ελληνική μουσική
    755 online   ·  210.832 μέλη

    Κωστής Μαραβέγιας Live

    tranzistoraki
    27.10.2007, 05:25


    ΚΩΣΤΗΣ ΜΑΡΑΒΕΓΙΑΣ
    στον Αλχημιστή στου Ψυρρή

    Από Πέμπτη 8 Νοεμβρίου και κάθε Πέμπτη


    Μουσική ή θέατρο; Ο Αλχημιστής είναι live bar-club στου Ψυρρή ή θεατρική σκηνή; Μμμμ, το μόνο σίγουρο είναι ότι στις 8 Νοεμβρίου στις 22.30 θα αρχίσει ένα party...

    Και αυτό θα συμβεί όταν ένας περιπλανώμενος τροβαδούρος, μια καλλονή ηθοποιός, ένας σεφαραδίτης σαξοφωνίστας, ένας παριζιάνος ντράμερ, ένας κοντραμπασίστας από την Αστόρια, ένας αγιορείτης μοναχός κιθαρίστας, ένας διεφθαρμένος dj και μια super duper σερβιτόρα θα αρχίσουν να λύνουν ένα μυστήριο...

    Το «Κάτω από τον Πάτο» είναι μια διαδραστική μουσική παράσταση με στοιχεία "εικονικής πραγματικότητας". Συνδυάζει τη μουσική με το θέατρο, αλλά στην ουσία είναι ένα αλληγορικό party για την χαρά της μουσικής και την ενέργεια της επικοινωνίας.

    Το party θα φιλοξενήσουν τα δύο stages του Αλχημιστή. Την ευθύνη για το αποτέλεσμα της παράστασης έχουν: ο Κωστής Μαραβέγιας, στο ρόλο του περιπλανώμενου τροβαδούρου, η Θεοδώρα Τζήμου, η καλλονή ηθοποιός, οι μουσικοί Νίκος Παπαβρανούσης, ο παριζιάνος ντράμερ, Ιλάν Μανουάχ, ο σεφαραδίτης σαξοφωνίαστας, ’γγελος Παπαδάτος, ο κονταρμπασίστας απο την Αστόρια, ο Γρηγόρης Ντάνης, ένας αγιορείτης μοναχός κιθαρίστας και η σερβιτόρα Βασιλική στο ρόλο ταξιθέτριας!

    Στο ρόλο του "διεφθαρμένου" d.j κάθε Πέμπτη ένας διαφορετικός καλεσμένος έκπληξη!

    Info
    Κάτω από τον Πάτο
    Αλχημιστής, Χριστοκοπίδου 3 και Καραϊσκάκη, Ψυρρή
    Τηλ.: 210 3216240
    Από την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου και για 8 συνεχόμενες Πέμπτες
    Το party αρχίζει στις 22.30
    Είσοδος με ποτό 15 ευρώ


    Πηγή: www.culturenow.gr

    giorgostm
    06.11.2007, 01:06
    Θα είμαι εκεί!


    stella17
    06.11.2007, 10:30
    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟΝ ΜΑΡΑΒΕΓΙΑ LIVE (ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΩ ΣΦΟΔΡΑ), ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ TO CD ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!!
    ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ, ΠΟΛΥΤΑΛΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ! ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΟΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ!
    llorona
    19.11.2007, 15:54
    ήμουν εκεί την προηγούμενη Πέμπτη!Ενα θα πω .όποιος δεν το δει αυτό το λαιβ, χάνει.!Μιλάμε για έκρηξη ενέργειας, καμπαρέ, μελωδία, χορός, Θεοδώρα Τζήμου αφιονισμένη και γεμάτη ενέργεια παρουσία , μουσικοί που σκίζουν και Μαραβέγιας σε μεγάλα κέφια!Του πάει πολύ αυτό που έστησε και ο κόσμος το κταφχαριστιέται.Υπόδειγμα ζωντανής εμφάνισης.Μην το χασετε με τιποτα!
    tranzistoraki
    10.07.2008, 00:17

    Ιούλιος
    14/7 Καισαριανή - Ανοιχτό Θέατρο Καισαριανής (τέρμα οδού Εθνικής Αντίστασης)

    Αύγουστος
    2/8 Κέρκυρα, Ελιά Μυρτιώτισα
    23/8 Μαρκόπουλο
    31/8  Ρόδος, Πηγές Καλλιθέας

    Σεπτέμβριος
    5/9 Παλλήνη, Νεοπαλλήνια
    14/9  Άλιμος, Earthdance Festival

    www.maraveyas.net  & www.myspace.com/maraveyas

    -----------------
    www.tranzistoraki.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tranzistoraki στις 10-07-2008 00:21 ]