ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.830 μέλη

    Γνώμη για κιθάρα ALEXI 200 BK

    winlowoo
    23.10.2007, 14:31
    sas parakalw mipos tha mporousate na mou pite tin gnomisas giatin sigekrimenikitha se 6,7 malon tha tin pari enas kolitos mou kai thelei gnomes an tha kanei kala , gia ton hxo tis kai alla pola

    h kithara einai h ALEXI 200 BK (E-Guitar, Alexi Laiho Signature, V Style, Basswood Body, Bolt on Maple Neck, Rosewood Fretboard, 24 Frets, SAWTEETH Inlays, 1 EMG EMG-ESP LH-300 Pickups, Lice.Floyd Rose Tremolo, Black Hardware, Color Black)

    sas parakalw help


    euxaristw



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-10-2007 14:34 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : winlowoo στις 23-10-2007 22:33 ]


    επισυναπτόμενα: ESP LTD ALEXI 200 BK.gif 
    winlowoo
    23.10.2007, 14:32
    ksexasa na pw oti tha tin parei apo ton liolio 500euro


    Laihogr
    23.10.2007, 14:53
    Κοίτα..γενικά μου φαίνεται καλή,το μόνο μειονέκτημα ειναι οτι έχει μονο ένα μαγνήτη.Αμα δεν έχει πρόβλημα ο φίλος σου τότε οκ.Πάντως το μόνο σίγουρο ειναι οτι θα πρέπει να πάει να την δοκιμάσει,να δει αν τον βολεύει στο παίξιμο.Στην τελική μπορεί να δει κάτι παρόμοιο σε jackson rr..
    winlowoo
    23.10.2007, 20:45
    se euxaristw alla tha eithela kai alles gnomes ki apo allous gia na dw an tha kanei kala o filos mou (oso gia ton magniti ti exete na pite ?)\



    euxaristw
    winlowoo
    23.10.2007, 20:47
    a kai ti allo tha mporouse na vrei me ta idia leuta kalo ? an kai exei mania me ton laiho kai autos


    Laihogr
    23.10.2007, 22:00
    Άμα έχει μανία να την πάρει.Ο μαγνήτης δεν είναι γνήσιος emg αλλα είναι μια χαρά για metal.Μπορεί αμα θέλει στο μέλλον να τον αλλάξει...Πάντως είναι πολύ βολικη.Στα ίδια λεφτά ας δει την jackson wrxt.Την έχω και μπορώ να πω ότι για τα λεφτά της είναι τέλεια!!Στο ίδιο στυλ είναι...
    winlowoo
    23.10.2007, 22:23
    se euxaristw alla auto me ton magniti pou den einai authedikos
    allo kai tou to krima kai fenotane kali kithara
    winlowoo
    23.10.2007, 22:25
    an kai pisteuw oti den tou aresoun afto to sxedio kithares an kai einai foveres

    Angelofdeath1990
    24.10.2007, 07:50
    an exei h LTD custom opws oi ESP pou exw dei se fulladio mporei na dei ekei pera oloidia sxedia me tou Laiho san ki8ares me peripou idia logo panw san tou Laiho alla me duo magnhtes EMG 81 85 panw Floyed rose kai 24 tasta kai einai polu kalh.....
    ViPeR
    24.10.2007, 12:05
    Οι LTD φυσικά δεν έχουν custom μοντέλα γιατί τότε το κόστος θα ήταν πολύ πιο μεγάλο. Οι κιθάρες που λεει ο Angel δεν έρχονται στην Ελλάδα. Οι LTD ΜΜV αν θυμάμαι καλά το όνομα βγάνουν σε συγκεκριμένες χώρες. Σίγουρα στη Φιλανδία... για άλλες δεν ξέρω. Τσέκαρε το link να δεις για πια σου λέω LTD MMV. Με αυτό το μοντέλο έχω παίξει και είναι πραγματικά πολύ καλή κιθάρα. Την αγόρασε ένας φίλος μου μεταχειρισμένη από το internet. Τώρα για την κιθάρα που λες, δεν νομίζω να είναι και πολύ καλή. Μου φαίνεται ότι η κατασκευή της και οι μαγνήτες της δεν αξίζουν τόσα λεφτά. Αν ήταν η πρώτη μου κιθάρα σίγουρα δεν θα τη διάλεγα. Θα την έπαιρνα μόνο εάν είχα λεφτά για ξόδεμα και θα την είχα για πρόχειρη κιθάρα.
    winlowoo
    24.10.2007, 15:04
    kai emena mou aresei kalitera auti pou les alla ellada makari na iparxi kai an nai pou?
    kostas-5150
    25.10.2007, 07:24
    Αδερφε με 500 ευρω αγοραζεις απο εξωτερικο μεσω ιντερνετ φυσικα Ibanez Japan,διαφορα μοντελα με +- 100 ευρω. Λεω Japan γιατι υπαρχει ποιοτικη διαφορα αναμεσα σε Κορεατικες σαν αυτη που αναφερεις και σε Ιαπωνικες.
    Μιλαω για ταστα που εχουν διαφορα υψους και σου προκαλουν πονοκεφαλο οταν θες να τις σεταρεις "χαμηλα"δεν μπορεις να αποφυγεις το Buzz με τιποτα! Αλλα και διαφορες αλλες μικρες λεπτομερειες που ομως κανουν την διαφορα οπως πχ Low quality Floyd Rose trems τα οποια πρεπει να εισαι ο Χουντινι για να μεινουν στον τονο μετα απο Dive κτλ.
    Βεβαια ολα τα παραπανω ειναι απλα μια γνωμη,εσεις θα αγορασετε αυτη που γουσταρετε,ξερουν ημουν και εγω στην ηλικια σας..


    winlowoo
    07.11.2007, 20:45
    mipos tin exei dokimasei kaneis?
    delta66
    09.11.2007, 08:17
    Παράθεση:

    Το μέλος kostas-5150 στις 25-10-2007 στις 07:24 έγραψε...

    Αδερφε με 500 ευρω αγοραζεις απο εξωτερικο μεσω ιντερνετ φυσικα Ibanez Japan,διαφορα μοντελα με +- 100 ευρω. Λεω Japan γιατι υπαρχει ποιοτικη διαφορα αναμεσα σε Κορεατικες σαν αυτη που αναφερεις και σε Ιαπωνικες.
    Μιλαω για ταστα που εχουν διαφορα υψους και σου προκαλουν πονοκεφαλο οταν θες να τις σεταρεις "χαμηλα"δεν μπορεις να αποφυγεις το Buzz με τιποτα! Αλλα και διαφορες αλλες μικρες λεπτομερειες που ομως κανουν την διαφορα οπως πχ Low quality Floyd Rose trems τα οποια πρεπει να εισαι ο Χουντινι για να μεινουν στον τονο μετα απο Dive κτλ.
    Βεβαια ολα τα παραπανω ειναι απλα μια γνωμη,εσεις θα αγορασετε αυτη που γουσταρετε,ξερουν ημουν και εγω στην ηλικια σας..




    +1