ελληνική μουσική
    533 online   ·  210.834 μέλη

    Η ταινία Πολίτικη Κουζίνα....

    Liza32
    15.10.2007, 13:02
    τι σας διδάσκει; Εκτός μαγειρικής εννοώ!
    johnny8
    15.10.2007, 18:42
    Η ατάκα που μου έμεινε (επειδη έχουμε και τέτοιες ριζες):
    απ την Τουρκια μας διώξαν επειδη ειμασταν Ελληνες και στην Ελλαδα μας υποδεχτηκαν σαν να ειμασταν Τουρκοι
    Peace18
    15.10.2007, 20:35
    Η λέξη γαστρονομία κρύβει μέσα της της λέξη αστρονομία.............
    Συμφωνώ με τον Τζόννυ για την ατάκα...........
    Έχω και πολίτικες ρίζες.... Μεγάλες και πολλές...........
    Και επίσης ανατριχιάζω κάθε φορά που λέει.........:
    "Την Πόλη, την είπανε Πόλη, επειδή είναι η πιο όμορφη πόλη στον κόσμο!"...........
    Φοβερή ταινία........ Με υπέροχη μουσική και προσεγμένα πλάνα από.... την πιο όμορφη πόλη του κόσμου.............
    johnny8
    15.10.2007, 20:48
    Πραγματικά υπέροχη ταινία με απίστευτους διαλόγους και φανταστική μουσική...
    Αυτό που όλοι λένε ότι ο έρωτας περνάει απ το στομάχι...ε σ αυτήν την ταινία μας δείχνει ότι όλα συνδέονται με το τραπέζι και το φαγητό.Όσοι δεν έχετε τέτοιες ρίζες δε θα καταλάβετε γιατί για τους πρόσφυγες είχε τόση σημασία η αίσθηση της γεύσης και της όσφρησης.
    Η αίσθηση της γεύσης είναι η αίσθηση με το μεγαλύτερο μνημονικό.Ποτέ δεν ξεχνάς τη γεύση από ένα φαγητό που δοκίμασες.Όσο για την όσφρηση τι να πω;Μπαχάρι κανέλα και φιλί
    επισυναπτόμενα: 0.mp3 
    esta
    16.10.2007, 22:43
    τί ταινία!τί μουσική!πόσσες φορές να την έχω δει άραγε?!!
    renabill
    17.10.2007, 15:00
    Ότι το νόημα των λέξεων και οι ρίζες τους δεν είναι τυχαίες. Όπως και οι ρίζες των ανθρώπων δεν είναι τυχαίες. Υπέροχη ταινία, της οποίας η μουσική με κ'ανει να κλαίω...