ελληνική μουσική
    797 online   ·  210.833 μέλη

    Έχει να προτείνει κανείς καμία Χριστουγεννιάτικη Συλλογή?

    deathminor88
    05.11.2007, 13:33
    Είναι λίγο νωρίς ακόμα αλλά έχει να προτίνει κανέις καμία Χριστιυγεννιάτικη Συλλογή...? Δεν χρειάζεται να είναι παλιά κομμάτια, αλλά και πιο σύγχρονα, διασκευές κλπ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 05-11-2007 22:09 ]


    CROSS
    05.11.2007, 20:17
    Μια πολύ καλή συλλογή είναι το ''Christmas in Vienna V''με κλασσικά κυρίως χριστουγεννιάτικα αλλά και πιο σύγχρονα.(Sarah Brightman-Placido Domingo-Helmut Lotti-Ricardo Coccianti).
    Επίσης το ''Christmas Chants''των Gregorian.
    stella17
    05.11.2007, 22:16
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΖΕΙ Η JAZZ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΤΟ 2005 ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΕΝΑ CD ΜΕ ΤΗΝ DIANNA KRALL KAI THN CLAYTON/HAMILTON JAZZ ORCHESTRA ME ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΟΠΩΣ ΙΝ JINGLE BELLS, SANTA CLAUSS IS COMING TO TOWN, LET IT SNOW Κ.Α. ΣΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ......!!!
    Tren
    06.11.2007, 08:59
    Καλημερα,εγω εχω να προτεινω το "As Time Goes By"album του Bryan Ferry.

    Δεν εχει χριστουγενιατικα τραγουδια αλλα ταιριαζει απολυτα με την ατμοσφαιρα των γιορτων και ακουγεται πολυ ευχαριστα χωρις να κουραζει το αυτι με συνεχομενα
    Ηο Ηο Ηο και καμπανακια

    Προκειται για διασκευες σε πολυ γνωστα και αγαπημενα τραγουδια εποχης 1930 οπως As Time Goes By,The Way You Look Tonight, , Easy Living, I'm In The Mood For Love, Where Or When, When Somebody Thinks You're Wonderful, Sweet And Lovely, ...



    Πολυ αγαπημενο


    kalouka
    06.11.2007, 09:43
    ανάλογα με το τι τραβάει η όρεξή σου να ακούσεις θα σου πρότεινα:
    a very special christmas vol 1-2-3 εκεί θα βρεις ότι θέλεις από διασκευές και τα λεφτά σου πάνε σε καλό σκοπό
    Merry Axemas: A Guitar Christmas rock διασκευές εξαιρετικη συλλογή
    disney christmas αν θες να ακούσεις τα τραγούδια από τον Ντόναλτ,Μίκυ,Γκούφη
    Christmas Time Again lynyrd skynyrd το όνομα σε στέλνει σε νότια μονοπάτια
    σε κάτι πιο κλασσικό θα σου πρότεινα
    Three Tenors Christmas τα λόγια περιτά
    Chieftains Bells Of Dublin είναι το αγαπημένο μου ατμοσφαιρική χριστουγεννιάτικη ιρλανδέζικη ατμόσφαιρα
    και οποιαδήποτε συλλογή δεις με τραγούδια Σινάτρα,Κρόσμπυ,Μαρτιν,Νατ Κινγκ Κόουλ είναι παλιά και κλασικά
    καλή ακρόαση

    deathminor88
    06.11.2007, 17:03
    Σας ευχαριστώ όλους πολύ!