ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Ποια η γνώμη σας για το Παπάκι της Χαρούλας Αλεξίου;

    F_ANGEL
    29.04.2008, 01:48

    Egw den to akousa..


    gikostas
    29.04.2008, 17:19

    Είναι από τα κομμάτια που όταν το ακούς για πρώτη φορά ίσως σου φανεί λίγο περίεργο στιχουργικά.Αν το προσέξεις όμως καλύτερα είναι σίγουρο πως θα το αγαπήσεις.Ειδικά ξέροντας και την ιστορία του κομματιού το λατρεύεις.


    thaliey
    30.04.2008, 09:23

    to kommati einai apisteuto m teleious stixous oso  kapos k an fainetai s kapoious epeidi fanomenika einai san paidiko kommataki auto omos den isxuei to kommati einai megalo g mena k mn ksexname oti ektos apo to oti t ragoudaei i alexiou to kommati einai grameno  ap ton ASIMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!t SPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEI{#emotions_dlg.clap}an k emena ektos ap tin alexiou prosopika m aresei k para polu apo tsanaklidou!!!!!!!!{#emotions_dlg.walkman} 


    Chitarrista
    30.04.2008, 17:06

    Παράθεση:

    Το μέλος gikostas στις 29-04-2008 στις 17:19 έγραψε...

    Είναι από τα κομμάτια που όταν το ακούς για πρώτη φορά ίσως σου φανεί λίγο περίεργο στιχουργικά.Αν το προσέξεις όμως καλύτερα είναι σίγουρο πως θα το αγαπήσεις.




    mariachi
    01.05.2008, 00:09

    Σύντροφοι πείτε ό,τι θέλετε αλλά αυτό το κομμάτι το αντιπαθώ,παρόλο που το έγραψε ο σπουδαίος Νικόλας και το τραγούδησε η γιγάντια φωνή της μέγιστης Χαρούλας.Ίσως το μοναδικό τραγούδι που είπε η Χαρούλα το οποίο δεν μ'αρέσει καθόλου.Πείτε ό,τι θέλετε,οι απόψεις πάντα διίστανται.


    etsiaplakelly
    01.05.2008, 13:28

    δειτε αυτο.... Αφιερωμα στον Ασιμο...Στο βιντεο εμφανιζεται και η Αλεξιου με την κιθαρα της και το..παπακι της!!! Σπανιο υλικο...

     

    >


    -----------------
    Άκου, άκου Ποιος μιλεί στα νερά και ποιος κλαίει-ακούς Είμαι εγώ που φωνάζω κι είμ'εγώ που κλαίω, μ'ακούς Σ'αγαπώ, σ'αγαπώ, μ'ακούς

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : etsiaplakelly στις 01-05-2008 13:29 ]


    Vanna
    01.05.2008, 14:34

    Μοναδικό τραγούδι! Κάθε φορά που το ακούω νιώθω έναν κόμπο να ανεβαίνει στον λαιμό...με συγκινεί πολύ! Η απλότητα του με κερδίζει!


    tatianakaterina
    05.05.2008, 15:48

    Η πρώτη εκτέλεση του τραγουδιού βρίσκεται στο δίσκο του Νικόλα Άσιμου "Η μαγική λέξη είναι ξαναπές (0) αυτό που δε μπήκε" ,του 1985(;). Εκεί τραγουδάει κι ένα σκωπτικό τραγούδι η Αλεξίου,το "άμα σε λέγαν Βάσω". Ο δίσκος αυτός αξίζει πάρα πολύ. Είναι γεμάτος μηνύματα κι ακόμη και σήμερα επίκαιρος...


    pafa
    06.05.2008, 00:44

    Παράθεση:

    Το μέλος Vanna στις 01-05-2008 στις 14:34 έγραψε...

    Μοναδικό τραγούδι! Κάθε φορά που το ακούω νιώθω έναν κόμπο να ανεβαίνει στον λαιμό...με συγκινεί πολύ! Η απλότητα του με κερδίζει!



     

    {#emotions_dlg.beer}


    sillia
    06.05.2008, 02:10
    Παράθεση:

    Το μέλος thaliey στις 30-04-2008 στις 09:23 έγραψε...

    to kommati einai apisteuto m teleious stixous oso  kapos k an fainetai s kapoious epeidi fanomenika einai san paidiko kommataki auto omos den isxuei to kommati einai megalo g mena k mn ksexname oti ektos apo to oti t ragoudaei i alexiou to kommati einai grameno  ap ton ASIMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!t SPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEI{#emotions_dlg.clap}an k emena ektos ap tin alexiou prosopika m aresei k para polu apo tsanaklidou!!!!!!!!{#emotions_dlg.walkman} 




    thaliey
    06.05.2008, 11:47
    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 06-05-2008 στις 02:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος thaliey στις 30-04-2008 στις 09:23 έγραψε...

    to kommati einai apisteuto m teleious stixous oso  kapos k an fainetai s kapoious epeidi fanomenika einai san paidiko kommataki auto omos den isxuei to kommati einai megalo g mena k mn ksexname oti ektos apo to oti t ragoudaei i alexiou to kommati einai grameno  ap ton ASIMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!t SPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEI{#emotions_dlg.clap}an k emena ektos ap tin alexiou prosopika m aresei k para polu apo tsanaklidou!!!!!!!!{#emotions_dlg.walkman} 






    galateia5
    06.05.2008, 19:38

    Είναι εξαιρετικό κομμάτι.....Γεννάει συναισθήματα με απίστευτη ένταση, τουλάχιστον σε εμένα....


    -Sadahzinia-
    06.05.2008, 22:41

    Παιδικο?? Είναι πολύ αισθαντικό τραγούδι...Οι στίχοι του είναι υπέροχοι...Η Τσανακλίδου  εμένα μου αρέσει γενικά πιο πολύ από την Αλεξίου..


    rigas
    07.05.2008, 12:21

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 01-05-2008 στις 13:28 έγραψε...

    δειτε αυτο.... Αφιερωμα στον Ασιμο...Στο βιντεο εμφανιζεται και η Αλεξιου με την κιθαρα της και το..παπακι της!!! Σπανιο υλικο...

     

    >


    -----------------
    Άκου, άκου Ποιος μιλεί στα νερά και ποιος κλαίει-ακούς Είμαι εγώ που φωνάζω κι είμ'εγώ που κλαίω, μ'ακούς Σ'αγαπώ, σ'αγαπώ, μ'ακούς

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : etsiaplakelly στις 01-05-2008 13:29 ]



    -------------------------------------------------------------

    Πολύ καλό, μπράβο!!!!!!

    Τελικά όποιος ψάχνει βρίσκει.


    Solfezos
    08.07.2008, 07:17

    Καταπληκτικό τραγούδι! Πολύ όμορφη ερμηνεία και από την Τσανακλιδου...


    mano-tsao
    08.07.2008, 19:52

    α καλα

    σαν να το χουμε χασει λιγο ε?

    το τραγουδι εχει την αξια που του εδωσε ο δημιουργος του και φυσικα αυτη δεν ειναι μικρη

    ε δεν ειναι ομως και ποιηση

    οσο δε για τη χαρουλα τη γνωμη μου την εχω βγαλει.αφηστε την καλυτερα (συμφωνω μαζι σας οτι διαφωνουμε)

    με αγαπη και εκτιμηση

    αισχος

     

     


    popy_poaki
    09.07.2008, 17:32

    Αν δωσουμε στους στιχους του τραγουδιου αυτου την απαραιτητη προσοχη θα καταλαβουμε οτι καθε αλλο παρα παιδικο τραγουδακι ειναι.

    Μιλαει για κατι που λιγο-πολυ ολοι το εχουμε περασει....... μια σχεση ( που για εμενα δεν ειναι απαραιτητα ερωτικη) η οποια εχει φτασει στο τελος της. Ξερετε τοτε που κοβεται καθε επαφη μεταξυ δυο ανθρωπων ,που ο ενας δεν μπορει να ζεισει μακρυα απο τον αλλο, και τελικα γινεται συνηθεια η απωλεια.

    Smile Οσο για μοναδικη Χαρουλα Αλεξιου νομιζω οτι τα λογια ειναι περιττα. Η ερμηνεια της ειναι καταπληκτικη και τη λατρευω.{#emotions_dlg.biggrin}


    popy_poaki
    09.07.2008, 17:35

    Παράθεση:

    Το μέλος popy_poaki στις 09-07-2008 στις 17:32 έγραψε...

    Αν δωσουμε στους στιχους του τραγουδιου αυτου την απαραιτητη προσοχη θα καταλαβουμε οτι καθε αλλο παρα παιδικο τραγουδακι ειναι.

    Μιλαει για κατι που λιγο-πολυ ολοι το εχουμε περασει....... μια σχεση ( που για εμενα δεν ειναι απαραιτητα ερωτικη) η οποια εχει φτασει στο τελος της. Ξερετε τοτε που κοβεται καθε επαφη μεταξυ δυο ανθρωπων ,που ο ενας δεν μπορει να ζεισει μακρυα απο τον αλλο, και τελικα γινεται συνηθεια η απωλεια.

    Smile Οσο για μοναδικη Χαρουλα Αλεξιου νομιζω οτι τα λογια ειναι περιττα. Η ερμηνεια της ειναι καταπληκτικη και τη λατρευω.{#emotions_dlg.biggrin}



    ******* sorry ζησει