ελληνική μουσική
    825 online   ·  210.851 μέλη

    Εσείς Αρίων, εμείς Σταμάτη

    vouliakis
    01.11.2007, 13:04
    Η Μουσική Κιβωτός είναι ένα μπλογκ που προσπαθεί να αναδείξει "ληγμένες" μουσικές δημιουργίες που κατάργησαν ερήμην των δημιουργών και των ακροατών οι εταιρείες.
    Στο σημερινό ποστ μπορείτε να διαβάσετε για (και να κατεβάσετε δωρεάν) δυο δίσκους του Σταμάτη Μεσημέρη. Στη δημιουργία ενός από αυτούς (Το Άγριο Πλήθος) είχα βάλει κι εγώ (το 1993) το ...χεράκι μου.

    Κατεβάστε...


    marylin
    01.11.2007, 15:42

    dessypris
    01.11.2007, 20:45
    Εκεί πάει πια το πράγμα...Έξω απ τα κυκλώματα και Εταιρείες και οι καλλιτέχνες θα αμοίβονται από τις ζωντανές εμφανίσεις, αφού έχουν μοιράσει ελεύθερα την πνευματική ΤΟΥΣ ιδιοκτησία στους ακροατές και φίλους τους...
    Στο...δρόμο του Vouliakis και του Σταμάτη λοιπόν, κατεβάστε δωρεάν από το www.dessypris.com, το CD "Θα πάρω το Τρένο" (1998), σε μουσική δική μου και (υπέροχους) στίχους Σταμάτη Μεσημέρη.
    Φιλικά
    Γρηγόρης Δεσύπρης.-
    vouliakis
    01.11.2007, 22:55
    Μια μικρή διόρθωση: το link στη Μουσική Κιβωτό για το "Το Άγριο Πλήθος" οδηγεί στην "Απόδραση". Στο επόμενο ποστ, λοιπόν η συνέχεια (ή η διόρθωση)...




    vouliakis
    02.11.2007, 14:55
    Είναι πάντως εντυπωσιακή η προσπάθεια του Θανάση στη Μουσική Κιβωτό.
    'Εχει καταφέρει να μαζέψει εκεί δεκάδες σπάνιους ελληνικούς δίσκους...

    Θανάση (αν μας διαβάζεις κι από εδώ), περιμένουμε τα επόμενα post σου.




    marylin
    02.11.2007, 15:02
    Nαι και μπράβο του!
    fantasma
    02.11.2007, 16:36
    εναντια σε κουβεντες με θεμα τη πειρατεια....

    ειμαι ισως και ο μοναδικος στην Ελλαδα...(πλακα κανω)
    που εχει αγορασει το αγριο πληθος σε δισκο, κασετα, και σιντι...

    οποτε δικαιουμαι και με το παραπανω να κατεβασω τα υπολοιπα... που τα εχω σε κατι κασετες απο τοτε που ειχαν κυκλοφορησει......

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩωωωωωωωω.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    vouliakis
    02.11.2007, 17:25
    Έλα βρε φάντασμα... Και ψάχναμε να βρούμε ποιός ήταν ο αγοραστής 3 σε 1

    By the way, που λένε και στο χωριό μου, ο Θανάσης ανέβασε και τα υπόλοιπα του Σταμάτη...