ελληνική μουσική
    751 online   ·  210.833 μέλη

    Τελευταία σου ώρα..Τι θα έκανες?

    seras
    13.10.2007, 17:58
    Σας απομένει μία ώρα πρίν πεθάνετε..Τι θα κάνατε μέσα σε αυτή την ώρα?Με ποιόν θα περνούσατε την τελευταία ώρα σας?Ίσως και μόνος σας?Πώς??Αυτή η ερώτηση γίνεται για διάφορους λόγους..Πολλές απόψεις λένε πως..αυτά που θα θέλαμε να κάνουμε την τελευταία μας ώρα..θα ήταν καλό να τα κάνουμε τώρα!!Να ζούμε την κάθε στιγμή!!Βέβαια αυτό δεν ισχύει και εντελώς γιατί ένας θεός ξέρει τι θέλει να κάνει ο καθένας και κατα πόσο θα υπάρχουν κάποιες επιπτώσεις..Πάντως ακόμα και αν δεν θέλετε να απαντήσετε σε αυτό το θέμα..απλά σκεφτείτε αν αυτό που θα κάνατε μπορείτε να το κάνετε τώρα και κατα πόσο θα σας βγει σε καλό..Εγώ πάντως ξέρω τι θα έκανα..

    alexia-vicky
    13.10.2007, 18:08

    Παναγία μου... Μακριά από εμάς!!!
    esta
    13.10.2007, 18:09
    Δύσκολη ερώτηση!!!Ίσως άκουγα το αγαπημένο μου τραγούδι για τελευταία φορά και αποχαιρετούσα τον άνθρωπο που θα ήθελα.Μέρι στιγμής βέβαια..δεν ξέρω ποιο θα ήταν αυτό το τραγούδι αλλά και αυτός ο άνθρωπος!!!
    ΥΓ.Εσύ τί θα έκανες τελικά????
    seras
    13.10.2007, 18:17
    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 13-10-2007 στις 18:08 έγραψε...


    Παναγία μου... Μακριά από εμάς!!!



    Απλά φαντάσου πως έχεις το προνόμιο να ξέρεις οτι σου έμεινε μια ώρα...προνόμια..τεσπα..φαντάσου πως σε μια ώρα τελειώνουν όλα..τι θα έκανες αυτή τι μία ώρα???
    mariza18
    13.10.2007, 19:24
    Θα επαιρνα τηλ οσα ατομα ειχα να πω καποια πραγματα και δεν ειχα κουραγιο να τα ελεγα απο κοντα,ειτε να τα βρισω ειτε να τα ευχαριστησω..Κυριως το πρωτο βασικα,λες και με νοιαζει τι θα πουν μετα
    kinia
    13.10.2007, 19:28
    Απλά θα ήμουν με τους φίλους μου...! Δυστυχώς μας χωρίζουν 500χλμ...
    Αλλά σύντομα θα τα πούμε και όλα καλά..
    vero
    13.10.2007, 19:52
    να παιξω πιανο
    noizreduction
    13.10.2007, 19:58
    Θα αλλαζα γιατρο...
    Stroumfita456
    13.10.2007, 22:29
    Τελευταια μου ωρα???ΜΜΜ!!θα την περασω σουπερ....!Να φυγω ευχαριστημενη.....!!!!Να ειμαι με αγαπημενα πρόσωπα και να περναμε καλα...!!!οχι τπτ το ιδιαιτερο να κανουμε,απλως να περναμε καλα....επισης θα ελεγα στους ανθρωπους που θελω εδω και καιρο να τους πω πολλα αυτα που εχω στο μυαλο μ και στην καρδια μ!Ολα αυτα σε μια ωρα??πολλα δεν ειναι?γινεται να γινει 3ωρο???

    Άφησε έξω οτι δεν θες....Κράτα μόνο αυτά που σου αρέσουν...!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stroumfita456 στις 13-10-2007 22:31 ]


    Morpheus91
    13.10.2007, 22:52
    Δεν ξέρω ... ότι κι αν έκανα πάντως,
    θα το έκανα ακούγοντας την αγαπημένη
    μου μουσική .... !!!!! ( και θα γελούσα ... )


    v-for-variemai
    13.10.2007, 22:58
    Θα περίμενα . . .
    ίσως κοιμόμουν κιόλας...
    το πιο προφανές πάντως είναι πως θα βαριόμουν μέχρι να ρθει η ώρα μου....
    και σαν γκαντέμω που είμαι.. μπορεί να ζούσα τελικά οπότε θα είχα κι άλλες ώρες να σκεφτώ τί θα τις κάνω...


    ίσως και να την έπεφτα σε όλους όσους έχουν κάποια άλλη έτσι επειδή είμαι κακιά
    Steppenwolf
    14.10.2007, 00:41
    Κοίτα... δυστυχώς σε μια ώρα δεν θα προλάβαινα να κάνω τίποτα από τα όσα θα ήθελα.. (πχ να αποχαιρετήσω τους δικούς μου ανθρώπους κτλ κτλ) κι από την άλλη το να ξέρεις ότι σε 60 λεπτά θα πεθάνεις μπορεί να κάνει τα λεπτά αυτά να περνάνε τραγικά αργά...

    Οπότε το πιθανότερο είναι να έγραφα κάνα γράμμα ή να έστελνα κάνα spam mail σε φίλους και γνωστούς που θα ήθελα να πω δυο κουβέντες και μετά να έπεφτα για ύπνο.

    Δεν νομίζω ότι θα ήθελα κάποιον κοντά μου... δηλαδή μπορεί και να ήθελα αλλά μέχρι να τον πάρω τηλ, να του εξηγήσω, να τον ηρεμήσω και να έρθει (βάλε και την κίνηση!) μάλλον δε θα με προλάβαινε ούτως ή άλλως!
    winlowoo
    14.10.2007, 11:23
    egw tha pigena se kapia atoma na tous elega kapia pragmata
    kai tha eithela na vriskomouna me ta atoma pou agapaw
    seras
    14.10.2007, 11:57
    Ευχαριστώ για της μέχρι τώρα απαντήσεις..η αλήθεια είναι πως σε αυτό το site λογικό μου φάνηκε να ακούγατε μουσική την τελευταία ώρα.. Τεσπα θα πω και εγώ τη θα έκανα την τελευταία μου ώρα..μάλλον άκυρο θα φανεί..

    Θα τηλεφωνούσα στον αδερφό μου και στην μητέρα μου για να τους μιλήσω για τελευταία φορά..Μετά θα τηλεφωνούσα σε μια πολύ καλή φίλη που αγαπώ πολύ και λόγο απόστασης ούτε αυτή θα προλάβαινα να δώ όπως τον αδερφό μου και την μητέρα μου..
    Ύστερα θα έλεγα στους φίλους μου απο το χωριό που μένω αν θέλουν να με ακολουθήσουν μέχρι μέσα στην πόλη της Θεσσαλονίκης για να δώ τον πατέρα μου και για να πάμε για μια τελευταία μπύρα μαζί με τους κολλητούς μου από την Θεσσαλονίκη..Ίσως να φαίνονται πολλά ίσως λίγα..αλλά με λίγη προσπάθεια τα προλαβαίνω..χαχα
    uNick
    14.10.2007, 12:22
    Στο εξαιρετικά "τραβηγμένο" αυτό σενάριο...

    ...θα φορούσα ό,τι καλύτερο έχω, θα έβαζα το πιο καλό μου χαμόγελο, και θα πήγαινα να την βρω... να της πω αυτά που ήδη ξέρει, αλλά και κάποια πράγματα που δεν της έχω πει ποτέ... και μετά θα έφευγα με το ίδιο χαμόγελο, για να είναι αυτή η τελευταία εικόνα μου στα μάτια της...

    revelation
    14.10.2007, 12:43
    Θα άκουγα μουσική και θα καθόμουν στο δωμάτιο μου κλαίγοντας για όσα δεν είχα προλάβει να κάνω και δεν θα ξανάκανα.
    Παιδιά ο θάνατος δεν ειναι αστείο. Μόλις πεθάνεις τελείωσε. Δεν υπάρχει συνέχεια. Δεν θα ξαναδείς τους αγαπημένους σου. Τίποτα πια. Ειλικρινά δεν νομιζω αν καποιος θα γελουσε αν ηξερε πως θα πεθάνει.

    seras
    14.10.2007, 15:42
    Πω θα πάθουμε καμια κατάθλιψη ρε..Τεσπά εγώ άνοιξα αυτό το θέμα για καλό αλλα σε κακό πάει να βγεί..
    lp
    14.10.2007, 16:13
    Βρε Ντίνο σκέψου ότι μιλάμε για θάνατο...ε δεν είναι κ το πιο ευχάριστο θέμα!
    Opeth
    14.10.2007, 16:20
    egw tn teleytea stigmh tis zwhs mou tha ithela na briskomai kapou stn ellada me mia fotographia tis oikogenias mou k na exw tn kithara mou mazi mou.tha ithela bebaia na briskonte ena apta dyo atoma pou agapaw poio poly mazi mou (h agaph mou h elenh ,h
    o aderfos mou o stathis)
    seras
    14.10.2007, 16:44
    Παράθεση:

    Το μέλος lp στις 14-10-2007 στις 16:13 έγραψε...

    Βρε Ντίνο σκέψου ότι μιλάμε για θάνατο...ε δεν είναι κ το πιο ευχάριστο θέμα!


    Καταλαβαίνω τι θες να πεις..όμως κοίτα διάφορα σχόλια..άλλοι γράφουν τι θα ήθελαν να κάνουν..αν πάλι δεν θέλετε να γράψετε τι θα κάνατε τότε τι να πώ..συνεχίστε να κατακρίνετε το θέμα(δεν μιλάω συγκεκριμένα για σένα..δεν έχω όρεξη για καβγά..γενικά μιλάω..)