ελληνική μουσική
    614 online   ·  210.851 μέλη

    Παπακωνσταντίνου - Θηβαίος μαζί! Χειμώνας 2007

    Aparat
    06.11.2007, 14:55
    Μια πολύ ενδιαφέρουσα συνεργασία για φέτος το Χειμώνα, αλλά μόνο (?) για την επαρχία.
    Βασίλης Παπακωνσταντίνου - Χρήστος Θηβαίος

    Περιοδεύουν μαζί σε επιλεγμενες πόλεις της Ελλάδας με αποσκευές τις φωνές και τα τραγούδια τους.

    Πρώτη στάση η Λάρισα:
    Τρίτη 13 & Τετάρτη 14 Νοεμβρίου
    Στο Μύλο, έναρξη 22.30.

    Σύντομα θα ανακοινωθούν νέες ημερομηνίες και πόλεις

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aparat στις 06-11-2007 15:02 ]


    mary
    06.11.2007, 19:59
    Πολύ ενδιαφέρον αλλα μόνο στη Λάρισα? Η υπολοιπη επαρχία γιατί οχι??? Στη Πατρα δε θα ρθουν, δε ξέρουμε κάτι???
    esta
    06.11.2007, 21:38
    "Σύντομα θα ανακοινωθούν νέες ημερομηνίες και πόλεις "-->Aς ελπίσουμε η πόλη μας να είναι μέσα σε αυτές αγαπητή Mary!Προς το παρόν περιμένουμε τον Χρήστο (Θηβαίο) 1 Δεκεμβρίου στο συνεδριακό κέντρο!!!
    Raindrop
    08.11.2007, 22:40
    Πολύ όμορφα....
    Ο Χρήστος μάς τιμάει συχνά..
    Aparat
    09.11.2007, 13:26
    20 & 21 Νοέμβρη στο Ηράκλειο.
    Μάλλον στο "Μπακαρά".


    Peace18
    10.11.2007, 01:24
    Ξέρουμε πότε έρχονται Σαλόνικα???
    Raindrop
    10.11.2007, 01:34
    Σε μια συναυλία για τους πυροπαθείς,16 Νοεμβρίου
    στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης.. Για τον Θηβαίο..μαζί με Παπ/νου δεν γνωριζω..


    Ποιος καίγεται απόψε...και μύρισε η πόλη αγάπη....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Raindrop στις 10-11-2007 01:36 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Raindrop στις 10-11-2007 01:37 ]


    Aparat
    21.11.2007, 12:23
    Νέα για Θεσσαλονίκη:
    3, 4 και
    10, 11 Δεκέμβρη
    στο Μύλο, Θεσσαλονίκη



    steinway
    21.11.2007, 14:20
    Ακούστε λοιπόν,

    χθες ξεκίνησα με τις καλύτερες διαθέσεις για τη συναυλία εδώ στο Ηράκλειο, ν' ακούσω το Θηβαίο και τον Παπακων/νου. Το μόνο που θα σχολιάσω για τη συναυλία, είναι πως ο πιανίστας ήταν απίστευτος και ο Χρήστος όπως πάντα συγκινητικός!!
    Μέτα το τέλος της βραδιάς, πήγαμε πίσω απ' τη σκηνή και τα φώτα, έτσι για ένα ευχαριστώ..!
    Κάποια στιγμή, μια κοπέλα απ την παρέα πήγε να βγάλει μια φωτογραφία δίπλα στο Βασίλη (αξιοθέατο βλέπεται). Μόλις την είδε ο κ. Παπακων/νου την κοίταξε μ' ένα αισχρό βλέμμα και γυρνά και συνομιλεί μ' ένα τύπο-με πορτοκαλί πουκάμισο-:

    κ. Παπ: "Ρε μ.... αυτή είναι καλή, πολύ καλή!! Πες της για μετά..."

    Πορτοκαλοπουκαμισας: "Λοιπον, κοπέλα μου μετά είσαι ευπρόσδεκτη στο μπαράκι τάδε, που είναι δίπλα στο ξενοδοχείο τάδε. Όλες να 'ρθειτε"

    Εγώ λοιπόν όλο απορία, ρωτάω τον πορτοκαλά: "τι επαγγέλεστε", και απαντά :
    "Μανατζερ του Βασίλη". Και τον διορθώνω πως κάπως αλλιώς θα έπρεπε να λεγόσασταν. Μάνατζερ/ντ..... και δε συμμαζεύεται.
    Και δε φτάνει αυτό, ο κ. Βασίλης εκνευρίστηκε που του κάναμε χαλάστρα στα σχέδιά του.

    Ύστερα απο αυτό το εξουθενωτικό περιστατικό σκεφτόμουν πολύ σοβαρά για μια καταγγελία, αλλά τον λυπήθηκα. Τον λυπήθηκα,που είναι ακόμα και σήμερα πρότυπο στις νέες γεννεές.
    Το στομάχι μου ακόμη να ηρεμήσει. Θέλω να βγάλω τη σιχαμάρα απο μέσα μου, γιατί φοβάμαι. Στ' αλήθεια φοβάμαι παιδιά. Μα τόσο απροκάλυπτα να δείχνει τι αισχρός που είναι; Και μετά σου φταίει ο νεκροθάφτης κύριε φασίστα, που νομίζεις πως είσαι στο απυρόβλητο.

    Πικρή γεύση μου άφησε λοιπόν η χθεσινή βραδιά και ήθελα να σας την κεράσω, να τη μοιραστώ έστω κι έτσι, μπας και καταφέρω να συνέλθω. Ανάκατα όλα μέσα μου ακόμα.
    Σιχαμερές μπουρδολογίες είστε στις μέρες μας...
    gelarios
    23.11.2007, 00:26
    πηγαινω σε μπαρακια που παει ο Βασιλης απο το 2004.....τετοια περιστατικα με κοπελες δεν εχω δει ποτε...ισα ισα..εχω δει πολλες φορες να αποφευγει πολυ ομορφες κοπελες...οι οποιες ηταν επιμονες να φυγουν απτο μαγαζι, μαζι!
    το αν ηθελε , να ρθει η κοπελα στο μπαρ.....δε σημαινει κατι...μπορει να υπαρχουν χιλιοι δυο ,διαφορετικοι λογοι!
    και τελος παντων...υπαρχουν και αλλα που δε μπορω να τα πω εδω μεσα...τα οποια θα μπορουσαν να εξηγησουν αυτο το περιστατικο!
    το να βγαζεις το μισος σου για εναν καλλιτεχνη με αυτον τον τροπο...δεν ειναι σωστο!
    αν υπαρχει αρνητικη προκαταλειψη...φυσικα και θα το εξηγησεις ετσι!
    αλλα τετοια πραγματα δε τα γραφουμε εδω μεσα....δηλαδη τι καταγγελια θα κανεις?
    θα πεις οτι ειπε σε μια κοπελα να ρθει μαζι του...στο μπαρ?
    χουντα εχουμε?
    nikoskalp
    24.11.2007, 16:57
    Ki ef oson se pnigei to dikio sou giati den to kaneis;
    (Ego ton xero to manager tou vasili ki exo kai piges pou mporoun na
    diavevaiosoun oti ola auta einai psemata).
    Alla tha sou po giati den to 'kanes... giati den egine.
    An pragmatika ginotan de tha s' enoiaze i piso tou poreia,
    tha se ponage toso vathia pou tha xexnages ta panta.
    de tha to kane auto pote o Vasilis mprosta se olo ton kosmo.
    Kai de tha pernane prefa
    Istorioules sinexeia arnitikes gia vasili, aman re paidia...
    min ton akoute telos panton kai min asxoleiste mazi tou opoios de goustarei.

    Auta ta oliga...
    kai min prospatheite na spasete tous xontrous kadenes pou mas denei me to vasili,
    me tis pseutikes istories sas...