ελληνική μουσική
    383 online   ·  210.816 μέλη

    Ποιό είναι το νόημα της ζωής σας;

    Liza32
    12.10.2007, 13:16
    ΠΟιός ή τι σας κάνουν να πιστεύετε οτι η ζωή αξίζει;
    punkster
    12.10.2007, 13:22
    Γιατι να μην αξιζει??
    Μια περιπετεια ειναι, σκοπος ειναι να περασουμε καλα και να το διασκεδασουμε ειτε τελικα εχει καποιο νοημα ειτε οχι!

    stam82
    12.10.2007, 14:13
    Η ομορφιά του κόσμου, είτε βρίσκεται σε ένα τραγούδι είτε σε ένα ηλιοβασίλεμα είτε στο απέραντο μιάς θάλλασας που παίρνει το μυαλό σου και το ταξιδεύει, είναι απ' τους λόγους που χαίρομαι που υπάρχω.

    Η αγάπη που μπορώ να πάρω και να δώσω, είναι ένας απο τους λόγους που χαίρομαι
    που είμαι άνθρωπος και μπορώ να νιώσω αυτό το συναίσθημα.

    Δεν ξέρω ποιός τελικά είναι ο σκοπός μου εδώ, αλλά λατρεύω τη ζωή και την ομορφιά της. Και σίγουρα η ζωή έχει νόημα όταν μοιράζεσαι, όταν αγαπάς, όταν επικοινωνείς, όταν "ρουφάς" όλα όσα έχει να σου προσφέρει.

    Τελικά η ζωή είναι ένα θαύμα, ένα δώρο που αφού μας δώθηκε πρέπει να το σεβαστούμε, να το προσέχουμε και να το εκτιμούμε. Η ζωή αξίζει όπως και να'ναι.
    sintorin
    12.10.2007, 15:23
    ....sex...sex....sex.....& more sex.....
    innuendo
    12.10.2007, 18:54
    Το χαμόγελο που αντικρύζω στα πρόσωπα των ανθρώπων που αγαπώ..
    Ο ήλιος που λάμπει στον ουρανό και το φεγγάρι που αντικρύζω τα βράδια από το παράθυρο..
    Οι μυρωδιες που οσφρίζομαι...
    Οι στιγμές χαρούμενες και μη που βιώνω..

    Δεν ξέρω το νόημα ακριβώς αλλά δε με νοιάζει..
    Αν και υπάρχουν άσχημες στιγμές η ζωή είναι ωραία..
    για κάθε μικρή στιγμή που ζούμε ...

    Jimy
    12.10.2007, 19:03
    Λογικά κανείς
    Καποιοι με έμαθαν να πιστεύω
    κ
    Κάποιοι άλλοι να μαθαίνω σιγά σιγά



    - Take That Lyrics
    rodanthi
    12.10.2007, 21:35
    ena prwino prospa8wntas na xupnhsw exontas akoma ponokefalo apo mia x8esinh exontotikh mera,exontas akoma mia polu diskolh kai kourastikh mera mprosta mou...niw8wntas sto magoulo mou ena gluko fili kai ena aggigma sta mallia apo to mikro xeraki ths korhs mou...:)
    h zwh axizei .... axizei polla... :)
    Stroumfita456
    12.10.2007, 22:21
    Το οτι ζω μου ειναι αρκετο...τωρα τι ή ποιος με κανει να πιστευω οτι αξιζει η ζωη...τι να σου πω......δεν νομιζω να ειναι και κανενας και τιποτα.....απο εμενα αρχιζουν ολα...!!Η ζωη μ αποκτα νόημα οταν περναω καλα και κανω οτι μου αρεσει......
    noizreduction
    13.10.2007, 12:55
    Το νοημα της ζωης μου, ειναι η αναζητηση του νοηματος της ζωης μου.
    Εξαλλου αυτο διατηρει και την ανθρωπινη ρατσα ζωντανη σε πνευμα..Για φανταστειτε καποια μερα να απαντηθουν ολα τα ερωτηματα που αναζητουν επιμονα απαντηση; Πχ, πως δημιουργηθηκε ο κοσμος, τι ειναι ψυχη και εαν υπαρχει, κλπ κλπ;
    Τοτε δεν θα χασει το νοημα της η υπαρξη μας; Ποιος ο λογος να ενδιαφερομαστε για κατι παραπανω, απο την στιγμη που εχουμε λυσει ολα μας τα υπαρξιακα προβληματα σαν ανθρωπινη συλλογικη συνειδηση; Τοτε θα επελθει ενας αργος πολιτισμικος θανατος και μια παρακμη που θα οδηγησει στην εξαφανιση του ειδους μας.
    Τα ειπε πιο ωραια πριν απο εμας ο Αρθουρ Κλαρκ...
    sea_like_eyes
    13.10.2007, 15:53
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 12-10-2007 στις 15:23 έγραψε...

    ....sex...sex....sex.....& more sex.....



    επισης....sex...sex....sex.....& more & more & more sex.....
    vero
    13.10.2007, 15:58
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 13-10-2007 στις 15:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 12-10-2007 στις 15:23 έγραψε...

    ....sex...sex....sex.....& more sex.....



    επισης....sex...sex....sex.....& more & more & more sex.....



    sea den se eixa gia etsi atomo

    emena to nohma ths zwhs einai na exw ena ygeies perivallon sto opoio na zw... poli fysh me liga logia.............. kai h mousikh!!!!
    punkster
    13.10.2007, 17:21
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 13-10-2007 στις 15:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 12-10-2007 στις 15:23 έγραψε...

    ....sex...sex....sex.....& more sex.....



    επισης....sex...sex....sex.....& more & more & more sex.....



    Τι ρηχοι ανθρωποι θεε μου!!!
    Τς τς τς.......
    sea_like_eyes
    13.10.2007, 17:55
    μονο με χιουμορ θα μπορουσα να απαντησω σε μια τετοια ερωτηση . . . anyway . . . για να μην ξεχνιομαστε . . . sex . . . sex . . . all day long . . . sex
    Morpheus91
    13.10.2007, 22:49
    Music is the answer !!!!
    Είναι περίεργο να νιώθεις ζωντανή μόνο
    όταν ακους συνατά την αγαπημένη σου
    μουσίκη .... ή απλά εγω ζω μια βαρετή
    ρουτινιασμένη ζωη στα 16 μου ???

    Αλλα Νevermind που έλεγε και ο Kurt ...
    dramerman
    16.10.2007, 17:48
    Κατά μια ένια η ζωή κάθε ανθρώπου είναι μοναδική και την κτίζει ο καθένας μόνος
    του έτσι όπως θέλει να είναι ανάλογα με τις θυσίες και τα όνειρα που έχει κάνει.
    Από εκεί και πέρα ο καθένας ξέρει για τον εαυτό του το νόημα της δικιάς του ζωής και είναι μοναδικό για αυτών και διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο.
    Γενικά όλοι άνθρωποι θέλουν να περνάνε καλά και να είναι ευτυχισμένοι έχοντας ένα ωραίο τέλος.
    Εγώ δεν έχω βρει ακόμα το νόημα της ζωής μου ακόμα το ψάχνω και νομίζω τι θα
    χρειαστώ χρόνια για να έχω μια τέλια εικόνα ως τότε…………



    Tren
    19.10.2007, 21:19
    Το νοημα της ζωης μου ειναι τα πρασινα χαμογελαστα ματια του κανακαρη μου και τα μακρια μαλλια της κορης μου που πολλα πρωινα τα ανακαλυπτω εκπληκτη απλωμενα πανω στην μυτη μου χαχαχα!!!!!!!!
    WC
    08.01.2008, 07:27
    η ύπαρξη μου και μόνο είναι αρκετή για να με κάνει να πιστεύω οτι η ζωή έχει νόημα! τώρα πιο είναι αυτο? δυστυχώς ούτε εγώ το ανακάληψα ακόμα.......
    marakiasteraki
    08.01.2008, 20:16
    Τα πάντα πάνω στη γη έχουν αξία.
    Μη κοιτάς που οι ανθρώπινες πράξεις τα ισοπεδώνουν όλα.
    Bgre
    08.01.2008, 20:30
    Νόημα δεν ξέρω αν υπάρχει ή συγκεκριμένος σκοπός που υπάρχω..
    Άλλοι λένε πως είναι γεννημένοι για μεγάλα πραγματα.Εγώ πάντως φροντίζω όσο ζώ να περνάω καλά
    -Kathi-
    08.09.2008, 13:36
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 12-10-2007 στις 13:22 έγραψε...

    Γιατι να μην αξιζει??
    Μια περιπετεια ειναι, σκοπος ειναι να περασουμε καλα και να το διασκεδασουμε ειτε τελικα εχει καποιο νοημα ειτε οχι!


    +φωνώ Και μάλιστα είναι απρόβλεπτη κάτι που την κάνει συναρπαστική...