ελληνική μουσική
    311 online   ·  210.844 μέλη

    Βίντεο του Νικόλα Άσιμου που βρήκα κατά τύχη...

    kozanitis
    18.10.2007, 21:30



    =

    =




    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ....ΑΝΤΕ ΜΠΟΥΧΤΙΣΑΜΕ ΣΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 18-10-2007 22:36 ]


    beatlus
    18.10.2007, 22:41
    Φίλε, kozanitis αντιλαμβάνομαι απόλυτα τον σεβασμό σου προς τον Νικόλα Άσιμο, ειδικά αν όντως είσαι Κοζανίτης. Ωστόσο, καλό θα ήταν να προσέχεις τις εκφράσεις, όπως αυτή στο τέλος του μηνύματός σου. Πρόκειται για δημόσιο φόρουμ (ως προς την προσέλευση των συμμετεχόντων) και πολλές φορές οι λεκτικές και εκφραστικές ισορροπίες είναι λεπτές. Ελπίζω, να καταλαβαίνεις τη σκοπιμότητα των όσων αναφέρω... Σωστά; Αλλωστε, ο Νικόλας Άσιμος περιέφερε σαν "μάρτυρας" αυτό ακριβώς. Την σουρεαλιστική κατανόηση εννοιών που καταλήγουν με βαθιά ευαισθησία... Τους χαιρετισμούς μου...
    kozanitis
    19.10.2007, 00:21
    Αδερφε να με συγχωράς αλλά ούτε Κοζανίτης είμαι ούτε πιστεύω πως ο Άσιμος μιλούσε όπως εσύ το θέτεις...Σέβομαι απόλυτα την άποψη σου αλλά διαφωνώ...Τώρα το αν το site έχεις λεπτές ισσοροπίες επετρεψέ μου να είμαι αντίθετος...Έχω δει πολύ πιο θλιβερά πράγματα να γράφονται...Συντονιστής είσαι...Καλά κάνεις και ενημερώνεις...Αλλά μερικές φορές το συναίσθημα είναι πολύ καλύτερο από μία κοινή διατύπσω που κρύβει μέσα της φεύτικα λόγια...όπως και να έχει παιδιά για όσους αγάπησαν την προσφορά του Νικόλα...Τα βίντεο τα βρήκα τυχαία...Χαρείτε τα...Για τους φίλους του musicheaven....
    beatlus
    19.10.2007, 02:46
    Να 'σαι καλά, kozanitis
    fantasma
    19.10.2007, 07:15
    και για να μη ψαχνετε....

    ο Μηχανισμός (live)


    Δωμάτιο στο Αμστερνταμ (live)


    Κατταρέω (ΕΤ3)


    Ειμαστε Τρομοκράτες.... (όπως το είδε ο Anarxokommounistis)



    fantasma
    19.10.2007, 07:21
    από την ίδια σελίδα....

    απόσπασμα... απο αφιέρωμα στο Νικόλα απο τη ΜΗχανή του Χρόνου


    Όλα τ'άλλα που σας λένε είναι μπούρδες..
    οοόχι πως κι εμείς δε λέμε μπούρδες..
    οι δικές μας όμως μπούρδες..
    περιέχουν αιφνιδιασμόν!

    .....