ελληνική μουσική
    810 online   ·  210.833 μέλη

    Τζούλια Αλεξανδράτου: Νέο website

    sky4u
    23.10.2007, 18:47
    Μετά από 9 μήνες εκτός λειτουργίας της ιστοσελίδας υποστήριξης της Τζούλιας Αλεξανδράτου (Alexandratou.com) μια νέα ιστοσελίδα υποστήριξης της Ελληνίδας Θεάς Τζούλιας Αλεξανδράτου επανήλθε στο διαδίκτυο στο δικτυακό τόπο:

    http://www.JuliaInternational.com

    Ο λόγος κατάργησης της προηγούμενης ιστοσελίδας υποστήριξης της Τζούλιας Αλεξανδράτου υπήρξε ο φόρτος εργασίας του webmaster της ιστοσελίδας (Alexandratou.com).

    Ο σκοπός της νέας ιστοσελίδας υποστήριξης της Τζούλιας Αλεξανδράτου (JuliaInternational.com) είναι η μεγιστοποίηση της προβολής της εξαιρετικά πολυτάλαντης Τζούλιας Αλεξανδράτου (καθότι υπήρξε μοντέλο, τραγουδίστρια, παρουσιάστρια και πρόσφατα ηθοποιός) σε πανελλήνιο (και γιατί όχι σε διεθνές επίπεδο).

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 24-10-2007 01:24 ]


    tago
    23.10.2007, 22:17
    Ε και τι θέλεις τώρα, να σχολιάσουμε το περιεχόμενο?
    jacamar
    23.10.2007, 22:25
    και μη χειροτερα να λέμε......
    uNick
    23.10.2007, 23:01
    Δεν σας έφτανε τόσο κράξιμο στην πρώτη ιστοσελίδα, και κάνατε και δεύτερη για τα ρέστα???

    Δηλαδή πόσο αφελείς μπορεί να είναι ορισμένοι άνθρωποι? Νομίζετε ότι με την συνεχή επανάληψη βαρύγδουπων λέξεων όπως "Ελληνίδα Θεά", "πολυτάλαντη" κλπ θα μας πείσετε ότι όλα αυτά ισχύουν?

    Δεν αρκεί, αγαπητοί, να είναι κάποια ξανθιά και να γδύνεται... Χρειάζονται πολύ περισσότερα για να πετύχει έστω ένα από όσα μας πλασάρετε ως υπέρτατη αλήθεια...

    Θες να σου πω κι εγώ μερικές αλήθειες?

    Σαν μοντέλο ήταν μετριότατη!
    Σαν τραγουδίστρια ήταν απαράδεκτη!! (για να μην πω τραγική!!)
    Σαν παρουσιάστρια απέτυχε παταγωδώς, μιας και είναι αγγούρι!!!
    Όσο για το "ηθοποιός"... εδώ δεν κατάφερε να υποδυθεί την παρουσιάστρια, που είναι εύκολος ρόλος!!!!

    Αυτό με το "διεθνές επίπεδο"... θα το σχολιάσω έτσι -->




    Υ.Γ. Μήπως θα ήταν καλύτερα να πάτε σε άλλα sites να παραμυθιάσετε κόσμο? Εδώ δεν βλέπω να πιάνει...




    ...και τώρα, σώμα μου...


    ...οι δυό μας!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 23-10-2007 23:02 ]


    esta
    23.10.2007, 23:28
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 23-10-2007 στις 23:01 έγραψε...

    Δεν σας έφτανε τόσο κράξιμο στην πρώτη ιστοσελίδα, και κάνατε και δεύτερη για τα ρέστα???

    Δηλαδή πόσο αφελείς μπορεί να είναι ορισμένοι άνθρωποι? Νομίζετε ότι με την συνεχή επανάληψη βαρύγδουπων λέξεων όπως "Ελληνίδα Θεά", "πολυτάλαντη" κλπ θα μας πείσετε ότι όλα αυτά ισχύουν?

    Δεν αρκεί, αγαπητοί, να είναι κάποια ξανθιά και να γδύνεται... Χρειάζονται πολύ περισσότερα για να πετύχει έστω ένα από όσα μας πλασάρετε ως υπέρτατη αλήθεια...

    Θες να σου πω κι εγώ μερικές αλήθειες?

    Σαν μοντέλο ήταν μετριότατη!
    Σαν τραγουδίστρια ήταν απαράδεκτη!! (για να μην πω τραγική!!)
    Σαν παρουσιάστρια απέτυχε παταγωδώς, μιας και είναι αγγούρι!!!
    Όσο για το "ηθοποιός"... εδώ δεν κατάφερε να υποδυθεί την παρουσιάστρια, που είναι εύκολος ρόλος!!!!

    Αυτό με το "διεθνές επίπεδο"... θα το σχολιάσω έτσι -->




    Υ.Γ. Μήπως θα ήταν καλύτερα να πάτε σε άλλα sites να παραμυθιάσετε κόσμο? Εδώ δεν βλέπω να πιάνει...




    ...και τώρα, σώμα μου...


    ...οι δυό μας!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 23-10-2007 23:02 ]




    Πέστα!!!!
    heartbreak-kid
    23.10.2007, 23:47
    η λογοκρισία στην υπηρεσία της ποιότητος. τελικά για όλα τα κακά στην σημερινή τέχνη στην ελλάδα φταίει η τζούλια αλεξανδράτου και τα, προς αυτήν, καλά λόγια των θαυμαστών της. αλλά δω μέσα δεν παραμυθιαζόμαστε από κάτι τέτοια, έτσι αδέρφια? είμαστε υπεράνω ξυλάγγουρων εμείς...
    uNick
    24.10.2007, 00:45
    Παράθεση:
    Το μέλος heartbreak-kid στις 23-10-2007 στις 23:47 έγραψε...

    τελικά για όλα τα κακά στην σημερινή τέχνη στην ελλάδα φταίει η τζούλια αλεξανδράτου και τα, προς αυτήν, καλά λόγια των θαυμαστών της.

    Δεν θυμάμαι να είπα κάτι τέτοιο...
    Το ότι η Αλεξανδράτου είναι μέρος ενός σάπιου και κακόγουστου συστήματος, βέβαια, είναι όντως γεγονός!

    Παράθεση:
    Το μέλος heartbreak-kid στις 23-10-2007 στις 23:47 έγραψε...

    αλλά δω μέσα δεν παραμυθιαζόμαστε από κάτι τέτοια, έτσι αδέρφια?

    Αν σε ενόχλησε η γενίκευση, φαντάζομαι μπορείς να ζητήσεις γνώμες από άλλους για να μου αποδείξεις ότι υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν καλλιτέχνη την εν λόγω άσχετη...




    ...και να σου πω κάτι, Δημήτρη? Προσωπικά τα παίρνω πολύ άσχημα όταν προσπαθούν να μου επιβάλλουν την κάθε Τζούλια ως θεά που πρέπει να προσκυνώ! Δεν γουστάρω ρε φίλε να υποτιμούν τη νοημοσύνη μου! Μάτια και αυτιά έχω, όπως και μυαλό για να σκεφτώ!

    Αν εσένα σου αρέσει να προσπαθούν να σου κάνουν πλύση εγκεφάλου για να αποδεχτείς ότι η Αλεξανδράτου είναι καλή τραγουδίστρια, ηθοποιός, μοντέλο, κλπ... δικαίωμά σου.

    Δικαίωμά μου, όμως, κι εμένα να την κράζω νυχθημερόν... κι αυτήν και τους "θαυμαστές" της!

    (πες μου κιόλας ότι πιστεύεις πως το topic αυτό ανοίχτηκε από "θαυμαστή" της... αυτό πες μου μόνο... τέλλλλος!)

    LathosPathos
    24.10.2007, 01:33
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 23-10-2007 στις 23:01 έγραψε...


    Δηλαδή πόσο αφελείς μπορεί να είναι ορισμένοι άνθρωποι?

    Δεν αρκεί, αγαπητοί, να είναι κάποια ξανθιά και να γδύνεται...



    Τώρα νομίζω πως γίνεσαι υπερβολικός. . .

    Ε, όχι και γδύνεται. . .Μη δείτε ένα προκομμένο κορίτσι να απλώνει το φουστανάκι του μετά από μπουγάδα, αμέσως να το κακοχαρακτηρίσετε. . .



    LathosPathos
    24.10.2007, 01:35
    Και για του λόγου το αληθές. . .



    επισυναπτόμενα: julia.jpg 
    jorge
    24.10.2007, 01:37
    Εγώ πάντως συνεχίζω και σ' αυτό το topic να δηλώνω fan του μοντέλου Τζούλιας Αλεξανδράτου. Διότι από φωνή...
    ariadni0909
    24.10.2007, 01:56
    Ωπα ωπα...εγω εχω μια απορια για το Παθος...Καμια ιδεα για το πως κραταει ετσι το μαλλι???!!!!Θελω το σαμπουαν της!!!!




    LathosPathos
    24.10.2007, 02:03
    Ναι, όντως, αυτό είναι ένα θέμα, Αριάδνη μου. . .

    Τι να σου πω κι εγώ. . .!
    Aiolos_m
    24.10.2007, 02:22
    Τζούλια μην τους ακούς κοπέλα μου είσαι ΘΕΑ συνέχισε είμαστε μαζί σου...!



    επισυναπτόμενα: 00072-0005.jpg 
    tsibitos
    24.10.2007, 03:58
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 24-10-2007 στις 01:37 έγραψε...

    Εγώ πάντως συνεχίζω και σ' αυτό το topic να δηλώνω fan του μοντέλου Τζούλιας Αλεξανδράτου. Διότι από φωνή...



    Και γω...
    heartbreak-kid
    24.10.2007, 22:47
    @ unick:
    απλώς θεωρώ σύμπλεγμα το να έχω την επιλογή να απορρίψω κάτι και να τού κάνω επίθεσι επειδή νομίζω ότι μού το επιβάλλουν. και ο αλκίνοος ιωαννίδης επιβάλλεται..δεν είδα κανέναν να του επιτίθεται. μόνο κάτι τρελλοί το χουν κάνει αυτό αλλά κρίνοντας συγκεκριμένες επιλογές ή ατάκες.
    τέλος, σημασία δεν έχει αν πιστεύω οτι η τζούλια αλεξανδράτου ειναι ή οχι καλλιτέχνις. απλά μην επιβάλλετε στους άλλους να πιστεύουν οτι δεν είναι..εφ'όσον αυτοί το θέλουν.
    beatlus
    25.10.2007, 00:48
    Παιδιά, νομίζω πως την αδικούμε την κοπέλα... Υπάρχει κάτι αξιόλογο στις δραστηριότητές της. Γράφει ποίηση... Ιδού: http://www.juliainternational.com/juliapoetry.html

    Πέρα από την πλάκα, επειδή είναι δικαίωμα του καθενός ο δρόμος της ζωής του, εύχομαι καλή επιτυχία στην πορεία της και μακάρι κάποτε να εκφραστεί καλλιτεχνικά και σε κάτι που να μας αφορά...
    uNick
    25.10.2007, 01:33
    Παράθεση:
    Το μέλος heartbreak-kid στις 24-10-2007 στις 22:47 έγραψε...

    @ unick:
    απλώς θεωρώ σύμπλεγμα το να έχω την επιλογή να απορρίψω κάτι και να τού κάνω επίθεσι επειδή νομίζω ότι μού το επιβάλλουν. και ο αλκίνοος ιωαννίδης επιβάλλεται..δεν είδα κανέναν να του επιτίθεται. μόνο κάτι τρελλοί το χουν κάνει αυτό αλλά κρίνοντας συγκεκριμένες επιλογές ή ατάκες.
    τέλος, σημασία δεν έχει αν πιστεύω οτι η τζούλια αλεξανδράτου ειναι ή οχι καλλιτέχνις. απλά μην επιβάλλετε στους άλλους να πιστεύουν οτι δεν είναι..εφ'όσον αυτοί το θέλουν.

    Ατυχής η σύγκριση, Δημήτρη. Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης είναι σοβαρός καλλιτέχνης, με σοβαρό και αξιόλογο έργο. Και δεν είδα καμία προσπάθεια επιβολής του ως "είδωλο".

    Από την άλλη, ένα οργανωμένο σύστημα μανατζαρέων, κατινοφυλλάδων και ασόβαρων δημοσιογραφίσκων προσπαθεί να πουλήσει και να κονομήσει. Αυτό το σύστημα εκμεταλλεύεται η Αλεξανδράτου προκειμένου να είναι η φάτσα της παντού, όπως ακριβώς και το σύστημα εκμεταλλεύεται αυτήν για να εισπράττει από τους αφελείς που διψάνε για τέτοιες "θεές".

    Αν αντ'αυτού εσύ βλέπεις κάποια προσπάθεια επιβολής γνώμης, μάλλον κάτι δεν είναι σωστό. Γιατί, έτσι όπως μας τα παρουσιάζουν οι "θαυμαστές" της, ή ακούμε την Μαρία Κάλλας και δεν το καταλαβαίνουμε, ή βλέπουμε την Κατίνα Παξινού και κλείνουμε τα μάτια, ή τα διαπλεκόμενα "φάγανε" την εκπομπή της ελληνίδας Όπρα και δεν το πήραμε χαμπάρι... Όλο αυτό δεν είναι προσπάθεια επιβολής γνώμης?



    By the way... η δική σου θέση ποιά είναι? Πες μου ότι, εκτός του να κάνεις τον δικηγόρο του διαβόλου, έχεις και θέση επί του θέματος. Ή απλώς κράζεις αυτούς που κράζουν, ακόμα κι αν συμφωνείς μαζί τους?...

    kalouka
    25.10.2007, 08:23
    εκτός από εμφάνιση θεωρώ (από αυτά που έχουμε δει)πως δεν έχει σχέση με τίποτα καλλιτεχνικό όσο και αν προσπαθούν να με πείσουν διάφοροι(και ο Περράκης)αλλά αυτά αφορούν τη προσωπική μου άποψη.Το λάθος του sky4u είναι στη κατηγορία που το καταχώρησε ε όχι και ερμηνευτές,δημιουργοί,μουσικοί.
    heartbreak-kid
    25.10.2007, 22:26
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 25-10-2007 στις 01:33 έγραψε...

    Παράθεση:
    Το μέλος heartbreak-kid στις 24-10-2007 στις 22:47 έγραψε...

    @ unick:
    απλώς θεωρώ σύμπλεγμα το να έχω την επιλογή να απορρίψω κάτι και να τού κάνω επίθεσι επειδή νομίζω ότι μού το επιβάλλουν. και ο αλκίνοος ιωαννίδης επιβάλλεται..δεν είδα κανέναν να του επιτίθεται. μόνο κάτι τρελλοί το χουν κάνει αυτό αλλά κρίνοντας συγκεκριμένες επιλογές ή ατάκες.
    τέλος, σημασία δεν έχει αν πιστεύω οτι η τζούλια αλεξανδράτου ειναι ή οχι καλλιτέχνις. απλά μην επιβάλλετε στους άλλους να πιστεύουν οτι δεν είναι..εφ'όσον αυτοί το θέλουν.

    Ατυχής η σύγκριση, Δημήτρη. Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης είναι σοβαρός καλλιτέχνης, με σοβαρό και αξιόλογο έργο. Και δεν είδα καμία προσπάθεια επιβολής του ως "είδωλο".

    Από την άλλη, ένα οργανωμένο σύστημα μανατζαρέων, κατινοφυλλάδων και ασόβαρων δημοσιογραφίσκων προσπαθεί να πουλήσει και να κονομήσει. Αυτό το σύστημα εκμεταλλεύεται η Αλεξανδράτου προκειμένου να είναι η φάτσα της παντού, όπως ακριβώς και το σύστημα εκμεταλλεύεται αυτήν για να εισπράττει από τους αφελείς που διψάνε για τέτοιες "θεές".

    Αν αντ'αυτού εσύ βλέπεις κάποια προσπάθεια επιβολής γνώμης, μάλλον κάτι δεν είναι σωστό. Γιατί, έτσι όπως μας τα παρουσιάζουν οι "θαυμαστές" της, ή ακούμε την Μαρία Κάλλας και δεν το καταλαβαίνουμε, ή βλέπουμε την Κατίνα Παξινού και κλείνουμε τα μάτια, ή τα διαπλεκόμενα "φάγανε" την εκπομπή της ελληνίδας Όπρα και δεν το πήραμε χαμπάρι... Όλο αυτό δεν είναι προσπάθεια επιβολής γνώμης?



    By the way... η δική σου θέση ποιά είναι? Πες μου ότι, εκτός του να κάνεις τον δικηγόρο του διαβόλου, έχεις και θέση επί του θέματος. Ή απλώς κράζεις αυτούς που κράζουν, ακόμα κι αν συμφωνείς μαζί τους?...




    α) η σύγκρισι δεν ειναι ατυχής γιατί δεν έκρινα αξία καλλιτεχνών αλλά προσπάθεια επιβολής κάποιου ως κάτι. το ότι δεν βλέπεις εσύ κάτι, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει. εξ άλλου στην εποχή μας, υπάρχουν σε αυξημένο βαθμό και οι εμπάθειες. πάει αυτό
    β)έγραψα τί θεωρώ σύμπλεγμα(και πρώιμο σημάδι μανίας καταδιώξεως, ίσως). μην επαναλαμβάνομαι, κουράζομαι και κουράζω.
    γ)η θέσι μου φαίνεται από τα όσα έγραψα. δεν αποθεώνω κάτι ούτε και το πιάνω από μαλλιά για να το βουτήξω στον βούρκο της ασημαντότητος (του).

    εν τέλει θεωρώ άδικη έως περίεργη την επίθεσι σου τόσο προς την καλλιτέχνιδα όσο και προς τον sky4u. ειδικά το

    "Υ.Γ. Μήπως θα ήταν καλύτερα να πάτε σε άλλα sites να παραμυθιάσετε κόσμο? Εδώ δεν βλέπω να πιάνει... "

    μού θυμίζει ένα αστυνομικό που είπε κάποτε σε δυο πιτσιρίκια που του φάνηκαν...αταίριαστοι, "δεν πάτε πουθενά αλλού να καθήσετε? εδώ δεν βλέπω να σας ταιριάζει το μέρος"ενώ παράλληλα χαϊδευε το γκλομπ του.
    μόνο που εδώ ο τύπος είχε την ευκαιρία να γράψη "θα γράφω όπου μου καπνίσει και λογαριασμό δεν δινω"

    P.S: άκου "δικηγόρος του διαβόλου"...

    κι άλλους τόσους έχω φτύσει, μάγκες που το παίζουνε πως έχουν πάντα στύσι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 25-10-2007 22:30 ]


    PashalinaMakia
    25.10.2007, 22:40
    Σιγά τα αυγά βρε παιδιά..Η πρώτη φορά είναι που εμφανίζεται κάποιος με καλή εμφάνιση με δισκογραφική δουλειά?Τι δικηγόροι κ τέτοιες χαζομάρες λέτε..Όλα χαλαρά..Αυτή τα λεφτά της τα κάνει όπως και να'χει..Είτε πουλώντας δίσκους,είτε βγάζοντας φωτογραφίες σε περιοδικά..Ούτως ή άλλως υπάρχει ακροατήριο τέτοιων τραγουδιών..