ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.851 μέλη

    Τελικά, το ECDL αξίζει τον κόπο;

    Liza32
    14.11.2007, 13:06
    Αναρωτιέμαι, για όλους εμάς που προσπαθούμε για μια καλύτερη θέση στον επαγγελματικό τομέα, αξίζει τον κόπο να δίνουμε τα λεφτά μας για την απόκτηση ενός χαρτιού, το οποίο ίσως να μην χρησιμοποιήσουμε ποτέ; Διότι κάθε φορά που αποκτάμε και ένα χαρτί το οποίο μας επιβάλλει το κράτος, πάλι ερχόμαστε τελευταίοι και καταϊδρωμένοι, διότι πάντα υπάρχει και κάτι καινούριο στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ. Αναρωτιέμαι, τελικά τι κρύβεται πίσω από τη συνεχή <ανανέωση> των προκηρύξεων;
    rompa
    14.11.2007, 14:13
    Σίγουρα κάθε φορά ζητούν και κάτι επιπλέον ... Όρεξη να 'χεις να δίνεις εξετάσεις , χρήματα και χρόνο για να "ανανεώνεις" τα προσόντα σου . Πάντως μερικοί εργοδότες το αναγνωρίζουν και δίνουν κάποια αύξηση στο μισθό , μιλώντας για τον ιδιωτικό τομέα .
    Spirous
    14.11.2007, 22:21
    Για άτομα που δεν έχουν σχέση με σχολές Πληροφορικής αξίζει και παρααξίζει!!! Πάρ' το οπωσδήποτε!

    Liza32
    15.11.2007, 10:28
    Θα το πάρω, που θα μου πάει!
    rompa
    15.11.2007, 12:05
    Απλά υπολόγισε ότι χρεάζεσαι καμμιά 800€ για όλες τις ενότητες .... διόλου ευκαταφρόνητο ποσό
    renabill
    15.11.2007, 14:35
    Ναι αξίζει τον κόπο να έχεις το χαρτί.Κατά τα άλλα κι εμένα μου τη δίνει που συνέχεια όλο και κάτι θα βρίσκουν για να μας βγάζουν άχρηστους κι ανεπαρκείς
    rompa
    15.11.2007, 16:20
    Παράθεση:
    Ναι αξίζει τον κόπο να έχεις το χαρτί.Κατά τα άλλα κι εμένα μου τη δίνει που συνέχεια όλο και κάτι θα βρίσκουν για να μας βγάζουν άχρηστους κι ανεπαρκείς


    Και μένα
    xaris-
    15.11.2007, 18:58
    Τι να το κανεις το ecdl οταν σε μερικα χρονια τα παντα πανω στους υπολογιστες θα αλλαξουν...απλα τσαμπα κοπος
    xristos_rock
    15.11.2007, 19:01
    Κοίτα, νομίζω ότι αξίζει, άσχετο αν εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα... Και επιπλέον νομίζω ότι είναι πολύ εύκολο να το πάρεις...Πολύ εύκολο όμως...
    Efklidis
    15.11.2007, 20:13
    Λοιπόν παιδεία εγώ πάω Τρίτη γυμνασίου και απο την έκτη ξεκίνησα ΥΠς και έρχεται περσυ η ώρα π μου λέγαν να δώσω ρε παιδεία εγώ βαριόμουν ΟΚ πέστε ότι το έπερνα και τώρα είχα το Χαρτι. Τι να το ΚΑΝΩ???????? όταν βγω εγώ στην δουλειά θα είναι 2012 και θα εχω χαρτί γ το Office του 2003? σιγά μην ισχύει ρε παιδεια γ τα παιδεια στην ηλικία μου ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ. Απλα έμαθα όπως και να το κάνεις αλλα ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ 2003 ΣΤΟ 2012 αχχααχαχχααχ συμφωνήτε με την αποψή μου? Πάντως εγώ την έκοψα την πληροφορική ακι τώρα ξάχνω μόνος μου
    catherine91
    05.12.2007, 20:47
    egw exw to ECDL apo ta 15 mou...
    wstoso, den exw vgei akoma stin agora ergasias gia na dw ti "pianei" to ECDL...
    sigoura, omws, tha exei megalo kyros...
    ti, diladi??
    tzampa paideyomoun egw dyo xronia???
    punkster
    06.12.2007, 15:28
    Καλα, παιδια μην σκατε και τοσο πολυ.........

    Δεν αξιζουν και τοοοοοσο πολυ πια! Αν ξερεις να χειριζεσαι τον υπολογιστη και μπορεις να τους το αποδειξεις δεν χρειαζεσαι χαρτια και βλακειες!

    Ο πατερας μου δεν εχει κανενα χαρτι για υπολογιστες, ουτε καν για ξενη γλωσσα!
    Κι ομως δουλευει σε μια παρα πολυ καλη εταιρια που συνεργαζεται αποκλειστικα με το εξωτερικο, και ολη μερα δουλευει πανω απο εναν υπολογιστη.
    Και ειναι και υψηλοβαθμο στελεχος!


    tzouv
    06.12.2007, 17:29
    καλο ρε παιδια το ecdl αλλα μονο για την Ελλαδα...το καλυτερο πιστευω,αν και δεν το εχω ψαξει και πολυ, ειναι το πτυχιο που δινει η microsoft οπου ερχεται ειδικος ελεχτης απο την εταιρεια και δινεις μεσω διαδυκτιου.Αυτο αναβαθμιζεται καθε χρονο οποτε το πτυχιο σου ειναι συνεχως μεσα στα πραγματα και ειναι και microsoft