ελληνική μουσική
    790 online   ·  210.833 μέλη

    Υπάρχει κάτι που λείπει απο τη ζωή σας;

    bleedrose
    28.10.2007, 00:32
    Συνήθως δεν είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι από την ζωή μας. Εσείς έχετε την ζωή που θα θέλατε; Ή υπάρχει κάτι (ή ακόμα και κάποιος) που λείπει απο τη ζωή σας;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 29-10-2007 20:46 ]


    seras
    28.10.2007, 00:51
    Ωραίο το θέμα..αν και σηκώνει μεγάλη συζήτηση..εγώ σίγουρα δεν έχω την ζωή που θέλω..Υπάρχει κάποιο άτομο που λείπει και σίγουρα υπάρχει και κάτι που λείπει απο τη ζωή μου..οχι ένα αλλα πολλά..όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε πως σε άλλους λείπουν πολλά περισσότερα..να εκτιμάμε αυτά που έχουμε να περιμένουμε να έρθουν και άλλα, όμως να προσπαθούμε κιολας..μην τα περιμένουμε όλα απο την τύχη μας..είτε αυτό που περιμένουμε είναι έρωτας, χρήματα, ευτιχία ή οτιδήποτε άλλο..Σωστός?
    bleedrose
    28.10.2007, 00:59
    Αχ αυτά τα άτομα που λείπουν.... ή η προσοχή από άτομα, την οποία θα θέλαμε να έχουμε.....
    seras
    28.10.2007, 01:08
    Παράθεση:

    Το μέλος bleedrose στις 28-10-2007 στις 00:59 έγραψε...

    Αχ αυτά τα άτομα που λείπουν.... ή η προσοχή από άτομα, την οποία θα θέλαμε να έχουμε.....


    Σαν ερωτική απογοητευση ακούγετε!!Πραγματικά όμως πόσο πολύ μπορεί να ανέβει κάποιος όταν του δίνει σημασία ένα συγκεκριμένο άτομο, και πόσο πολύ μπορεί να πέσει οταν το άτομο τον αγνοεί..αλλα αυτό είναι άλλο θέμα..
    bleedrose
    28.10.2007, 01:43
    Eκτός από την ερωτική απογοήτευση υπάρχει και η απουσία οποιουδήποτε ενδιαφέροντος (στον ερωτικό τομέα πάντα), αλλά και άτομα εκτός του ερωτικού τομέα, είτε φιλικά, είτε οικογενειακά, μπορεί να μην σου δίνουν την απαραίτητη προσοχή. Κι αυτό "κενό" στη ζωή μας είναι...
    seras
    28.10.2007, 01:52
    Φυσικά..το να μην σου δίνουν κοντινά άτομα προσοχή όπως φίλοι γονείς κλπ πονάει εξίσου πολύ..απλα είπα πως το συγκεκριμένο που φάνηκε να γέρνει πρως τον ερωτικό τομέα..και συνήθως στην εφηβεία ο ερωτικώς τομέας είναι που προβληματίζει..
    tina15
    28.10.2007, 08:35
    Όλοι έχουμε φτιάξει μια εικόνα για το τέλειο και την κυνηγάμε.Όμως μερικές φορές για να γίνουμε πραγματικά ευτυχισμένοι πρέπει να την αφήνουμε στην άκρη και να προχωράμε!!Η ευτυχία πηγάζει από μέσα μας!!!Βέβαια υπάρχουν πάρα πολύ παράγοντες που την επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό.Και το ερώτημα είναι:μπορείς να τους κάνεις να έρθουν με τα νερά σου ή είναι καλύτερο να πας εσύ με τα δικά τους;Κι αν τελικά φτάσεις στο επιθυμιτό αποτέλεσμα πως ξέρεις πως είσαι πραγματικά ευτυχισμένος;;;
    Liza32
    28.10.2007, 12:23
    Δεν είμαι ευχαριστημένη όσον αφορά κάποια γεγονότα, αλλά δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς επειδή δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να κάνω αυτό που πραγματικά θέλω. Όσον αφορά υλικά πράγματα, έχω ότι ήθελα,μα με κάποιο τίμημα. Δυστυχώς όμως, δεν έχω δίπλα μου κάποιους ανθρώπους που ήταν τα πάντα για μένα.Τι αξία λοιπόν έχει η ζωή μου όπως έχει διαμορφωθεί σήμερα, από τη στιγμή που μου λείπουν αυτά τα άτομα; Το μόνο που μπορώ να κάνω μια και δεν βελτιώνεται η κατάσταση, είναι να περιμένω μήπως γίνει κανένα θαύμα!
    Stroumfita456
    28.10.2007, 14:09
    Μπα......δεν νομιζω!!!!!!!!α!!το θυμηθηκα.....θελω το civic γινεται να το εχω???
    gikostas
    28.10.2007, 17:48
    Εγώ έχω φιλοσοφήσει την ζωή κάπως διαφορετικά.Μου πήρε βέβαια πολλές ώρες μοναξιάς και κουβέντας με τον εαυτό μου αλλά κατέληξα στο ότι δεν υπάρχει τίποτα πάνω από την υγεία.Θα μου πείτε τι μας λες τώρα ρε μεγάλε αλλά το εννοώ.Μπορώ πλέον να χαίρομαι με κάτι πολύ απλό επειδή σκέφτομαί ότι είμαι υγειής.Το οτι είμαι σε κάποιο καφέ ας πούμε και πίνω τον καφέ μου με τους φίλους μου είναι ένας λόγος να είμαι χαρούμενος.Κάποιοι δεν μπορούν να έχουν ούτε αυτή την μικρή χαρά.Το μυστικό της ευτυχίας είναι χαρούμενες μικρές στιγμές.Μην αφήνουμε τίποτα να περνάει έτσι.Αν υπάρχει υγεία μπορούμε να καταφέρουμε πολλά πράγματα αν δεν υπάρχει όμως........
    punkster
    28.10.2007, 17:50
    Ο ανθρωπος ειναι τοσο απληστος που ακομα και να ειχε τα ΠΑΝΤΑ, θα ηθελε περισσοτερα!

    Μπορω να πω με μεγαλη χαρα οτι αυτη την εποχη δεν μου λειπει τιποτα, γιατι εχω το βασικοτερο απ ολα: αγαπη.......
    Η αγαπη σε γεμιζει και δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο!
    Conspiratus
    28.10.2007, 20:00
    η αληθεια ειναι οτι την συγγεκριμενη στιγμη δεν υπαρχει κατι στο μυαλο μου που να το θελω παρα πολυ...βολευομαι με αυτα που εχω...
    innuendo
    28.10.2007, 21:38
    λείπει κάτι... λείπουν πολλά αλλά αν υπήρχε αυτό το κάτι όλ α τ αλλα δε θα είχαν σημασία.. Λείπει εκείνος...Η αγάπη μου λείπει..

    Morpheus91
    29.10.2007, 12:07
    Μου λείπει ένας καλός φίλος ...

    dimitrapan
    29.10.2007, 12:17
    "Αυτό το κάτι..." Ναι, ωραίο αυτό το τραγούδι του Ξύδη!
    venus2
    29.10.2007, 12:56
    Einai k tragoudi tis Garbi...
    Kai as sobareutoume ligo...Pisteuw pws sigoura den exw auto pou 8elw sti zwi mou, an k eimai mikri akoma gia na 3erw kai ti akribws 8elw apo ti zwi mou. Pantws stous perissoterous an8rwpous prepei na leipei kati, an oxi se olous...
    sea_like_eyes
    29.10.2007, 13:36
    ''...Ο ανθρωπος ειναι τοσο απληστος που ακομα και να ειχε τα ΠΑΝΤΑ, θα ηθελε περισσοτερα!...''

    NO DEAL...NO DEAL...NO DEAL...NO DEAL...NO DEAL...(εχασες τα ΠΑΝΤΑ μαγκα)...εεεεεε...DEAL...DEAL...DEAL...(ειναι αργα πλεον ρεεεεεε)...DEAL
    ...DEAL...DEALlLlLlLlLlLlLL...

    μιλαω φυσικα για το TRUE DEAL...αυτο,εκει εξω σ'αυτην την κατασταση που την φωναζουμε ζωη . . .

    seeeeea u
    Jimy
    29.10.2007, 15:44
    Έχω ακριβώς την ζωή που θα ήθελα εγώ έχω αλλάξει αρκετά



    tolaruba
    29.10.2007, 21:27
    Τιποτα!Εχω ολα οσα θα ηθελα να εχω.
    pianoteacher
    29.10.2007, 22:19
    Παράθεση:

    Το μέλος innuendo στις 28-10-2007 στις 21:38 έγραψε...

    λείπει κάτι... λείπουν πολλά αλλά αν υπήρχε αυτό το κάτι όλ α τ αλλα δε θα είχαν σημασία.. Λείπει εκείνος...Η αγάπη μου λείπει..




    Συμφωνώ και επαύξάνω!!!