ελληνική μουσική
    888 online   ·  210.833 μέλη
    Witchking
    11.03.2003, 02:00
    Quote:

    On 2003-03-10 22:23, Giorgos wrote:

    Υ.Γ. 1: Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ιδιαίτερα έξυπνο ούτε ικανό επειδή έγραψα σωστα τη λέξη "Witchking", ούτε θεωρώ ότι έκανα υπερπροσπάθεια ώστε να βαριέμαι να το ξαναγράψω. Δια του λόγου το αληθές : Witchking, Witchking, Witchking. Guess what : Δεν νιώθω καμία απολύτως κούραση.
    Y.Γ. 2: Tι είναι πιο κουραστικό από τα 2; To "Witchking" ή το "φίλε μου με το παράξενο nick που βαριέμαι να το γράφω (πες μας τ' όνομά σου άνθρωπε να καταλαβαινόμαστε!)";
    Y.Γ. 3: Πάντα υπάρχει και η έσχατη λύση του copy-paste...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: Giorgos στις 10-03-2003 22:25 ]



    *υπόκλιση*
    eva
    11.03.2003, 13:45
    Μπράβο!!!
    Με αποστομώσατε όλοι. Εύτυχώς δηλαδή που υπάρχει και αυτή η ανώνυμη διαδικτυακή επικοινωνία για να μειώνουμε ο ένας τον άλλο.
    Giorgos
    11.03.2003, 14:39
    Eva, μάλλον εσύ αποστόμωσες από μόνη σου τον εαυτό σου με το να υποστηρίζεις από τη μια την ισότητα των 2 φύλων και από την άλλη να είσαι τόσο επιθετική απέναντι στο αντρικό φύλο.

    Κι όσο για το ποιος μειώνει ποιον, απλά σου παραθέτω ένα "απάνθισμα" των λόγων σου περί του θέματος :

    "Τι εννοείς "να καταλάβεις τις γυναίκες" αγάπητέ κύριε τάδε?"

    Τι ευγενικό να αποκαλείς τον συνομιλητή σου "κύριο τάδε", λες και το ψευδώνυμό του είναι ανύπαρκτο ή τρομερά δύσκολο"!

    "Όχι κάτσε γιατί τώρα έπεσες σε φεμινίστρια και δε θα τη βγάλεις καθαρή."

    "δε θα τη βγάλεις καθαρή"...καθόλου επιθετικό, έτσι δεν είναι;

    "Αν δεν το κατάλαβες, λέω...αν"

    ...γιατί μπορεί να είσαι και λίγο χαζός ή κολλημένος, αν πάλι δεν το έχεις καταλάβει, σε περίπτωση που υπάρχει κάποια παρανόηση, ρε παιδάκι μου άμα δεν έχεις πιάσει ακόμα τι λέω τόσην ώρα, λέω...αν...

    "Όχι, φίλε μου με το παράξενο nick που βαριέμαι να το γράφω (πες μας τ' όνομά σου άνθρωπε να καταλαβαινόμαστε!)"

    Πάνω απο 80 χαρακτήρες για να γράψεις ΜΙΑ λέξη, όσο για το ύφος σου, λες και απευθύνεσαι στον Ε.Τ. τον εξωγήινο... Σε άνθρωπο μιλάς Εύα, όχι σε alien.

    "ΜΩΡΕ ΤΙ ΨΩΝΙΑ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ!!!"

    Ε, αυτό ήταν απλά το τελειωτικό χτύπημα και ως εκ τούτου δεν θίγεις μόνο τον Κωνσταντίνο αλλά όλους τους άντρες που συμμετέχουν στο forum. Προς τι λοιπόν οι εισαγωγές περί ισότητας και μη κατηγοριοποιήσης των ανθρώπων;

    "το θέμα έληξε....άλλη ερώτηση....είπα άλλη ερώτηση!"

    Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει, δεν βρίσκεσαι σε συνέντευξη τύπου, αλλά σε δημόσιο forum. Καλό θα είναι να αφήσεις κατά μέρος τις διαταγές.

    Εξακολουθείς ακόμα και τώρα να πιστεύεις ότι ήσουν φιλική απέναντι μας;
    Ειδικά απέναντι στον Κωνσταντίνο οφείλεις μια συγγνώμη.
    Witchking
    11.03.2003, 16:14
    Πιστεύω οτι η Εύα δεν ήθελε να δώσει τέτοιες διαστάσεις στο θέμα. Θα είχε κάποιο αποθημένο και το έβγαλε εκείνη την στιγμή. Της έδωσα έμπνευση προφανώς με αυτό που είπα. Στο πρόσωπό μου μάλλον έβλεπε κάποιον άλλο.
    Alinda
    11.03.2003, 18:59
    Euge!!! Eirhnh in the forum!!!!

    Giorgos
    11.03.2003, 22:56
    Ίσως και να συμβαίνει αυτό που λες, Κωνσταντίνε (ή εσχάτως και WitchTHINking ). Όμως ένα forum δεν είναι -ή τουλάχιστον δεν πρέπει να είναι- μέρος για να βγάζεις τα απωθημένα σου. Ας καταλάβουμε, γυναίκες και άντρες, ότι ο ένας είναι πλασμένος για να ζει μαζί με τον άλλο, κι όχι για να κάνει πόλεμο στον άλλο. Θα επιθυμούσα να λήξει ειρηνικά το θέμα, όχι να λήξει έτσι απλά. Και στην τελική, κοιτάξτε λίγο, γράφουμε για αγάπη, ειρήνη, συντροφικότητα στον πραγματικό κόσμο, όταν εμείς εδώ σε ένα forum αδυνατούμε να μιλήσουμε πολιτισμένα.

    Υ.Γ. : Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση με το nick σου, το βλέπω εγώ, το επόμενο topic θα λέγεται "Κωνσταντίνος ή Witchking ή Witchthinking ή Μπάμπης ο Σουγιάς : Ένα όνομα, μια ιστορία, 50 παραλλαγές"
    Witchking
    11.03.2003, 23:48
    Quote:

    On 2003-03-11 22:56, Giorgos wrote:


    Υ.Γ. : Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση με το nick σου, το βλέπω εγώ, το επόμενο topic θα λέγεται "Κωνσταντίνος ή Witchking ή Witchthinking ή Μπάμπης ο Σουγιάς : Ένα όνομα, μια ιστορία, 50 παραλλαγές"


    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....
    Να είσαι καλά Γιώργο μ'έκανες και γέλασα.
    ZOI
    12.03.2003, 22:28
    to witchthinking itan empneusmeno!!!!!min koroideyete tha mporouse na einai mia xara nick!!!!!!!!!anyway sorry re konstantine!!!!to petiha twra eeee?????
    gianna_z
    30.03.2005, 17:46
    μμμμμμμμμμμμμμμμμμμ................δυσκολό.........



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: gianna_z on 30-03-2005 17:50 ]
    gianna_z
    30.03.2005, 17:49
    1oν----Υγεία, σε μένα και σε όσους αγαπάω....
    2ον----Ενα καλό βαθμό πτυχίου...και συνακόλουθα μια καλή δουλεια...
    3ον----Τον καλό μου πιο κοντα.....


    μπορω να έχω μερικές ακόμη.......?????¶υτές ειναι μόνο η αρχή....Απληστο πλάσμα που είμαι.....!!!!

    Iphigenia
    30.03.2005, 18:21
    Να σας πω την αλήθεια πάντα είχα ένα πρόβλημα με αυτή την ερώτηση! Μου φαίνεται εντελώς φυσικό η πρώτη μου ευχή να είναι...
    ... να έχω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ευχές

    Και μετά σκέφτομαι, δεν γίνεται, δεν μπορεί να είμαι εγώ τόσο έξυπνη και οι άλλοι να μην το έχουν σκεφτεί. Όμως δεν έχω ακούσει πουθενά κανένα κανόνα που να απαγορεύει αυτή την ευχή.

    Και μη νομίζεται ότι θα το έκανα γιατί είμαι πλεονέκτρα... Μάλλον επειδή είμαι σίγουρη ότι δεν θα μου κατέβαιναν οι σωστές 3 στο μυαλό και μόλις θα τις τελείωνα θα συνηδειτοποιούσα ότι μπορούσα να κάνω χίλιες δυό άλλες καλύτερες.

    Πάντως θα χρησιμοποιούσα τις ευχές μου για να ικανοποιήσω και ευχές των άλλων, έτσι για να ξέρετε ότι τους σκέφτομαι τους φίλους μου


    manblaz
    30.03.2005, 18:51
    ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ σε ολο τον κοσμο

    ολα τα αλλα ερχονται......
    Nadinoula
    30.03.2005, 19:23
    Quote:

    Το μέλος Iphigenia στις 30-03-2005 στις 18:21 έγραψε:

    Να σας πω την αλήθεια πάντα είχα ένα πρόβλημα με αυτή την ερώτηση! Μου φαίνεται εντελώς φυσικό η πρώτη μου ευχή να είναι...
    ... να έχω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ευχές

    Και μετά σκέφτομαι, δεν γίνεται, δεν μπορεί να είμαι εγώ τόσο έξυπνη και οι άλλοι να μην το έχουν σκεφτεί. Όμως δεν έχω ακούσει πουθενά κανένα κανόνα που να απαγορεύει αυτή την ευχή.

    Και μη νομίζεται ότι θα το έκανα γιατί είμαι πλεονέκτρα... Μάλλον επειδή είμαι σίγουρη ότι δεν θα μου κατέβαιναν οι σωστές 3 στο μυαλό και μόλις θα τις τελείωνα θα συνηδειτοποιούσα ότι μπορούσα να κάνω χίλιες δυό άλλες καλύτερες.








    Δε θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο!Ειλικρινά όποτε μου έκαναν αυτή την ερώτηση απαντούσα πώς μου φτάνει μόνο μία ευχή..."Να μπορώ να έχω απεριόριστες ευχές"
    christine85
    30.03.2005, 20:51
    Είναι λίγο εγωιστικό και αλαζονικό να ζητάς απεριόριστες ευχές....

    Μία ευχή αξίζει: να υπάρχει υγεία!!¨
    ¶μα έχεις υγεία, όλα γίνονται και λύνονται!!


    Neda
    30.03.2005, 21:11
    Επειδή κι εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τη Nadinoula.. (είναι όπως η ευχή που πρέπει να κάνεις όταν δεις ένα αστέρι να πέφτει… μέχρι να τη σκεφτείς το αστέρι έχει γκρεμοτσακιστεί κι εσύ ακόμα ψάχνεσαι! )
    …νομίζω ότι αυτό που είπε ο manblaz είναι το βασικό τελικά!
    Υγεία σώματος, μυαλού και ψυχής!!! Τα άλλα έρχονται…

    Χθες όμως πήρα ένα e-mail με μια χιουμοριστική ιστοριούλα που έχει σχέση με τις τρεις ευχές αλλά αυτή τη φορά από ένα βάτραχο κι όχι από τζίνι! Επειδή είδα ότι πήγε να δημιουργηθεί flame στο topic, τονίζω ότι πρόκειται για μια αστεία ιστορία… γι αυτό μην πλακωθείτε πάλι!!!

    Ο Βασιλιάς των Βατράχων

    Μια φορά κι έναν καιρό μια γυναίκα κάνοντας βόλτα στο δάσος βρήκε ένα βάτραχο που είχε πιαστεί σε μια παγίδα.

    Ο βάτραχος είπε: «Αν με ελευθερώσεις θα πραγματοποιήσω 3 επιθυμίες σου!»

    Η γυναίκα αμέσως ελευθέρωσε το βάτραχο.

    Και ο βάτραχος είπε: «Ευχαριστώ! Μια λεπτομέρεια τώρα για τις επιθυμίες σου. Ότι επιθυμείς για σένα θα πραγματοποιείται επίσης και για τον άντρα σου, αλλά… γι’ αυτόν 10 φορές περισσότερο.»

    Η γυναίκα απάντησε: «Εντάξει»
    Η 1η της επιθυμία ήταν να γίνει η πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο.

    Ο βάτραχος την προειδοποίησε:« Μην ξεχνάς, ο άντρας σου θα είναι επίσης ο πιο όμορφος άντρας στον κόσμο, ένας ¶δωνις, που όλες οι γυναίκες θα θέλουν να κατακτήσουν»

    Η γυναίκα απάντησε: « Δεν πειράζει γιατί εγώ θα είμαι η πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο και θα έχει μάτια μόνο για μένα!»

    Κι έτσι έγινε η πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο…
    Η 2η επιθυμία της ήταν να γίνει η πιο πλούσια γυναίκα στον κόσμο.

    Ο βάτραχος είπε: «Θυμήσου ότι ο άντρας σου θα είναι 10 φορές πιο πλούσιος από σένα.»

    Κι αυτή απάντησε: « Κανένα πρόβλημα! Ότι είναι δικό μου είναι και δικό του κι ότι είναι δικό του είναι και δικό μου.»

    Κι έτσι η γυναίκα έγινε η πιο πλούσια γυναίκα στον κόσμο!
    Ο βάτραχος ρώτησε για την 3η επιθυμία της και αυτή είπε….

    «Θέλω να πάθω ένα πολύ μικρό ΕΜΦΡΑΓΜΑ!!!»


    pastella
    31.03.2005, 00:15
    Quote:

    Το μέλος Neda στις 30-03-2005 στις 21:11 έγραψε:


    Ο βάτραχος ρώτησε για την 3η επιθυμία της και αυτή είπε….

    «Θέλω να πάθω ένα πολύ μικρό ΕΜΦΡΑΓΜΑ!!!»







    Κορυφαίο!!!
    Nadinoula
    31.03.2005, 13:22
    @Neda πραγματικά κορυφαίο!!!

    Βασικά δε νομίζω ότι το να ζητήσεις από το "τζίνι" άπειρες ευχές δηλώνει αλαζονία....Στην περίπτωσή μου,και σε όλων των υπολοίπων υποθέτω που σκέφτονται την ίδια απάντηση,δηλώνει μάλλον αναποφασιστικότητα και τίποτα παραπάνω...(γνώμη μου πάντα!)
    MichPah
    31.03.2005, 14:52
    Quote:

    Το μέλος Witchking στις 09-03-2003 στις 04:35 έγραψε:

    Τρίτη ευχή: Να καταλάβω τις γυναίκες




    Κάποτε ζήτησε κάποιος από ένα τζίνι να του φτιάξει μία γέφυρα
    που να συνδέει την Κρήτη με την Αθήνα.
    Το τζίνι απάντησε ότι αυτό δεν γίνετε διότι είναι ένα τεράστιο έργο.
    Τότε ο άλλος του είπε:Οκ τότε θέλω να με κάνεις να καταλάβω την γυναίκα μου! και το τζίνι απαντά: Πόσο πλάτος είπαμε ότι θες τη γέφυρα;;;;

    καταλαβαίνεις ότι αυτό που ζητάς δεν είναι εύκολο ούτε για ένα τζίνι!!!!!

    Οι δικές μου ευχές θα ήταν:υγεια υγεια και υγεια
    (αν έιχα και δεύτερο τζίνι όλο και κατι άλλο θα σκεφόμουνα)

    Emaki
    16.01.2006, 18:56
    3 Ευχές?
    Λοιπον...

    1) Να "ξυπνούσε" τον πατέρα μου απο τον αιώνιο ύπνο του...
    2) Να έστελνε στην ζωή μου έναν άνθρωπο που θα με αγαπήσει με την ψυχή του (το ίδιο και εγώ βέβαια)
    3) Να ρίξει στους ανθρώπους αγαπω-σκονη!
    vasilis23
    16.01.2006, 20:23
    Θα ηθελα...

    1.να μην υπηρχαν παιδια στον κοσμο που να πεινουν και να πεθαινουν απο αρρωστιες
    2.ο κοσμος να ηξερε μονο να αγαπα και να συγχωρει ακομα και και αυτους που τον πληγωνουν η τον αδικουν
    3.και να κανω οικογενεια σωστη