος ενσωματώθηκε αρμονικά στο σχήμα τους).
    Έτσι, δεν είναι εφικτό να τον έχω εγώ μαζί μου, στους ROCKIN' ALL OVER...
    Στο σχήμα αυτό λοιπόν, σαν μπασίστας, παίρνει μέρος ένας άνθρωπος που έχει παίξει τα τελευταία 30 χρόνια, με όποιο μεγάλο όνομα της Ελληνικής μουσικής σκηνής σας έρθει στο νου, ο Βασίλης Συμεωνίδης.
    Κοιτάξτε...
    Το νόημα αυτής της "μάζωξης", είναι το εξής:
    Ο Κωνσταντινίδης, έχει παίξει για πάνω από 40 χρόνια τώρα, σαν ντράμερ του Ντέμη Ρούσου, σαν percussionist του Vangelis (Παπαθανασίου) ακόμη και στο Royal Festival Hall του Λονδίνου, αλλά και σαν τραγουδιστής των διαχρονικών The Idols, τους οποίους αυτός κρατάει ζωντανούς...
    Εγώ έχω κάνει (στα 80ς) pop και στα 90ς και μετά, Ελληνική rock δισκογραφία...
    Ο Παλαμιώτης έχει παίξει lead για Ζιώγαλα και Δάντη - και πολλούς άλλους- ξεκινώντας στα mid 70s με groups που παίζανε Deep Purple & Uriah Heep...
    ’ρα, είμασταν "δεσμευμένοι" και, ας πούμε, εγκλωβισμένοι, να παίζουμε συγκεκριμένα πράγματα, όλο αυτό το καιρό...
    Ε...Τα μαζέψαμε όλ αυτά σ ένα...καλάθι και αποφασίσαμε να ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΜΕ, και να σας διασκεδάσουμε, με την σοβαρή έννοια του όρου, παίζοντας τραγούδια που δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να τα εντάξουμε στο παρελθόν στα προγράμματα που συμμετείχαμε, γιατί απλά, εκεί δεν "χωρούσαν"...
    Αυτό είναι όλο...Τραγούδια που όλοι έχουμε αγαπήσει από τη διεθνή σκηνή, παρουσιασμένα με πάθος και δίψα!
    Ευχαριστώ, Γρηγόρης.-


    CDs μου: 1)"Τελικός Προορισμός"-1993-με Ταξιδιώτες 2)"Θα πάρω το τρένο"-1998-σε στίχους Σταμάτη Μεσημέρη-(download it @ www.dessypris.com)-3)"Απλά & Μπερδεμένα"-2005-σε στίχους Κώστα Κολοβού

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 16-10-2007 11:11 ]


    marylin
    17.10.2007, 12:25
    Αν κατάλαβα καλά θα είσαι εκεί?
    vangos-guitarman
    17.10.2007, 12:27
    για μας τους νεώτερους δώστε μερικές πληροφορίες ακόμη. τι ώρα ξεκινά το πρόγραμμα, πώς φτάνουμε εκεί, από ποιο κεντρικό δρόμο
    οι μεγαλύτεροι είστε πάράδειγμα για μας τους 20άρηδες.
    dessypris
    17.10.2007, 12:35
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 17-10-2007 στις 12:25 έγραψε...

    Αν κατάλαβα καλά θα είσαι εκεί?


    Ναι - αργό!- παιδάκι μου!
    Θα κάνουμε ένα "διάλλειμα" από ΟΡΥΧΕΙΟ, για να παίξουμε στου φίλου Χρήστου τα 5/4, αυτόν τον ζεστό και φιλικό για τα Μέλη του MusicHeaven, Live χώρο.
    Αλλά σε περιμένω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στην έναρξη στο ΟΡΥΧΕΙΟ την Πέμπτη 1η Νοε.
    Αυτή τη φορά δεν δικαιολογήσαι να μην έρθεις...Εντάξει καλλιτέχνιδα?
    dessypris
    17.10.2007, 13:04
    Παράθεση:

    Το μέλος vangos-guitarman στις 17-10-2007 στις 12:27 έγραψε...

    για μας τους νεώτερους δώστε μερικές πληροφορίες ακόμη. τι ώρα ξεκινά το πρόγραμμα, πώς φτάνουμε εκεί, από ποιο κεντρικό δρόμο
    οι μεγαλύτεροι είστε πάράδειγμα για μας τους 20άρηδες.


    Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κατά τις 11.00
    Το Ορυχείο, βρίσκεται στην Αγίας Φωτεινής 22, Νέα Σμύρνη.
    Με το "τραμ", κατεβαίνετε στην στάση της Κεντρικής Πλατείας Νέας Σμύρνης, προχωράτε επί της Πλατείας (την κατεβαίνετε) και στο 1ο στενό που θα συναντήσετε, (υπάρχουν κάποια έργα εκεί για την κατασκευή του Δημοτικού πάρκινγκ), κάνετε δεξιά, προς τα κάτω.
    Ο 1ος δρόμος που συναντάτε, είναι η Αγία Φωτεινής.
    ’ρα, βρίσκεται, δίπλα στην πλατεία.
    Με αυτοκίνητο, έρχεστε την Ελευθερίου Βενιζέλου - είναι η ίδια που χρησιμοποιεί το τραμ- και παίρνετε προς τα ΚΑΤΩ την Αγίας Φωτεινής (προς Συγγρού).
    Σημειώστε, ότι πάντα υπάρχει κάποιο πρόβλημα στάθμευσης, λόγω των έργων.
    Ευχαριστώ.

    CDs μου: 1)"Τελικός Προορισμός"-1993-με Ταξιδιώτες-2)"Θα πάρω το τρένο"-1998-σε στίχους Σταμάτη Μεσημέρη-(download it @ www.dessypris.com)-3)"Απλά & Μπερδεμένα"-2005-σε στίχους Κώστα Κολοβού-Μέλος των ROCKIN' ALL OVER

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 17-10-2007 18:40 ]


    marylin
    17.10.2007, 15:05
    Χιχιχιχι! Θα έρθω βρε καλλιτέχνη να σας δω και να σας ακούσω να ροκάρετε!

    Και κάτι άλλο να ξέρετε. Επειδή πέρυσι ξεχειμώνιασα σχεδόν στο Ορυχείο, αν και υπάρχει πρόβλημα παρκαρίσματος μπορούν να αφήσουν το αυτοκίνητο έξω από το μαγαζί και τα παιδιά στην πόρτα έχουν το νου τους.

    ’ντε και στα 5/4 με το καλό να έρθετε!
    dessypris
    28.10.2007, 13:52
    Για τους φίλους μας, ανακοινώνω τις μέχρι τώρα επιβεβαιωμένες ημερομηνίες εμφανίσεων:

    1 & 8 Νοεμβρίου - (Αλλά και πολλές ακόμη "Πέμπτες" !) στο
    ΟΡΥΧΕΙΟ Live - Αγίας Φωτεινής 22 & Πλατεία Καρύλλου - Νέα Σμύρνη- 210 9355619
    16 Νοεμβρίου - LAZY Live - Λεωφόρος Πεντέλης 1 & Αττική Οδός - Βριλήσσια- 210 6895535
    29 Νοεμβρίου - 5/4 Live - Φιλίππου 14 - Μικρολίμανο - 210 4830355 / 6979 243104
    20 Δεκεμβρίου - RODEO Live - Χέυδεν 34 - Πλατεία Βικτωρίας - 210 8814702


    marylin
    28.10.2007, 15:29
    ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!
    dessypris
    29.10.2007, 16:40
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 28-10-2007 στις 15:29 έγραψε...

    ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!


    ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΞΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (Όσοι πιστοί των Chicago, Status Quo, Animals, Joe Cocker, Rare Earth, Doobies, Grand Funk, Kinks, Deep Purple, Credence, Eagles, Uriah Heep, Wilson Picket, κλπ., προσέλθετε !!)
    Elementality
    31.10.2007, 15:09
    Παιδιά με το καλό και όλα να σας πάνε όπως τα θέλετε και όπως πραγματικά σας αξίζει!!!
    Εξυπακούεται πως θα έρθω να σας ακούσω και ανυπομωνώ να τα πω και λίγο με τον Γρηγόρη...
    Την ώρα που θα παίζεται, Γρηγόρη, θα είμαι "Στον πίσω καθρέφτη" και θα σας ακούω... Να το ξέρεις!!!
    Χαιρετίσματα σε ολα τα μέλη της μπάντας (αν και δεν με ξέρουν τα παλικάρια) αλλά όλοι οι χαιρετισμοί είναι πάντοτε καλοί και ευπρόσδεκτοι...
    Να είστε όλοι καλά, και πάλι καλή αρχή...!!!

    Elementality

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Elementality στις 31-10-2007 15:10 ]


    dessypris
    31.10.2007, 20:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Elementality στις 31-10-2007 στις 15:09 έγραψε...

    Παιδιά με το καλό και όλα να σας πάνε όπως τα θέλετε και όπως πραγματικά σας αξίζει!!!
    Εξυπακούεται πως θα έρθω να σας ακούσω και ανυπομονώ να τα πω και λίγο με τον Γρηγόρη...
    Την ώρα που θα παίζεται, Γρηγόρη, θα είμαι "Στον πίσω καθρέφτη" και θα σας ακούω... Να το ξέρεις!!!
    Χαιρετίσματα σε ολα τα μέλη της μπάντας (αν και δεν με ξέρουν τα παλικάρια) αλλά όλοι οι χαιρετισμοί είναι πάντοτε καλοί και ευπρόσδεκτοι...
    Να είστε όλοι καλά, και πάλι καλή αρχή...!!!

    Elementality

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Elementality στις 31-10-2007 15:10 ]




    Τώρα..."παιδιά" ! Κάτι παλιόγεροι της Ροκ είμαστε, που στο αίμα μας τρέχει ο ήχος της και στη καρδιά μας ο ρυθμός της!
    Καλέ μου φίλε, θα χαρώ να σε γνωρίσω από κοντά και σ ευχαριστώ που αγάπησες τα τραγούδια μου, μιας και αναφέρεις τίτλους...
    Στη διάθεσή σου (όπως και οποιουδήποτε άλλου φυσικά)
    Γρηγόρης.
    ΥΓ
    Η φωτό, από ένα από τα bars του ΟΡΥΧΕΙΟΥ.



    επισυναπτόμενα: oryxsmallll.jpg 
    dessypris
    01.11.2007, 11:37
    Σας περιμένουμε όλους σήμερα στα εγκαίνια, στις 11.00, στο ΟΡΥΧΕΙΟ της Νέας Σμύρνης.
    Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.
    Για τους ROCKIN' ALL OVER,
    Γρηγόρης Δεσύπρης.-
    marylin
    01.11.2007, 13:26
    Θα έρθουμεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    dessypris
    01.11.2007, 20:49
    Χαίρομαι...Ειδικά που θα ρθεις εσύ!
    Αν έρθεις νωρίτερα από τις 11.00, έλα να με ζητήσεις στα "καμαρίνια".
    Γρηγόρης.-
    marylin
    02.11.2007, 01:56
    Γειά σου ροκάαααααααααααα!!!!!!!!!!!!! Φωνάρα!!!!!!!!!!!!!!!! ’ψογος!!!!!!!!!!!!

    Περάσαμε πολύ ωραία, είσαστε υπέροχοι!

    Σμάααααααααααααααααααατς!