ελληνική μουσική
    1139 online   ·  210.851 μέλη
    jacamar
    01.12.2007, 11:18
    που θα είναι η Jac στις 8/12????????
    Μα φυσικά στο Gagarin......και φυσικά μπροστά μπροστά.......και φυσικά με βάψιμο νυχτερίδα....
    BlackSpeech
    03.12.2007, 23:07
    Καλύτεροι δίσκοι:

    Thy Mighty Contract

    Non Serviam

    Triarchy Of The Lost Lovers



    sea_like_eyes
    03.12.2007, 23:25
    Παράθεση:

    Το μέλος BlackSpeech στις 03-12-2007 στις 23:07 έγραψε...

    Καλύτεροι δίσκοι:

    Thy Mighty Contract

    Non Serviam

    Triarchy Of The Lost Lovers






    . . . σωστοςςςςςςςςςς . . .
    jacamar
    09.12.2007, 15:40
    yeah! ηταν υπέροχα χθές....οι τύποι απίστευτοι! Το gagarin ήταν φίσκα στους μεταλκάφρους τέλειααααα!!
    sea_like_eyes
    09.12.2007, 18:29
    για οσους-οσες ειναι απο Θεσσαλονίκη . . . ας μαζευτούμε παρεα και σκαμε μυτη ολοι μαζι στην συναυλία . . . ας γινει λοιπόν μια λίστα με Nicknames !

    -archangelofdeath
    -sea_like_serpent

    ViPeR
    09.12.2007, 18:35
    Πολύ καλό συγκρότημα με άποψη και δυνατές συνθέσεις... Καλύτερος δίσκος τους για εμένα το Triarchy of the Lost Lovers και αγαπημένο μου κομμάτι το Snowing Still...
    seras
    10.12.2007, 18:33
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 09-12-2007 στις 18:29 έγραψε...

    για οσους-οσες ειναι απο Θεσσαλονίκη . . . ας μαζευτούμε παρεα και σκαμε μυτη ολοι μαζι στην συναυλία . . . ας γινει λοιπόν μια λίστα με Nicknames !

    -archangelofdeath
    -sea_like_serpent




    Εγώ θα έρθω στη συναυλία αλλά θα είμαι με παρέα οπότε για συνάντηση δύσκολα..όμως μπορούμε να τα πούμε έξω απο την Υδρόγειο..
    seras
    14.12.2007, 15:25
    Πλησιάζει....άντε να περάσουν οι ώρες..
    seras
    15.12.2007, 12:30
    Η Αντίστροφη μέτρηση άρχισε...
    sea_like_eyes
    15.12.2007, 13:05
    HolocaustoOoOooOoOoOoOoOoO . . .

    Oh south spirit
    Remove the sea wind
    Recall the first flame
    Awake the beast under the snow
    In three shades
    The sign of evil existence
    Engraved in rain
    Above the circle where tyrants dwell

    Summon Glohithia
    Appear in the snake shape
    Bring down upon me
    For last time all forest's (secrets)

    The sign of evil existence
    In the four points of horizon
    The secrets buried under smoky land
    It'll take ages and ages come back
    The wind is here now
    The see is divided
    The flame reburn inside me
    The beast return in the snowy land

    Summon Glohithia
    Appear in the snake shape
    Bring down upon me
    For last time all forest's (secrets)
    tina15
    15.12.2007, 14:00
    Παιδιά τι να σας πω;;;;;Δεν έχω λόγια!!!Πήγα χτες και τους είδα,μιλάμε ήταν θεοί,τα δώσανε όλα!!Το nemesis πολύ κομματάρα..Βέβαια σήμερα αντιμετωπίζω κάτι τεχνικά προβλήματα με τη φωνή,δε νιώθω τα πόδια μου αλλά...Χαλάλι!!!!

    NEMESIS
    NEMESIS COME BORN
    COME BORN DARKNESS CHILDE
    NEMESIS
    NEMESIS LAST BUST LAST
    BUST THE HOLY RITE
    Is this the land where sun brightly shines
    is this the existence of a heaven's sign
    Is this the locus the hallowed focus
    where grace love and harmony combine
    Is this the stead where reigns the light
    is this where hate bids
    Hear those souls' cries do they beg do they smile
    do they follow the endless long line
    NEMESIS FOR THE ANXIOUS HEAVY
    SPIRIT

    Lay down their souls with holy fears
    and waters the ground with dismal tears
    Soldiers of grief prepare we are near
    fight the pash with shields but without spears
    Hold by the whispers that summer breeze bears
    and reign the land where all the woes bear
    Hear those souls' cries do they beg do they smile
    do they follow the endless long line
    NEMESIS FOR THE GENERATION FREE
    seras
    15.12.2007, 14:12
    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 15-12-2007 στις 14:00 έγραψε...

    Παιδιά τι να σας πω;;;;;Δεν έχω λόγια!!!Πήγα χτες και τους είδα,μιλάμε ήταν θεοί,τα δώσανε όλα!!Το nemesis πολύ κομματάρα..Βέβαια σήμερα αντιμετωπίζω κάτι τεχνικά προβλήματα με τη φωνή,δε νιώθω τα πόδια μου αλλά...Χαλάλι!!!!

    NEMESIS
    NEMESIS COME BORN
    COME BORN DARKNESS CHILDE
    NEMESIS
    NEMESIS LAST BUST LAST
    BUST THE HOLY RITE
    Is this the land where sun brightly shines
    is this the existence of a heaven's sign
    Is this the locus the hallowed focus
    where grace love and harmony combine
    Is this the stead where reigns the light
    is this where hate bids
    Hear those souls' cries do they beg do they smile
    do they follow the endless long line
    NEMESIS FOR THE ANXIOUS HEAVY
    SPIRIT

    Lay down their souls with holy fears
    and waters the ground with dismal tears
    Soldiers of grief prepare we are near
    fight the pash with shields but without spears
    Hold by the whispers that summer breeze bears
    and reign the land where all the woes bear
    Hear those souls' cries do they beg do they smile
    do they follow the endless long line
    NEMESIS FOR THE GENERATION FREE



    To athanatoi este to epaiksan??
    seras
    16.12.2007, 13:18
    Καλά ήταν χθες αν και η συναυλία έφερνε σε στυλ φεστιβάλ καφετέριας..μαζεύτηκαν τα παιδιά της γειτονιάς και έπαιξαν..πολύ ερασιτεχνική..εντάξει απο σοου γράψαν 0 αλλα όσο να ναι black metal...
    Οι Nyne σκέτα καρναβάλια..οι Atropos έκανα bam οταν ήταν ξένοι γιατί ξεχώριζαν λίγο απο την ερασιτεχνική εμφάνιση..
    Οι Ravencult είχαν αρκετά καλη μουσικά.Αν ο Θεός έδινε σε εμάς το όνομα που μας αξίζει τότε το όνομα του τραγουδιστή θα έπρεπε να ήταν "Κόπανος"..Γιατί μονο έτσι μπορώ να χαρακτηρίσω κάποιον που βγαίνει στη σκηνή δεν λέει τίποτα και όταν φεύγει δεν χαιρετάει κανέναν..μεγάλη του τιμη που έπαιξε μπροστά σε τόσο κόσμο πάντως...Ειχε και ενα ύφος.λες και ήταν ο γ@μ1@$ της γειτονιας..τεσπα..ερασιτέχνης ο τύπος..
    Οι Rotting φυσικά τα έσπασαν και πιο πολύ τα εσπασε ο κόσμος..εγώ ήμουν λίγο στη κοσμάρα μου..Ειχε πολύ χαβαλέ και το setlist ήταν καλό..


    seras
    16.12.2007, 13:22
    Εδω Μερικές φωτογραφίες απο Ravencult, Atropos και Rotting..












    επισυναπτόμενα: DSC01713a.JPG 15-12-07_2332a.JPG DSC01743a.JPG 16-12-07_0103a.JPG 
    seras
    16.12.2007, 13:23
    Και εδώ μόνο Rotting..












    επισυναπτόμενα: DSC01741a.JPG DSC01748a.JPG DSC01745a.JPG DSC01719a.JPG 
    Angelofdeath1990
    16.12.2007, 18:38
    The King Of The Inner Dominion
    The Circle of the lost lovers
    Those who stand the monarchy

    Melodies of them who gave up the ghost
    a new sovereign
    son of the first king after the seizure plague

    KING OF A STELLAR WAR

    KING OF A STELLAR WAR

    Sensual descendant
    of carnal love
    semaphor
    of all unearthly souls

    married to the divine war
    dedicated to his fathers vow
    swear in power to low

    KING OF A STELLAR WAR

    KING OF A STELLAR WAR

    Angelofdeath was there,FIRST ROW.......po po ta spasame x8es.....bghkame me 10 kg idrwta poromenoi teleia kai paidia kai oi NYNE kaloi htane entaksei...gia to eidos tous kaloi....alla ta spasame polu me RAVENCULT kai ROTTING CHRIST......KORUFH...ante twra Firewind 12 Ianouariou......CU THERE.....
    sea_like_eyes
    16.12.2007, 19:08

    NyNe - industrial Black metaL παγερά αδιάφορο αν και ο ήχος ήταν με το μέρος τους.Χωρις μπάσο (?)και με ένα τραγουδιστή που προσπάθησε αλλα δεν έπεισε κέρδισαν το χαλαρό χειροκρότημα του κοινού . . .

    Αtropos - μελωδικό-προοδευτικό Death metal πολλα υποσχόμενο απο μια μπάντα που για πρώτη φορα εμφανίστηκε στην πόλη της Θεσσαλονίκης . Solos πραγματικά εμπνευσμένα με τον τραγουδιστή αλλα κυρίως τον έναν απο τους κιθαριστές να έχουν την επαφή που αρμόζει με το κοινό . . . Horns Up mates . . .

    RavenCult - Black Metal (The Norwegian way) απο τους Ελληνες παικταράδες !Με εναν drummer που εδειχνε να κατέχει την τέχνη του μηχανή-του-γκαζόν-drumming και με εναν τραγουδιστή του όποιου το βλέμμα έλεγε...χμμμ...τα παντα!Ηρθαν...έπαιξαν-μας έστειλαν...κι έφυγαν...true?Ισως...

    Rotting Christ - BLack Metal ( the Greek way ) επιβλητικό, σίγουρο!Tι μπορεις να περιμενεις απο μια μπάντα σταθμο ?Με set που κάλυψε ολη την καριέρα τους κατάφεραν να μας στείλουν μια ώρα νωρίτερα στον...παράδεισο...?
    Ο καινούργιος κιθαρίστας ( μοιάζει ΤΡΟΜΕΡΑ με τον Eric Rutan )δεν μου έκανε το...κλικ...μάλλον γιατι η φυγή του Κωστα ειναι πρόσφατη !Προσπάθησε πάντως . . . και μπράβο του!Στο μελλον σίγουρα θα καταφέρει να δείξει τι πραγματικά αξίζει . . . γιατι το έχει !



    Παραλειπόμενα . . .

    - το headbanging του Πολωνού syNth-man των NyNE,ΥUri. . . πραγματικά . . . Industrial !
    - τα συνεχόμενα ''γεια μας'' . . . ''ευχαριστΟΥ'' . . . μετά το τέλος καθε τραγουδιού απο τον τραγουδιστή των Atropos...Legion
    - το crown surfing (??????)του κιθαρίστα των Αtropos...Hvar
    -Μετάφραση στα ελληνικά . . . ''το επόμενο τραγούδι ειναι μια διασκευή μας σε ενα group που κανείς σας δεν θα το ξέρει...Kosheen-Catch you'' . . . οι Atropos σε μια επίδειξη . . . ακουσμάτων . . .(ήμουν ο μονος που ξελαρυγγιαζόταν στο refrain ???Παίζει!)
    -Η διασκευή των RavenCult σε τραγούδι των Celtic Frost . . . μας πήρε και μας σήκωσε . . . τέλος !
    -Το Intro και το Encore των Rotting Christ . . . The Fifth Illusion - Non Serviam . . . μαθήματα επαγγελματισμού απο ενα πραγματικά Μεγάλο group!Δεν θεωρώ τυχαίο το γεγονός οτι μέλη των Atropos,NyNe και RavenCult κοιτούσαν αποσβολωμένοι το οοοολο θεαμα απο την άκρη της σκηνής . . .

    . . . Κι ακούσαμε-είδαμε εμείς πολλά μα εσείς (δυστυχώς) λιγότερα . . . SeA uuuuuuu


    seras
    16.12.2007, 19:23
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 16-12-2007 στις 19:08 έγραψε...




    Παραλειπόμενα . . .


    - τα συνεχόμενα ''γεια μας'' . . . ''ευχαριστΟΥ'' . . . μετά το τέλος καθε τραγουδιού απο τον τραγουδιστή των Atropos...Legion





    χαχα..Aν και ξένος προσπάθησε να μας μιλήσει..ο άλλος ο super star απο τους Ravencult δεν μπορούσε να πει κάτι??τεσπα...ενα μεγάλο ευχαριστώ στο Σακη και την παρέα του..
    sea_like_eyes
    16.12.2007, 20:08
    ενα μεγαλο Hail στον φιλο Seras για τις Perfecttttttt photo . . .
    seras
    16.12.2007, 22:13
    Ευχαριστώ ρε Sea..όσο για τους Nyne έχουν 2 κιθάρες και δεν έχουν μπάσο..αν δεις στο cd που μοίρασαν πριν το live πίσω δεν γράφει μπάσο..2 κιθάρες, ντραμς και πλήκτρα!!Οτι να ναι..