ελληνική μουσική
    743 online   ·  210.832 μέλη

    Εuro 2004... και ξερό ψωμί!

    gkapar
    02.07.2004, 15:15
    Μάνα φέρε μου λεφτά...............

    ............... έχω μια δουλειά στο Οπόρτο!!!!!!!!!!!!!


    priftisnikolaos
    02.07.2004, 16:04
    Meta kai to xtesino poios mporei na pei pia pws kati einai akator8wto????
    falimento
    02.07.2004, 16:10
    Μοναδικές στιγμές ζει όλη η Ελλάδα! Και βέβαια το musicheaven! Δεν νομίζω ότι άλλο topic θα με απασχολήσει σήμερα, ούτε πιστεύω και όλους μας.. Χρειαζόταν μια πατριωτική τόνωση αυτή τη χρονική στιγμή.. Πιστεύω ότι είχαμε χάσει την ταυτότητα μας, με την κατάντια που έχουμε σε όλους τους τομείς.. Κι όμως βρεθήκαν 11 + 1 Ρεχάγκελ να μας πούνε ότι οι Έλληνες πραγματικά έχουν ψυχή και όταν οργανώνται και πειθαρχούν δεν τους σταματάει τίποτα!
    ΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑ έχουν αυτά τα παιδιά κι εμείς να ακολουθήσουμε το παράδειγμα αυτό και στη προσωπική μας ζωή

    Την ελληνική σημαία δεν την έχω βγάλει από πάνω μου, την έχω κρεμάσει τώρα στην πόρτα του γραφείου.. Μας στέλνουν συγχαρητήρια στην εταιρία απ΄όλον τον κόσμο.. Από Κορέα, Κίνα μέχρι Αμερική!!

    Ένας Τραϊανός Άγγελος με Γαλλία και Τσεχία ήρθε κι έλαμψε..


    (Προσπαθώ να στείλω φωτογραφίες και δεν μου φορτώνονται πάλι!)




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 02-07-2004 16:12 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 02-07-2004 16:13 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 02-07-2004 16:14 ]
    revekka
    02.07.2004, 16:23
    εγώ δε μπορώ να γράψω, κόλλησα με τις φώτος!!!






    επισυναπτόμενα: thryle thryle.jpg dellas winning goal.jpg 
    MariannaP
    02.07.2004, 17:00
    Η μεγαλύτερη αποθέωση και το μεγαλύτερο πανηγύρι των τελευταίων ετών!
    Τόσο λαό θα τον ζηλεύε ο κάθε πολιτικός. Χαχαχα!
    Και το καλύτερο είναι ότι δεν υπάρχουν Ολυμπιακοί, Παναθηναϊκοί και Αεκτζήδες να τσακώνονται.
    Υπάρχουν μόνο ΕΛΛΗΝΕΣ και γλεντάνε !!!
    Ηταν το πιο ευχάριστο μποτιλιάρισμα της ζωής μου και αν την Κυριακή δεν τα καταφέρω να πάω Πορτογαλία, θα κατέβω με τα πόδια στην Ομόνοια !
    Είχαμε και τη βοήθεια του Θεούλη βέβαια γιατί τόση τύχη μόνο θεόσταλτη θα μπορούσε να είναι!
    Αυτή η κούπα βάρυνε πολύ!
    Πρέπει να κατέβει πολύς λαός για να τη φέρει!

    Καλή επιτυχία στον τελικο!!!!!

    MariannaP
    02.07.2004, 17:14











    επισυναπτόμενα: hellastsexia_1_0_19.jpg hellastsexia_1_0_23.jpg hellastsexia_1_0_36.jpg 
    Hastaroth
    02.07.2004, 22:29
    Θυμάμαι πως πρίν τον αγώνα με την Τσεχία διάβαζα στο φόρουμ τού in.gr τίς απόψεις κάποιων οτι "παιδιά,άς είμαστε ρεαλιστές,η τσεχία είναι ομαδάρα,δέν παίζεται,κι'εδώ που φτάσαμε κερδισμένοι είμαστε" καί άλλα τέτοια.

    Επιασα λοιπόν κι'εγώ κι'έγραψα πως "καμμιά ομάδα,ακόμα και ομαδάρα,δέν είναι εσαεί ανίκητη" και πώς αλλοίμονο άν η εκ τών προτέρων αποδοχή τής ήττας θεωρήται δείγμα ωριμότητας και ρεαλισμού.

    Στο ποδόσφαιρο,όπως και σε όλα τα ομαδικά αθλήματα γενικά (άν όχι και σε όλα τα αθλήματα) όλα είναι πιθανά και όλα μπορούν να γίνουν άν υπάρχη μεθοδικότητα,οργάνωση,αυτοπειθαρχία και μιά συγκεκριμένη στρατηγική.

    Καί δέν μού το βγάζει κανείς από το μυαλό οτι ήταν απόφαση τού Ρεχάγκελ και τών παικτών να προσπαθήσουν να κρατήσουν το 0-0 σε όλο τον αγώνα,γιά να μήν δώσουν έτσι περιθώρια χρόνου στους Τσέχους να αντιδράσουν σε δική τους επίθεση στην παράταση.

    Βέβαια το γκόλ τού Δέλλα ήταν κάτι που δέν γίνεται κάθε μέρα.Το πώς χώθηκε αυτός ο άνθρωπος ανάμεσα από δύο Τσέχους και έριξε την κεφαλιά,είναι απίστευτο.

    Είχε όμως την ψυχραιμία και την διορατικότητα να στηθή στην σωστή θέση γιά να έχη πιθανότητες να το πετύχη...
    revekka
    03.07.2004, 23:27





    επισυναπτόμενα: greece1.jpg 
    Kokkinos_Daimonas
    04.07.2004, 04:47
    Μπάλα είναι και γυρίζει
    Κι η Ελλάς πανηγυρίζει!!!

    Το κύπελλο το έχουμε πάρει. Την Πορτογαλλία την έχουμε κερδίσει. Μακάρι σήμερα να βγούμε στους δρόμους χάσουμε κερδίσουμε.


    Θα Νικήσουμε!


    kostas14
    04.07.2004, 14:04
    Η μεγάλη μέρα έφτασε.
    ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 2004
    ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ
    Κι όμως αν μας το έλεγε κάποιος αυτό σίγουρα θα τον λέγαμε τρελό.Εμεις το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για όλη τους τη προσπάθεια και σήμερα ανεξαρτήτος αποτελέσματος να ευχαριστήθουν το παιχνίδι γιατί δυσκολά θα ξαναζήσουν τέτοια εμπειρία στη ζώη τους.
    Εγώ ωστόσο έχω την απορία...Όλοι αυτοί που πανηγυρίζουν στους δρόμους ανεξαρτήτος ομάδας, τι θα κάνουν όταν ξανααρχήσει το ελληνικό πρωτάθλημα και οι ομάδες τους βρεθούν αντιμέτωπες?
    Τέλος παντών...καλή επειτυχία στα παιδιά και να μας φέρουν την κούπα!



    anzelina
    04.07.2004, 15:15
    Ποιός το περίμενε...
    Η ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟΝ Τ Ε Λ Ι Κ Ο ΤΟΥ EURO2004!!!!!!!!!!

    Κ Α Λ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α Σ Τ Ο Υ Σ Δ Ι Ε Θ Ν Ε Ι Σ Μ Α Σ!!!!!!!!!!
    Και να το φέρουν...δεν μπορώ να περιμένω...
    τα νεύρα μου...τα χάπια μου...


    -----

    αστέρι μου φεγγάρι μου...της άνοιξης κλωνάρι μου...

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: anzelina on 04-07-2004 15:20 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 05-07-2004 12:10 ]
    Astron
    04.07.2004, 15:17
    Δυστυχώς στο σημερινό ματς θα έχουμε μια τεράστια απώλεια στο κέντρο: δεν παίζει ο Καραγκούνης γιατί έχει 2 κίτρινες από τα προηγούμενα ματς.
    Υπενθυμίζω ότι στο μόνο παιχνίδι που δεν έπαιξε ο Καραγκούνης (με τη Ρωσία) χάσαμε.
    Ελπίζω κάποιος να τον αντικαταστήσει επάξια στην άμυνα και στην επίθεση...

    Astron
    05.07.2004, 00:59


    ΚΙ ΟΜΩΣ
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Kokkinos_Daimonas
    05.07.2004, 01:19
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 05-07-2004 12:07 ]
    Jasmine
    05.07.2004, 03:09
    Βγαίνω μια βόλτα στην Αθήνα και βλέπω φάτσες γελαστές,
    θα ξανάρθει η ρουτίνα και θα ξανάρθουνε βροχές,
    θα ξανάρθει η ρουτίνα, μα κάτι άλλαξε από χτες.

    Δεν ήταν μάγια και κατάρες που δεν κερδίζαμε ποτέ,
    είμασταν πάντοτε παιχτάρες, μα δεν αλλάζαμε μπαλιές,
    ειμάσταν πάντοτε ψυχάρες, μα δεν πιστεύαμε ποτέ.

    Πιες απ' το κύπελο σαμπάνια, να τραγουδήσουμ' αγκαλιά,
    για τη χαμένη περηφάνεια, για τη χαμένη μας μαγκιά,
    για τη χαμένη περηφάνεια που θυμηθήκαμε ξανα!!

    ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ
    ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!




    Επιχείρησα να βάλω κι εγώ φωτογραφία αλλά κάτι μου τσάκισε στην πορεία!
    Χεχε δεν πειράζει μικρό είμαι ακόμα θα μάθω!!


    Άντε βρε παιδιά!!!! ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ!!!!!!!
    XeniaRodo
    05.07.2004, 09:39
    TO ΠHPAME

    NAI EIMAΣTE ΠPΩTAΘΛHTEΣ
    EΛΛAΔAPA









    επισυναπτόμενα: 205485_MEDIUMLANDSCAPE.jpg 205483_MEDIUMLANDSCAPE.jpg 205484_MEDIUMLANDSCAPE.jpg 
    MariannaP
    05.07.2004, 11:46
    Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ το πήρα πολύ ψύχραιμα.
    Είχα ετοιμαστεί από την αρχή του αγώνα για τα πανηγύρια!
    Ηταν απολύτως φυσιολογικό να το πάρουμε
    ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Απίστευτες εικόνες στην Αθήνα, χαλάλι και ο ποδαρόδρομος από τον Αρειο Πάγο στην Ομόνοια (με παπούτσια αυτή τη φορά)!
    Τραγουδήσαμε τον εθνικό ύμνο, κλάψαμε από χαρά, ανεβήκαμε στα δέντρα για να βλέπουμε καλύτερα, ...γίναμε πάλι παιδιά!

    Αν παρατηρήσατε κατά την διάρκεια του αγώνα οι κερκίδες των πορτογάλων είχαν παγώσει. Ούτε φωνή, ούτε κίνηση!
    Αντίθετα οι ελληνικές κερκίδες χόρευαν!
    Τους λυπήθηκα τους παίκτες της Πορτογαλίας.
    Πως να κερδίσεις έναν τέτοιο αγώνα όταν οι συμπατριώτες σου σε κοιτάζουν παγωμένοι!
    Τα μοναδικά συνθήματα που ακούγοταν ήταν τα ελληνικά!
    Δεν είναι μόνο η προπόνηση και οι ικανότητες του κάθε παίχτη, αλλά και η ψυχή που καταθέτουν οι θεατές στο γήπεδο!
    Και σ' αυτό εμείς έχουμε μαγικές ικανότητες!

    ... ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑ ΑΝΔΡΕΙΩΜΕΝΗ ΧΑΙΡΕ Ω ΧΑΙΡΕ ΛΕΥΤΕΡΙΑ !!!!!!!!!!
    jorge
    05.07.2004, 12:04
    Τελικά ήταν ένα όνειρο από αυτά που ...δεν κάναμε ποτέ!
    Ποιός το είχε φανταστεί απο πριν; ΚΑΝΕΙΣ! Και όταν λέμε κανείς ΚΑΝΕΙΣ, ούτε και οι πιο τρελαμένοι! Όλοι λέγανε για μια αξιοπρεπή πορεία και μόνο αυτό!

    Το 1980 που πήγαμε τελευταία φορά σε Πανευρωπαικό (ναι ναι, στις προηγούμενες διοργανώσεις δεν είχαμε καταφέρει να περάσουμε ούτε από τα προκριματικά!) είχαμε βάλει μόνο ΕΝΑ γκολ. Ένα γκολ σε όλη μας την ποδοσφαιρική ιστορία, μέχρι 1 μήνα πριν.

    Τώρα όχι μόνο βάλαμε 7 γκολ αλλά φτάσαμε και στην κορυφή!

    Δεν έχει σχέση με το Eurobasket του '87, το οποίο πλέον περνά σε δεύτερη μοίρα. Τότε παίζαμε στην Ελλάδα και είχαμε 2-3 από τους καλύτερους παίχτες στην Ευρώπη (Γκάλης, Γιαννάκης, Χριστοδούλου). Τώρα παίζαμε στην άλλη άκρη και οι παίχτες μας έπαιζαν ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ στις ομάδες τους. Θαύμα!


    Χθες ξαναπήγα κέντρο, αφήσαμε το αυτοκίνητο Παγκράτι και περπατήσαμε, περπατήσαμε, περπατήσαμε, περπατήσαμε... Περάσαμε από Σύνταγμα, όπου την παράσταση έκλεψε ένα φορτηγό, γεμάτι από ηχεία, στο φουλ, να παίζει το Ειμαστε Πια Πρωταθλητές και να κάνει την είσοδο του στο χώρο μπροστά από τη Βουλή! Όλοι το κοιτούσαν και άρχισαν να χορεύουν στους ρυθμούς του Πορτοκάλογλου ενώ από πίσω ακολουθούσε πορεία από ποδήλατα, μηχανάκια και ...τουρίστες! Αξέχαστες στιγμές, απίθανο πάρτυ μέχρι το πρωί και φυσικά αργοπορία σήμερα στο γραφείο!

    Ας αλλάξω πλευρό...

    falimento
    05.07.2004, 12:24
    Συμφωνώ, συμφωνώ, συμφωνώ!!!! ΑΘΛΟΣ η επιτυχία αυτή δεν συγκρίνεται με τίποτα!!
    Άλλωστε προσωπικά το 1987 ήμουν 5 χρονών και δεν θυμάμαι και πολλά! (χωρίς να μειώσουμε τη σπουδαιότητα του 87 που ήταν εκπληκτική..) Απλά τώρα το ελληνικό μπάσκετ έχει πάρει την κατιούσα κανείς δεν το παρακολουθεί.. Μακάρι κάτι να αλλάξει στο ελληνικό ποδόσφαιρο..

    Η επιτυχία αυτή αποδεινύει περίτρανα ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν πάσχει λόγω ανθρώπινου δυναμικού αλλά λόγω παράγκας, ασυδοσίας και λόγω απατεώνων που λυμαίνονται το ελληνικό ποδόσφαιρο

    Κάτι πρέπει να αλλάξει! Πολλά πρέπει να αλλάξουν.. Δεν συνεχίζω το προβληματισμό μου γιατί τώρα έχουμε μέρες, μήνες χαράς (εν όψει και Ολυμπιακών!) (και συνάντησης Musicheaven βεβαίως βεβαίως χα χα!) και πρέπει να το γιορτάσουμε!!!!!

    ΤΟ ΤΙΜΗΜΕΝΟ, ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ (δεν συνεχίζω..) ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ
    MariannaP
    05.07.2004, 12:31
    Εχθές δεν χρειάστηκε να έρθει στο γήπεδο κλάρκ για να σηκώσει τους Πορτογάλους από το χορτάρι!
    Είχε μείνει εκεί από τους προηγούμενους αγώνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ξέρει κανείς τι ώρα φτάνει το πειρατικό στο αεροδρόμιο;
    Μπορεί να είμαστε λιώμα από χθες, αλλά το όνειρο συνεχίζεται!!!
    ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ!


    ...ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑ ΑΝΔΡΕΙΩΜΕΝΗ ΧΑΙΡΕ Ω ΧΑΙΡΕ ΛΕΥΤΕΡΙΑ!