ελληνική μουσική
    741 online   ·  210.849 μέλη

    Radiohead Καινούργιο Άλμουμ έιναι γεγονός...

    Efklidis
    26.10.2007, 21:00
    Οι καλύτερη ΡΟΚ μπάντα της εποχής μας έβγαλε καινούργιο CD 10Οκτωβρίου 2007!!! Η καινοτομία είναι πως το CD δεν έχει τιμή μπορεί να το αγοράσει ένας απο 1λίρα ως οσο θέλει ο μέσος όρος είναι 15-20 λίρες. . Υπάρχει και η Special έκδοση που κοστίζει 40λίρες και περίχει μέσα αντί για CD βινύλιο!!!!!!!!!!!! . Θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό το CD και γενικά για τους Radiohead
    lp
    27.10.2007, 11:47
    ωπ δεν ήξερα ότι εβγαλαν καινούριο cd!! Τους Radiohead τους πάω πολύ! τα τραγούδια τους και γενικά η μουσική τους μ αρέσει! δε ξέρω πως τα καταφέρνουν αλλά δεν τους βαριέμαι με τπτ!!
    Efklidis
    27.10.2007, 21:46
    Οι τύποι είναι φοβεροί απλά η καινοτομία είναι που σε ένα τόσο αξιόλογο συγκρότημα μπορείς να το αγορλασεις σε όποια τιμή θες χώρις δισκογραφικές εταιρείες και κουταμάρες αυτο παει να πει ότι αυτή η μπάντα δεν νοιάζεται για τα λεφτάααααα..... ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ
    Termite
    28.10.2007, 03:04
    Ειναι εξαιρετικό....ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ

    Και εξαιρετικη η πρωτοβουλία τους
    sitzoune81
    31.10.2007, 23:12
    Τι μπορω να πω?!?!?! Οι Radiohead ειναι για μενα κατι παραπανω απο μπαντα που παιζει μουσικη! Μολις ακουσα το In Rainbows για 2η φορα και σιγα σιγα κατασταλαζει μεσα μου...! Να πω την αμαρτια μου , το αριστουργημα που ακουει στο ονομα Amnesiac (προσωπικο κολλημα/αγαπημενο) δεν προκειται να ξεπερασουν ΠΟΤΕ, αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο για τους Radiohead (και για μενα που σκεφτομαι μ'αυτον τον τροπο!!!). Ελπίζω μονο να συνεχισουν (?) να μας εκπλησουν ειτε παιζοντας μια νοτα επι 25 λεπτα ειτε death metal ειτε Φοιβο (!!!).
    Morpheus91
    01.11.2007, 12:35
    Μου αρέσουν πάρα πολύ ...
    Τα παλία κομματια τους τα θεωρώ υπέροχα ...
    Από τα καινουργια μου έχει κολλήσει το "All I need"
    Είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα ...


    rompa
    15.05.2008, 11:51

     

    Οι Radiohead είναι δυσαρεστημένοι με την επικείμενη κυκλοφορία της 'Greatest Hits' συλλογής τους από την πρώην δισκογραφική τους ΕΜΙ. "Δεν βγάλαμε ποτέ στην ουσία hits κομμάτια, επομένως ποιο το νόημα;" αναρωτιέται ο τραγουδιστής τους Thom Yorke. "Παρ'όλα αυτά δεν μπορούμε να το εμποδίσουμε" προσθέτει.

    Οι Radiohead αποχώρησαν από την ΕΜΙ μετά τη λήξη του συμβολαίου τους πέρισυ. Στη συνέχεια, όπως είναι γνωστό, κυκλοφόρησαν το νέο τους άλμπουμ 'In Rainbows' ως δωρεάν download προτού το κυκλοφορήσουν και σε φυσική μορφή μέσω της νέας τους δισκογραφικής XL Records.

    Ο Yorke διέψευσε και τους ισχυρισμούς του αφεντικού της ΕΜΙ που ήθελαν τους Radiohead έτοιμους να επιστρέψουν εάν τους πρόσφεραν 10 εκατομμύρια στερλίνες. "Ποτέ δεν ίσχυσε κάτι τέτοιο...  εξοργίστηκα όταν το έμαθα... ήταν ξεκάθαρο ότι όποια σχέση μας με την ΕΜΙ είχε πλέον λήξει οριστικά" είπε.


    Moonchild92
    15.05.2008, 14:40

    Νέο άλμπουμ;;; Τέλεια!!!!!!! {#emotions_dlg.clap}