ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.851 μέλη

    Τι ζητάνε οι 18... εως 24 από τις κοπέλες;

    cobal
    10.11.2007, 17:13
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 09-11-2007 στις 20:11 έγραψε...

    Δηλαδή εσύ είχες απαιτήσεις από την κοπέλα,αυτή δέν έπρεπε να έχη απαιτήσεις από σένα;




    Eλα μωρε... λιγο χιουμορ εκανα.
    Σαφως και πρεπει να εχει απαιτησεις και η κοπελα γιατι αν δεν εχει κατι δεν παει καλα στη σχεση.
    Τελοσπαντων, αυτο που θελουν τα αγορια αυτης της ηλικιας (και οχι μονο) ειναι (τι αλλο) το σεξ. Υπαρχουν και εξαιρεσεις ομως
    Astron
    10.11.2007, 17:45
    Παράθεση:

    Το μέλος cobal στις 10-11-2007 στις 17:13 έγραψε...
    Τελοσπαντων, αυτο που θελουν τα αγορια αυτης της ηλικιας (και οχι μονο) ειναι (τι αλλο) το σεξ. Υπαρχουν και εξαιρεσεις ομως



    Τί εξαιρέσεις; Εξαιρέσεις που δεν θέλουν το σεξ;
    Αν φτάσουν και οι 18-24 να μην επιθυμούν το σεξ...καήκαμε!

    Τελικά bleedrose ποιος είναι ο προβληματισμός σου;
    bleedrose
    10.11.2007, 18:34
    Μια φίλη μου είχε την απορία και το συζητούσαμε..... εγώ πάντως μέχρι τώρα αυτό έχω καταλάβει. Ότι ειδικά σε αυτές τις ηλικίες πιο πολύ για το σεξ νοιάζονται, παρά για κάτι παραπάνω.....
    Panos72
    10.11.2007, 22:20
    Θεωρώ ευνόητο να επιθυμούν σεξ και επαγγελματική αποκατάσταση...
    Σε αυτή την ηλικία δηλαδή τι άλλο θα μπορούσαν να σκέφτονται...? Το γάμο και μισή ντουζίνα κουτσούβελα...? Να χαλαρώσουμε λίγο παιδιά... 2007 έχουμε, όχι 1930...

    ΚΛΙΚ ΕΔΩ
    bleedrose
    10.11.2007, 23:29
    Παράθεση:

    Το μέλος Panos72 στις 10-11-2007 στις 22:20 έγραψε...

    Θεωρώ ευνόητο να επιθυμούν σεξ και επαγγελματική αποκατάσταση...
    Σε αυτή την ηλικία δηλαδή τι άλλο θα μπορούσαν να σκέφτονται...? Το γάμο και μισή ντουζίνα κουτσούβελα...? Να χαλαρώσουμε λίγο παιδιά... 2007 έχουμε, όχι 1930...

    ΚΛΙΚ ΕΔΩ




    Γάμο;;!! Ποιος μίλησε για γάμο και παιδάκια;! Μακριά από εμάς!!!! Προσωπικά, όταν λέω "κάτι παραπάνω" εννοώ την διαφορά μεταξύ φάσης και σχέσης. Μία σχέση έχει κάτι παραπάνω από σκέτο σεξ. Και σκέτο το σεξ καλό είναι μερικές φορές, εκτός και αν θέλεις κάτι παραπάνω από κάποιον.... That's all.
    Termite
    11.11.2007, 12:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Panos72 στις 10-11-2007 στις 22:20 έγραψε...

    Θεωρώ ευνόητο να επιθυμούν σεξ και επαγγελματική αποκατάσταση...
    Σε αυτή την ηλικία δηλαδή τι άλλο θα μπορούσαν να σκέφτονται...? Το γάμο και μισή ντουζίνα κουτσούβελα...? Να χαλαρώσουμε λίγο παιδιά... 2007 έχουμε, όχι 1930...

    ΚΛΙΚ ΕΔΩ



    Και έλεγα πότε θα ακούσουμε τον Πάνο!!!

    Δίκιο έχει πάντως. Αλίμονο αν κοιτάζαμε να βρούμε νύφη εμείς των 18-24!!! Μια καλή δουλειά θέλουμε, να έχουμε ξεμπερδέψει με το στρατό θέλουμε, και αν υπάρχει μια κοπέλα που να μας ανέχεται με τις μουσικές παραξενιές μας, ευπρόσδεκτη στη ζωή μας!!!
    bleedrose
    11.11.2007, 12:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 11-11-2007 στις 12:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Panos72 στις 10-11-2007 στις 22:20 έγραψε...

    Θεωρώ ευνόητο να επιθυμούν σεξ και επαγγελματική αποκατάσταση...
    Σε αυτή την ηλικία δηλαδή τι άλλο θα μπορούσαν να σκέφτονται...? Το γάμο και μισή ντουζίνα κουτσούβελα...? Να χαλαρώσουμε λίγο παιδιά... 2007 έχουμε, όχι 1930...

    ΚΛΙΚ ΕΔΩ



    Και έλεγα πότε θα ακούσουμε τον Πάνο!!!

    Δίκιο έχει πάντως. Αλίμονο αν κοιτάζαμε να βρούμε νύφη εμείς των 18-24!!! Μια καλή δουλειά θέλουμε, να έχουμε ξεμπερδέψει με το στρατό θέλουμε, και αν υπάρχει μια κοπέλα που να μας ανέχεται με τις μουσικές παραξενιές μας, ευπρόσδεκτη στη ζωή μας!!!



    Ωραία το θέτεις termite! Κι εγώ αυτές τις παραξενιές έψαχνα και ψάχνω, αλλά δεν..... μάλλον έχω πέσει σε λάθος άτομα....!
    Υ.Γ. Αμάν αυτό το θέμα με το γάμο.... είπαμε "μακριά από εμάς..."!
    punkster
    11.11.2007, 14:08
    Κακα τα ψεματα, ΟΛΟΙ ανεξαρτητος ηλικιας θελουμε σεξ!

    Αλλα υπαρχει σημαντικη διαφορα.....
    Δεν μπορεις να χρησιμοποιεις τον αλλον για να ικανοποιεις τις ορεξεις σου χωρις κανεναν σεβασμο στα συναισθηματα και την προσωπικοτητα του! Σαν αντικειμενο δηλαδη! Αυτο ειναι που κατακρινω εγω προσωπικα!

    PashalinaMakia
    11.11.2007, 19:42
    Λοιπόν,σε όλες τις ηλικίες πάνω κάτω τα ίδια ζητάνε.....
    yiannisyiannis
    12.11.2007, 11:01
    Το μόνο που έχω να πω, είναι πως σε παρόμοια ζητήματα, αναφορικά με τις σχέσεις των δυο φύλων, δεν πρέπει η λογική μας να λειτουργεί ισοπεδωτικά. Προσωπικά, έχω εμπειρίες και εκ του αντιθέτου. Δηλαδή κάποιες κοπέλες που -για να το θέσω πιο απαλά- επέδειξαν μια πολύ έντονη και προκλητική ερωτική συμπεριφορά απέναντί μου, από την πρώτη στιγμή που γνωριστήκαμε. Τι σημαίνει αυτό, ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι; Μην τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι, υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι βρε παιδιά.

    Τυχαία έπεσα χθες σε ένα άρθρο, στην Καθημερινή της Κυριακής, το οποίο έλεγε πως ορισμένοι επιστήμονες ανακάλυψαν πως δημιουργείται η ερωτική έλξη και γιατί ποικίλουν οι ερωτικές συμπεριφορές ανάμεσα στα δυο φύλα. Νομίζω πως έχει ενδιαφέρον να σας το παραθέσω.

    Ερωτας με την πρώτη... φερομόνη

    Οι επιστήμονες κατάφεραν να ανακαλύψουν πώς περνάει το μήνυμα της έλξης στα κύτταρα

    Του Ματθαιου Τσιμιτακη

    «Ω, αγαπημένη. Να σε συγκρίνω με μια καλοκαιρινή ημέρα; Πιο αγαπητή από ολόκληρη την τέχνη και πιο ήπια», λέει ο Σαίξπηρ, περιγράφοντας το αίσθημα ευφορίας που πλημμυρίζει τον ερωτευμένο μπροστά στο αντικείμενο του πόθου του. Είναι γεμάτη η παγκόσμια λογοτεχνία από περιγραφές σαν κι αυτή, που σκιαγραφούν το πιο παράλογο και περίπλοκο από τα ανθρώπινα συναισθήματα.

    Περίπλοκη είναι και η ερμηνεία που επιχειρούν τα τελευταία χρόνια μια σειρά από επιστήμονες: αναπτυξιακοί βιολόγοι, νευροεπιστήμονες, βιοχημικοί, ανθρωπολόγοι και ψυχολόγοι. Με νέες απεικονιστικές μεθόδους, οι επιστήμονες καταφέρνουν να βλέπουν ακριβώς τι συμβαίνει όχι μόνο σε κυτταρικό, αλλά πλέον σε μοριακό επίπεδο. Η δική τους ιστορία της ερωτικής έλξης εμπλουτίζεται όσο περνούν τα χρόνια χάρη στις μεθόδους αυτές. Θα μείνει άραγε τίποτα από το μυστήριο της λογοτεχνικής περιγραφής;

    Πλημμυρίζουν στα κύτταρα

    Η είδηση έρχεται από το Ευρωπαϊκό Εργαστήριο Μοριακής Βιολογίας. Ερευνητές μπόρεσαν να περιγράψουν με ακρίβεια τον τρόπο με τον οποίο οι φερομόνες (χημικοί διαβιβαστές, υπεύθυνοι σε μεγάλο βαθμό για το ζευγάρωμα των κυττάρων που ενεργοποιούν την ερωτική επιθυμία) λειτουργούν στα κύτταρα της μαγιάς, ενός μικροοργανισμού που χρησιμοποιείται ως μοντέλο για την ανακάλυψη λειτουργιών και διαδικασιών που συναντώνται στα κύτταρα πολλών οργανισμών.

    Χάρη σε μια νέα τεχνική μικροσκοπίας στάθηκε δυνατός ο φθορισμός των μορίων μιας ομάδας πρωτεϊνών, ώστε να είναι δυνατή η παρακολούθηση της συμπεριφορά τους και του τρόπου που περνούν τα σήματα μέσα από τα κύτταρα.

    «Ηταν τόσο ακριβής η μέθοδός μας που μπορέσαμε ακόμη και να μετρήσουμε τα μόρια και τις αλληλεπιδράσεις μεταξύ διαφορετικών στοιχείων της αλυσίδας», λέει ο ερευνητής Michael Knop. «Τα αποτελέσματα είναι θεαματικά» συμπληρώνει ο Phillipe Bastiaens, διευθυντής του εργαστηρίου Μοριακής Φυσιολογίας του Ινστιτούτου Max Planck. «Φέρνουν επανάσταση στην κατανόηση των διαδικασιών μετάδοσης σημάτων μέσα από τα κύτταρα». Η αλυσίδα μετάδοσης σημάτων μέσω των πρωτεϊνών που χρησιμοποίησαν οι δυο επιστήμονες, διατηρείται παρόμοια σε όλα τα είδη ζωντανών οργανισμών. Τα συμπεράσματα που έβγαλαν από τα κύτταρα της μαγιάς ανοίγουν τον δρόμο για την κατανόηση μιας ανάλογης βιολογικής λειτουργίας στους ανθρώπους. Κομμάτι ποιου παζλ, όμως, είναι αυτή η είδηση;

    Ο έρωτας είναι στο μυαλό

    Για τον Robert Kurzban, καθηγητή Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου του Τέξας, η ερωτική έλξη δημιουργείται στους άντρες κατ’ αρχήν από την εικόνα: τη σωματική μάζα, τη σωματική συμβατότητα και τα συμμετρικά χαρακτηριστικά του προσώπου της γυναίκας. Στις γυναίκες δεν αρκούν αυτά. Σημαντικό ρόλο παίζει η υγεία και κοινωνικοί δείκτες, όπως το εισόδημα και η κοινωνική θέση. «Οι άντρες ερωτεύονται νωρίτερα από τις γυναίκες, γιατί η εικόνα παίζει γι’ αυτούς τον καθοριστικό ρόλο», εξηγεί η ανθρωπολόγος Ελεν Φίσερ του Πανεπιστημίου Rutgers. «Οι γυναίκες έχουν μεγαλύτερο οπτικό ενδιαφέρον. Γι’ αυτό η βιομηχανία του πορνό έχει χτιστεί γύρω από αυτές».

    Μετά την πρώτη συνάντηση και την αναγνώριση στον άλλο του προτύπου του ερωτικού συντρόφου, τον λόγο παίρνει η βιοχημεία. Ενα κοκτέιλ χημικών διαβιβαστών (ντοπαμίνη, σεροτονίνη, αδρεναλίνη, φερομόνες κ.ά.) κατακλύζουν τα κύτταρα του εγκεφάλου μας, δημιουργώντας αισθήματα ευφορίας ή απογοήτευσης σε ένα παιχνίδι που μοιάζει να εκτυλίσσεται περισσότερο εντός του μυαλού μας παρά κατά την επαφή με τον άλλο.

    «Πάντοτε υπάρχει ένα συγκεκριμένο πρόσωπο, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα», λέει ο καθηγητής Ανατομικής και Ιστολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Αθανάσιος Ντινόπουλος. «Ουσιαστικά είναι η ιδέα του άλλου, που κινητοποιεί το αίσθημα ανταμοιβής - ικανοποίησης του εγκεφάλου μας, κάτι που έχει μοιραία χρόνο λήξης. Οταν είμαστε ερωτευμένοι, ένα σύστημα περιοχών του εγκεφάλου που εκτείνεται από μια περιοχή βαθιά μέσα στα ημισφαίρια και φτάνει ώς τον φλοιό του μετωπιαίου λοβού, πλημμυρίζει από ντοπαμίνη. Αυτό κρατάει γύρω στα δύο με δυόμισι χρόνια».

    Συν τω χρόνω, όταν το ζευγάρι δένεται πια πνευματικά, υλικά, κοινωνικά και πολύ λιγότερο… βιοχημικά, τα πράγματα στον εγκέφαλο αλλάζουν. «Οταν παρέλθει το πάθος, επικρατούν στον εγκέφαλο η ωκυτοκίνη, η αγγειοπιεσίνη και οι ενδορφίνες που δημιουργούν την αίσθηση της χαλάρωσης και της ηρεμίας. Η γενετική βάση των προσωπικοτήτων μας παίζει επίσης σημαντικό ρόλο στην ερωτική συμπεριφορά. Ανθρωποι που εκκρίνουν μεγαλύτερες ποσότητες σεροτονίνης αναπτύσσουν την τάση να είναι πιο “διερευνητικοί” και να ζητούν συνεχώς αλλαγή, ενώ άλλοι όχι».

    Αλλάζουν με τον χρόνο

    Οι απόψεις αυτές στηρίζονται και από ανθρωπολογικές παρατηρήσεις. Μια πρόσφατη έρευνα του Πανεπιστημίου της Νεβάδας σε άντρες της φυλής Ariaal στη Βόρεια Κένυα βρήκε πως οι παντρεμένοι άνδρες παρουσίαζαν χαμηλότερα επίπεδα τεστοστερόνης (της αποκαλούμενης ανδρικής ορμόνης) από τους ανύπανδρους. Οσοι μάλιστα είχαν παντρευτεί περισσότερες από μία γυναίκες, εμφάνιζαν ακόμη χαμηλότερα ποσοστά από τους παντρεμένους με μία γυναίκα, αποδεικνύοντας ότι εξελικτικές και κοινωνικές παράμετροι παίζουν ιδιαίτερα σημαντικό ρόλο.

    Λεπτομερής ή όχι, η επιστημονική περιγραφή δεν μπορεί παρά να υπολείπεται της λογοτεχνικής. Ο Μαρσέλ Προυστ περιγράφει την ίδια ακριβώς λειτουργία ως εξής: «Οι ερωμένες που αγάπησα περισσότερο δεν συνέπεσαν ποτέ με την αγάπη μου γι’ αυτές. Η αγάπη αυτή ήταν αληθινή αφού είχα υποτάξει το καθετί στην επιθυμία να τις δω, να τις κρατώ για τον εαυτό μου, αφού έκλαιγα όταν κάποιο βράδυ μάταια τις περίμενα. Οταν τις έβλεπα, όταν τις άκουγα, δεν τους έβρισκα τίποτα που να μοιάζει με τον έρωτά μου, που να μπορεί να τον εξηγήσει. Θα έλεγες πως κάποια ικανότητα που δεν είχε καμία σχέση με αυτές τους είχε δοθεί επικουρικά από τη φύση και πως η ικανότητα αυτή, αυτή η σχεδόν ηλεκτρική δύναμη είχε αποτέλεσμα να διεγείρει τον έρωτά μου, δηλαδή να κατευθύνει όλες τις πράξεις μου και να οδηγεί όλες τις οδύνες μου».

    Πίσω στα αθώα κύτταρα της μαγιάς, οι επιστήμονες του Ευρωπαϊκού Εργαστηρίου Μοριακής Βιολογίας αναμένεται τώρα να ξαναμετρήσουν ένα προς ένα τα οργανικά μόρια σε κύτταρα και άλλων ζωντανών οργανισμών. Η πρόθεσή τους βλέπετε δεν είναι ποιητική, όσο κι αν εντοπίζει κανείς ποιητικά στοιχεία σε αυτήν. Η κατανόηση του μηχανισμού της αναπαραγωγής μας σε κυτταρικό επίπεδο ίσως αποκαλύψει μυστικά της εξέλιξης του είδους μας και ξεκλειδώσει άλλα για την ίαση ασθενειών.

    * Ο καθηγητής Αθανάσιος Ντινόπουλος κυκλοφόρησε πρόσφατα ένα βιβλίο με τίτλο «Αναζητώντας τον χαμένο χρόνο», στο οποίο επιχειρεί την πρώτη αναγωγή των απόψεων του Προύστ στις νευροεπιστήμες. Ενα παρόμοιο βιβλίο θα κυκλοφορήσει τον επόμενο μήνα στις ΗΠΑ.
    dramerman
    12.11.2007, 17:14
    Τα πάντα, μέσα στα όρια του λογικού πάντα!!!!
    SOPHIA-MX-4EVER
    14.11.2007, 18:11
    Παράθεση:

    Το μέλος bleedrose στις 09-11-2007 στις 01:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 09-11-2007 στις 01:17 έγραψε...

    Μα καλά δε σου είπε η μαμά σου, η γιαγιά σου, η σπιτονοικονυρά σου, η σούπερ Κατερίνα και το αγαπημένο σου φόρουμ πως το μόνο που θέλουν οι άντρες ανεξαρτήτου ηλικίας είναι να ρίξουν όποια γυναίκα βρουν στο κρεβάτι;






    Το πιο σημαντικό, εκτιμητέο και εκ των ων ουκ άνευ προσόν σε μία γυναίκα είναι να τυγχάνει αποδέκτης ενός δυνατού σου συναισθήματος...




    Εξακρίβωση ήθελα..., και δεν χρειάστηκε να μου το πει ο μισός θηλυκός πληθυσμός της Ελλάδας για να το καταλάβω darl... η λιγοστή μου ευφυία (και εμπειρία) μου επέτρεψε να το καταλάβω μόνη μου.... και σχετικά νωρίς......



    πρεπει να εισαι πολυ περιφανη γι αυτο
    φαινεται να το λες με καμαρι
    μπραβο ρε!
    αλλοι προσπαθουν να το κρυψουν και αλλοι το φωναζουν
    μπραβο ρε που σχετικα νωρις ......
    Peace18
    16.02.2008, 22:34
    Τώρα θα 'λεγα τι θέλουν αλλά δεν το επιτρέπει η άριστη διαγωγή μου και το σεμνό του χαρακτήρα μου!!!
    oulion
    09.03.2008, 12:14
    Γάμο...
    Εννοείται ότι ζητάνε μόνο το κρεβάτι.
    GAGA
    09.03.2008, 12:50
    Συμφωνώ με αρκετούς/αρκετές απο εδώ μέσα αλλα έχω δύο ενστάσεις....

    Παρατηρώ τις περισσότερες κοπέλες να έχουν τη στάση « Άντρες γουρούνια θέλετε μόνο σεξ» .....και λέω εγώ (ως μέλος του club 18-24)

    1. Γιατί μας «καταδικάζετε» όλους;;;;;;;
    Δεν γίνετε να θέλουμε ΚΑΙ το «κρεβάτι», άλλα όχι μόνο αυτό;;;;;;
    Είναι αφύσικό και κακό να θέλουμε (όλοι οι άνθρωποι) να κάνουμε έρωτα;;;;;
    Διακρίνω μια προκατάληψη του τύπου «το σέξ δεν είναι καλό πράγμα»....


    2. Δηλαδή οι κοπέλες δεν θέλουν σεξ;
    Αυτή την ιδέα που λέει οτι οι άντρες θέλουν ΜΟΝΟ σεξ και οι κοπέλες θέλουν άλλα πράγματα , δεν τη καταλαβαίνω.




    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΜΙΣΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΟΣ,
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GAGA στις 09-03-2008 12:51 ]


    venceremos
    09.03.2008, 17:30
    Δεν ειπαμε οχι γενικευσεις ...;;!! Καταρχας φανταζομαι, αν κρινω απο μενα ως
    κοπελια, δεν ζητανε γενικως καταρχας απο τις κοπελες, οπως εμεις δεν ζηταμε
    γενικως απο τα αγορια, αφου δεν μπορει ο οποιοσδηποτε να μας καλυψει...
    Ενταξει, το να ειμαστε ερωτευμενοι με τον ερωτα δεν σημαινει οτι μπορουμε να
    ερωτευτουμε τους παντες, επισης ομως για μενα δεν υπαρχουν καλουπια και
    συνταγες, ειναι σκετο συναισθημα, ενστικτο και παρορμηση...!
    Ι'm in love..!Αχ, με χτυπησε η ανοιξη...
    mary_p15
    10.03.2008, 03:10
    Παράθεση:

    Το μέλος GAGA στις 09-03-2008 στις 12:50 έγραψε...

    Συμφωνώ με αρκετούς/αρκετές απο εδώ μέσα αλλα έχω δύο ενστάσεις....

    Παρατηρώ τις περισσότερες κοπέλες να έχουν τη στάση « Άντρες γουρούνια θέλετε μόνο σεξ» .....και λέω εγώ (ως μέλος του club 18-24)

    1. Γιατί μας «καταδικάζετε» όλους;;;;;;;
    Δεν γίνετε να θέλουμε ΚΑΙ το «κρεβάτι», άλλα όχι μόνο αυτό;;;;;;
    Είναι αφύσικό και κακό να θέλουμε (όλοι οι άνθρωποι) να κάνουμε έρωτα;;;;;
    Διακρίνω μια προκατάληψη του τύπου «το σέξ δεν είναι καλό πράγμα»....


    2. Δηλαδή οι κοπέλες δεν θέλουν σεξ;
    Αυτή την ιδέα που λέει οτι οι άντρες θέλουν ΜΟΝΟ σεξ και οι κοπέλες θέλουν άλλα πράγματα , δεν τη καταλαβαίνω.




    Να διευκρινισω κατι....οταν λεμε ολους εννοουμε την πλειοψηφια,αν και στο συγκεκριμενο θεμα ισχυει για ολους....αλλοι περισσοτερο αλλοι λιγοτερο,οσο να ναι σ αυτη την ηλικια λογικο ειναι να παιζει αρκετα η ιδεα στο αρσενικο μυαλο...η ολη διαφορα των 2 φυλων σ αυτο το θεμα ειναι οτι οι κοπελες ζητουν κυριως το κατι αλλο εκτος του σεξ σε μια σχεση ενω αντιθετα οι ανδρες σκεφτονται πρωτα το σεξ και μετα ολα τ αλλα...φυσικα ομως εξαρταται και απο τα συγκεκριμενα ατομα που βρισκονται σε μια τετοια σχεση...(φυσικα αυτη ειναι μονο η δικη μου αποψη......που δεν ειμαι καν 18.... )

    vero
    10.03.2008, 11:17
    Παράθεση:

    Το μέλος GAGA στις 09-03-2008 στις 12:50 έγραψε...

    Συμφωνώ με αρκετούς/αρκετές απο εδώ μέσα αλλα έχω δύο ενστάσεις....

    Παρατηρώ τις περισσότερες κοπέλες να έχουν τη στάση « Άντρες γουρούνια θέλετε μόνο σεξ» .....και λέω εγώ (ως μέλος του club 18-24)

    1. Γιατί μας «καταδικάζετε» όλους;;;;;;;
    Δεν γίνετε να θέλουμε ΚΑΙ το «κρεβάτι», άλλα όχι μόνο αυτό;;;;;;
    Είναι αφύσικό και κακό να θέλουμε (όλοι οι άνθρωποι) να κάνουμε έρωτα;;;;;
    Διακρίνω μια προκατάληψη του τύπου «το σέξ δεν είναι καλό πράγμα»....


    2. Δηλαδή οι κοπέλες δεν θέλουν σεξ;
    Αυτή την ιδέα που λέει οτι οι άντρες θέλουν ΜΟΝΟ σεξ και οι κοπέλες θέλουν άλλα πράγματα , δεν τη καταλαβαίνω.




    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΜΙΣΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΟΣ,
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GAGA στις 09-03-2008 12:51 ]





    μπορει να το λενε αλλα το θελουν.... καταβαθος ολες μας σκεφτομαστε στο μελλον οτι ο φιλος που θα εχουμε να μας κανει τετοια αλλα εννοειτε πως μας ερωτευτηκε... ειμαστε λιγο ονειροπολες εμεις οι γυναικες..
    Επισης υπαρχουν και καποιες γυναικες που το θεωρουν πολυ κακο και αυτο συμβαινει λογο προκαταληψης, οτι μονο οι ιεροδουλες το κανουν ή ακομη δεν εχουν οριμασει απο μεσα τους να δουνε διαφορετικα τα πραγματα...
    Το τελευταιο το λεω γιατι και μενα εαν πριν 2 χρονια να μου λεγατε για σεξ θα εβριζα ολο το κοσμο αλλα καταλαβα οτι σε μια σχεση πρεπει υπαρχει και αυτο για να κρατας τον αντρα (εδω μην παρεξηγησετε δεν εννοω απο το πρωτο καιρο θα ειμαστε στο κρεβατι, εννοειται ειμαστε δυσκολες).


    Οσο αφορα για το ζηταμε εμεις των 18-24 ειναι πρωτα μια επαγγελματικη αποκατασταση και να περναμε καλα την ζωη μας.
    Οσο αφορα για το γαμο δεν θα το ελεγα μετα τα 28
    sylviaki
    10.03.2008, 11:38
    Γιατι οι περισσοτεροι υποστηριζετε οτι μονο 18-24 θελουν μονο σεξ? Γιατι μετα τα 24 δεν εχουν ορεξη? Και μονο οι αντρες το θελουν? Οι γυναικες δειχνουν ανωτεροτητα?


    Θεωρω οτι δεν μπορουμε να βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι αντρες ή γυναικες ανεξαιρετως. Ο καθενας βαζει διαφορετικες προτεραιοτητες στη ζωη του και αναλογα με το στιλ του μπορει να θελει μια σταθερη σχεση ή κατι εφημερο.
    vero
    10.03.2008, 12:01
    Εμεις μιλαμε για το κλαμπ των 18-24... Εννοειται πως μετα απο τα 24 θελουν το σεξ.. αλλα ειμαστε εκτος του φορουμ.... και επισης δεν τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι απλα ο καθενας γραφει αυτο που νομιζει για το τι θελουν οι 18-24 ελπιζω να σε καλυψα