ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.832 μέλη

    Τι θέλω να κάνω οταν μεγαλώσω....(ολες οι ηλικες συμμετεχουν :)

    xaris-
    02.11.2007, 23:49
    Να 'μαστε.Εδω λεμε τις πιο τρελες επιθυμιες μας ονειρα προσμονες κρυφες ελπιδες και οτι αλλο θελουμε σχετικα με τι εχουμε ονειρο να κανουμε.......για να δουμε πιος εχει το πιο ''τρελο'' ονειρο(για μας ''τρελο'', γιατι ο καθενας εχει τα δικα του ''τρελα'' ονειρα)
    tolaruba
    03.11.2007, 00:02
    Εχω πολλα!Να μενω μονιμα σε ενα μικρο νησακι,να ξερω να παιζω τελεια κιθαρα φυσαρμονικα και ουτι,να εξασκω επαγγελμα ωκεανολογου,να ειμαι εθελοντρια σε οργανωσεις για προστασια αγριων ζωων,και να εχω για παντα τους φιλους μου!
    jacamar
    03.11.2007, 00:15
    θα γυρίσω τον κόσμο πίσω απο μια κονσόλα....κάτω απο τις γέφυρες.....
    και όταν μεγαλώσω θα βάλω μυαλό.....
    Conspiratus
    03.11.2007, 00:18
    χμ...να μαθω να παιζω τελεια ηλεκτρικη κιθαρα(και κλασικη εννοειτε),παραλληλα να εξασκω το επαγγελμα του φυσικομαθηματικου και να ειμαι επιστημονας πολυαριθμων πτηχιων(χιχι) και τελος απο τα χρηματα που θα εχω να αγορασω ενα ωραιο σπιτακι σε κανενα ερημονησι ετσι ωστε να μην με ενοχλει κανεις...μονο οι φιλοι μου...αντε, και το αγορι μου(πω πω...τι φιλεσπλαχνη που ειμαι)!ζηταω πολλα???

    tago
    03.11.2007, 01:20
    Να βγω στη σύνταξη ίσως?


    xaris-
    03.11.2007, 01:26
    tago Επιασες το παλμο της Ελλαδας!!!!(ολοι πια αυτο θελουν!)
    Bgre
    03.11.2007, 08:51
    να μην μεγαλώσω!
    tago
    03.11.2007, 13:53
    Παράθεση:

    Το μέλος xaris- στις 03-11-2007 στις 01:26 έγραψε...

    tago Επιασες το παλμο της Ελλαδας!!!!(ολοι πια αυτο θελουν!)



    Έτσι είναι Χάρη μου, αλλά εγώ βρίσκομε και σε μια ηλικία πια που δικαιούμαι, νομίζω, να το σκέφτομαι!!!
    fantasma
    03.11.2007, 14:03
    απλα να ζήσω...
    Stroumfita456
    03.11.2007, 14:13
    Θέλω...θελω....θελω....θέλω τόσα πολλα να κάνω...!!!θελω να εχω δικο μου σπιτι(σπιτι=βιλα με πισινα),το δικο μ πανακριβο αμάξι,μια καλή δουλεια ωστε να μπορω να εχω χρηματα..........να ξερω τα παντα σε οτι εχει σχεση με τεχνολογια και να εχω παντα δίπλα μου αυτους που με αγαπανε πραγματικα.....
    GeorgeSadoor
    03.11.2007, 14:56
    Αφού πάρω το πτυχίο μου αφού πάρω την πιστοποίηση και κάνω την πρακτική μου και αφού τελειώσω τον στρατό,να κάτσω να δουλέψω έναν χρόνο και να μετακομίσω στο μέρος όπου ήθελα πάντα να μείνω από μικρός στο Ωρωπό.Να κάνω μπάντα επίσης και ίσως να ιδρύσω ένα κόμμα κάποτε στο μακρύ μέλλον!
    Liza32
    04.11.2007, 11:02
    Θα ήθελα να είμαι οικονομικά ευκατάστατη, ώστε να μην έχω πλέον χρέη, να δουλεύω στη δουλειά που πάντα ήθελα, και ας είναι ευθύνης, να μπορέσω να κάνω επιτέλους την εγχείρηση λέιζερ για τα μάτια μου, ώστε να βλέπω άψογα και από τα δυο, να υιοθετήσω δυο παιδάκια και να τους δώσω τα ονόματα των γονιών μου, να κάνω το ταξίδι που πάντα ήθελα στο εξωτερικό, και γιατί όχι; (αυτό είναι κάτι άπιαστο), να γίνω πρόεδρος κάποιου ιδρύματος για τα παιδάκια με ειδικές ανάγκες! Αν ήταν στο χέρι μου, θα άλλαζα πολλά όσον αφορά την ζωή αυτών των παιδιών. Γιατί δυστυχώς, όχι μόνο τα παιδιά, αλλά και τους ενήλικες, τους αντιμετωπίζουν κοροϊδευτικά, και άδικα και εκμεταλλεύονται το πρόβλημα τους σαν να μην υπάρχει! Επίσης, θα ήθελα να τελειώσω τις σπουδές μου στο αρμόνιο και να μάθω και πιάνο. Η ζωή υπήρξε πολύ άδικη απέναντι μου, όμως, πιστεύω στο Θεό, ότι μια μέρα θα πραγματοποιηθούν τα όνειρά μου, και φυσικά, δεν το βάζω κάτω. Αυτό να κάνετε και σεις. Αισιοδοξία πάνω από όλα!
    innuendo
    04.11.2007, 11:57
    Η εικόνα που θα με έκανε ευτυχισμένη θα ήταν ένα τεράστιο βιβλιοπωλείο διακοσμημένο με τρόπο προσωπικό, σε μια μικρή πόλη..
    ¨Ενα σπίτι με κήπο γεμάτο δέντρα και λουλούδια...
    Μια οικογένεια...
    Και πάνω απ όλα να είμαι καλά εγώ και οι άνθρωποι που αγαπώ και να μοιραζόμαστε ωραίες αλλά και άσχημες , όποτε έρχονται, στιγμές...
    xaris-
    04.11.2007, 13:33
    Καλα τα λετε παιδια!!!
    JaNick
    04.11.2007, 14:30
    Λοιπόν εγώ θέλω να γίνω τραγουδοποιός... Θέλω να καλύψω το χάσμα που άφησε ο Σαββόπουλος οταν σταμάτησε να γράφει....
    Βασικά για πιο βατά πράγματα, ας περάσω εγώ στο πολυτεχνείο και βλέπουμε...
    Angelofdeath1990
    04.11.2007, 14:30
    egw 8a 8ela na hmouna me ena Vanaki kai me to sugrothma na gurname olo ton kosmo gia periodies....den 8elw oute lefta oute tipota....aplws na eimai auto pou 8elw.....I wanna be a rock'n'roll singer...I wanna be a rock'n'roll star....
    SOPHIA-MX-4EVER
    04.11.2007, 15:02
    όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω... Δολοφόνος!
    pol-gt
    04.11.2007, 15:26
    Εγώ την πρώτη φορά που είχα σκεφτεί τι θέλω να γίνω, αν θυμάμαι καλά είμουν γύρω στα 5 με 7, ήταν πρωθυπουργός. Λιγάκι έπειτα, Ωνάσης. Στη συνέχεια, με το πέρασμα του καιρού, αστροναύτης, κι αργότερα αστυνομικός. Τελικά έγινα, και δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να τα καταφέρω, ανειδίκευτος εργάτης, μάλιστα άνεργος.
    punkster
    04.11.2007, 20:59
    -Θελω να ταξιδεψω στις πιο ακυρες και απομακρες χωρες
    -Θελω να γυρισω την Ευρωπη πανω σε ενα ποδηλατο, αλλα οχι να δω τα αξιοθεατα που βλεπουν ολοι. Θελω να δω πιο ομορφα και πιο σημαντικα πραγματα. Θελω να δω την φυση, να κοιμαμαι σε σκηνη και οχι σε καποιο πολυτελες ξενοδοχειο, να μιλησω στους ανθρωπους και οχι να ακουω καποιον ξεναγο να μου μιλαει, να νιωσω πως ειναι να ζεις στην καθε χωρα, να γινω ενα κομματι της.
    -Θελω ενα μικρο ξυλινο σπιτακι πανω σε καποιο βουνο βουτηγμενο στα δεντρα και στα αγρια φυτα, ή ενα επισης μικρο σπιτακι σε καποιο νησι με καταγαλανα νερα και βραχωδεις, αγριες παραλιες
    -Θελω να κανω σερφινγκ, καταδυση και bungee jumping

    Αλλα περισσοτερο απο καθε τι αλλο θελω να κανω hang gliding!
    Axxxx.............................

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 04-11-2007 21:09 ]


    Stroumfita456
    04.11.2007, 22:32
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 04-11-2007 στις 15:02 έγραψε...

    όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω... Δολοφόνος!


    Δολοφονος ε?δεν το ειχα σκεφτει.....!!!
    τεσπα,επισης θα ηθελα να ειχα ενα κλαμπακι ολοδικο μ!!!!!!