ελληνική μουσική
    683 online   ·  210.828 μέλη

    Πιστεύετε οτι μια γνωριμία μέσω internet ...

    ydrargyros
    19.10.2007, 09:53
    Εδώ συνήθως ’αρκεί μια ματιά’...στο ίντερνετ θα κολώσουμε?
    Και φιλία μπορεί να δημιουργηθεί,και σχέση καμιά φορά ... και στην τελική είναι μία ακόμα γνωριμία.
    Πάντως ο καλύτερος τρόπος να σιγουρέψεις πως δεν θα σε ’ρίξουν’ είναι να είσαι εντάξει στις διαπροσωπικές σου σχέσεις ακόμα και μέσω του Ίντερνετ...τουλάχιστον έτσι διασφαλίζεις κάτι βασικό...τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, και είσαι υπεύθυνος.
    punkster
    19.10.2007, 14:26
    Αν υπαρχει ειλικρινια και απ τις δυο πλευρες, εννοειται οτι μπορει να πετυχει η σχεση ή η φιλια!

    Αλλα το ιντερνετ σου δινει την δυνατοτητα και σε προκαλει να δημιουργησεις την τελεια μορφη του εαυτου σου! Να γινεις αυτο που θα ηθελες να εισαι! Οποτε συνηθως τα ψεματα και οι υπερβολες πεφτουν βροχη! Και ακομα και να εχεις ολη την καλη διαθεση να εισαι απολυτα ειλικρινης, ποτε δεν ξερεις αν και ο αλλος θα ειναι ετσι μαζι σου! Οποτε το ρισκαρεις?? Δεν το ρισκαρεις........
    Ψεμα απο δω, ψεμα απο κει, ψεμα στο ψεμα....σχεση δεν γινεται!



    ydrargyros
    19.10.2007, 14:32
    Εννούσα σχέση μετά από γνωριμία προσωπική...δεν νομίζω οτι πάει κανείς ντουγρού χωρίς να γνωριστεί πρώτα με τον άλλο,να περάσει και λίγος χρόνος...
    Tren
    19.10.2007, 21:14
    Η γνωριμια μεσω ιντερνετ ειναι οπως ολες οι γνωριμιες.ΡΙΣΚΟ!
    jacamar
    19.10.2007, 21:42
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 19-10-2007 στις 21:14 έγραψε...

    Η γνωριμια μεσω ιντερνετ ειναι οπως ολες οι γνωριμιες.ΡΙΣΚΟ!



    +1...!
    Είναι σίγουρα ρίσκο....και μάλιστα μεγάλο....όχι οτι δεν μπορείς να βρεις ανθρώπους για να αναπτυξεις μια πολύ καλή φιλιά αλλα απο την ερωτική πλευρα το βρίσκω λίγο άρρωστο....

    look deep into my eyes if you think you dare...i can tell that you are scared, i can smell the fear.....



    jacamar on air καθε Τριτη στις 7!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jacamar στις 19-10-2007 21:51 ]


    Tren
    19.10.2007, 21:50
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 19-10-2007 στις 21:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 19-10-2007 στις 21:14 έγραψε...

    Η γνωριμια μεσω ιντερνετ ειναι οπως ολες οι γνωριμιες.ΡΙΣΚΟ!



    +1...!
    Είναι σίγουρα ρίσκο....και μάλιστα μεγάλο....όχι οτι δεν μπορείς να βρεις ανθρώπους για να αναπτυξεις μια πολύ καλή φιλιά αλλα απο την ερωτηκή πλευρα το βρίσκς λίγο άρρωστο....




    Σ'αυτο δεν εχω αποψη jacamar.Την εικονικη πραγματικοτητα την αποφευγω


    Eliza21
    20.10.2007, 00:44
    οτι ειναι ρισκο ειναι, όμως υπάρχουν και εξαιρέσεις (1 στις 1.000 αλλά υπάρχουν)....

    ο αδερφος μου και η αρραβωνιαστικιά του ετοιμάζονται για γάμο μετά απο 3 χρονια σχέσης.....και όμως γνωριστικαν κατα λάθος στο διαδικτυο ως επισκέπτες μιας ιστοσελιδας για download τραγουδιών........


    punkster
    20.10.2007, 01:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 20-10-2007 στις 00:44 έγραψε...

    οτι ειναι ρισκο ειναι, όμως υπάρχουν και εξαιρέσεις (1 στις 1.000 αλλά υπάρχουν)....

    ο αδερφος μου και η αρραβωνιαστικιά του ετοιμάζονται για γάμο μετά απο 3 χρονια σχέσης.....και όμως γνωριστικαν κατα λάθος στο διαδικτυο ως επισκέπτες μιας ιστοσελιδας για download τραγουδιών........





    Καλα, τυχαια να γνωριστει καποιος, ενταξει, κατι γινεται! Και εγω με τον φιλο μου γνωριστικα μεσα απο μια αγγελια εδω, Ω ΝΑΙ, στο Music Heaven!!!!
    Αλλα αλλο το να μπαινεις σε ενα τσατ ρουμ με σκοπο να γνωρισεις καποιον και να κανεις σχεση και αλλο το να γινεται εντελως τυχαια το ολο σκηνικο!


    Eliza21
    20.10.2007, 02:00
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 20-10-2007 στις 01:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 20-10-2007 στις 00:44 έγραψε...

    οτι ειναι ρισκο ειναι, όμως υπάρχουν και εξαιρέσεις (1 στις 1.000 αλλά υπάρχουν)....

    ο αδερφος μου και η αρραβωνιαστικιά του ετοιμάζονται για γάμο μετά απο 3 χρονια σχέσης.....και όμως γνωριστικαν κατα λάθος στο διαδικτυο ως επισκέπτες μιας ιστοσελιδας για download τραγουδιών........






    Καλα, τυχαια να γνωριστει καποιος, ενταξει, κατι γινεται! Και εγω με τον φιλο μου γνωριστικα μεσα απο μια αγγελια εδω, Ω ΝΑΙ, στο Music Heaven!!!!
    Αλλα αλλο το να μπαινεις σε ενα τσατ ρουμ με σκοπο να γνωρισεις καποιον και να κανεις σχεση και αλλο το να γινεται εντελως τυχαια το ολο σκηνικο!






    ΑΑΑΑΑΑΑ αυτό λες εσύ??? όχι βρε....πολύ ακραιο μου κάνει.....



    Η ΛΗΣΜΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙ Η ΜΟΝΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ Η ΛΗΣΜΟΝΙΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eliza21 στις 20-10-2007 02:02 ]


    seras
    20.10.2007, 13:28
    Ε..η λέξη έρωτας είναι κομματάκι "μεγάλη" για να την λέμε σε κάτι που αναφορά το ιντερνετ...πιστευω οτι δεν γίνεται να ερωτευτεί κάποιος μέσω ίντερνετ..
    pol-gt
    20.10.2007, 15:54
    Παράθεση:

    Το μέλος pol-gt στις 19-10-2007 στις 01:10 έγραψε...

    λίγες ημέρες πριν πληροφορήθηκα, πως υπάρχει μαγαζί κάπου εδώ κοντά, που με 100 Ευρώ βρίσκεις εκεί μέσα συντροφιά με δύο γυναίκες ολόκληρη νύχτα. Επομένως; ...

    Πρέπει να εξημερώσεις την ιδέα της ύπαρξης μέσα σου για να την καταλάβεις.

    (από τον μικρό ναυτίλο του Οδυσσέα Ελύτη)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pol-gt στις 19-10-2007 01:14 ]





    Το πρόβλημα βέβαια είναι που βρίσκεις τα 100 ευρώ... Πο πο πο πο ρε παιδιά αν τα είχα!!! Με δυό γυναίκες στο κρεβάτι!!! Πο πο πο πο!!! Ο απόλυτος έρωτας!!!
    punkster
    20.10.2007, 19:23
    Παράθεση:

    Το μέλος pol-gt στις 20-10-2007 στις 15:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pol-gt στις 19-10-2007 στις 01:10 έγραψε...

    λίγες ημέρες πριν πληροφορήθηκα, πως υπάρχει μαγαζί κάπου εδώ κοντά, που με 100 Ευρώ βρίσκεις εκεί μέσα συντροφιά με δύο γυναίκες ολόκληρη νύχτα. Επομένως; ...

    Πρέπει να εξημερώσεις την ιδέα της ύπαρξης μέσα σου για να την καταλάβεις.

    (από τον μικρό ναυτίλο του Οδυσσέα Ελύτη)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pol-gt στις 19-10-2007 01:14 ]





    Το πρόβλημα βέβαια είναι που βρίσκεις τα 100 ευρώ... Πο πο πο πο ρε παιδιά αν τα είχα!!! Με δυό γυναίκες στο κρεβάτι!!! Πο πο πο πο!!! Ο απόλυτος έρωτας!!!



    Σορρυ κιολας και με ολο τον σεβασμο, αλλα δεν ειναι λιγο....."καμμενο" το να πληρωνεις για να εχεις μια γυναικα στο πλευρο σου?? Δεν χανεται ολη η ουσια?
    Conspiratus
    20.10.2007, 22:04
    Σχεση μεσω ιντερνετ??παρατολμο...δεν λεω οτι δεν μπορει να μετυχει αλλα θελει πολλλα κοτσια και μυαλο πανω απο το κεφαλι...με την εννοια οτι και αν δεν πετυχει ποιος νοιαζεται???παντως εγω το αποφευγω... προσωπικη αποψη:προτειμω την παργματικη επαφη πιο πολυ απο την εικονικη!!!

    Παράθεση:

    Το πρόβλημα βέβαια είναι που βρίσκεις τα 100 ευρώ... Πο πο πο πο ρε παιδιά αν τα είχα!!! Με δυό γυναίκες στο κρεβάτι!!! Πο πο πο πο!!! Ο απόλυτος έρωτας!!!


    Συμφωνω με την punkster!!δεν ειναι καπως χαζο να πας να πληρωσεις για να εχεις αυτη την ευχαριστιση στο κρεβατι??δεν χανει την αξια του οταν το αποκτας με αυτο τον τροπο???εξαλλου τοσα χρονια λεγαμε οτι το τζαμπα ειναι πιο γλυκο!!τι αλλαξε τωρα??
    Liza32
    27.10.2007, 10:41
    Συμφωνώ μαζί σας. Άλλωστε στη σημερινή εποχή, οι περισσότεροι είναι το εντελώς αντίθετο από αυτό που δείχνουν. Εδώ έχεις χρόνια κάποιον δίπλα σου, και κάθε μέρα ανακαλύπτεις πόσο έξω έπεσες! Πόσο μάλλον, να ρισκάρεις μέσω internet. Ειδικά αν είσαι και ευαίσθητος, την έβαψες! Τι γίνεται όμως, όταν το συγκεκριμένο άτομο το ξέρεις, εννοώ το έχεις συναντήσει στη δουλειά και ξαφνικά το συναντάς μέσα στο internet, και ανακαλύπτεις ένα εντελώς διαφορετικό άτομο από αυτό που ήδη γνωρίζεις;