ελληνική μουσική
    738 online   ·  210.851 μέλη

    Τι είδους βιβλία διαβάζετε και αν διαβάζετε?

    Angelofdeath1990
    28.10.2007, 23:30
    Auth thn stigmh bariomouna kai eipa na anoiksw ena topic me aformh pou teleiwsa to biblio tou Michael Murkok-Elrick Of Melnibone Travelers In The Seas Of Faith....ti na pw emena mou aresei h fantastikh logotexnia kai h metafusikh....gia thn seira tou Murkok exw trela8ei...exw diabasei polla biblia tetoia...eseis edw filoi tou MH pes te mou diabazete biblia?
    An nai/oxi giati...?
    kai ti periexomenou?
    Egw pisteuw oti me ta biblia anoigei to mualo oti biblio kai na einai episeis se taksideuei xwris polla xrhmata kai talaipwria....kai pou kai pou einai h kaluterh parea se monaxikes stigmes....Egw prosopika (an kai den mou fainetai) exw perasei polles omorfes stigmes me polla biblia kai kapoies fwres tautizomai me ton hrwa tou ka8e bibliou etsi niw8w pio konta se auto pou diabazw kai niw8w san na to zw h na to blepw se tainia einai uperoxo sunais8hma....
    koukli
    29.10.2007, 07:18
    μυστηρίου, αυτογνωσίας, όλα της doreen virtue (σχεδόν), φαντασίας, αστυνομικά
    Stroumfita456
    29.10.2007, 10:27
    εδω δεν διαβαζω τα σχολικα θα διαβασω και τα αλλα....αν και συμφωνω οτι σου ανοιγουν το μυαλο!!!!!
    katurunen
    30.10.2007, 10:17
    Αυτόν τον καιρό διαβάζω το προτελευταίο βιβλίο Harry Potter. Στην αγγλική εννοείται, και για εξάσκηση αλλά και γιατί είναι τέτοιο το θέμα του που μάλλον θα δείχνει αστείο στα ελληνικά.
    Μου αρέσουν γενικά τα βιβλία φαντασίας όπως Lord of the Rings, The hitchhiker's guide to the galaxy κλπ. Επίσης μου αρέσουν τα θρίλερ και τα χριστουγεννιάτικα...
    Αγαπημένα, το Μαργαριταρένιο Περιδέραιο (θρίλερ, αλλιώς Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, παίζει ο Johnny Depp, το γυρίζει ο Tim Burton σε ταινία!) χμμμ και μιας και πλησιάζουν τα χριστούγεννα θα ρίξω μια επανάληψη στο Christmas Carol του Dickens! Απλά φανταστικό!

    stroumfakigate7
    30.10.2007, 11:37
    nai nomizis oti oi athropoi stis meres mas mporoun na diabasoun????den exoun xrono
    ATHINA26
    30.10.2007, 13:45
    Μου αρέσουν τα ιστορικά μυθυστορήματα, τα αστυνομικα και οτι έχει σχέση με το μεταφυσικό.Ακόμα περισσότερο μου αρέσουν όταν συνδιαζονται και τα τρία.Τα δύο τελευταία που διαβασα ήταν "Ο άγγελος τησ στάχτης" της Μαρίας Λαμπαδαρίδου - Πόθου και το "οχτω" της Κάθριν Νέβιλ
    jacamar
    30.10.2007, 22:44
    Διαβαζω πάρα πολλά βιβλία....λατρεύω κυρίως την φανταστική λογοτεχνια, τα μεταφυσικα αυτα με τα διαφορα περιεργα φαινομενα κτλ....
    despinakontogianni
    03.11.2007, 22:44
    Προτιμώ τα κοινωνικά μυθιστορήματα....ελληνκή και ξένη λογοτεχνία! Χάνομαι μες στο διάβασμα...
    Liza32
    06.11.2007, 09:47
    Συνήθως βιβλία ψυχολογίας.