ελληνική μουσική
    281 online   ·  210.848 μέλη
    emmanuella
    21.08.2008, 11:26

    ( μην κάνετε τόσες πολλές παραθέσεις ... ζαλίζομαιιι !!! {#emotions_dlg.wacko} )

    Ειρήνη : Δεν είπα κοπέλα μου ότι δεν είναι καλοί !! Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα πριν και θα δεις ότι δεν είπα αυτό που νομίζεις ότι είπα !! Wink

    Μου αρέσουν oi Bon Jovi και πάντα έχουν μια θέση στα προσωπικά μου ακούσματα ... θα το χεις παρατηρήσει άλλωστε !!!

    Παρ'όλα αυτ, είπα ότι δεν διακρίνω αυτήν την πολύ, πίστεψε με, δυσεύρετη μαγεία που μπορεί να βρω σε ένα άλλο τραγούδι. Π.χ. το τραγούδι ... Boat on the river ... είναι ένα τραγούδι που εμένα μου βγάζει αυτήν την δυσεύρετη και ίσως ιδιότροπη μαγεία που ανέφερα στο πρηγούμενο ποστ.

    Οι Bon Jovi, ναι, έχουν τη δυνατότητα να με ταξιδεύουν αλλά ίσως όχι να με "μαγέψουν".

     - Ειρήνη ... είναι δυνατόν να μην σχολιάσει ο freakhood ???


    freakhood
    21.08.2008, 12:37

    Αγαπητέ jorge ο χαρακτηρισμός "βουτυρομπεμπέδες" δεν είναι δικός μου. Είναι γραμμένος από κριτικό κατά την δεκαετία του '90 (και μάλιστα από κριτικό που δεν "έγλυφε" ούτε "αγιοποιούσε" & δεν μάσαγε τα λόγια του).

    Αν κάνουμε μια αντιπαράθεση "λεχθέντων" στο Musicheaven _Forum, θα διαπιστώσεις πως είμαι πολύ cool σε σχέση με άλλους διαξιφισμούς που γίνονται εδώ μέσα. Από την άλλη φίλε μου, προτιμώ κάποιον που εκφράζεται πιο άμεσα και αυθόρμητα παρά έναν "ευγενικό" τυπολάτρη διότι εν γένει αυτή είναι και η ουσία της ροκ. Παραδείγματα υπάρχουν άπειρα περί αυτού.

    Και όταν λέω: "στον πλανήτη Ελλάδα υπάρχουν πολλά ζώα που ασχολούνται με άλλα ζώα" δεν νομίζω πως αυτό δείχνει φανατισμό. Υποδηλώνει σίγουρα μιαν πραγματικότητα χωρίς να προσβάλλει κάποιον προσωπικά. Μην ξεχνάς εξάλλου πως χρειάζεται που και που κάνενα τσίγκλισμα μπας και "αφυπνιστεί" καμιά συνειδησούλα.

    Όσον αφορά τους Bon Jovi νομίζω πως έθεσα (και με την βοήθεια του Α.Κ.) ουσιαστικά επιχειρήματα ασχέτως αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε.

    Η ουσία σε ένα συγκρότημα για μένα δεν είναι η (κατ'ανάγκη) εμπορικότητα μα άλλα πιο αυθεντικά πράγματα...

    υγ1: και δεν έχω τίποτα με τα κοριτσάκια που είναι 16 χρονών και ακούνε Bon Jovi. Η ηλικία αυτή είναι πολύ επίπλαστη εξάλλου.

    υγ2: Υπάρχουν και χειρότερα φαντάζομαι...

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freakhood στις 21-08-2008 12:38 ]


    emmanuella
    21.08.2008, 14:06

    Να πω ότι ήμουν σίγουρα ... θα το πω !

    Ήμουν σίγουρη ότι θα σχολιάσεις ηλικία.

    Αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί όλοι εδώ μέσα καταφεύγουν στην άμεση λύση να δείξουν ότι είναι μεγαλύτεροι και ξέρουν περισσότερα.

    Αμ ... θα συμφωνήσω ! Ναι ! Είσαι μεγαλύτερος. Ξέρεις περισσότερα γιατί έχεις ζήσει περισσότερες καταστάσεις. Ξέρεις περισσότερα γιατί έχεις αντιμετωπισει διαφορετικά κάποιες καταστάσεις.

    Θα συμφωνήσω μαζί σου, εν μέρη, λοιπόν στο τελευταίο σου ποστ μια και τώρα μιλάς σωστά ! ( αναφέρομαι στα 2 υστερόγραφα ) ...

    Και θα συμφωνήσω τελείως μαζί σου στο ότι υπάρχουν και χειρότερα !!!!!

    Κοίτα λίιιιγο γύρω σου και δες τι ακούνε όλοι οι υπόλοιποι της ηλικίας μου...

    Και μετά ξαναπες τη φράση " Υπάρχουν και χειρότερα " ...

    Εντελώς φιλικά !! {#emotions_dlg.beer}


    bjeirini
    21.08.2008, 16:40

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 21-08-2008 στις 14:06 έγραψε...

    Να πω ότι ήμουν σίγουρα ... θα το πω !

    Ήμουν σίγουρη ότι θα σχολιάσεις ηλικία.

    Αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί όλοι εδώ μέσα καταφεύγουν στην άμεση λύση να δείξουν ότι είναι μεγαλύτεροι και ξέρουν περισσότερα.

    Αμ ... θα συμφωνήσω ! Ναι ! Είσαι μεγαλύτερος. Ξέρεις περισσότερα γιατί έχεις ζήσει περισσότερες καταστάσεις. Ξέρεις περισσότερα γιατί έχεις αντιμετωπισει διαφορετικά κάποιες καταστάσεις.

    Θα συμφωνήσω μαζί σου, εν μέρη, λοιπόν στο τελευταίο σου ποστ μια και τώρα μιλάς σωστά ! ( αναφέρομαι στα 2 υστερόγραφα ) ...

    Και θα συμφωνήσω τελείως μαζί σου στο ότι υπάρχουν και χειρότερα !!!!!

    Κοίτα λίιιιγο γύρω σου και δες τι ακούνε όλοι οι υπόλοιποι της ηλικίας μου...

    Και μετά ξαναπες τη φράση " Υπάρχουν και χειρότερα " ...

    Εντελώς φιλικά !! {#emotions_dlg.beer}



    κατάλαβα τι ενοούσες στο προηγούμενο σου ποστ απλα ήθελα να εκφράσω την άποψη μου....να σου πω πιστεύω ότι είμαι τυχερή που ακούω αυτό το συγκρότημα και γενικα τέτοιου ίδους μουσικη.....γιατι όπως είπατε υπάρχουν και χειρότερα....για μένα είναι χειρότερο να ακούω κάποια τραγούδια ελληνων καλλιτεχνών που δν έχουν καν στίχο ή νόημα...τέτοια τραγούδια μπορώ να σου πω ότι ακουν σχεδόν όλα τα παιδια της ηλικιας μου...στις μέρες μας η έννοια της μουσικής αρχίζει να χάνετε όλοι σχεδόν κοιτάνε με ποιο τρόπο θα βγάλουν στν κόσμο μια βλακια για να πάρουν λεφτά...προσωπικα δν πιστεύω ότι αυτό γίνετε και με τους bon jovi γι αυτο και τους ακούω.....πιστεύω ότι το σχολιο βουτυρομπεμπέδες με μηδέν αναζητήσης και προβλήματα πρέπει να πάει σε κάποιους έλληνες καλλιτέχνες και όχι στους bon jovi.....

    (δν μιλάω για καλλιτέχνες που έχουν γράψει ιστορία με τα τραγούδια τους φυσικα...ελπίζω να καταλαβαίνετε για ποιούς μιλαω....)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bjeirini στις 21-08-2008 16:42 ]


    Rocker95
    03.11.2010, 13:05

    Έρχονται Ελλάδα οι Bon Jovi επιτέλους.

    Αυτό το Καλοκαίρι τον Ιούλιο.

    Ρίξτε μια ματιά εδώ: http://petriliaband.blogspot.com/2010/10/bon-jovi-20-2011.html

    Πόσοι θα πάμε; Smile


    jorge
    05.11.2010, 00:57
    Υπάρχει ήδη σχετικό post, ενώ αφού δεν ήρθαν το 2008, το topic κλειδώνεται...