ελληνική μουσική
    523 online   ·  210.844 μέλη

    Τερζής ή Σφακιανάκης ή και οι δυο?

    JaNick
    12.11.2007, 15:25
    Παράθεση:

    Το μέλος pokopik στις 11-11-2007 στις 19:10 έγραψε...

    Μεγαλο κριμα να συγκρινουμε αυτους τους δυο ,περνωντας την εντυπωση οτι ειναι οι πιο σημαντικες προσωπικοτητες του σημερινου λαικου τραγουδιου( καποιοι το εγραψαν ..)
    Θα επρεπε να μην αγνοουμε και να αδικουμε αλλους σημερινους λαικους τραγουδιστες (και πιο νεους,μαλιστα) που υπηρετουν το λαικο τραγουδι πιο σεμνα και με πολυ καλυτερα ρεπερτορια και γι'αυτο τους εχουνε κι αποκλεισμενους τα πιο πολλα ΜΜΕ!
    Χαρακτηριστηκα και προχειρα αναφερω ....Μπασης,Ανδρεατος,Μακεδονας,Κοτσιρας,Ανδρουλακης,Καρακοτας ....

    ΥΓ Οι στενομυαλοι ειναι αυτοι που περιοριζονται στο να προσκυνουν οτι τους προσφερει η ψοφια και κατευθυνομενη Τιβι και γενικοτερα βιομηχανια τραγουδιου!....



    ...Καραφώτης, Πετρέλης, Νίνο (μη χέσω), Χριστοφόρου, Τσαλίκης, Πλούταρχος (οι "βαρβάτοι") κλπ., κλπ. Ε? Τι λές για αυτόυς ωραία δεν υπρετούν το λαϊκό τραγούδι και αυτοί??






    pokopik
    20.11.2007, 20:37
    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 12-11-2007 στις 15:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pokopik στις 11-11-2007 στις 19:10 έγραψε...

    Μεγαλο κριμα να συγκρινουμε αυτους τους δυο ,περνωντας την εντυπωση οτι ειναι οι πιο σημαντικες προσωπικοτητες του σημερινου λαικου τραγουδιου( καποιοι το εγραψαν ..)
    Θα επρεπε να μην αγνοουμε και να αδικουμε αλλους σημερινους λαικους τραγουδιστες (και πιο νεους,μαλιστα) που υπηρετουν το λαικο τραγουδι πιο σεμνα και με πολυ καλυτερα ρεπερτορια και γι'αυτο τους εχουνε κι αποκλεισμενους τα πιο πολλα ΜΜΕ!
    Χαρακτηριστηκα και προχειρα αναφερω ....Μπασης,Ανδρεατος,Μακεδονας,Κοτσιρας,Ανδρουλακης,Καρακοτας ....

    ΥΓ Οι στενομυαλοι ειναι αυτοι που περιοριζονται στο να προσκυνουν οτι τους προσφερει η ψοφια και κατευθυνομενη Τιβι και γενικοτερα βιομηχανια τραγουδιου!....



    ...Καραφώτης, Πετρέλης, Νίνο (μη χέσω), Χριστοφόρου, Τσαλίκης, Πλούταρχος (οι "βαρβάτοι") κλπ., κλπ. Ε? Τι λές για αυτόυς ωραία δεν υπρετούν το λαϊκό τραγούδι και αυτοί??








    Zήτω οι "αξίες" στο συμερινο τραγουδι!!!..οπως ελεγε και το ασμα"Στην Ελλας του 2000" γιναν ολοι βασιλιαδες!"
    --Elena--
    21.11.2007, 14:18
    Εννοείται Τερζής..!!!!!Με αντιπροσωπεύουν περισσότερο τα τραγούδια του!!!!Αν και ο Σφακιανάκης έχει ωραία..πα΄ρολα αυτά..ο Τερζής είναι ένας!!!!
    despinakontogianni
    22.11.2007, 17:33
    Παράθεση:

    Το μέλος --Elena-- στις 21-11-2007 στις 14:18 έγραψε...

    Εννοείται Τερζής..!!!!!Με αντιπροσωπεύουν περισσότερο τα τραγούδια του!!!!Αν και ο Σφακιανάκης έχει ωραία..πα΄ρολα αυτά..ο Τερζής είναι ένας!!!!



    Πέστα για εμένα! Θέλει κι ερώτημα; Πασχάλης Τερζής και δεν το διαπραγματέύομαι!
    --Elena--
    22.11.2007, 17:41
    Έχει τέλεια κομμάτια..."Θυμήσου"...."Έχω μια αγάπη"..."Φεύγοντας"...και άλλα πολλά πολλά πολλά πολλά.....
    aggeliki
    23.11.2007, 00:44
    Τερζής.-
    -Panther-3-
    23.11.2007, 20:31
    Αν και δεν ακούω αυτή τη μουσική....Σφακιανάκης.
    Για δύο λόγους:1) Τον προτιμώ από τον Τερζή
    2)Από αντίδραση στην αδερφή μου!(Τ' ακούς Δέσποινα?)
    despinakontogianni
    23.11.2007, 21:48
    Το μάτι να σου βγει, σαχλέ! Εμένα μ' αρέσει ο Τερζής και δεν το διαπραγματεύομαι άλλο! Δε θα καταλάβεις ποτέ την αξία της φωνής του...
    Bgre
    25.11.2007, 13:15
    hmmmmm...duskoli apofasi..to kako i to xeirotero , tin katastrofi i tin eksaleipsi? o enas einai xeiroteros apo ton allon
    Socrates-Pantelis
    25.11.2007, 21:00
    Ο Πασχάλης ο άρχοντας να μείνει να μας ευφραίνει...το αλλο το παιδάκι με τη φαβορίτα την τσίχλα και την επί παντός επιστητού βλαχομπαρόκ άποψη να πάει σπίτι του να μασήσει ταραμά...
    Ειμαι κακός...αχ σας παρακαλώ μην το διαγράψετε...ας μην τους κάνουμε όλους θεούς..
    notikos
    04.09.2009, 11:28

    Αν έχεις πρόβλημα με τον Σφακιανάκη απλά μην τον ακούς. Και ο Τερζής και ο Σφακιανάκης έχουν βγάλει διαχρονικά τραγούδια. Εμένα πάντως με αρέσει περισσότερο ο Σφακιανάκης από τον Τερζή.


    mi3s
    04.09.2009, 13:45

    Eγώ προτιμώ Τερζή αλλά και ο Σφακιανάκης έχει πολύ ωραία τραγούδια.