ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.851 μέλη
    Brokenchord
    29.10.2007, 20:19
    Είπα να την δούμε με Eric Johnson μια και σε ένα άλλο topic σκοτωθήκαμε για τον Vai.
    Στη λίστα της καρδιάς μου αν όχι δευτερος είναι τρίτος σίγουρα στον κόσμο!!!
    Φοβερός τυπάς χαλαρός και σίγουρος μελωδικότατος και χορευτικός!!! Και πάνω από όλα στρατοκαστεράς !!! (Διέκρινα ένα σκεπτικισμό για τους Ibanezάκιες καλά εντάξει δεν θα το πάρω προσωπικά) Με μελένιο ήχο μοντέρνο αλλά ταυτόχρονα με την χαρακτηριστική χροιά μιας start !!! Γιαμ γιαμ!!
    Καλά αυτό το παλικάρι Χλωρίνη βάζει μέσα στον ενισχυτή και βγάζει τόσο καθαρό ήχο!!!
    Για να γράψουμε γνώμες για τον John μπας και γουστάρει ο deltta66 που όλο παράπονα μας έχει!!! Εγώ παντός γουστάρω
    Ας πάρουμε και μια γεύση

    Link
    " TARGET="_blank">Cliffs of Dover
    και μια δεύτερη

    Link
    " TARGET="_blank">Manhattan
    bon_scott
    29.10.2007, 20:50
    Προσκυνω ταπεινα.... Τι να λεμε τωρα.... Πετυχες και τη φαση που πηρα και το Venus Isle και εφαγα και αλλο κολλημα, σαν να μην εφταναν τα Ah Via Musicom κ Tones......

    Για μενα ισος με τον Vai, και σιγουρα πιο ''αισθησιακος" κατα καποιον τροπο!
    kostas-5150
    30.10.2007, 07:25
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 29-10-2007 στις 20:19 έγραψε...

    Είπα να την δούμε με Eric Johnson μια και σε ένα άλλο topic σκοτωθήκαμε για τον Vai.
    Στη λίστα της καρδιάς μου αν όχι δευτερος είναι τρίτος σίγουρα στον κόσμο!!!
    Φοβερός τυπάς χαλαρός και σίγουρος μελωδικότατος και χορευτικός!!! Και πάνω από όλα στρατοκαστεράς !!! (Διέκρινα ένα σκεπτικισμό για τους Ibanezάκιες καλά εντάξει δεν θα το πάρω προσωπικά) Με μελένιο ήχο μοντέρνο αλλά ταυτόχρονα με την χαρακτηριστική χροιά μιας start !!! Γιαμ γιαμ!!
    Καλά αυτό το παλικάρι Χλωρίνη βάζει μέσα στον ενισχυτή και βγάζει τόσο καθαρό ήχο!!!
    Για να γράψουμε γνώμες για τον John μπας και γουστάρει ο deltta66 που όλο παράπονα μας έχει!!! Εγώ παντός γουστάρω
    Ας πάρουμε και μια γεύση

    Link" TARGET="_blank">Cliffs of Dover
    και μια δεύτερη

    Link" TARGET="_blank">Manhattan

    Ποιοι ειναι οι δυο πρωτοι?
    Brokenchord
    30.10.2007, 08:37
    Τι εννοείς ??
    odis13
    30.10.2007, 10:37
    o eric μπορεί ,ακούγοντας ένα fuzz πεταλάκι να καταλάβει αν ο τύπος που το συναρμολόγησε φορούσε πουά η ριγέ σώβρακο.Τελος.
    Brokenchord
    30.10.2007, 12:21
    Για φαντάσου Οδυσσέα να το συναρμολογούσε ο Zappa το πεταλάκι.
    Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω εεε!!! Τιγρέ με λεοπαρδαλί χα χα χα
    Brokenchord
    01.11.2007, 17:59
    Για τον Vai πρώτοι πρώτοι γράψατε και πετάξατε τις λάσπες σας αλλά για τον john που είναι και ποιο κοντά στα νερά σας ούτε καν μπήκατε στον κόπο. Ωραίο αυτό το κόλπο ρε παιδιά θα το εφαρμόσω και εγώ!!!.
    Άντε γιατί κάποιοι από εδώ πέρα μέσα πολλάν μας τα έχουν κάνει με τον τρόπο τους.

    Brokenchord
    01.11.2007, 21:36
    " TARGET="_blank">ΠΡΟΣΚΥΝΩ
    kostas-5150
    02.11.2007, 07:25
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 30-10-2007 στις 08:37 έγραψε...

    Τι εννοείς ??

    Εννοω ποιοι ειναι οι πρωτοι δυο στην λιστα των αγαπημενων σου,ειπες τον Ερικο τριτο,οι πρωτοι δυο?
    kostas-5150
    02.11.2007, 07:47
    Η γνωμη μου μου ειναι λιγο εξτρεμιστικη για τον Ερρικο και μαλιστα την σχηματισα πριν απο λιγο..
    Τι να πω..ο δικος μου ο νευροδιαβιβαστης οταν μπαινουν στα ωραια μου αυτακια(sic) ηχοι του καλοκουρεμενου τεξανου κανει λειανα στον εγγεφαλο οτι το cd παιζει Satch με λιγοτερο gain..Μην βαρατε αδερφια ολοι μαζι,ενας ενας!
    Ναι μου αρεσουν οι μελωδιες του,ναι γουσταρω τον τονο του,αλλα ο Ερρικος ο τρυφερουλης μια θεοτητα? Χμμ γουστα ειναι αυτα..παω πασο αδερφια

    Υ.Γ Συμφωνω ναι,ας κανουμε Johnson ουρανιο,ας τον ανεβασουμε στο φεγγαρι αλλα βρε παιδια τον Beck που θα τον παμε?Εμαθα οτι τα διαγαλακτικα ταξιδια κοστιζουν μια περιουσια..
    Brokenchord
    02.11.2007, 09:57
    1 Steve Vai
    2 Satriani
    3 Erick Johnson,John Petrucci
    ....
    ...
    ...
    ...
    99 Yngwie Malmsteen lol

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 02-11-2007 10:09 ]


    kostas-5150
    02.11.2007, 10:10
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 02-11-2007 στις 09:57 έγραψε...

    1 Steve Vai
    2 Satriani
    3 Erick Johnson

    Δυστυχως εγω δεν εχω το "κουραγιο" να κανω μονο 3 επιλογες,αλλα αφου εχεις καταληξει μπραβο σου.
    Εχω καταλαβει τα γουστα σου και για να σου διευρυνω λιγο τους οριζοντες θα σου προτινα #Eric Clapton and the bluesbreakers : All your love ('66)
    #Van Halen : Mean Streets ('81)
    #George Lynch (Dokken) : Kiss of death ('86)

    delta66
    02.11.2007, 14:11
    Βρε Brokenchord. Βρε συ.....
    Παλι θα σε στεναχωρησω.
    Γιατι το παιρνεις κατακαρδα?
    Γουστα ειναι αυτα.
    Εσυ γουσταρεις τον ενα, εγω τον αλλο και παει λεγοντας.
    Ασε που δεν τρελενομαι κιολας, απλα λεμε την γνωμη μας να περναει η ωρα, να κανουμε και κουβεντουλα.
    Θα μαλωσουμε τωρα ποιος ειναι ο καλυτερος ο Vai ή ο Johnson.
    Εγω ειμαι!!!!

    Λοιπον, επι του θεματος, μεγαλος κιθαριστας και o Johnson οπως και ο Vai.
    Ο καθενας εχει τα στοιχεια που μου αρεσουν και τα στοιχεια που με κανουν να τον βαρεθω καποια στιγμη.
    (σημ. και τους δυο και τους εχω ακουσει πολυ και του εχω μελετησει και λιγο, εξαλλου στη σελιδα μου
    στο myspace εχω και μια εκτελεση του "Cliffs of Dover" που εγραψα στο pc.εδω


    Υ.Γ. Ποτε θα κανεις θεμα για τον καλυτερο απ'ολους? ξερεις μεσα σου ποιος ειναι αλλα δεν θελεις να το παραδεχτεις.
    Εξαλλου αυτος εμαθε κιθαρα τον δικο σου.
    Αυτον δεν τον εχω βαρεθει 20 χρονια τωρα (περιεργο, εγω δεν ειμαι για πολυ καιρο)
    (Μη πουμε για τους αλλους δυο που τα εχουν ξεκινησει ολα περι Guitar Hero)
    Ορε πολεμος θα γινει.
    deathminor88
    02.11.2007, 14:49
    Πολύ καλός... Τι να λέμε? Και σίγουρα πολύ καλύτερος από μερικούς που μερικοί τους θεωρούν "top"...
    kostas-5150
    04.11.2007, 15:54
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 02-11-2007 στις 14:49 έγραψε...

    Πολύ καλός... Τι να λέμε? Και σίγουρα πολύ καλύτερος από μερικούς που μερικοί τους θεωρούν "top"...

    Οι οποιοι ειναι.. ποιοι?
    Ονοματα και διευθυνσεις γρηγορα!!
    kostas-5150
    04.11.2007, 16:03
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 02-11-2007 στις 09:57 έγραψε...

    1 Steve Vai
    2 Satriani
    3 Erick Johnson,John Petrucci
    ....
    ...
    ...
    ...
    99 Yngwie Malmsteen lol

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 02-11-2007 10:09 ]



    Εβαλες τον Yngwie(τον αντρακλα!) σε περιοπτη θεση ειδα,αλλα δεν μου λες και το γιατι?
    Μηπως γιατι..ε..οπως και να το κανουμε τα'χει τα κιλακια του?Μηπως επειδη,απλα,τον βαριεσαι?(Μου εχεις ομως στους 3 πρωτους τον Κοναν τον πετρουτσακο!) η επειδη απλα δεν το'χει ρε παιδι μου..δεν κανει..κτλ?
    Θα'θελα να ακουσω το λογο.

    deathminor88
    05.11.2007, 09:22
    Aπλά πιστεύω πως υπάρχουν οι σημαντικοί κιθαρίστες που διαμόρφωσαν την ροκ γενικότερα (με την ευρύτερη έννοια που έχει αυτή η μουσική) που έβαλαν βάσεις για τη μουσική καθ αυτή, και, εκείνοι οι κιθαρίστες που έδωσαν τεχνικά αλλά και με τις συνθέσεις τους κάτι όχι απλά καινούριο αλλά πολύ ποικίλο, εντελώς διαφορετικό απ τα άλλα.. Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι. Θα πώ ένα πολύ απλό παράδειγμα. Προσωπική άποψη: Ο Hendrix ίσως είναι ο πιό σημαντικός κιθαρίστας λόγω της φαντασίας του ΟΧΙ πανω στη μουσική καθ αυτή... Σιγά τα κομμάτια που έχει, αλλά λόγω των εφφέ, των "χρωμάτων" που χρησημοποιούσε και των καινοτομιών π χρησημοποίησε έγινε μύθος. Τώρα αν θεωρούμε κιθαρίστες όπως ο Ηendrix, ο Clapton κλπ ως την κορυφή της κιθάρας τότε είμαστε ψεύτες... Η κιθάρα ΄πλέον 35 χρόνια μετά έχει περάσει σε άλλο επίπεδο... Malmsteen, Petrucci, Vai, Johnson, V Moore, U J Roth (Που απο τότε ηταν πιο μπροστά), Gilbert, Gamballe, Macalpine, Akerfeldt, Amott, Rhoads!!!, Van Halen, M Schencker... Ολοι οι παραπάνω έχουν βγεί μπλα-μπλάδες και οι περισσότεροι λένε το κλασσικότατο: Δεν εχουν συναίσθημα... Μπορώ να πώ 10 κομμάτια απ τον καθένα που έχουν όχι απλά συναίσθημά αλλά κάτι που τα αμερικάνικα μπλούζ δν θα φτάσουν ποτέ. Αύτη είναι η άποψη μου...

    Kαι επειδή παίζει να φάω κράξιμο για όλα αυτά, απλά να προσθέσω 2 "παλιούς" ritchie Blackmore, Alex Lifeson...

    ...In sorte diaboli...

    Please visit www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 05-11-2007 13:26 ]


    Brokenchord
    05.11.2007, 14:01
    Παράθεση:

    Το μέλος kostas-5150 στις 04-11-2007 στις 16:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 02-11-2007 στις 09:57 έγραψε...

    1 Steve Vai
    2 Satriani
    3 Erick Johnson,John Petrucci
    ....
    ...
    ...
    ...
    99 Yngwie Malmsteen lol

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 02-11-2007 10:09 ]



    Εβαλες τον Yngwie(τον αντρακλα!) σε περιοπτη θεση ειδα,αλλα δεν μου λες και το γιατι?
    Μηπως γιατι..ε..οπως και να το κανουμε τα'χει τα κιλακια του?Μηπως επειδη,απλα,τον βαριεσαι?(Μου εχεις ομως στους 3 πρωτους τον Κοναν τον πετρουτσακο!) η επειδη απλα δεν το'χει ρε παιδι μου..δεν κανει..κτλ?
    Θα'θελα να ακουσω το λογο.




    Ο τρόπος με τον οποίο χρησιμοποιεί την τεχνική που τον χαρακτηρίζει τον κάνει πολύ φτωχό εκφραστικά. Είναι πάρα πολύ καλός μουσικός έχει καλές αρχικές ιδέες αλλά κατά την γνώμη μου δεν τις δουλεύει σωστά με αποτέλεσμα να καταλήγει να φλυαρεί, μπουρδου μπούδου και από ένα σημείο και μετά ναι τον βαριέμαι. Κάποια κομμάτια του όμως είναι όνειρο!!! Αλλά κάποια μόνο. Είναι κιθαρίστας που είναι και μουσικός ενώ οι τέσσερις προηγούμενοι είναι μουσικοί που παίζουν κιθάρα (Αν με πιάνεις τι θέλω να πω) Έχουν ξεφύγει από τα στενά πλαίσια του τάστου και κάνουν μουσική. Και ο Μalmsteene κάνει μουσική αλλά μουσική για κιθάρα όχι μουσική γενικότερα. Λόγο της τεχνικής του μα πάνω από όλα τις φιλοσοφίας του πάνω στη μουσική αυτοπεριορίζεται. Έχει δυνατότητες αλλά βιάζεται να παίξει γρήγορα λές και μόνο έτσι θα σε κερδήσει!!!

    Γνώμη μου
    kostas-5150
    05.11.2007, 14:06
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 05-11-2007 στις 09:22 έγραψε...

    Aπλά πιστεύω πως υπάρχουν οι σημαντικοί κιθαρίστες που διαμόρφωσαν την ροκ γενικότερα (με την ευρύτερη έννοια που έχει αυτή η μουσική) που έβαλαν βάσεις για τη μουσική καθ αυτή, και, εκείνοι οι κιθαρίστες που έδωσαν τεχνικά αλλά και με τις συνθέσεις τους κάτι όχι απλά καινούριο αλλά πολύ ποικίλο, εντελώς διαφορετικό απ τα άλλα.. Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι. Θα πώ ένα πολύ απλό παράδειγμα. Προσωπική άποψη: Ο Hendrix ίσως είναι ο πιό σημαντικός κιθαρίστας λόγω της φαντασίας του ΟΧΙ πανω στη μουσική καθ αυτή... Σιγά τα κομμάτια που έχει, αλλά λόγω των εφφέ, των "χρωμάτων" που χρησημοποιούσε και των καινοτομιών π χρησημοποίησε έγινε μύθος. Τώρα αν θεωρούμε κιθαρίστες όπως ο Ηendrix, ο Clapton κλπ ως την κορυφή της κιθάρας τότε είμαστε ψεύτες... Η κιθάρα ΄πλέον 35 χρόνια μετά έχει περάσει σε άλλο επίπεδο... Malmsteen, Petrucci, Vai, Johnson, V Moore, U J Roth (Που απο τότε ηταν πιο μπροστά), Gilbert, Gamballe, Macalpine, Akerfeldt, Amott, Rhoads!!!, Van Halen, M Schencker... Ολοι οι παραπάνω έχουν βγεί μπλα-μπλάδες και οι περισσότεροι λένε το κλασσικότατο: Δεν εχουν συναίσθημα... Μπορώ να πώ 10 κομμάτια απ τον καθένα που έχουν όχι απλά συναίσθημά αλλά κάτι που τα αμερικάνικα μπλούζ δν θα φτάσουν ποτέ. Αύτη είναι η άποψη μου...

    Mου αρεσεις γιατι εχεις αποψη,δεν συμφωνω(καθολου μαλιστα!) αλλα γουσταρω μουσικες "κοντρουλες"σε φιλικα παντα πλαισια
    Κατα την ταπεινη μου αποψη ο J.Hendrix ειναι ο κορυφαιος συνθετης,καλλιτεχνης της ροκ μουσικης.(σημ.οτι εκανε το εκανε σε 4 μολις χρονια,βασικο..)
    ...Little wing..μαζι με το Albatross του απιστευτου(θα σου εξηγησω γιατι ολοι αυτοι οι τυποι ηταν το κατι αλλο) Peter Green ειναι ισως τα ομορφοτερα 4 λεπτα "κιθαριστικης" εμπνευσης και δημιουργιας.
    Παμε στα "δικα"μας,ο Yngwie φανταζομαι ξερεις ποιον ειχε σαν ινδαλμα,ναι ναι Smooke on the waater,fire in the sky!

    Ο Vai? Λιγο απο Hendrix,Page και φυσικα Eddie Van Halen(τον εχω μεσα στους κλασσικους..οπως επισης και τους Uli Roth,M.Shenker)
    Ο Γιλβερτος? Van Halen και αγιος ο θεος και παει λεγοντας..βλεπεις αυτο που βλεπω..?Ολοι οι σημερινοι και μη,βιρτουοζοι ειχαν οχι μονο καπου να πατησουν οπως παραδεχεσαι αλλα ειχαν καποιον να μιμηθουν και να "αντιγραψουν"..
    Ο J.Beck ποιον ειχε?Τον Albert King?ΟΧΙ!Απλα πατησε σε ενα στυλ μουσικης ανεξερευτητο ακομη,αν ακουσεις Chicago blues του '50
    δεν νομιζω καν να καταλαβεις οτι αυτοι οι τυποι επαιζαν με ενισχυτη! Επισης εκεινο τον καιρο η κιθαρα σαν σολιστικο οργανο εκφρασης ηταν ακομα σε αμφισβητηση,κατι που ειναι πολυ βασικο.Οι τυποι ηταν πρωτοποροι,εσπασαν κατεστημενα(κανενας δεν δεχονταν σολο κομματια κιθαριστικου ηχου στην μπαντα τους)αληθεια ποιο κατεστημενο εσπασε ο Petrucci?(και αυτος στον Steve Morse "πατησε"..)Το γεγονος οτι το αριστερο χερι ενος κιθαριστα ειναι απλα ενα κομματι ηλιθιου κρεατος?Ακου το κομματι του Machine gun(Jimmi & the band of the gypsys)μεταξυ 7-8 λεπτου και θα καταλαβεις τι εννοω..
    Ειναι σαν τους τυπους που πατησαν πρωτοι στο φεγγαρι,πηγαν στο αγνωστο,μην ξεροντας τι τους περιμενει,τι "παιζει"εκει πανω..για σκεψου το.
    Σιγουρα σε ενα duell μεταξυ Richie Blackmore και Yngwie ο Richie θα ειχε χασει πριν καν ξεκινησει απο το το σπιτι του για την συναυλια,αλλα ξερεις κατι..θα εφευγε με το κεφαλι ψηλα ξεροντας οτι ο σουηδος βιρτουοζος αποφασισε να μαθει ηλεκτρικη οταν ακουσε το Highway star..

    Με αγαπη(παντα) Κωστας
    kostas-5150
    05.11.2007, 14:12
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 05-11-2007 στις 14:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kostas-5150 στις 04-11-2007 στις 16:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 02-11-2007 στις 09:57 έγραψε...

    1 Steve Vai
    2 Satriani
    3 Erick Johnson,John Petrucci
    ....
    ...
    ...
    ...
    99 Yngwie Malmsteen lol

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 02-11-2007 10:09 ]



    Εβαλες τον Yngwie(τον αντρακλα!) σε περιοπτη θεση ειδα,αλλα δεν μου λες και το γιατι?
    Μηπως γιατι..ε..οπως και να το κανουμε τα'χει τα κιλακια του?Μηπως επειδη,απλα,τον βαριεσαι?(Μου εχεις ομως στους 3 πρωτους τον Κοναν τον πετρουτσακο!) η επειδη απλα δεν το'χει ρε παιδι μου..δεν κανει..κτλ?
    Θα'θελα να ακουσω το λογο.




    Ο τρόπος με τον οποίο χρησιμοποιεί την τεχνική που τον χαρακτηρίζει τον κάνει πολύ φτωχό εκφραστικά. Είναι πάρα πολύ καλός μουσικός έχει καλές αρχικές ιδέες αλλά κατά την γνώμη μου δεν τις δουλεύει σωστά με αποτέλεσμα να καταλήγει να φλυαρεί, μπουρδου μπούδου και από ένα σημείο και μετά ναι τον βαριέμαι. Κάποια κομμάτια του όμως είναι όνειρο!!! Αλλά κάποια μόνο. Είναι κιθαρίστας που είναι και μουσικός ενώ οι τέσσερις προηγούμενοι είναι μουσικοί που παίζουν κιθάρα (Αν με πιάνεις τι θέλω να πω) Έχουν ξεφύγει από τα στενά πλαίσια του τάστου και κάνουν μουσική. Και ο Μalmsteene κάνει μουσική αλλά μουσική για κιθάρα όχι μουσική γενικότερα. Λόγο της τεχνικής του μα πάνω από όλα τις φιλοσοφίας του πάνω στη μουσική αυτοπεριορίζεται. Έχει δυνατότητες αλλά βιάζεται να παίξει γρήγορα λές και μόνο έτσι θα σε κερδήσει!!!

    Γνώμη μου

    Αυτο μαλιστα!Μια χαρα αποψη!
    Αν και νομιζω οτι ο Petrucci παιρνει τα πρωτια απο τον Yngwie στην μονοτονια Τον "καημενο" τον Satch που τον κατατασης?

    Αχ ρε Eddie με τα ωραια σου!! Παω για Eruption
    ..and the cradle will rock..


    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία