ελληνική μουσική
    823 online   ·  210.850 μέλη
    seras
    05.11.2007, 10:52
    Μια συναυλία επιτέλους!!Helloween και Gamma Ray έρχονται στην χώρα μας.Εγώ θα είμαι εκεί.Παρασκευή 23 Νοεμβρίου στο Principal club theater έρχονται στην Θεσσαλονίκη μας και οι πόρτες ανοίγουν κατα τις 18:30 σύμφωνα βέβαια με το εισιτήριο το οποίο πλήρωσα 40 ευρώ.Κανονικά πρέπει να πω ότι μου έπιασαν τα οπισθία αν σκεφτούμε πόσο πιο φθηνά είναι σε άλλες χώρες στην ευρώπη, αλλα σκέφτομαι πως αν ερχόντουσαν ξεχωριστά θα δίναμε 25-30 ευρώ για την κάθε μια, οπότε περίπου 50-60 σύνολο.Δεν θα περνάνε οι μέρες μέχρι τότε αλλα ελπίζω να με αποζημιώσουν...
    Υ.Γ.Αν αυτό το θέμα έχει έστω και 10 απαντήσεις θα είναι άθλος..πόσοι να ακούνε Helloween σε αυτό τo site??
    metalman
    05.11.2007, 12:14
    Ερχονται και θα δουμε τον θρυλικο ΧΑΝΣΕΝ να τα σπαει και να τζαμαρει διπλα στιν παλια του μπαντα τους HELLOWEEN αλλα οχι μονο ΤΟΥ αλλα με τους GAMMA RAY!!!!!!!!!!! GODS OF Metal BOTH OF THEM!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΘΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΣΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!RESPECT ΣΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΤΗΣ POWER Metal!!!!!!!24 NOEMBPH ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.
    ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ BROTHERS OF Metal!!!!

    opios viazetai proftainei

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Metalman στις 05-11-2007 12:17 ]


    Efklidis
    05.11.2007, 22:19
    Έρχονται οι HELLOWEEN επάνω και δεν έρχονται πρώτα δω κάτω στην Αθήνα Ελπίζω να ξαναέρθουν και σε κανα 1 2 χρόνια πο θα με σε θέση να τους ΔΩ
    seras
    06.11.2007, 11:15
    Γιατί ρε efklidi ποιό είναι το προβλημα σου με τους "επάνω"??Λίγα λόγια φίλε..εμείς δεν προσβάλουμε τους κάτω..
    Efklidis
    06.11.2007, 14:06
    Seras δεν το είπα κακοπροαίρετα απλά συνήθως πάει Αθήνα και μετά Θεσσαλονίκη και παραξενέφτικα. Εγώ προσωπικά δεν έχω καθόλου problems με την Θεσσαλονίκη ισα ισα π έχω πάει εκει πολλές φορες και μ αρέσει πάντααααααααα εκεί μαλίστα θέλω να σπουδάσω απλά δεν ξέρω γτ το πήρες στραβα
    sea_like_eyes
    06.11.2007, 14:11
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 06-11-2007 στις 11:15 έγραψε...

    Γιατί ρε efklidi ποιό είναι το προβλημα σου με τους "επάνω"??Λίγα λόγια φίλε..εμείς δεν προσβάλουμε τους κάτω..



    χαλαρααααααα . . . επανω κατω οριζοντια και καθετα!Ολοι θα ακουσουμε-δουμε τους θρυλους!Η θεσ/νικη ωστόσο τα τελευταια χρονια κερδιζει ολο και περισσοτερα groups,προσφατα...london after midnight,Dokken κτλ..κτλ..χαλαρα λοιπον!Ειναι θεμα διοργανωτών . . . εμενα προσωπικά με νοιάζει να περάσει κάποιο group απο την Ελλαδα…γενικότερα…και μετα αμα κατσει να το δω…ακομα καλυτερα!
    seras
    06.11.2007, 14:32
    Οκ..λύθηκε η μικρή παρεξήγηση..
    Efklidis
    06.11.2007, 14:48
    Πάντως θα τα σπασουν οι Helloween
    seras
    07.11.2007, 15:58
    Και εδώ το ticket..



    επισυναπτόμενα: a.JPG 
    seras
    25.11.2007, 00:52
    Η συναυλία ήταν φανταστική!!Αν και άργησαν να ανοίξουν τις πύλες κατα μια ώρα δεν χαλάστηκα και πολυ!!Οι gamma ray δεν έπαιξαν ουτε μια ώρα αλλα έπαιξαν πολύ δυνατά!!Εγώ ήμουν σχετικά μπροστά στους Gamma Ray και προς το τέλος πήγα λίγο πίσω σε "κύκλο".Είχαν ένα πανό πίσω οι gamma ray και έπαιξαν με δικά τους drums.Ξεσήκωσαν αρκετά τον κόσμο.Μετά βγήκαν οι Helloween και έγινε ο χαμος.Εκτός οτι ο ήχος ήταν πολύ καλός έπαιξαν τέλεια.Επαιξαν περίπου 2 ώρες...είδαμε περίπου 6 λεπτά σόλο στα Drums απο power drummer..Είχαν και αυτοί ενα μεγάλο πανό απο το τελευταίο τους album.Είχαν πολύ ενέργεια και έδειχναν οτι δεν το έκαναν σαν αγγαρεία.Ο τραγουδιστής αλλαξε εμφάνιση σε κάποια φάση και ντύθηκε σαν μάγος..Το playlist ήταν καλό!Στο τέλος βγήκαν πάνω στη σκηνή και έπαιξαν μαζί με τους Gamma Ray το τραγούδι I want out!!Πραγματικά άξιζε τον κόπο..
    Εχω βγάλαι πολλές φωτό αλλα ακόμα δεν μπορώ να τις περάσω στο pc.Μόλις τις περάσω θα βάλω μερικές εδώ..
    sea_like_eyes
    25.11.2007, 01:07
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 07-11-2007 στις 15:58 έγραψε...

    Και εδώ το ticket..






    εχει να γινει παντως...Sold out χαλαρουιτααααααααααα
    seras
    28.11.2007, 16:58
    Φωτογραφίες που έβγαλα με το κινητό μου στο live















    επισυναπτόμενα: 3.JPG 1.JPG 4.JPG 5.JPG 2.JPG 
    seras
    28.11.2007, 17:02
    Και άλλες φωτογραφίες που έβγαλα με το κινητό..καλές δεν είναι?












    επισυναπτόμενα: 6.JPG 8.JPG 9.JPG 7.JPG 
    seras
    02.12.2007, 16:06
    Και εδώ τα κομμάτια που έπαιξαν..

    Gamma Ray:Welcome / Heaven Can Wait / New World Order / Land Of The Free / Fight / Real World / Rebellion In Dreamland / Heavy Metal Universe / Silence / Ride The Sky / Somewhere Out In Space / Send Me A Sign

    Helloween:Halloween / Sole Survivor / March Of Time / As Long As I Fall / Eagle Fly Free / A Tale That Wasn’t Right / Paint A New World / Drum solo /King For A 1000 Years / We Burn / The Bells Of The Seven Hells / Dr. Stein
    Encore:
    Medley: I Can / Where The Rain Grows / Power / Perfect Gentleman / If I Could Fly / Steel Tormentor / Keeper Of The Seven Keys

    Helloween & Gamma Ray:Future World / I Want Out
    sea_like_eyes
    02.12.2007, 19:05

    Lusifer
    07.12.2007, 12:24
    ετσι ρε τρελο χωσιμο
    Efklidis
    07.12.2007, 23:21
    Seras σε ευχαριστούμε που μας έδωσες φωτος playlist και γενικα γ αυτό το ρεπορταζ σου που μαλιστα οι φωτος ειναι παρα πολυ καλες. Τι θα γινεεεε psssss μόνο απο τισ φωτο φαινετε....( π λεει ο λόγος:D)
    seras
    08.12.2007, 12:06
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 07-12-2007 στις 23:21 έγραψε...

    Seras σε ευχαριστούμε που μας έδωσες φωτος playlist και γενικα γ αυτό το ρεπορταζ σου που μαλιστα οι φωτος ειναι παρα πολυ καλες. Τι θα γινεεεε psssss μόνο απο τισ φωτο φαινετε....( π λεει ο λόγος:D)



    Thanks ef!!Βασικά όπως είπες πήγα να κάνω κάτι σαν ρεπορτάζ επειδή έχω ένα μικρό κόλλημα με κάτι τέτοια..Δεν ξέρω αν τα κατάφερα αλλα έκανα ότι καλύτερο μπορούσα!!
    despina-kurt-angel
    12.12.2007, 15:26
    οντως, παρα πολυ καλο!!! και οι φωτογραφιεσ...υπεροχες!!!!!!!1 συγχαριτιρια seras!!!!
    seras
    13.12.2007, 15:35
    Εβγαλα 51 φωτογραφίες για την ακρίβεια!!Πολλές έμοιζαν γιατί πατούσα στα γρήγορα να ξαναβγάλει και πολλές είναι και θολές...αυτές είναι η καλύτερες..Πάντα βγάζω φωτογραφίες στα live..Το σάββατο στους rotting πόσο εύκολο θα είναι να βγάλω δεν ξέρω..!!