ελληνική μουσική
    537 online   ·  210.830 μέλη
    Stamos_BJ
    15.10.2007, 22:07
    Θα θέλατε να δείτε τους Bon Jovi στην Ελλάδα το 2008???Ναι η όχι κ γιατί?Δεν έχετε βαρεθεί η καλύτερα κουραστεί να βλέπετε τα συγκροτήματα που έρχονται καθέ ένα με δύο χρόνια στη χώρα μας?Θα θέλατε μια τέτοιου είδους αλλαγή?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stamos_BJ στις 15-10-2007 22:09 ]


    jorge
    15.10.2007, 23:37
    Εγώ θα το 'θελα, εννοείται. Υπάρχει κάποια σχετική πληροφορία ή κάνεις απλά "δημοσκόπηση";
    Stamos_BJ
    16.10.2007, 00:10
    Δημοσκόπηση(έχω διαβάσει κάποια σχετικά άρθρα για τυχόν συναυλία τους τα προηγούμενα χρόνια),αλλά πιστεύω πως ήρθε η στιγμή όλοι οι φάν τους στην Ελλάδα να ενεργοποιηθόυν κ να κάνουν κάποια ενέργεια με πολλούς τρόπους μέσω(π.χ.musicheaven(αν μπορείτε να βοηθήσετε σε κάποιο βαθμό),άλλων σχετικών websites,εταιρίων)συμφωνείς?
    Morpheus91
    16.10.2007, 14:07
    Και εγώ θα το ήθελα
    Αν και είμαι κομματι
    μακριά για να πάω ....

    dramerman
    16.10.2007, 17:15
    Και βέβαια πολύ θα το ήθελα να έρθουν οι bon jovi στην χώρα μας και πόλοι άλλοι θαυμαστές του είναι μια ξεχωριστή μπάντα πάνω στο μελωδικό hard rock, έχουνε βγάλει ένα σορό αξέχαστες κομματάρες παρόλο που ο τελευταίως δίσκος τους δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.
    Παρόλα αυτά πολύ είναι αυτοί που τους περιμένουν για να τους δουν ζωντανά.
    Με λίγα λόγια είναι άψογοι!!!!!

    seastone
    19.10.2007, 21:14
    Αν θέλω λέει!?!
    Όταν έρθουν από Ευρώπη μεριά του χρόνου έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα πάω να τους ξαναδώ. Είναι οι αγαπημένοι μου
    Αν έρθουν εδώ ακόμα καλύτερα!
    Πιστεύω πως θα μπορούσαν να μαζέψουν κόσμο κι εδώ...θα έρθει κόσμος και απέξω... Τέλος πάντων , εγώ θα πήγαινα σίγουρα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : seastone στις 19-10-2007 21:16 ]


    Stroumfita456
    19.10.2007, 21:37
    ειναι τελειοι και βεβαια θα ηθελα να ερθουν.....

    tsibitos
    20.10.2007, 01:03
    Τόσα έχουμε δει τα τελευταία χρόνια από μεγαθήρια (Metallica, Black Sabbath, Guns n roses, καθε χρονο Scorpions, πολλές φορές Deep Purple) οπότε μια ενδεχόμενη συναυλία από Bon Jovi στην Ελλάδα δεν θα ήταν έκπληξη. Μακάρι...


    XeniaRodo
    20.10.2007, 12:17
    κι εγώ θέλωωωω...
    bon_scott
    05.07.2008, 12:39

    και εγω θελω!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.clap} τους ειδα μια φορα στο λονδινο και ηταν υπεροχοι!!!!!!!!!!ξερετε αν ειναι τσεκαρισμενο οτι θα ερθουν??????????{#emotions_dlg.rockon}


    oulion
    05.07.2008, 16:32

    Και 'γω θα το ήθελα!!!!

    Ακόμη κι αν δεν ακούω φανατικά rock, θα πήγαινα σίγουρα σ'αυτήντη συναυλία!


    dessypris
    05.07.2008, 18:26

    Για κάντε μια...αίτηση εδώ:

    http://www.bookingentertainment.com/artists/rock/booking-bon-jovi.php


    nowaveband
    05.07.2008, 19:47

    είναι από τα γκρούπ που σιχαίνομαι.....αλλά αυτοί και οι ΑC/DC ΑΝ ΈΡΘΟΥΝ  Ελλάδα θα βουλιάξει το γήπεδο.......ήταν να ρθουν αλλά όπως πάντα ακυρώθηκε.....ράδιο αρβύλα ήταν.....


    freakhood
    07.07.2008, 13:35
    Εγώ ψηφίζω όχι κατηγορηματικά. Και εξηγώ το γιατί:Οτι αποδειχθηκε πως ηταν οι U2 για το rock, κατι αντιστοιχο συμβαινει με τους bon jovi για το hard rock. Ο α.κ. σε τευχος του ποπ&ροκ (αρχες δεκαετιας 90) γραφει εκτος αλλων:"οι bon jovi ειναι οτι πρεπει για αμερικανοτραφείς βουτυρομπεμπεδες με μηδεν αναζητησεις και προβληματισμους. Η μελισταλαχτη ροκ που ειναι ιδανικη για τα κοριτσακια που εχουν υπαρξιακα του τυπου "μ'αγαπαει;" και θελουν να ξεφυγουν απο την Μαντόνα, νομιζουν πως κανουν κατι διaφορετικο ακουγωντας αυτους εδω.δεν ειναι καθολου παραξενο που αρεσουν και στην θεια μου"

    υγ1:συμφωνω απολυτα μαζι του (με την διαφορα πως αυτο το "αμερικανοτραφείς" δεν μου αρεσε.θεωρω τον μεσο αμερικανο λιγοτερο ακομπλεξαριστο απο τον μεσο ελληνα).
    υγ2:επισης θεωρω την μαντόνα σαφως ποιοτικοτερη απο τους bon jovi.
    υγ3:οσο σκεφτομαι πως αυτοι εδω οι ανυπαρκτοι ηταν απο τα γκρουπ που επαιζαν για την υποστηριξη του Clinton για την τοτε προεδρια των ηνωμενων πολιτειων, ξερναω αφανταστα, αλλα δεν περιμενα και κατι καλυτερο απο αυτους.
    υγ4:αν υποτιθεται πως πρεπει να βρω κατι θετικο σε αυτους, θα γραψω πως η παραγωγη του τραγουδιστη τους στο πρωτο αλμπουμ των cinderella ας πουμε οτι ανεδειξε τους cinderella που καπως ετσι ξεκινησαν. Τωρα δεν ξερω κατα ποσο θετικο ειναι αυτο,διοτι καποια πραγματα ειναι και ζητημα τυχης, αλλα ας το παρει το ποταμι.
    υγ5:αυτο τον καιρο παιζουν και για το funding της χιλαρι κλιντον. Να τους χαιρωμαστε.
    sitzoune81
    07.07.2008, 13:50

    Μαλλον πρεπει να ειναι η πρωτη φορα που θα ερθω να συμφωνησω και με τα 5 Υ.Γ. σου freakhood!!!

    απολυτη ταυτιση αποψεων στο συγκεκριμενο θεμα!


    deathminor88
    07.07.2008, 17:13

    Θα διαφωνήσω και θα πώ πως θα ήθελα πολύ να τους δω. Η μουσική τους έχει σημαδέψει γενιές (εκτός του ότι είναι πολύ όμορφη) είναι μια μπάντα με ιστορία, και πραγματικά μου έχουν πει ότι αξίζει κανείς να τους δει. Το για ποιόν έχουν ή δεν έχουν τραγουδήσει είναι εντελώς άσχετο με την μουσική και ανόχι καθόλου, ελάχιστα θα πρέπει να ενδιαφέρει τους μουσικόφιλους.

    Τέλος  για άλλη μια φορά να πώ ότι τη Μουσική την ακούμε για την Μουσική.


    sitzoune81
    07.07.2008, 18:01

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 07-07-2008 στις 17:13 έγραψε...

     

    Τέλος για άλλη μια φορά να πώ ότι τη Μουσική την ακούμε για την Μουσική.



    Οχι παντα, σταχτη και burberry's να τα κανουμε ολα δλδ ε?.........χαχαχαχα

    Οπως γουσταρει ο καθενας ακουει την μουσικη


    deathminor88
    07.07.2008, 19:55

    Η μουσική μπορεί να είναι πολύ καλύτερη από τα άτομα που την δημιούργησαν, και την αναπαράγουν. Γιατί να μην την ακούσω? Ας την έχει φτιάξει ο οποιοσδήποτε, που πιστεύει σε οτιδήποτε και έχει κάνει οτιδήποτε. Αν κάτι είναι καλό  γιατί να μην το ακούσω?


    john1987
    08.07.2008, 02:08

    Συμφωνω απολυτα!


    freakhood
    08.07.2008, 13:43

    Λάθος! Η μουσική έχει άμεση σχέση με την κουλτούρα. Δεν είναι τυχαίο που η μάζα ακούει λαικούρες και γενικώς οτιδήποτε μπορεί να καταναλώσει η οποιαδήποτε κυρα κατίνα με μηδεν IQ. Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Διάβασε τωρα και την άποψη ενός τυπά που συμφωνεί μαζί σου deathminor:

    Βon Jovi?Ποζεράκια στο έπακρο ! Γι'αυτό μ'αρέσουν. Οποτε ακούω τραγούδια τους μου φτιάχνει η διάθεση. Και ούτε με νιάζει τι πιστεύουν ούτε τιποτα.
    Αν το πάμε έτσι, σε αντίστoιχο Έλληνα τραγουδιστή, ο Παπακωνσταντίνου κάνει κάτι διαφορετικό? μπααα...

    ΥΓ: Οσον αφορά τον την φράση με τον Παπακωνσταντίνου συμφωνώ στο έπακρο. Δες το σκεπτικό του εν λόγω ατόμου όμως για να καταλάβεις κάποια πράγματα...